-
Posts
6215 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Chefrenek
-
Buldożki i Buldogi do Adopcji - wątek zbiorczy !!!!
Chefrenek replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
taaa i ogłoszenia w stylu...przygarnę szczeniaczka bf najlepiej za darmo.:shake::shake::shake: -
[quote name='xxxx52']Chefrenek:to jest straszne:placz:szczegolnie u tych w/w ras,ktore wg.mnie (to jest moja opnia)[B]nie powinny byc juz rozmnazane[/B],do tego basset,kot perski i pare innych. Oczywiscie uzyskuje sie rasy poprzez eksperymenty,ale chyba nie droga pompowania hormonami,[B]a selekcje w celu uzyskania zdrowych ras[/B].sadze rowniez,[B]ze eksperymenty nie polegaja na pokrywaniu do tego co cieczke[/B],gdyz w ciagu 6 miesiecy organizm nie moze sie zregenerowac.No coz,jest jak jest,swiata nie zmienie:-([/quote] ad1.Pewnie że to nie jest normalne jednak co jest? Szczepienie i leczenie też nie jest naturalne. Natura powinna dokonać selekcji. ad2. Nigdy do tego nie dojdzie ponieważ za hodowlą zawsze stała i bedzie stać kasa. ad3. nikt tu nie mówi o kryciu co cieczkę.:razz:
-
[quote name='xxxx52']Po co rozmnaza psy ,ktore bez cesarki juz nie urodza sila natury? [B] co to sa za przehodowane rasy? przeciez to powinno byc zabronione hodowac psow przerasowionych ,ktore sa wynikiem ludzkich doswiadczen eksperymentow,[/B]ludzkiego pseudo "poczucia piekna"W"pierw podanie hormonu potem cesarka,bosze do czego to juz doszlo ,zeby pies byl robotem:placz:[/quote] xxxx - buldog angielski, francuski, mopsy (oczywiście to nie jest 100%)... Wszystkie rasy są efektem eksperymentów mniejszych lub większych.
-
Buldożka Petka ma dom u Ani i Przemka w Tychach !!!!
Chefrenek replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
A co z tą drugą? Oddali ją komuś? [B]Bagira@sara [/B]była nimi zainteresowana ale jak jej napisałam, że jeszcze nic nie wiadomo (było to z tydzień temu) to się obraziła.:cool1: Jeszcze [B]baller85[/B] był zainteresowany. -
Velpsterex naucz się analizować skład karmy. Przede wszystkim w chappi na pierwszym miejscu są zboża (blee, czy pies to krowa?). To już jest minus dla karmy. Dobre karmy na 1 miejscu mają mięso. [COLOR=darkgreen]mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 4%[I] - [/I][COLOR=Black]to zapewne oznacza iż jest to mięso nieodwodnione, czyli po pozbyciu [/COLOR][/COLOR][COLOR=darkgreen][COLOR=Black]się wody będzie go mniej niż 4%, w artykule który Ci podałam było napisane że ilość mięsa w karmach typu chappi odpowiada wielkości 2złotówki. Poza tym produkty pochodzenia typu zwierzecego to pazury, włosy, dzioby itp. btw. Karmy np. orijen ma składzie 70% mięsa. Różnica?[/COLOR][/COLOR][COLOR=darkgreen][I][COLOR=Black]:razz:[/COLOR][/I][/COLOR] [COLOR=darkgreen][I][COLOR=Black] [/COLOR][/I][/COLOR][COLOR=SeaGreen]oleje i tłuszcze, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego, warzywa [COLOR=Black]Jakie? Same ogólniki. Wszystko i nic. Piszesz, że psy od hodoffy mają długie włosy. To jest bardzo zastanawiające. Ktoś nie szczędzi na produktach do pielęgnacji a żałuje na dobrą karmę. Rodzice mieli rodowody? Przyszło mi na myśl, że to ktoś zrzeszony wypuszczający lewe mioty. :niewiem: [/COLOR][/COLOR]
-
[quote name='Velpsterex']Ja się naprawdę martwię:placz:.[/quote] A czym tu się martwić. Nie chce to nie chce jak zechce to się sam zacznie bawić. Psy tak jak ludzie mają swoje preferencje. Jednemu odpowiada to innemu coś innego. Nic z tym nie zrobisz.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
[quote name='Velpsterex']ja tego nie neguje, ale mój pies je do zawsze chappi (no ia kasze z mięskiem wołowym) i jest dobrze. Ale chyba zrobię tak jak radzisz, i zamówię większy worek z hurtowni. Nie, to ni jest może straszny koszt, ale jednak jest.:lol:[/quote] Pies to zawsze jest koszt. Karmy, krople na kleszcze (teraz to już prawie cały rok), weterynarz, wyprawka i tak przez kilkanaście lat.:razz: ps. je tak od zawsze. Czyli od kiedy? Od hodofffcy?
-
[quote name='Velpsterex']Wiesz, może to głupie co powiem, ale te pieski poszły w bardzo dobre ręce. A po drugie to za chwile jadę do sklepu, i kupię na wypróbowanie troszkę karmy z tak zwanej ,,wyższej półki'' coś jak Royal, Eukanuba itd. Przez tydzień (bądź dwa) będę sprawdzał zachowanie mojego psa. Zobacze co bardziej lubi i jak po jednym i drugim się czuje. Każdy pies lubi co innego, tak samo jest z ubieraniem psów: jedne lubią, drugie wręcz przeciwnie, a trzecim to wisi (w takiej grupie znajduje się Leonard, mój pies). To znaczy wiem że sią i takie karmy w których jest tak zwany ,,karton'' a w niektórych pewnie zmieleni przedstawiciele tego samego gatunku, co jest straszne. Ale prosze, jeżeli ja jako właściciel widze że u mojego psa karmionego chappi (czasem suchym eukanuby) wszystko jest GUT to nie będę zmieniał tego tylko dlatego że jest niby złe. The edn.[/quote] Jak rozumiem Leon jest szczeniakiem? Więc powinien dostawać karmę przeznaczoną dla maluchów, odpowiednich dla niego rozmiarów (tzw. mini junior) bo czym skorupka za młodu...;) eukanubę odradzam
-
[quote name='Velpsterex']Nie do końca rozumiem reakcję pana chefrenka. ;)[/quote] Pan chefrenek wyraził dezaprobatę dla karm typu chappi oraz do rozmnażania międzyrasowego (można było to przewidzieć mając niekastrowanego psa i sukę). A tu coś do poczytania: [URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=641"]Forum o psach i kotach[/URL]
-
[quote name='Velpsterex']Widzę że nareszcie znalazł się jakiś rozsądny hodowca (a właściwie hodowczyni :D) Tu się akurat zgodzę. to jest straszne, temu jestem jak najbardziej przeciw.[B]Ale na przykład moja ciocia ma shih tzu i westie, i miała szczeniaki[/B] (co prawda teraz psy są już wysterylizowane) pieski oddała swoim przyjaciołom (za darmo). Nie ukrywała że są to mieszańce. Ale ja kwidać są i tacy co to robią. Przepraszam, zminiam pogląd. Ale co do chappi nie zmienię zdania. [B]Karma dobra (według mnie) pies ma piękna sierść, jes tzdrowy, dobrze sie rozwija itd[/B].[/quote] :mdleje: :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:
-
Nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale w Wielkopolsce wykryto ognisko choroby Aujeszky'ego tak więc uważajcie na surową wieprzowinę.
-
[quote name='kikaaa']Dzieeeeeekkkkkkiiiiii wielkie:loveu:[/quote] No i trzeba też przyjrzeć się rodowodom co by uniknąć poważniejszych wad.:diabloti:
-
[quote name='kikaaa']Chce sobie kupic psa a twoj jest sliczny i mam do ciebie pytanie czy duzo musisz z nim wychodzic i takie tam.A wsszystkie buldogi francuskie sa gluche bo ja nic o tym nie slyszalam :crazyeye:A ten kot to troche garfild bez urazy:cool3:[/quote] Buldog jak każdy pies potrzebuje ruchu. Oczywiście trzeba tak go dostosować by psa nie zamęczyć, szczególnie w upały. U białych osobników (jak w każdej rasie) może się zdarzyć głuchota ale to nie reguła.:razz::razz::razz:
-
[quote name='lonka']A co tu sie burzyc jak shih tzu bez paierow to jest kundelek shihtzopodobny:roll:[/quote] Amen. [quote]Pedigre nie jest wcale złą karmą, i przyzwyczajaj psa troszke do tych tańszych karm, ale w późniejszych etapach mozesz kupowac karmę drozszą I MIESZAĆ z tańszą.[/quote] Velpsterex, a to kto napisał? Święty Mikołaj?
-
[quote name='Maupa4']No jak to na targach zoologicznych - bylo wszystko i nic. Karmy dla psów i kotów. Posłania, ubrania, zabawki, smycze, obroże ... no cały ten "przemysł" około zwierzecy. Najwiecej takich cudów dla malych piesków czyli tzw "ozdóbek" ... no i te najciekawsze i najładniejsze to głównie niemieckie wynalazki - typowo niemieckie albo sprowadzane z Niemiec ... Była też taka miska na wodę ... [url]http://images43.fotosik.pl/25/1e3b328c7e9ef1e7.jpg[/url][/quote] Puzzle'owe koty piją wodę z czegoś takiego.:cool3::cool3::cool3:
-
[quote name='g@l@xy']i pewnie własciciel będzie wciskał kity pt; wyjorczy się z wiekiem :evil_lol:[/quote] Mi to przypomina podróbę a la pomepobiałejorki:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
od kiedy można dopuscic pieska rasy pekińczyk do suczki?
Chefrenek replied to gosiaczek1256's topic in Pekińczyk
[quote name='gosiaczek1256']mam pytanie w jakim wieku powinien byc piesek rasy pekińczyk aby można było go dopuścic do suczki poniewarz mój piesek ma 8-mcy i zastanawia mnie to ile trzeba jesze czekac zeby pokrył jakąś sunie.prosze o odpowiedz w tej sprawie.z góry bardzo dziękuję.[/quote] Kiedy suczka będzie miała status suki hodowlanej a pies reproduktora.:razz: -
[COLOR=SeaGreen][B]Mimo wielu ostrzeżeń nadal łamiesz regulamin. W związku z tym informuję, iż przy następnym wyskoku otrzymasz kolejnego bana. Tym razem na dłużej.[/B][/COLOR]
-
[quote name='Agnes']a mozesz napisac jak w porownaniu do ryby wielkosciowo wyglada jagniecina? mniejze, wieksze?[/quote] Jagnięcina to takie duże, tłuste trójkąty.;)
-
[COLOR=SeaGreen][B]Proszę trzymać się tematu.[/B][/COLOR] A tak swoją drogą to ciekawe czy te hormony nie mają negatywnego wpływu na organizm tak jak np. hormony powstrzymujące cieczkę.
-
[quote name='Velpsterex']Boże, ten temat mnie bardzo zdenerwował! Bynajmniej nie ty FiLanTi A np.: Anii1 Posłuchaj mnie, psy rodowodowe to SNOBIZM! Moja sąsiadka ma pół Shih-tziaka pół Owczarka niemieckiego, i jest śliczny kochany ORYGINALNY, i piekny! miała ich więcej, i wcale ich nie sprzedała, a oddała w dobre ręce. Poza tym powiedz mi, co jest złego w kundlekach? No co? To najwierniejsze psy swiata, i w dodatku nie ma dwóch takich samych;) Kult rodowodu, STFU! Tyle na ten temat. DO FiLanTi: ŁOHOHOHOHO:lol: Z tym budzikiem to już chyba zdziebko przesada, ale jakaś ulubiona rzecz to napewno się przyda. Tak samo z tą bielizną, to napewno nie jest przydatne, wystarczy że troszkę pobędziesz z pieskiem, i poświecisz mu chwilkę czasu. Z jedzeniem to jest tak, przynajmniej ja tak robię. Pedigre nie jest wcale złą karmą, i przyzwyczajaj psa troszke do tych tańszych karm, ale w późniejszych etapach mozesz kupowac karmę drozszą I MIESZAĆ z tańszą. Efekt gwarantowany :) co do spania psa w łóżku, ja akurat jestem negatywnie nastawiony, ale rób sobie co chcesz, potem moze być problem. Co kupić... Smyczk, miseczki (bądź poidło) coś do spania (nie musi byc specjalne posłanie, wystarczy ciepły gruby ręcznik frote) jakaś zabawkę, najlepiej kostkę, i coś do przeciagania,grzebyk i, i, i jak mi się przypomni to napisze xD[/quote] Człowieku widać, że wiedzę na temat psów masz zerową. Widziałeś kiedyś owczarka krującego shih i vice versa nie mówiąc o urodzeniu takiego psa. To co piszesz to jakieś bzdury z kosmosu. Jak chcesz paść psa zmielonym kartonem to krzyż Ci i jemu na drogę. Nie pisz tylko że to dobra karma bo wprowadzasz ludzi w błąd. Co do kundelków. Nikt nie neguje ich istnienia tylko ich rozmnażanie. Za dużo bid na ulicach i schronach by to popierać. Ale pewnie to wiesz boś taki wszechwiedzący.:diabloti::diabloti::diabloti: [B]KULT RODOWODU GÓRĄ. PRECZ Z PSEUDOHODOWLAMI.[/B]
-
eee czemu na maila, wstaw tutaj.:diabloti:
-
[quote name='gops']taks robi ubranka na wymiar chyba ze to ta sama osoba :roll:[/quote] Nie to nie ta osoba, poza tym taks chyba już nie szyje.:roll::roll::roll: No i liczy się czas bo sunia jest w ciąży.;)
-
[quote name='xxxx52']borzoja mialam w domu[/quote] :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: