Jump to content
Dogomania

5łapa

New members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

1 Follower

About 5łapa

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  https://5lapa.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W takich przypadkach zazwyczaj najpierw wykonuje się diagnostykę obrazową brzucha i klatki piersiowej (RTG i USG) i sprawdza się czy czegoś tam nie ma. Czasami wychodzą rzeczy które niekoniecznie chcą się ładnie pojawić w krwi np. krążenie wrotno -oboczne, zmiany rozrostowe. Jeżeli tam jest wszystko ok trzeba zrobić rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową głowy. Na uwadze trzeba mieć także martwicowe zapalenie mózgu. Z badań krwi warto dorzucić tarczycę. Wszystko brzmi groźnie, ale nie ma się co załamywać. Trzeba po prostu zrobić badania żeby wykluczyć poważne przyczyny. Trzy
 2. Które zmiany były tak patognomiczne dla leptospirozy? Wiele chorób sekcyjne wygląda podobnie. Chyba że były pobrane próbki do badań. "Zrobiliśmy sekcję" mnie osobiście nie przekonuje. Dlatego jestem ciekawa.
 3. Najlepsze szczepienie na lepto to Nobivac l4 ale i tak nie obejmie wszystkich serowarów. Pytanie skąd pies był i co robił. U nas leptospiroza była problemem podczas powodzi w 97 na przykład. Teraz rzadko się zdarza. Jaką robiliście diagnostykę dla potwierdzenia? Jestem ciekawa.
 4. To jest wskazanie do obserwacji. Jeżeli pojawi się biegunka lub wymioty, apatia czy bolesność brzucha wskazanie do RTG. Ale bez paniki. Małe fragmenty kości raczej nie powodują problemów.
 5. Trzeba pamiętać że szczeniaki muszą mieć wyższą temperaturę otoczenia znacznie, a same muszą mieć temperaturę co najmniej 37,5 żeby to mleko trawić. Muszą wokalizować, mieć rozowe pyszczki, aktywnie się poruszać, regularnie oddawać kał. Także obserwuj
 6. Musisz zabrać szczeniaka do weterynarza. Trzeba zweryfikować szczepienia + odrobaczenia, oraz podać leki objawowo. Często niektóre choroby ujawniają się po przyjeździe do nowego domu bo zawsze jest to dla szczeniaka stres i obniżenie odporności. Poza tym psiak jest niewielki szybko może się odwodnić. Najlepiej po przyjeździe do nowego domu nie zmieniać od razu żywienia na inne. Nie mniej leki wskazane. Trzymam kciuki.
 7. Myślę, że nie miało to związku. 14 lat to i tak wspaniały wiek. Często jest coś co inicjuje pogorszenie. Np. mogła coś zjeść na dworze, zdrowego psa by to nie ruszyło, a u schorowanego organizmu szybko doprowadzi to do pogorszenia. Czasami właściciel nie wie, że pies ma nowotwór kości dopóki nie skoczy i nie złamie nogi w tym miejscu. I też można by było powiedzieć "jakby nie biegł do bramy to by żył, to moja wina". Ale to jest złe myślenie, widać że dbalaś bardzo o piesia. Także to nie szczepionka tylko choroba. Współczuję, ale nie ma się co obwiniać.
 8. 5łapa

  Biegunka

  Nie ma co czekać. Szczeniaki szybko się odwadniają, poza tym jeżeli pojawia się krew znaczy to że przewód pokarmowy jest mocno podrażniony. Jeżeli zaczęło się od razu po zjedzeniu kości bardzo duże prawdopodobieństwo że jest to przyczyną. A jeżeli będzie potrzebował zabiegu to z każdą godziną jest słabszy przez co zabieg będzie obarczony większym ryzykiem. Powodzenia
 9. Jeżeli nie było warto zrobić echo serca + USG płuc, badania ogólne krwi łącznie z tarczycą. W tym wieku problemy są bardzo często złożone. Powodzenia
 10. 5łapa

  Fretka

  A nie jest to kuna albo łasica? To dzikie zwierzę. Poza tym to nie jest dobry pomysł łapać zwierzę nauczone żyć na wolności do klatki....
 11. W tym śluzie ciężko coś stwierdzić, to by trzeba było umyć :-) ale nie wygląda. Nie każde pasożyty widać. Pytanie czy jest to profilaktyka czy pies ma jakiś problem.
 12. Pytanie czy jest tak przez całe życie czy dopiero teraz?, czy podnosi nogę czy jest to raczej bezwiedne?, czy mocz wygląda prawidłowo? czy jest kastrowany? Może być to behawioralne, ale może to także być problem zdrowotny.
 13. Toksyny uwalniane z umierających pasożytów mogą spowodować takie objawy. Zazwyczaj po podaży leków objawowo psy czują się lepiej (zwłaszcza że apetyt może nie na swoje jedzenie, ale był). Trzeba teraz uważać żeby nie złapał na to wirusówki. Bo nie był szczepiony i pasożyty go osłabiły. W skrajnych przypadkach jak pasożytów jest dużo na skutek zaburzeń perystaltyki jelito może się wgłobić i dojść do niedrożności, ale spokojnie, to są rzadkie przypadki. Zobaczycie też co wyjdzie w badaniu klinicznym.
 14. Na tym zdjęciu zmiana wygląda jak jakiś typ rogu skórnego. Ale dokładnie trzeba byłoby wziąć biopsję lub zmianę wyciąć i zrobić badanie histopatologiczne. Wtedy dopiero zastanowić się czemu takie zmiany powstają czy drażnienie czy alergia i ewentualnie co zrobić żeby temu zapobiegać. Ale to jest "ogląd" ze zdjęcia. Polecani fachowcy to np Dermavet w Warszawie.
 15. To oznacza że pies przeszedł zakażenie. Organizm wytworzył już przeciwciała. A infekcja może być teraz utajona i wtedy nie będzie zarażać. Jeżeli jest to badanie PCR poszukujące antygenu z pochwy, jest pozytywne, oznacza to że materiał genetyczny wirusa jest w pochwie teraz w tej chwili.
×
×
 • Create New...