-
Posts
5536 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by motyleqq
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']ale mam zajebiste psy! stróżują, pasą, polują, mistrze obi, agility, frisbee, flyballu, rally-o, PT, IPO, są najpiękniejsze, najszybsze, najmądrzejsze, robią najładniejsze kupki, nie szczekają, a przy tym wszystkim są spokojne i opanowane :loveu: magia :evil_lol:[/QUOTE] nie, bo Brum zjadła kupę :-( nie można być idealnym pieskiem i zjadać kupy :-( -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia'] tylko obawiam się, że co innego mamy na myśli mowiąc pies ogarnięty i praca nad psem :diabloti: i podziwiam Twoją wiare w swojego psa, serio juz bez złośliwości, ja po kilku latach z Joko nadal nie byłam jej pewna, teraz po prawie 10 razem mogę coś takiego powiedzieć ;)[/QUOTE] no to zależy jakie miałaś problemy z Joko. [quote name='Amber']Bo często poprawa zachowania psa nie jest tylko i wyłącznie udziałem właściciela. Z tego co wiem to Etna z miasta przeprowadziła się na wieś, gdzie dużo łatwiej jest psa ogarnąć. Na wsi i Jari jest ideałem. "Pracować" nad psem codziennie przy tym samym płocie z tymi sami szczekającymi psami to pestka. Ja tam nie widzę nic cudownego, toteż mnie takie zachwyty śmieszą. Pamiętam np. jak pisałaś, że Etna zaczyna mieć początki agresji przy klatce schodowej. Czyżby problem się wspaniale sam rozwiązał? :eviltong: [/QUOTE] Etna nie mieszka na wsi. ale przynajmniej się potwierdziło, że wcześniejsze sugerowanie o wsi było o mnie, mimo że ładnie zaprzeczałaś ;) Etna nie miała agresji przy klatce schodowej, tylko miała problem z ONkami, a jedna suka mieszkała w tej samej klatce. na LADC koło jej klatki stała klatka z ONkiem. ignorowała to. ale to dzięki przeprowadzce :) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia'] Ja o swoich to już zdarzyłam tyle napisać w tym temacie, ze moze lepiej nie bede tego przytaczać. Nie nie mam ogarniętych psów. Mam ogarniętego tylko jednego psa. Joko. Pola to inna bajka i sory, nie umiem ogarnac psa w rok. Cokolwiek się pod tym ogarnięciem kryje :diabloti:[/QUOTE] spoko, ja nic do tego nie mam. jeśli pracujesz nad ogarnięciem pieska, to dla mnie jesteś w porządku, nie martw się :loveu: Etna jest u mnie trochę ponad dwa lata i różne miała odpały, ale dwa dni LADC upewniły mnie w tym, że to za nami ;) -
[quote name='katasza1']8zl bo jest jakas przecena, chyba kupie jeszcze jedna. Szkoda ze tych grzechotek nie udalo mi sie wyciagnac :shake: One sa gumowe, wygladaja na wytrzymale, ale ja kupilam do aportu i do lekkiego przeciagania. A poza tym kosztuje 8 zl, moge kupic piec w razie czego :P[/QUOTE] kurde, zapomniałam pójść do biedry... ciekawe czy jutro będą :evil_lol:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] W necie każdy ma ogarniętego psa. Ja piszę jak jest. Dlatego z moich postów się wyłania Jari potwór pożerający dziewice. A jak jest to sama widziałaś, jakoś w jednym kawałku zawsze wracałaś do domu :eviltong: Nie lubię bajek. Wyrosłam z nich. [/QUOTE] jak miałam problemy z Etną, to wszyscy na dogo o nich wiedzieli. nie widzę powodu, by nie chwalić się również tym, co się udało ;) problemów z małym również nie ukrywam. ciekawa jestem, czemu to, co złe oznacza pisanie prawdy, a zachwycanie się psem to już bajki? może mam rozdwojenie jaźni? ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
heehe zaraz się dowiem, że Etna nie aportuje... sorry, wypisuje się z tego ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Co jak wygląda? Że gadamy o stróżowaniu, a ty wyjeżdżasz o ogarnianiu psów? Co ma piernik do wiatraka? :eviltong:[/QUOTE] wygląda tak, że jak ktoś pisze, że ma doskonałego pieska, to jest uznawane, że ściemnia ;) Instant, akurat evel to z tego co mi wiadomo, ma ogarniętego pieska. Kasia to nie mam informacji, sama niech powie :evil_lol: natomiast o Jarim było ostatnio trochę dyskusji ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] A co do tego ma ogarnięcie swojego psa? Czujesz się lepsza od nas maluczkich? :evil_lol:[/QUOTE] nie, nie czuję się lepsza. stwierdzam tylko, jak to wygląda ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']Bo idea psa stróżującego polega na tym, że jeżeli jednak samo "szczekanie" nie zrobi wrażenia na gościu ([U] i nie będzie właściciela[/U]), to tenże piesek będzie umiał szanownego przybysza powstrzymać. Gdyby sam fakt powstrzymania przed wejściem był stróżowaniem, to każdy japiący ONek byłby miszczem. A tu jednak rozchodzi się o coś więcej, co wam umyka. O psychikę takiego zwierzaka. To jest fundament tego czy pies jest czy nie jest stróżujący.[/QUOTE] dobra, to dalej nie ma sensu, sorry :cool3: Ty piszesz w kółko to samo, ja też. dla mnie stróżowanie nie kończy się na tym, jakie są rasy stróżujące, dla Ciebie to jedyne słuszne stróżowanie. nikt nikogo nie przekona ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Instant'] MA SENS. Tylko nie jest stróżowaniem...[/QUOTE] wg teorii kogoś tam, czy tam grupy ludzi, którzy oceniają przez pryzmat ras predysponowanych. ja patrzę na sprawę nieco szerzej. też mi wolno ;) [quote name='Czekunia']Haha:cool3: uśmiałam się, czyli wynika z tego, że Motylek nie może mieć swojego zdania:megagrin:[/QUOTE] nie mogę. nikt, kto ogarnął swojego pieska nie może, bo we wszystkim zmyśla :evil_lol: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']Nie :diabloti: Natomiast już poważniej, to serio walczysz nie wiem o co. Stróżowanie=samodzielne podejmowanie decyzji. W innym wypadku jest po prostu bez sensu. I sprowadza się do darcia japy. [/QUOTE] a czemu szczekanie nie ma sensu, jeśli powstrzymuje człowieka przed wejściem? zwłaszcza, że nie jest darciem japy? żaden mój pies nie jest z tych psów co drą japy pod płotem bezsensownie i ciągle... bo tego nie znoszę ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Instant']Dziecię kochane, to po co dalej się prujesz? Bo na gacie Merlina, to się powoli robi nudne. Próbujesz udowodnić nam, że nie mamy racji, wysuwając najdziwniejsze teorie jakie są tylko możliwe do znalezienia. Nie, twoje pieski nie stróżują, szczekając. A jak dalej tak uważasz, to wpakuj się CAO do ogrodu pod nieobecność właścicieli - może dopiero doświadczając tego na własnej skórze, poczujesz różnicę :evil_lol:[/QUOTE] dziecię kochane, to po co dalej mi odpowiadasz, skoro to Cię nudzi? :cool3: może dużymi literami dotrze: WIEM, ŻE JEST RÓŻNICA. ciągle o tym piszę :roll: [quote name='asiak_kasia']Aga, no to dalej wałkuje przykład z moimi konikami. Psy sprowadzą konisie z pastwiska do stajni/na padok. Zrobią to byle jak, chaotycznie, i ogólnie źle. Natomiast zrobią. To czyni je psami pasterskimi? No kurde nie. I ze stróżowaniem jest tak samo. Kłocisz się, że czarne jest czarne, ale w zasadzie to szare, a czasami granatowe z lekkim odcieniem różu. Widze, że choroba pt. mam zajebiste psy do wszystkiego się rozprzestrzenia :diabloti:[/QUOTE] o, no właśnie. uważam, że nic nie jest czarno-białe, a właśnie czasem granatowe z lekkim odcieniem różu, a to oznacza, że różne psy wykonują te same zadania na różne sposoby. można im. jeżeli Zu szuka piłki w trawie, to znaczy, że TROPI, a nie że jest psem tropiącym. to normalne, że pies tropi. tropienie nie jest zarezerwowane tylko dla konkretnej grupy psów... -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']nie, nadal nie łapiesz, strózuje ten pies, który poza szczeniakiem jest w stanie podjac samodzielną decyzję o interwencji. W innych wypadkach po prostu szczeka. Nie strózuje.[/QUOTE] przepraszam, a czy można mi uważać inaczej, czy jest to jedyne słuszne zdanie? jeśli mogę, to powiem, że stróżowanie to znacznie szersza definicja niż samodzielność w działaniu. można patrzeć szerzej niż przez pryzmat określonych ras :) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Instant']Zasadniczą przepaścią w tej dyskusji między jedną stroną a drugą jest to, jak postrzegamy stróżowanie. Motylku, kiedy w końcu dojdzie do Ciebie to, że to co ty nazywasz stróżowaniem, dla nas nim nie jest? No bo serio, na więcej sposobów się już nie da tego powiedzieć... :roll: [/QUOTE] hahahaha :lol: powiedz, kiedy w końcu zauważysz, że już napisałam, że co innego uważam za stróżowanie(a raczej, że uważam, że można to robić różnie), a to oznacza, że wiem, że Wy uważacie co innego? :cool3: evel, myślę, że pieski mają ten komfort, że nie muszą się zastanawiać, czy są stróżujące czy nie, tylko po prostu zachowują się jak psy ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia'] Czekunia, ale ja pisałam tak ogółem, akurat Twój post posłużył mi za punkt wyjscia. Ja serio lubie dyskutować, ale nie jak musze gadac ze scianą :eviltong: A to taka trochę dyskusja z serii "ja o niebie Ty o chlebie". Skoro każdy piesek może być stróżem, bo szczeka (nieważne jak), ale nie kazdy może byc -tropiacy -pasacy -aportujacy chociaz szczeka, pasie i aportuje :diabloti:[/QUOTE] no właśnie ważne jest to, jak szczeka. i kto tu rozmawia ze ścianą? :eviltong: skoro nawet na przykładzie swoich psów pokazałam jakie widzę różnice w szczekaniu na obcych? ten, który stróżuje, to stróżuje. ten, który drze pałę bez ładu i składu, ten drze pałę. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
nie widzę powodu, by każde zachowanie psa odnosić do konkretnych ras. wiele rzeczy psy robią, bo są psami i tyle. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='evel']:hmmmm: Jak Zu szuka piłki schowanej w zarośniętym polu to oznacza, że jest psem tropiącym? :niewiem:[/QUOTE] nie, to znaczy, że szuka piłki... jak pies aportuje z wody, to aportuje z wody, a nie jest rasą aportującą. [quote name='Amber'] Ja już mam doskonałe psy stróżujące i wyśmienitego aportera z wody. Czekam na dalsze rewelacje :evil_lol:[/QUOTE] nie masz wyśmienitego aportera :) nie wiem, czemu tak sobie dopowiedziałaś, bo ja uważam wręcz przeciwnie -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Tak, ale Duffel jest psem [B]dokładnym [/B]i to jest cecha u aportera pożądana. Do tego delikatny chwyt by nie zniszczyć zdobyczy. To było dopracowywane przez generacje, a nie na ślepy fart. I myślę, że mimo kolejnego zachwytu w jaki wpadasz nad swoim psem, Duffel biję Etnę na głowę w aportowaniu z wody, bo ma to we krwi.[/QUOTE] :evil_lol: ok, niech będzie, że jest lepszy, ale to nie znaczy, że Etna nie aportuje z wody. bo aportuje. więc pies x jest gorszy w stróżowaniu od np kaukaza, ale to nie znaczy, że nie stróżuje. i tak, zachwycam się swoim psem, bo Etna jest zarąbista. mam się czym zachwycać ;) -
Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D
motyleqq replied to omry's topic in Foto Blogi
ej, a ja nie kumam o co chodzi z tymi pullerami? oglądałam filmiki i nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy pullerem a jakąś inną zabawką do aportowania/przeciągania się? może mi wyjaśnisz, skoro kupiłaś? :cool3: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] Ja pisze raczej o tym, że mój pies ma bardzo ciekawy styl pływania i owszem, przyniesie patyk, ale to jest raczej godne pożałowania. Nazywanie go aporterem z wody jest abstrakcyjne. Abstrakcyjne po grzybach i porostach w dużym stężeniu.[/QUOTE] ok, za to Etna świetnie aportuje z wody, a jest KUNDELKIEM. jak ona tak może. pływa tak samo jak Duffel, a w zasadzie to zasuwa dwa razy szybciej, bo jak obie wiemy, Duffel jest psem dość powolnym. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='evel']Zaganianie koników = zaganianie koników i koniec, bezsensowne piłowanie ryja = NIE bezsensowne piłowanie ryja, tylko STRÓŻOWANIE. Logika :evil_lol: [/QUOTE] orety, no to jeszcze raz: nie pisałam o bezsensownym piłowaniu ryja :) szczekać można też w różny sposób -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] No piękne porównanie. Uważasz, że np. Duffel aportuje tak samo z wody jak Jari? :eviltong: [/QUOTE] nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś Jari tak średnio aportował, raz przyniósł, raz nie, liczył się kolejny wyrzut, a nie przyniesienie. więc nie jest to to samo. poza tym cały czas piszę, że jest różnica jak robi coś rasa do tego przeznaczona, a jak nieprzeznaczona, ani razu nie napisałam, że to bez różnicy. [quote name='Instant']Tylko widzisz, pies aportujący z wody (niezależnie od rasy) tę piłkę ZAAPORTUJE: skoczy, złapie, przypłynie, odda. Jednak w naszym (nazwijmy to tak) pojęciu STRÓŻOWANIA zawiera się nie tylko alarm, ale też samodzielna ocena sytuacji i prawidłowa reakcja w momencie, w którym właściciela nie ma. Pies, który jedynie zaalarmuje, ale nie wykona drugiej części tego zadania NIE JEST STRÓŻEM.[/QUOTE] no widzisz, a ja uważam, że można stróżować na różne sposoby. aportować też można różnie: można oddać do ręki, rzucić pod nogi, oddać tylko na wymianę... ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']i vice versa w temacie stróżowania. :roll: [/QUOTE] ja doskonale zrozumiałam, co uważasz za stróżowanie. tyle, że dla mnie jest to co innego, tzn stróżować można na różne sposoby. każdą jedną rzecz można robić na różne sposoby. np rasy, które zostały wyselekcjonowane do aportowania z wody. jak inny pies aportuje z wody, to już to nie jest aportowanie z wody? :cool3: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']no idąc waszym tokiem rozumowania, to tak właśnie jest ;)[/QUOTE] no nie jest, widocznie nie doczytałaś ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
motyleqq replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='asiak_kasia']no ale jak no? Przeciez efekt jest ten sam, tylko inny sposób wykonania zadania :roll: Słowem są pasterskie. ha! :loveu:[/QUOTE] no skoro tak uważasz, to spoko, można Ci ;)