Jump to content
Dogomania

Yorija

Members
  • Posts

    3099
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Yorija

  1. [quote name='alinka6']Tak sobie dzisiaj myślałam o Misi i doszłam do wniosku, że bym może ona nie znajduje amatora, bo dla szukających bezproblemowego psa jest za chora, a z kolei dla osób, które chcą naprawdę pomóc i szukają biedy jest stosunkowo za zdrowa, nie stara plus ma jako tako zabezpieczony byt, tzn. nie śpi na ulicy czy nie wegetuje w schronie. Wczoraj przeglądałam adopcyjne strony, linki itd. widziałam adopcje, moim zadaniem, a niebo trudniejsze niż Misi.[/QUOTE] Masz rację z tym. Bez urazy - ale gdyby nagle Misia straciła swój bezpieczny kącik u p. Iwony. Nie była karmiona - bo dotychczasowa "sponsorka" by ją porzuciła. Do tego została oddana do schronu któregoś, albo najlepiej mordowni. I jeszcze przy przenoszeniu urawało by jej łapkę (no bo z urwaniem główki to kiepsko - ponoć psy bez łapy sobie radę dają - gorzej z brakiem główki (ale medialnie by było jednak urwać główkę najlepiej)) - oo to wtedy myślę, że by poruszyła wiele serc i jeszcze czego tam. A tak to jest za "zdrowa", zbyt bezpieczna... Ale co tam - na takie odchuchane cudeńko napewno czeka gdzieś dom... Bardziej lub mniej znane to gdzieś - ale jest.
  2. [quote name='alinka6']dobra, jest dołączyłam i grupy, ale mam następny problem, tzn nie mogę skomentować... jestem dosyć cieniutka, wiem :)[/QUOTE] bo najpierw to trzeba dostać potwierdzenie przyłączenia do grupy - ten kto zakładał to nadaje mi tak było
  3. [quote name='alinka6']cholera, znaleźć nie moge...[/QUOTE] [URL]http://www.facebook.com/groups/136574843065488/#!/groups/136574843065488/permalink/411504635572506/?comment_id=411777165545253&notif_t=like[/URL] a to widać
  4. [quote name='musiaczek']dajcie linka bede zagladac i pisac :) a i zdj Misi jak sa to tez poprosze :)[/QUOTE] tu ich strona [URL="http://www.facebook.com/groups/133230630069236/"][COLOR=#4444ff]http://www.facebook.com/groups/133230630069236/[/COLOR][/URL] trzeba trochę poszperać bo tam co chwilę jakiś zwierz w potrzebie
  5. wrzuciłam na ich stronę zdarzenie Misi gdyby ktoś z Was tam miał możliwość wejść i czasem napisać jakiś komentarz to chyba to jest wersja fb-owego podrzucania - ja tam dorzucę za chwilkę link o Misi - o ile wcześniej tego nie zrobiłam - ta moja skleroza
  6. Dziś dostałam maila od pani z "Psich adopcji" - telewizyjnych TTV czekam na dodanie mnie do grupy i wrzucę do nich wydarzenie o Misi a oni mają takie oto strony - gdyby ktoś chciał tam dołączyć Fan klub [URL]http://www.facebook.com/groups/133230630069236/[/URL] Grupa pomagająca [URL]http://www.facebook.com/groups/136574843065488/[/URL] [URL]http://www.facebook.com/pages/Hacker/300292469983344[/URL] [URL]http://www.facebook.com/pages/Katarzyna-Pisarska-Psie-adopcje-TTV/105887446184169[/URL] [URL="http://www.facebook.com/pages/Podr%C3%B3%C5%BCe-na-czterech-%C5%82apach/164696246975906"]http://www.facebook.com/pages/Podr%C3%B3%C5%BCe-na-czterech-%C5%82apach/164696246975906[/URL] [URL="http://www.how-hau.com"]www.how-hau.com[/URL]
  7. [quote name='agata51']Już jestem, wyżle. Mam nadzieję, że na dłużej. Wiedźmo kochana, nie mamy konkretnych planów. Hotelik i DT odpadają. Możemy jedynie ogłaszać i szukać DS. On pewnie jest ogłaszany zbiorowo, indywidualnie pewnie miałby większe szanse, ale pewnie skończy jak Argus. Cholera, z takim pesymistycznym nastawieniem nie powinnam pojawiać się na dogo.[/QUOTE] przynajmniej masz jakieś podejście większość ludzi nie ma żadnego podejścia w tej kwestii gdyby mieli - to może by nie było Baronów w schronach
  8. [quote name='musiaczek']moi tesciowe to maja chyba z 14 kotow Sare bernardynke i Maksia mieszanca cos a`la wilczur ma 11 lat jak ja lubie z tymi zwierzakami przebywac no ale oni maja dom a ja mieszkam w bloku. Tak mi sie marzy zmienic blok na dom i wtedy swoja gromadke miec. Moja sunia jak zaczela chorowac a lubila pospac od malego to tylko jak ja przypililo nawet w nocy to siurala gdzie sie dalo i spowrotem do lozka tylko rano bylam zdziwiona ze podloga sie blyszczy:) nie rozumiem jak mozna wywalic psiaka bo choruje[/QUOTE] ja próbowałam jakoś to sobie tłumaczyć - jakoś pozytywnie i wyszło mi tak ktoś kocha psa - ale nie ma pieniędzy na leczenie i co ma zrobić? uznaje, że jak go gdzieś wyrzuci to może znajdzie go ktoś, przygarnie i będzie leczył inaczej mi nie wychodzi bo inaczej to tylko negatywnie wychodzi
  9. [quote name='alinka6']Właśnie mi zjadło posta, ale napisałam, że: mogę wziąć Marszałka, ale czy mu znajdę super dom...? Postaram się w każdym razie bardzo. A na leczenie Sonii chętnie się dorzucę. Z Babu to samo. No to masz... eh.[/QUOTE] e tam Marszałek jest taki kochany i cudowny ileż on już kotów i psów poznał w swoim życiu u mnie... z 7 u dziewczyn coś około 14 - to już 21 w Toruniu 1 a psów .. Metro, Elik, Babu Babu, Taco i spaniel z Torunia bogatą ma osobowość, prawda? ja to nie mam serca obciążać Ciebie Marszałkiem Aga - mówiła, że go mogłabyć wziąć ale nie mogę, no nie mogę
  10. [quote name='alinka6']Nie! Po prostu są pewne zasady. Jedna z nich wyraźnie określa: w nocy do kibla chodzimy w kucki i zgarbionym. I już. A Lili może nie ma wszystkich łap, ale za to ma wszystkie zęby i nie zawaha się ich użyć. Kocham tego psa:)[/QUOTE] ale ze trzy łapy chyba ma no i kto łazi do kibla po nocy? hę? po nocy jak się idzie do wuca to po drodze trzeba jeszcze obsłużyć kilka futrów to już lepiej nie pić po 18 i nie sikać po 20
  11. [quote name='alinka6']Dlatego musisz się jak najszybciej pozbyć Marszałka! On w ogóle, kompletnie i absolutnie nie pasuje do waszego stada!;)[/QUOTE] mogę go przywieźć - ale obiecasz, że znajdziesz mu tym razem super dom? Ja się do niego przyzwyczaiłam już trochę za bardzo Się czuję jak bym go drugi raz miała zdradzić chyba zaadoptuję Zdzisława - nie ma Korka - a Zdzisio też taki ledwie poskładany - szczenka zdrutowana, bioderka uszkodzone, oczka prawie nie widzą zaadoptowałam drugą sucz to miał być pies właściwy - taki co to będzie mnie zmuszał, żebym wyszła co dzień na spacer, taki co to miał mieć siłę pójść ze mną na spacer na 2-4h zobaczyłam zdjęcie ślicznej suczki - po pierwsze z oczami Metrusia, po drugie dużej, po trzecie nawet futro ma podobne do Metra i dawali jej 2 lata strasznie mi do niej serce zabiło rozsądek mówił nie - za młoda, za chwilę znajdzie dom a takie biedne sierotki w schronach umrą bez pomocy a potem Korek się pochorował i mi już było tak strasznie, że stwierdziłam, że potrzebuję jakiegoś zdrowego, młodego zwierza, który będzie mnie "wspierał" no i pojechałam do schroniska - poznałam Sonię :-) - nie pasował mi tylko sposób w jaki chodziła, poprosiłam, żeby zrobili jej rTG podczas sterylki pogadałam z dziewczynami ze schronu - miały ją wysterylizować i potem by trafiła do mnie zadzwoniła do mnie Paula w dniu sterylki - zrobili zdjęcie i wyszło, że ona ma dysplazję i koszt operacji jednego biodra to 1000zł i zapytali czy nadal ją chcę adoptować - oni nie zamierzali jej uśpić - jak w niektórych schroniskach mogliby zrobić po takiej diagnozie - chcieli jej zrobić te operacje a pieniądze zebrać no i oczywiście powiedziałam, że nadal chcę ją adoptować a kolejny dzień - telefon, że oni nie oglądnęli dobrze zdjęć bo prąd im wyłączyło i zrobili sobie nad nimi konsylium i wyszło, ... że ma około 8 lat i te zmiany w biodrach to zwyrodnieniowe i nieoperacyjne i znów pytanie czy adoptuję no to mam sucz - w moim typie - chora i starszawa i sika mi w domu i pije jak smok diagnozujemy ma coś bardzo dziwnego w brzuchu - jakiś "guz" wypełniony jakimś płynem może to po sterylce a może nie w najgorszym razie będą musieli ją otwierać o żesz z "radości" piję piwo to ja już chyba wiem dlaczego ona nie grzeje dupska w swoim dotychczasowym domu wywalili bo zaczęła chorować
  12. [quote name='alinka6']I jest wredna, bo mi koty przegania z łóżka i gryzie Krystiana po nogach, jak w nocy wstaje z łóżka i przypadkowo popatrzy na nią z góry. Ale mnie nigdy nie ugryzła! ;)[/QUOTE] oj tam wredna od razu może trochę zaborcza, może trochę rozpieszczona :-)
  13. [quote name='alinka6']A moja psica też jest mała i ma swoją poduszkę obok mojej głowy, cobym się nie musiała zanadto nachylać do całownia![/QUOTE] Kobiety, kobiety :-) może byście tak mnie zaadoptowały :-) Ja to mam kicha bo pół dnia spędzam na myciu balkonu bo mi sikają. Albo u veta - bo coś zdrowe być nie chcą. Reszta w pracy lub praca w domu. Ja to też chcę mieć poduszkę. A mam stado sierściów co to o 6 rano albo i wcześniej łażą po mnie co bym dłużej nie spała.
  14. ja rozumiem ale do rozmiaru - spaniela - powyżej to jak to tak? :-) Mega łóżko? O rety - ta benia urośnie i to dopiero będzie fajny futrzak do przytulania - ale gdzie Ty będziesz spała? pokaż zdjęcie jak śpicie razem :-)
  15. [quote name='musiaczek']nie musisz mi tego pisac boks to nie lozko i pani z ktora mogla by spac i sie przytulic:) dlatego bardzo chce poznac Misie osobiscie[/QUOTE] jak to to Wy śpicie z psem???? o żesz - a ja cały czas walczyłam, żeby Metro ze mną nie sypiał :-) i na jakieś krótkie czasy to mi się udawało ale i tak co jakiś czas budziłam się w poprzek bo akurat Metro władował i rozpychał po całym łóżku Babu to się nie odważę do wyrka wziąć bo jak by chciała zejść to by pewnie spadła kiedyś to miałam nawet pomysł, żeby łózko zlikwidować i materac na ziemi trzymać ale wtedy to już zupełnie z łóżka zrobił sobie Metro leżankę - podnosił po prostu trochę bardziej łapę i juz był w łóżku ja rozumiem ten brak mi bardzo brakowało psa - dużego z którym mogłabym chodzić na długie spacery a co również - to brakowalo mi tego kieratu, żeby co rano wstawać i iść na spacer :-)
  16. [quote name='musiaczek']wiem ze to zart mi sie skojarzylo w jaki sposob swoja sunie "nabylam" ze tak brzydko to okresle mozecie mi dac taki prezent ja prezentow nie oddaje :) oby mi sie we wrzesniu udalo odwiedzic Misie :)[/QUOTE]alinka czytasz to??? Mamy przyzwolenie. Ta Wielce Szanowna Osoba chciałaby ale.... brakuje tego jednego impulsu :-). Ja wiem jak to jest. Chciałoby się. Serce mówi tak. Rozum mówi przemyśl. Ale gdyby taka Miśka stanęła na drodze biedna taka i potrzebująca pomocy to serce by zwyciężyło. U mnie Babu Babu się takoż zjawiło. Myślałam o adopcji Misi. I zdrowy rozsądek? Obawy? Moje tchórzostwo i tłumaczenia sobie, że Misia nie ma źle, że napewno znajdzie dom, który się nią właściwie zaopiekuje. Nie umialam się zdecydować. Pojechałam do schroniska pójść z psiakami na spacer. Bezpiecznie, bo żaden jakoś nie wpadł mi w oko. I było ok do czasu aż z budynku nie wytuptała Babka. Naście lat, 5 kg wagi, ślepa, głucha, chore serce, guzy na listwie, zwichnięte rzepki, chora skóra. No i zabrałam. Alinka zrozumiała mnie, że Misi powiedziałam nie a wzięłam Babu. Rozum poszedł w odstawkę.
  17. no i bądź tu mądry :-) jedna mówi fatalny pomysł druga, że świetny to zrobimy tak - kradniemy Misię i dajemy w prezencie - alinka6 mówi fajnie - potem odbieramy Misię - musiaczek ma rację Pies to nie prezent - - bo to nietrafiony prezent i ... dajemy ją do p. Iwonki do hoteliku no i historia zatacza koło a musiaczek ma deja vu - ale dziwnie
  18. ja tak z przekąsem o tym prezencie :-) no i jak tu p Iwonce wyadoptować Miśkę, skoro ona dla niej jak mama :-)
  19. jak to ryjek? I okrąglutka? Ryjek nie pasuje do reklam i ogłoszeń :-) Skoro ona jest taka przywiązana do p Iwonki ... to może jej uda sie wyadoptować Misię? :-) Tak dla dobra Ryjka. Tylko Ci.... nic nie mówcie p. Iwonce. Zrobimy jej prezent - no bo pieski się daje w prezencie prawda? - kokardkę plus wstążeczkę i Misio-Prezent gotowa. Tylko Ciiiii zrobimy im niespodziankę :-)
  20. Biała około 3 letnia pudlisia w schronisku Gaj obok Śremu [URL]http://schroniskogaj.pl/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=2&sobi2Id=439&Itemid=10[/URL]
  21. Znalazłam w internecie namiary na tę telewizję napsiałam - posłąłam linki do zdjęć do filmików - może się odezwą czy "Kundel bury i kocury" jeszcze ten program działa? Im też - do Magdy Hejdy można by posłać info o Misi
  22. [quote name='longue']Tak sobie pomyślałam że jest teraz ta telewizja TTV i oni mają program psie adopcje. Można było by spróbować do nich napisać i opisać historię Misi. A kto wie może by się udało i Misia była by w telewizji.[/QUOTE] Dopiero teraz zobaczyłam na oczy ten wpis Co to za telewizja? Co to za program?
  23. Yorija

    Metamorfozy

    Ja już kiedyś Miśkę pokazywałam - ale tylko ze zdjęć a longue zrobiła jej śliczny filmik - no to się jeszcze raz pochwalimy - są nowe zdjęcia i nowa odsłona Misi w hoteliku [URL]http://www.youtube.com/watch?v=O-bkIN4Ltk0[/URL] To ta Misia - odminiona odchuchana ale nadal bez domu [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228576-Czy-nie-znajdzie-się-nikt-kto-zaopiekowałby-się-ślepą-sunią-z-cukrzycą[/URL]
  24. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/119699-musiaczek"][B]musiaczek[/B][/URL] tak mi się zrobiło smutno po tym co napisałaś nawet nie wiem co wypadałoby napisać bo takie przykro mi to brzmi tak kiepsko sama niestety wiem jak to jest stracić i kogoś bliskiego i zwierzaka a po tak smutnym poście zrobiło się jeszcze smutniej i puściej niż było mnie się bardzo jeden z kotów rozłożył - walczymy z ostrą niewydolnością nerek - :-( dla osoby takiej jak Ty cukrzyca i ślepota nie jest minusem względem adopcji - ale popatrz tyle ogłoszeń i nic to jest niestety baardzo duży minus ale znajdzie się, znajdzie dla niej Człowiek i domek i to będzie CZŁOWIEK przez mega wielkie C :-)
×
×
  • Create New...