Jump to content
Dogomania

Chefrenek

Moderators
  • Posts

    6215
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Chefrenek

  1. [quote name='swiadomy']taka edukacja:D [/quote] Widać, że kiepska.:diabloti: ps. mam mocną głową. Alco mnie nie tyka. Coś mi się zdaje, że swiadomy albo nieświadomy, nieuświadomiony to jakiś pseudohodowca. Pewnie na allegro kręci biznesik.
  2. [quote name='swiadomy'] jesli ludzie beda mieli psa nierodowodowego ale z 2 takich samych psów to bedzie to pies donich podobny i tymsamym taki jakiego chcieli. [quote name='swiadomy'] ad2. nom paniczu powiesz mi ze jak ktos ma 2 psy z rodowodem i je skojazy to mu wyjdzie no niewiem z jamników nagle bernardyn. wow. to niezła ty tą genetyke miałes. nie no gratulacje. boj sie płodzic dzieci. bo ci zyrafa wyskoczy. Może zanim wyślesz posta to pomyśl dwa razy i sprawdź błędy. Oczy i głowa bolą jak się czyta Twoje wypowiedzi.
  3. [quote name='swiadomy']nie czytasz ze zrozumieniem. nie mozna poprawiac rasy psow bez rodowodu?? kojazyc ze zdrowym psem?? mozna. nie trzeba miec 3 wystaw. a dokładniej to fragment z dązeniem do poprawy rasy był troche ironia. bo jak mozna dązyc do czegos wyzszego niz zarobek jesli sie hoduje 10 ras?? A jak można to robić nie wiedząc nic o przodkach a tym samym co niesie dana linia? Genetyka się kłania. [quote name='swiadomy']a jaka masz pewnosc ze ten twoj hodowca za 2000 zł kojazy psy sprawdzając ich pochodzenie 3 pokojenia w tył. stara sie. a moze tylko sciemnia a psy kojazy z dupy. a ja pisze o kojazeniu psów bez rodowodu ale przez ludzi kochających psy znajacych sie na rasie. i wiedzacych ze te psy znajdą kochajace domy. ale nie za 2000zł. tylko za mniejsza kwote. bo liczy sie pies a nie papierek zwiazku(jakie są zwiazki w polsce kazdy wie). Na rasie może znać się ktoś kto zna linie hodowlane, przydomki, konkretne psy a nie kojarzy psy jak to powiedziałeś wzięte z dupy. Oświeć mnie może jakie to związki? Mamy 1 związek i 1 klub, który nawet nie podlega pod FCI. [quote name='swiadomy']a zagwarantujesz mi ze wszyscy hodowcy hodujący psy z rodowodami sprzedadza mi psa bez wad. z idealnie skojazonych rodziców. i ze robia to z miłosci i dla dobra psów?? retoryczne pytanie. wiec nie każ mi wierzyć ze ten papierek jest wyznacznikiem wspaniałosci psa. bo jego przyznanie wynika tylko z tego ze psy 3 razy zwycięzyły. w niektorych rasach o ile wiem badan sie nie robi. wiec kto wie co pies ma w sobie. co mu przekazali rodzice. Nikt Ci tego nie gwarantuje tak samo jak tego, że spłodzisz zdrowe dziecko. Znów genetyka się kłania. To liczy się czy się nie liczy? Jak się nie liczy to weź psa ze schroniska. Jeśli szukasz psa o określonych cechach wyglądu i charakteru to sorry to może Ci tylko zagwarantować pies z dobrej hodowli.
  4. [quote name='swiadomy']kazda hodowla moze byc pseudo. niewazne czy zwiazkowa czy nie. kazdy hodowca moze nas oszukac. wkrecic. jesli ktos niechce psa do wystaw to liczy sie nie metryka ale to jakie pies miał warunki. tak jak pisali poprzednicy. wyznawac trzeba 1 zasade: jak nie zobacze nie uwierze. nie jestem przeciwny hodowlom w ktorych szczeniaki nie maja rodowodów. ale to musi byc szczeniak od kogos kogo znamy. kogo zna nasz znajomy. kto nas nie oszuka. kto kocha te zwierzęta. kogo mozemy sprawdzic. niestety ja hodowli gdzie jest hodowanych kilka ras naraz nie rozumiem. i nie popieram. hodowla ma dązyc do poprawy cech zewnetrznych i charakteru psa. nie da sie tego zrobic jesli ma sie 10 psow. to tylko trójpolówka. teraz ten innym razem ten. samo trzymanie 10 psow to duzy wydatek. niewazne czy pies ma rodowod czy nie. wazne zeby był kupiony od kochających psy ludzi i sprzedany kochajacym psy ludziom. Sam sobie zaprzeczasz. Jak ktoś kto rozmnaża bez papierów ma poprawić rasę?
  5. A czy pies był na cokolwiek szczepiony? Pseudohodowcy oszukują i często mimo tego, że w książeczce są wklejki, pies nie ma szczepień. :angryy::angryy::angryy:
  6. [quote name='BM.'] Dziękuję za polecenie firm. A czy to prawda, ze Royal Canin i Eukanuba zawierają zlilofilizowanego kurczaka i to nie uczula psów?[/quote] Tak, hydrolizat białka drobiowego (rc hypoallergenic).
  7. [quote name='BM.']Możecie polecić jakąś karmę bez dodatku drobiu? Taką którą można kupić w przeciętnym sklepie zoologicznym na wagę, a nie tylko u weterynarza. Wiem, ze pedigree (wiem, że to zła marka, ale ona jest tak popularna i łatwo dostępna, że na niej podam przykład) robi wszystko na drobiu. Dosłownie wszystko. Boję się, że w innych karmach (np. jagnięcina z ryżem jakiejś tam firmy) też jest kurczak, więc proszę, polećcie coś :)[/quote] To nie ten dział ale co tam ;) [URL="http://www.krakvet.pl/biomill-adult-sensible-p-446.html"]Biomill[/URL] (nie jestem pewna jakiego pochodzenia jest tłuszcz) [URL="http://www.krakvet.pl/orijen-400g-p-11280.html"]Orijen 6 Fish[/URL] [URL="http://www.krakvet.pl/taste-wild-pacific-stream-canine-formula-227kg-p-12820.html"]Taste Of The Wild[/URL] [URL="http://www.wolfsblut.pl/blue_mountain/"]Wolfsblut Blue Mountain[/URL] [URL="http://www.wolfsblut.pl/wild_pacific/"]Wolfsblut Wild Pacific[/URL] [URL="http://www.krakvet.pl/acana-lamb-apple-25kg-p-12592.html"]Acana L&A[/URL] [URL="http://www.krakvet.pl/acana-pacifica-75kg-p-12588.html"]Acana Pacifica[/URL]
  8. [quote name='A&W']27 września zapraszamy wszystkich miłośników psów na kurs "Pierwsza pomoc dla psa". Wykład poprowadzi lek.wet. Paweł Łukuć. Kurs trwać będzie od godziny 10:00 do 14:00, odbędzie się w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni Orłowie, przy Al. Zwycięstwa 255. Koszt: 25zl Prosimy o mailowe zgłaszanie checi uczestnictwa ([email protected]) Wszyscy, którzy zgłoszą się do 22 września otrzymaja certyfikaty oraz mini-kompendium pierwszej pomocy. Więcej informacji na stronie: [URL="http://www.dogproject.pl/"][COLOR=#006699]www.dogproject.pl[/COLOR][/URL][/quote] A czy w innych miastach jest szansa na taki kurs?
  9. Taki temat już istnieje na dziale yorków. Zamykam.
  10. [SIZE=2]Nutram seria grain free. ;) [/SIZE]
  11. Co też te dzieci nie wymyślą.:shake: Hodowlę zakładać w tym wieku.:cool1:
  12. [quote name='fibon']No dobrze ale dlaczego podczas wpisywania zgłoszenia mailowo wyskakuje takowy komunikat: [B]Owner with the following e-mail address [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] has already been registered in the system[/B]. If this owner was added by you, select him from the field Owner-Pre-defined. [/quote] Tu chodzi o to, że masz tam tylko założone konto na ten adres mailowy nie o zgłoszone psy. Musisz wejść w zakładę paid entries i zobaczyć czy masz opłacone czy nie (o ile płaciłaś, of course);)
  13. [quote name='rufus295']Inna sprawa że czytałem artykuł o szczepieniach przypominających. I wcale nie są one tak potrzebne co roku jak by się mogło wydawać. Psy nie szczepione szczepionką przypominającą były po ośmiu latach tak samo odporne jak te szczepione co roku. Tutaj np: [FONT=Arial][COLOR=#000000]Dla większości psów po zakończeniu szczenięcych szczepień, wystarczy doszczepienie po roku i następnie co trzy lata.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Nie ma żadnych danych naukowych uzasadniających coroczne szczepienia przez całe życie psa.[/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][I]The AVMA Journal (#208, 1996)[/I][FONT=Arial]:[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial] [I]" Nie ma naukowych danych potwierdząjących konieczność coroczego doszczepiania. Co więcej, powtarzanie szczepienia może być związane z wysokim ryzykiem reakcji anafilaktycznych i chorób autoimmunologicznych.” [/I][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Rekomendacja corocznego doszczepiania ZAWSZE była oparta na sugestiach firm produkujących szczepionki - NIE na naukowych doniesieniach. Stąd trudno się dziwić, że propagowane były częste szczepienia. W ten sposób sprzedaje się więcej szczepionek. [/FONT][/COLOR][FONT=Arial][COLOR=#000000]Badania wykazały, że wśród raz zaszczepionych psów ponad 90% utrzymuje odporność przeciw Parvowirusowi -2 i Adenowirusowi - 2 więcej niż przez 7 lat.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial]Odporność przeciw nosówce sięga 15 lat, a coronawirozie - prawdopodobnie przez całe życie.[/FONT][FONT=Arial] [COLOR=#000000]Odporność przeciw wściekliźnie i paragrypie - 3 lata i dotyczy to 85% psów.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Długość trwania odporności uzależniona jest od rodzaju szczepionki- użycie modyfikowanych, żywych wirusów zapewnia dłuższą odporność niż użycie wirusów zabitych, także dany szczep może dawać lepszą odporność niż inny.[/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=#000000]Nowe rekombinowane szczepionki dają dłuższą odporność.[/COLOR][/FONT][/quote] Owszem ale w Polsce jest niewspółmiernie dużo więcej zachorowań na parwo niż zagranicą. Wystarczy poczytać na dogo jak psy chorują. Gdyby to nie był taki problem to można by sobie szczepić raz w życiu.
  14. Luisa najlepiej będzie jak uzbierasz pieniążki i kupisz rodowodowego szczeniaka, który będzie ładny, zdrowy i nie będzie sprawiał kłopotów.:roll:
  15. [quote name='Paulina87']Takie miejsce jest niepotrzebne bo w internecie jest wystarczająco dużo informacji odnośnie przestrzegania przed kupowaniem w pseudohodowli. [/quote] Jest taka strona. [url=http://nieuczciwyhodowca.pl/]nieuczciwy hodowca - portal o prawach konsumenta[/url] [quote name='bajadera']No cóż, pompeo jest doskonale znana i wielokrotnie tu wałkowana i na innych forach też. Kiedyś na swojej stronie prowadziła "forum hodowców psów rasowych bez rodowodu". Nie zapomnę jej wpisu, że nie wpuszcza nabywców szczeniąt na teren swojej posesji, aby jej nie przynieśli jakiś chorób :mad:[/quote] Ostatnio wypuszcza szczony z tasiemcem. Ja się pytam skąd u psów tasiemiec? Rozumiem glista ale tasiemiec:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: Karmi pewnie nutriami albo innym badziewiem niebadanym. ps. ona jest chyba z okolic Łodzi. ____ Do właścicieli szczeniąt. Każdego szczeniaka trzeba zaszczepić przeciw chorobom wirusowym [SIZE=1](dziś na forum ktoś opłakiwał stratę yorka bo myślał że tylko raz w życiu się szczepi, do roku)[/SIZE]. Potem co rok szczepienie przypominające. Jeśli kupujecie psa od pseudohodowców i macie tam tylko naklejki, nic lub nawet pieczątkę weta to i tak idźcie i poradźcie się innego czy nie trzeba psa zaszczepić jeszcze raz. Niestety duży odsetek pseudohowoców ma układy i za parę groszy dostają wpisy bez szczepień. Inna sprawa, że dużo szczeniaków tak na prawdę nie rodzi się w Polsce, tylko za wschodnią granicą, z nielegalnych transportów, a tam chulaj dusza.
  16. [quote name='Milerka7']Moja mama myślała, że się szczepi do roku czasu.. Żaden weterynarz nie mówił, że trzeba ją szczepić :([/quote] To i tak mieliście szczęście, że tyle pożyła. Już szczenię powinno być zaszczepione. Potem co rok szczepienie przypominające.:shake:
  17. [quote name='Milerka7']Zapalenie jelit.. :( 4 dni była na to chora.. Wymiotowała krwią i strasznie cierpiała.. dzisiaj po 10 zdechła ;([/quote] To nie szczepiliście jej?
  18. Słonecznikowy może być, olej z pestek winogron, oliwa z oliwek, olej lniany [url]http://www.dogomania.pl/forum/f33/jaka-kupa-taki-pan-45041/[/url]
  19. Hmmmm ale to cioteczki robią wizyty w nowym domu a nie na odwrót.:razz:
  20. Święte oburzenie a na stronie www gifek godny nastolatki albo co najwyżej kilkuletniego dziecka.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  21. [quote name='gayka'] A z drugiej strony zastanówmy się co jest w naszym jedzeniu. Niby dobra szyneczka a co ma w srodku to strach pomyśleć. Wcale nie lepiej jest z warzywami!!! Nie mam wyjścia, taki świat i już.[/quote] Taaaa biały ser z perhydrolem. :diabloti:
  22. [quote name='Różyczka'][B]List of owners, who entered the dog / dogs to the World Dog Show 2009 but which still could not be attributed payments to (e.g. payment was realized by a person different than the owner), or exhibition fees haven´t been paid at all.[/B] [URL]http://www.worlddogshow2009.com/fileadmin/Media/Svetova_vystava/doc/wds_katalog_neuhradeni.doc[/URL] [B]List of owners: [/B][URL]http://www.worlddogshow2009.com/fileadmin/Media/Svetova_vystava/doc/wds_katalog_uhradeni.doc[/URL][/quote] Dzięx.;);););)
  23. [quote name='IraKa']Wysłałam rezygnację i nadal widnieję w katalogu wystawców:razz: Ktoś też tak ma???[/quote] A gdzie można zobaczyć ten katalog? Podaj linka, proszę.:razz:
  24. [quote name='Louisa']z google jakis wyniuchany ;)[/quote] To lepiej nie wstawiać czegoś co jest czyjąś własnością. W necie też obowiązują prawa autorskie.:diabloti:
×
×
  • Create New...