Jump to content
Dogomania

5łapa

Members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  https://5lapa.blogspot.com/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

5łapa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

5

Reputation

 1. Przez pierwsze 6 tygodni może być gorzej, zachowania mogą być bardziej nasilone niż zwykle, lek potrzebuje czasu żeby zadziałać. Ludzie którzy się zdecydowali w większości są zadowoleni z efektu. Pozdrowienia dla Gacusia:-)
 2. Trzeba zrobić dalszą diagnostykę. Sama anemia może wskazywać na bardzo wiele chorób. Crea i Alt są w normie. Wyniki morfologii niestety bardzo słabe. Trzymam kciuki.
 3. Jeżeli foresto działa to jest super. Ale często nie działa. Albo są rejony psa w których nie działa np na kufie. A tabletka niezależnie czy psa się kąpie, niezależnie od "regionu" psa działa tak samo. Kleszcz się może wbić, ale jak zacznie żerować szybko umiera i ryzyko transmisji choroby jest bardzo małe. W rejonach babeszjozy jest to ważne. Niektórzy biorą tabletkę na czas kiedy kleszczy jest więcej niż zwykle (wiosna i jesień). Bravecto jest tez w kroplach.
 4. Foresto a jak nie działa albo region z babeszją to Bravecto (tabletka lub krople), Simparica do kupienia tylko u wet
 5. Najlepiej ustalić jeden sposób żywienia i się go trzymać. Jak na 5 miesięcy to całkiem przekrój. Dobrze byłoby zbadać kał w kierunku pasożytów i zrobić test na giardie. To tak na początek. Jak nie przejdzie to szuka się dalej.
 6. A może na gwizdek? Najpierw po stoisz koło psa gwiżdżesz i od razu smakołyk (bardzo malutki żeby się nie przejadły) później stopniowo zwiększać odległość, wiele powtórzeń, w końcu psy będą przybiegaly do Ciebie a nie do płotu. Później wystarczy sam gwizdek i pochwała, a smakołyk co kilka razy.
 7. Statystycznie najrzadziej uczula jagnięcina.... No ale wiadomo. Indyk daje radę u wielu psów. Chociaż szczerze rzadko w tym wieku nagle pojawia się alergia pokarmowa. Może problem jest w czymś innym, trzeba to mieć na uwadze jakby dieta nie pomagała.
 8. Maltańczyki wyglądają jak małe puchate kuleczki, ale niech nas nie mylą pozory. Często tkwi tam charakterek. Zauważyłam, że często robią się bardzo "samcze" często obsikuja wszystkie kąty w domu a nawet zakupy. Dobrze byłoby wykluczyć problemy zdrowotne, chociaż oddać mocz do badania, ale najważniejsze chyba będą ćwiczenia z behawiorystą. Czasami pomaga kastracja, osoby które nie chcą kastrować mogą wypróbować implant który jednak działa pół roku, czasami dłużej. Jednak jego cena oscyluje w granicach 300 zł, i przez pierwsze tygodnie zanim organizm się wysyci jest gorzej, psiak trochę szaleje. Chyba że to suczka?
 9. Troszkę mało informacji żeby wnioskować co to jest. Kaszel raczej ma inne przyczyny niż nosówka. Zwłaszcza u psów które kiedykolwiek były szczepione. Także bez na spokojnie najlepiej to zbadać.
 10. Najprościej rzecz ujmując. Rasa jest pofałdowana przez " wadliwy" gen. Mają za dużo kwasu hialuronowego nie tylko w skórze ale i w przewodzie pokarmowym. Uszkodzenia tego kwasu powoduje wyrzut cytokin prozapalnych. I rozpad kwasu na amyloid. To samo dzieje się w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo stan zapalny się nakręca. Dlatego mają problemy też z przewodem pokarmowym i reagują inaczej niż inne psy które nie mają "wadliwego genu". To tak najprościej rzecz ujmując. Amyloidoza jest nerek wątroby tarczycy, ale sam amyloid nie jest z tych narządów. On tam osiada.
 11. Ze względu na specyficzny rodzaj reakcji zapalnych rasa ta także ma problemu z przewodem pokarmowym i nie reagują typowo jak inne psy.
 12. Trzeba też wziąć pod uwagę że jest to troszkę inna rasa. Ze względu na duże ilości kwasu hialuronowego w skórze, który się rozpada w dużym uproszczeniu powoduje odkładanie się amyloidu i stany zapalne u tej rasy nie zawsze sprawdza się to samo co u innych. Zapalenia uszu, skóry, idiomatyczne zapalenie jelit, niedoczynna tarczyca.... W USA mają nawet specjalny suplement tylko dla tej rasy bo ma ona trochę inne potrzeby (hivitality). Także co do karm to może lepiej podpytać właścicieli tej rasy właśnie. Dodam że im bardziej pies pofałdowany tym większe problemy.
 13. Nie będzie żadnych skutków ubocznych nawet jeżeli pies był szczepiony. No chyba, że mówimy o reakcji anafilaktycznej, ale to może się zdarzyć i po leku i po użądleniu jeżeli będzie typem uczuleniowca. A wścieklizna ostatnio była stwierdzona u Lisa koło Otwocka. Także pojawia się mimo wszystko.
×
×
 • Create New...