Jump to content
Dogomania

esza

Members
  • Posts

    4583
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by esza

  1. Byłam na urlopie :). A dużo się działo. Snapek został u mnie na stałe przez zasiedzenie ;). Poli pojedzie dzisiaj do swojego domku. Są tez niewesołe wieści - odszedł na Tęczowy Most jednooki Nelsonek. Przed urlopem trafiły do mnie na DT dwa kolorowe maluszki. Dzieci znalazły kociaki przy śmietniku. Po powrocie z urlopu zastałam w domu już 3 koty, a 2 dni temu trafiła do mnie 6 rodzeństwa z działek w Piekarach (matkę maluchów otruto). Z tej 6 dzisiaj w nocy odeszła najsłabsza koteczka Ida :(. W sumie mam teraz na DT 8 sześciotygodniowych kociaków. Z moimi 7 dorosłymi to już spore stadko ;). Przedstawiam kociaki. Rodzeństwo biało-rudy kocurek Kajko i szylkretka Bendi. Oraz rudziutki Gibson przywieziony do mnie z centrum Bytomia. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_kajko_wm_107.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_bandi_wm_176.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_gibson_wm_174.jpg[/IMG] A teraz 5 rodzeństwa z Piekar. Koteczki - biała w łatki to Bila, a tygryska to Mery. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek19_wm_566.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek11_wm_140.jpg[/IMG] I chłopcy :) Czarny kocurek to Remik, tygrysek z białymi skarpetkami to Traper, a cały tygryskowaty maluch to Śpioch :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_remik3_wm_121.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_traper3_wm_209.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek01_wm_114.jpg[/IMG] Wszystkie maluchy są odpchlone i odrobaczone. Koniecznie trzeba je zaszczepić, ale w kasie pustki :(. Jeżeli znalazł by się ktoś chętny na adopcję wirtualna kociaków bylibyśmy wdzięczni. Byłaby to adopcja zbiorcza, bo wiadomo jak to z kociakami, czasami się rozchodzą z dnia na dzień, a czasami czekają na adopcję dłużej. Pieniązki z AW KOCIAKI były by przeznaczone na te maluchy, które w danym momencie najbardziej je potrzebują. Za chwilkę zacznę robić wielki ciuchowo-książkowo-duperelowy ;) bazarek właśnie na drugie odrobaczenie i szczepienie maluchów.
  2. Trzeba założyć kocie drzwi. Działkowce mają takie. Jedne z pola do całej altany i jeszcze jedne bezpośrednio do izby z piecem. Nie mogę ich zamykać, bo kiedyś podpalili nam chałupę. Na szczęście wtedy akurat nie miałam kotów. Teraz się boję, że jakby, nie daj Boże, znowu coś takiego się zdarzyło, to zamknięte koty usmażyły by się żywcem.
  3. [quote name='Szarotka']A ta dzialka jest czyjas i ktos im daje jesc ??[/QUOTE] To moja działka, wiesz, kiedyś to się nazywało "pracownicza" :) NIe bój sie mają jak na warunki działkowe dobrze. Mieszkają sobie w murowanej altanie. W zimie codziennie miały palone w piecu. Taki kaflowy kupiliśmy, więc nie marzły. Krzywda się im nie dzieje. Oczywiście to nie to samo co swój domek, ale i tak lepiej niż gdzie indziej.
  4. Dodam, że Amant, Rudik i oczywiście Misiek są do adopcji. Niestety Czarnulka raczej jest kotem nieadopcyjnym, a Pawełek nadawałby się do domku, ale potrzebowałby bardzo cierpliwego i znającego kocią psychikę człowieka, więc przy takiej ogólnopolskiej konkurencji nie ma szans na własny domek :(. Natomiast na domek ma szanse śliczna nasza nowa podopieczna Lemur. Koteczka jest bardzo pro ludzka, uwielbia pieszczoty, nie boi się ludzi, w DT świetnie dogaduje się z rezydentami. Ma 8-9 miesięcy. W zeszłym tygodniu została wysterylizowana. [IMG]http://www.chatul.pl/files/thumbs/t_lemur2_wm_133.jpg[/IMG] [IMG]http://www.chatul.pl/files/thumbs/t_lemur7_wm_781.jpg[/IMG] [IMG]http://www.chatul.pl/files/thumbs/t_lemur3_wm_564.jpg[/IMG]
  5. Ledwo jedne faktury spłaciliśmy, a już czekają następne :(. Jeżeli możecie pomóżcie. Zapraszam na bazarki: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/205694-Zr%C4%99czno%C5%9Bciowe-uk%C5%82adanki-dla-dzieci-KUP-TERAZ-na-chatulowe-d%C5%82ugi-u-weta-do-17-kwietnia?p=16661680#post16661680[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/205692-Chatulowe-d%C5%82ugopisy-KUP-TERAZ-na-d%C5%82ugi-u-weta-do-17-kwietnia[/URL] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/205688-Buty-na-wiosn%C4%99-i-lato-rozmiar-36-37-na-chatulowe-d%C5%82ugi-u-weta-do-17-kwietnia[/URL]
  6. Niestety przez te wszystkie kocie choróbska i sporą ilość sterylek wpadliśmy w długi :(. Wystawiam ciuchowe bazarki na zapłacenie faktur od wetów. Dzisiaj ruszył bazarek ze spodniami. Zapraszam :) [url]http://www.dogomania.pl/threads/203507-Spodnie-dla-ma%C5%82ych-i-du%C5%BCych-grubych-i-chudych-pa%C5%84-i-pan%C3%B3w-na-d%C5%82ugi-u-weta-do-15.03[/url]
  7. Zapraszam na bazarek na operacje Poli [url]http://www.dogomania.pl/threads/201735-Kurtki-%C5%BCakiety-p%C5%82aszczyk-na-operacj%C4%99-Poli-do-15-stycznia[/url]
  8. Wieści z domków :) Alfik i Neurusia już porządnie zaaklimatyzowane. Z Alfika stał się wielki miziak, ale nie lubi obcych. Jak tylko ktoś przyjdzie zwiewa na pięterko pod bezpieczne poduchy :) Neurusia za to nie lubi mizianek i brania na ręce. Łaskawa jest tylko rano, kiedy Pani podaje śniadanko :) Kotki były w lecznicy, wszystko z nimi w porządku poza tym, że Alfik ma małe zapalenie dziąseł. I Alfik i Neurusia mają już pierwsze doświadczenia z wychodzeniem za próg domu, ale nie wykazują ochoty na większe spacery. Tak naprawdę wypuszczane będą dopiero na wiosnę. Tajura na początku troszkę narozrabiała zrzucając różne rzeczy z półek, ale potem nauczyła się dobrych manier [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] . W tej chwili śpi w łóżku i jest najbardziej kochanym kotkiem na świecie [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG] . Za niedługo malutka pojedzie na sterylkę. Wieści z domku Negrusia i Zefirka. Po przyjeździe i otworzeniu transporterka Zefirek wyskoczył i natychmiast się schował natomiast Negruś od razu rozpoczął zwiedzanie nowego miejsca. Jak z Negrusiem nie było kłopotów tak Zefirek, bardziej zestresowany narobił ich troszkę - zrobił sii na łóżko [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/confused.png[/IMG] , a w nocy, pewnie dlatego, ze było spokojnie i wszyscy spali wybrał się na zwiedzanie mieszkania i strącił kwiatek z parapetu. Na szczęście Domek okazał się wyrozumiały [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] Wczoraj Zefirek był już mniej zestresowany, chodził jak przystało na dobrze wychowanego kota do kuwety i przestał się chować po kątach. Mam nadzieję, że dzisiaj już oba kocurki zachowują się jak należy ku radości całej Rodziny [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG]
  9. [quote name='pola53']Kolejna dobra wiadomość, jeśli chodzi o koty, nie jestem pewna czy też dla Papuga:)[/QUOTE] Papug miał szczęście w nieszczęściu. Stracił tylko piórka z ogonka. Wygląda, że w srodku wszystko ma w porządku, bo je, świergoli i szaleje w klatce. Szkoda, że musze go oddać, bo naprawdę fajna z papuga sikorka :). Można obserwować ptaszysko godzinami :) Ale wiem, że z pazurów kotów wyszedł cało, ale u mnie w domu może go zabić stres. pilnujemy Papuga jak oka w głowie, a mimo to dzisiaj Snapek skoczył i zrzucił klatkę z półki. Lepiej dla Papuga jak trafi w bardziej bezpieczne miejsce :)
  10. Negrus i Zefirek wczoraj pojechali do wspólnego domku w Bielsku. Na koniec swojego pobytu na działce Negruś i Zefirek "załatwili" nam dodatkowego tymczasa [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] Niestety zmuszona jestem go oddać, bo moje koty od trzech dni szaleją [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/confused.png[/IMG] Dzisiaj przyjedzie po niego wolontariusz z Fundacji Świat Zwierzętom. A oto kłopotliwy tymczas nazwany przez nas Papug [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_papug_wm_483.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_papug2_wm_377.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_papug3_wm_679.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_papug4_wm_159.jpg[/IMG]
  11. Jakiś pechowy ten rok, mam nadzieję, że się szybko skończy - wraca z adopcji Negruś :(.
  12. Wstawiłam u nas na portal. Skąd się w ludziach biorą takie nieludzkie zachowania? :(
  13. Czy ktoś ma kontakt z czarna_zaba ? Kupiła książki na naszym bazarku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/186450-Chatulowy-antykwariat-na-leczenie-i-karm%C4%99-dla-Tuli-Snipa-i-Snapa-do-6.06/page4"]http://www.dogomania.pl/threads/186450-Chatulowy-antykwariat-na-leczenie-i-karm%C4%99-dla-Tuli-Snipa-i-Snapa-do-6.06[/URL] , wysłałam PW, ale nie mam odpowiedzi. Ostatnio logowała się 28 maja. nie wiem czy trzymać te książki dla niej, czy wystawić ponownie. edit: sprawa załatwiona
  14. [quote name='Szarotka']Prosze wyglaskach ode mnie kociaki :):)[/QUOTE] Kociaki wygłaskane :). Kilka fotek z pierwszego wyjścia w "plener" ;) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1170337_wm_210.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1170364_wm_103.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_schowek03_wm_855.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_p1170358_wm_320.jpg[/IMG] Maluchy czują się lepiej, choć wciąż oczka mają troszkę chore. Straszne z nich głodomory, a w dodatku leniuszki, wciąż muszę je karmić z butli. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że już są na tyle duże, że mogą same jeść :cool3: . Dla Tuli i kociaków wystawiliśmy bazarki. Pobyt Tuli w klinice będzie sporo kosztował, a dobra karma dla niej i maluchów też "bije po kieszeni". Zapraszamy na bazarki: [url]http://www.dogomania.pl/threads/186450-Chatulowy-antykwariat-na-leczenie-i-karm%C4%99-dla-Tuli-Snipa-i-Snapa-do-6.06[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/186543-2-chatulowy-antykwariat-na-leczenie-i-karm%C4%99-dla-Tuli-Snipa-i-Snapa-do-9.06[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/186670-Eleganckie-sanda%C5%82ki-i-buty-trekkingowe-La-Sportiva-roz.36-na-leczenie-Tuli-do-9.06[/url]
  15. [quote name='Szarotka']A Sisi ???[/QUOTE] Sisi w porządku :D teraz na działkę chodzi przeważnie mama, bo ja mam rodzinne przedsięwzięcia - 2 wesela w sierpniu, syna i córki. W sobote wracam do domu i obiecuję, że najpóźniej w niedzielę będą nowe fotki Siski :) Niestety mam tez niedobre wiadomości, z kociaków Tuli zostały już tylko 2 :(. Mam nadzieję, że oba maleństwa przeżyją.
  16. [quote name='Ammounie']Podnoszę i życzę wszystkim Chatulowym czworonogom kochających domków![/QUOTE] Dziękuję w imieniu chatulowych futrzaków i oczywiście w swoim także :). Śpieszę donieść, że przyjmujemy zapisy na kocie maluchy - odbiór w lipcu. Niestety płci jeszcze nie znamy, bo kocięta mają dopiero 4 dni, a mamuśka jest bardzo wystraszona i nie pozwala dokładnie dzieci pooglądać. [URL="http://www.chatul.pl/viewtopic.php?t=657"]Wątek Tuli i jej maluchów na naszym forum [/URL] [IMG]http://www.chatul.pl/files/thumbs/t_schowek02_wm_106.jpg[/IMG]
  17. Jest piękna :). Czasami wygląda jak rozbrykany kociak, a czasami jak dostojna dama. Jak bryka z czarnymi to na trawie widać taką biało-czarną kulę :D. Mamy bazarki ciuszkowe na chatulowe koty, a własciwie na spłatę długów u wetów, zapraszam: [url]http://www.dogomania.pl/threads/184128-Ciuchy-dla-dzieci-i-kobietek-S-M-na-chatulowe-d%C5%82ugi-u-weta-do-26.04[/url] [url]http://www.dogomania.pl/threads/184278-Ciuchy-%28swetry-%C5%BCakiety%29-na-chatulowe-d%C5%82ugi-u-weta-do-4-maja[/url]
  18. Siska wciąż czeka na domek. Na zdjęciu wiosenne szaleństwa Damy i Sisi :) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_siska_i_dama_wm_109.jpg[/IMG]
  19. Dzisiaj byłam z Misiem na kontroli. Rana na głowie wygląda ładnie, o ile rana może ładnie wyglądać. Dren został ściągnięty, a kocur dostał antybiotyki. Misiek był bardzo cierpliwy i spokojny, właściwie nawet nie trzeba go było trzymać przy wyciąganiu drenu i robieniu zastrzyków. Jestem pewna na 100%, że został wyrzucony z domu [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . jest wyraźnie kotem oswojonym, któremu nie obcy jest transporter. Od jutra, przez pięć dni będę musiała robić biedakowi zastrzyki, czyścic ranę i smarować ją maścią, grzebać w uszach żeby jak najszybciej wyleczyć świerzbowiec, no i zakraplać oczka, bo przecież Misio ma też KK. Ech, nie pokocha mnie on za to [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Za zamknięcie w klatce też nie, ale cóż robić? Nie mam innego wyjścia - brak domków tymczasowych [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Dzisiejsze fotki Misia. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_2_wm_177.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_3_wm_795.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_4_wm_874.jpg[/IMG]
  20. [quote name='Szarotka']Wymiziaj Sisi ode mnie :):)[/QUOTE] Niestety Siska nie da się wymiziać, ale jak tylko ja złapię to "zamiziam na śmierć" ;) Specjalnie dla Ciebie fotka koteczki (więcej dzisiejszych zdjęć na jej wątku na naszym forum [url]http://chatul.pl/viewtopic.php?p=6168#6168[/url]) [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_siska_wm_174.jpg[/IMG] Jakiś czas temu na działce pojawiać się zaczął kocur nazwany przeze mnie Miśkiem. Od razu widać było, że ma KK i że trzeba go leczyć. Niestety okazało się, że Z Miśkiem jest o wiele gorzej niż sądziliśmy [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Dzisiaj udało mi się go złapać. Od razu było widać, że trzeba z nim jechać do weta - całą głowę miał strasznie spuchniętą, a prawe ucho poharatane. W lecznicy okazało się, że koci katar to najmniejszy problem. Kocur miał na głowie wielkiego ropnia, który powstał najprawdopodobniej w czasie walki, bo skóra była przegryziona jak od chwytu zębami. Poza tym Misiek ma strasznego świerzbowca - uszy miał zaczopowane. Jakby tego wszystkiego było mało zęby Miśka są w strasznym stanie, zakamieniałe i zaropiałe. Wiele złego na jednego pięcioletniego kocura [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Żeby wyczyścić ropień i uszy trzeba było Miśka poddać narkozie, więc go przy okazji wykastrowaliśmy. Niestety nie dało się od razu zrobić porządku z zębami, trzeba będzie je usunąć po wyleczeniu reszty dolegliwości. Fotki Miśka już po zabiegu - wrażliwym nie radzę oglądać. ponieważ misiek był jeszcze pod działaniem narkozy, nie ruszał głową rana jest czysta, jak już przyszedł do siebie głowę miał całą zakrwawioną i brudną od ropy. Przez dziury na głowie przeciągnięty jest dren, bo rany nie powinny się zasklepić - wszystko dziadostwo, które mu się tam zrobiło musi wypłynąć. Jutro wizyta kontrolna w lecznicy, mam nadzieję, że wszystko będzie ok - i rana i uszy i wyniki badania krwi. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_15_wm_178.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_12_wm_791.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_6_wm_981.jpg[/IMG] [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_9_wm_151.jpg[/IMG] Nie wiem jak to dalej będzie :(. Mamy makabryczna sytuację - wciąż długi u wetów, zaczyna brakować karmy, a teraz zapowiada się długotrwałe i kosztowne leczenie ;(.
  21. Sisi zaczyna wybierać się na spacery coraz dalej :(. Niestety domku jak nie było tak nie ma. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu kogoś koteczka zauroczy i zechce ją przygarnąć. Na szczęście jest zdrowa i oby tak było dalej.
  22. Szarotko, przepiękne zwierzaki, a ten Rudzielec boski :) Składam sprawozdanie. Zaczynamy od moich tymczasów. Sisi zaczyna być znowu nieprzystępna [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Chadza własnymi drogami i wciąż się boję o nią. Zaczyna się wiosna, na działkach coraz więcej ludzi no i gołębiarze, a Siska jest polującym kotem [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/smutny.gif[/IMG] . Może coś się zmieni gdy będziemy na działce spędzać większość dnia, ale to i tak za mało. Jej potrzebny jest domek. Na fotce Siska z Pawełkiem, który jest małym rozrabiaką i kwalifikuje się już do ciachania. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_siska_i_pawlik2_wm_201.jpg[/IMG] Dama dzisiaj była mało miziasta, wolała się wygrzewać na słonku ;). Domek od Łasiczki się nie odzywa, więc trzeba zacząć szukać domku dla samej Damuli. A taka miałam nadzieję, że pójdą do wspólnego domku. Szkoda :(. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_dama2_wm_168.jpg[/IMG] Czarnula, mama Pawełka zaczyna sobie przypominać jak to jest być małym kociakiem :). Czasami nawet szaleje z reszta towarzystwa. Widać czuje się bezpieczna, jest jeszcze nieufna, nie da się pogłaskać, ale myslę, że jeszcze troszkę czasu i stanie się z niej prawdziwy nakolankowy kot. [IMG]http://chatul.pl/files/thumbs/t_czarnula_wm_164.jpg[/IMG] Mamy tez nowa podopieczną - koteczkę z kopalni. Neurusia jest małą kilkumiesięczną buraską [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/usmiech.gif[/IMG] Zaraz po przyjeździe została ulokowana w łazience, odpchlona, wyposażona w karmę, wodę i kuwetkę. Jest przemiła, daje się głaskać i mruczy... [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/biggrin.png[/IMG]. Zrobiliśmy jej badania. Ogólnie jest ok. Ma zapalenie dziąseł- dostała odpowiednie leki i za niedługo będzie do adopcji :) Zdjęcia wkleimy jak tylko DT obfotografuje małą.
  23. 21 lat to ładny wiek dla kota. W tymczasie Alfika, u mojej mamy jest kotka, która będzie miała teraz około 12 lat, może trochę więcej. Jak ją znaleźliśmy była w strasznym stanie, dlatego nie umiemy dokładniej określić wieku. Tez wszystkiego sie panicznie boi i nie ma znaczenia czy to człowiek czy zwierzak :(. Zastanawiam się jak działa pamięć u kota, na ile i jak pamięta on swoją przeszłość. Po kilku dniach bez leków Alfik czuje się dobrze. Powiedziałabym, że świetnie. Szaleje po całym mieszkaniu, głównie w nocy, co mamę przyprawia o nerwy [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/oczko.gif[/IMG] . Sierść mu się poprawiła, staje się miękka i delikatna w dotyku. Myślę , ze idzie ku lepszemu [IMG]http://chatul.pl/images/smiles/dance2.gif[/IMG] . Teraz tylko trzeba pilnie domek, bo nie wiem co będzie w maju, jak mama będzie się przeprowadzać :(. Drżę na myśl o tym, ze kocurek będzie musiał wrócić na działkę :(
  24. Siska trafiła do mnie jako mały kociak w lipcu zeszłego roku. Od samego początku była strachliwa, wycofana. Bała się ręki, uciekała, do jedzenia podchodziła jak już wszystkie koty się najadły. Potem zachorowała i to bardzo zaszkodziło, bo musiałam ją łapać by podać leki, a wiadomo jak kot reaguje na "łapankę". W tej chwili jest lepiej, ale nie mogę powiedzieć, że dobrze. Już nie ucieka na każdy ruch człowieka, a jak leży na fotelu, to pozwoli do siebie podejść (choć trzeba stosować różnego rodzaju podchody) i się pogłaskać. Wciąż się boi, ale nie ucieka. Gdy się ją bierze na ręce cała się kuli ze strachu. W działkowych warunkach niewiele mogę zrobić, ale myślę, że gdyby poszła do domku, który rozumiałby problem z biegiem czasu stałaby się miziastym kotem :). Oczywiście ma ogłoszenia, ale jak na razie tylko jedna osoba była zainteresowana.
  25. [quote name='Szarotka']Chetnie bym wziela, ale mieszkam tak daleko, ze ........[/QUOTE] Siska potrzebuje dobrego cierpliwego domku, ja nie jestem w stanie poświęcić jej tyle uwagi ile potrzebuje :(. No i działka to nie jest dobre miejsce dla kotów :shake:. Bardzo się o Siskę martwię :(.
×
×
  • Create New...