Jump to content
Dogomania

rotek_

Members
  • Posts

    8997
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by rotek_

  1. wiwi zdjęcie które zrobiłaś Dorze podbiło serce pewnej Pani ze świdnicy [IMG]http://images46.fotosik.pl/523/db367ba17c673d86med.jpg[/IMG] jutro ma sterylkę i w czwartek pani ma się z nami skontaktować w sprawie jej adopcji niestety wolnych miejsc praktycznie nie ma, są jedynie dwa wolne boksy i jeśli się zapełnią to pękamy już w szwach
  2. Zenit w nowym domu, on już nie umiera, on cieszy się pełnią życia [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_msEOjK3ye18/TT8Bxp7D9kI/AAAAAAAAD4w/Op6k5c4Q7kI/s640/DSC04228.JPG[/IMG] [URL]https://picasaweb.google.com/GhoustDragon/MirowZenit?authkey=Gv1sRgCJWtwMyIi7mIGA[/URL]# Fiona(sasha) na początku była jedynym psem w domu, ale właściciele widząc jak sunia bardzo pragnie zabawy z innymi psami, zadzwonili do nas i powiedzieli, że jesli trafi do nas jakiś amstaff zaraz go wezmą jako towarzysza dla fiony. Długo nie czekali na spacerze znaleźli błąkacjącego się amstaffka i przygarnęli chłopaka. Oba psiaki to rozpływająca się rozkosz, nie znam człowieka, który kiedkolwiek przestraszył się Fiony-ona wzrokiem łagodziła wszystkich. Na stronie schroniska wstawiłam także zdjęcia Bastera z nowego domu [URL]http://uciechow.com/info/z-nowego-domu[/URL]
  3. mari, pamiętasz daszę? welsh terrierkę z ludźmi mamy cały czas kontakt, bogu dzięki trafiła na miłośników zwierząt...bo każdy inny dawno by się załamał Dasza u nas miała zdiagnozowaną "nietypową" cieczkę-plamiła ale nie miała zapachu...to nie była cieczka, nie mam pojęcia co ale zaraz po przyjeździe do Ds, Daszy poszerzył się brzuszek, właściciele poszli do weterynarza i okazało się że Dasza będzie rodzić na dniach! Jej ciąża była tak niewidoczna, że nikomu nie przeszło przez myśl, nawet naszemu wetowi, że Dasza może być w ciąży. To plamienie uśpiło naszą czujność W sumie Dasza urodziła 6 młodych, dzisiaj dostaliśmy pświadczenie od niemieckiego weterynarza, że Sunia rzeczywiście jest w ciąży i z tego powodu planowana sterylizacja musi być przesunięta. Państwo mieli wyznaczony czas do końca stycznia żeby ją wysterylizować, dlatego przysłali to poświadczenie o ciąży, żeby dotrzymać umowy. Właściciele Daszy z chęcią podjęli się opieki nad maluchami. Niestety podczas zdjęć wyszło na jaw, że sunia ma w sobie masę śrutu...ktoś musiał do niej zaciekle strzelać z wiatrówki. Tyle ile będzie można usunąć z jej ciała, weterynarz powyciąga, ale śrut czasami jest w takich miejscach że lepiej tego nie ruszać. Malutka nie miała dobrego życia, teraz jestem w 100% pewna że trafiła na odpowiednich ludzi-z pewnością miłośników psów
  4. Złotoryja-qrcze starsznie daleko....jest jedna dogomaniaczka z tej miejscowości ale nie wiem czy nadal działa na dogo
  5. Zdjęcia Zojki już mam, ale nie sądzę że uda mi się dzisiaj je wstawić, coś imageshack mi wariuje Zoja już w Ds Wiadomość, którą dostałam jest po niemiecku, więc nie będę jej wklejać. Ogólnie wyczesali z niej pełno "waty" i sunia wypiękniała. Niestety okazało się że sunia oprócz problemów z nerkami miała zeby w starsznym stanie, niektóre korzenie były już odsłonięte...zojkę czeka seria zabiegów naprawy ząbków i może nawet wyrwania części z nich Od naszego pracownika dowiedzieliśmy się że takie zabiegi w Niemczech kosztują kilka tysięcy euro-ogólnie weterynaria jest tam bardzo droga. Nawet nie mieliśmy pojęcia....:( Zoja będzie chodzić ze swoją panią do pracy, więc w domu rzadko będzie zostawać sama.
  6. zanim zaczęliśmy z nimi pisać przeszukaliśmy strony niemieckie Ci ludzie normalnie zajmują się głównie tresurą psów, oferują także psy do adopcji, ale w tym drugim przypadku pomagają raczej w adopcji psów. Psy zabierane przez nich idą odrazu do nowych domów. Zanim przywiozą psa przeprowadzają coś w rodzaju rozmowy przedadopcyjnej-pytają się ile czasu mogą poświęcić psu, czy nowego właściciela stać finansowo na utrzymanie psa, warunki w jakich będzie mieszkał pies itd...bardzo podobne do tego jak robią to dogomaniacy.
  7. zdjęć benki jeszcze nie mam, Zoja która pojechała razem z nią trafiła w dobre ręce...wyleguje się teraz na kanapie. Jutro do pracy wraca nasz pracownik mówiący po niemiecku, poproszę go żeby napisał do nich maila z prośbą o zdjęcia benki. Fundcja od nas zabrała tylko dwa psy, ktore trafiły bezpośrednio do DS zaraz po nas pojechali do schroniska w dzierżoniowie, bo tam też mieli jakieś zarezerowane psy....nie wiem jeszcze które schroniska odwiedzili pocieszające jest to, że psy trafiły do DS, a nie jakiś przytulisk
  8. rotek_

    alergia

    4-letnia suczka moich rodziców od jakiś 3 miesięcy ma alergię. Weterynarz oglądał ją, już nie raz dostawała zastrzyki odczulające. Od 3 miesięcy cała rodzina zastanawia się na co może być uczulona:roll: Nie możemy ją cały czas faszerować zastrzykami. Alergen prawie na pewno jest w domu, tutaj drapie się najczęściej. Nasz wet powiedział, że alergie u shih tzu zdarzają się bardzo często. Szkoda mi jej, cały czas leży i drapie się, sierść na łapach już odbarwiła się na różowy kolor, ucho od drapania ma całe łyse. Nigdy wcześniej to się nie zdarzało. Jedyna rzecz jaka pojawiła się w domu w momencie gdy pies zaczął się drapać to dywan-wynieśliśmy go do pokoju gdzie pies praktycznie nie przebywa. Karmy nie miała zmienianej, szampon miała raz zmieniony to powróciliśmy do starego, nie pojawił się żaden zwierz w domu, pcheł nie zobaczyliśmy. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć na co najczęściej bywają uczulone shih tzu lub na co mogłabym zwrócić uwagę, żeby wykluczyć alergen.
  9. czasami mam ochotę pogratulować ludziom.... Adopcje w tym miesiącu to całe 3 psy!!!! przyjęć 9 psów! zupełna paranoja:( Są probolemy ze Sztefi, kto wie czy nie wróci....ludzie zawsze idą na łatwiznę, zanim popracować z psem, oddają go ponownie do schroniska Od 4 miesięcy mamy taki stan...adopcje nie ida, masa psów przychodzi....rasowce rządzą! Mam gorsze dni i już nawet na dogo nie chce mi się wchodzić..przepraszam
  10. sporo pracy nam przybyło, dlatego tak rzadko bywam na dogo do soboty mają przyjechać ok 8-9 psów w tym dwa szczeniaki, ktorych matka została otruta.
  11. nadal nie, ja swój procent w tym roku oddam na chore dziecko dogomaniaczki MagYii a moja rodzina na fundację świętego huberta, która zajmuje się ratowaniem dzikich ptaków.
  12. już jakiś czas temu podpisałam
  13. [COLOR=Red][B][B]Imię [COLOR=black]TAJRA[/COLOR][/B] [B]2. Płeć - [COLOR=black]suka[/COLOR][/B] [B]3. Wiek - [COLOR=black]3 lata[/COLOR][/B] [B]4. Sierść - [/B][COLOR=black]półdługa[/COLOR] [B]5. Sterylizacja - [/B][COLOR=black]tak[/COLOR] [B]6. Wielkość -[/B] [COLOR=black]L[/COLOR] [/B][B][B]7. Miejscowość - [COLOR=black]Uciechów/k. Dzierżoniowa[/COLOR][/B][/B][B] [B]8. Województwo - [COLOR=black]dolnośląskie ,na trasie Dzierżoniów-Wrocław[/COLOR][/B][COLOR=#ff0000][/COLOR] [B]9. Miejsce Pobytu -[/B][COLOR=black]Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych [/COLOR] [B]10. Zachowanie - [COLOR=black]przyjazna, ale terytorialistka, będzie sprawować się jako "alarm"[/COLOR][/B] [B]11. Zachowanie względem Dzieci - [COLOR=black]przyjazne, ale raczej nie polecamy do domu z dziećmi[/COLOR][/B] [B]12. Zachowanie względem Zwierząt - [COLOR=black]terytorialistka, jeśli zna hierarchię w stadzie jest bezproblemowym psem[/COLOR][/B] [B]13. Dla Kogo - [COLOR=black]?[/COLOR][/B] [B]14. Historia -[/B] [COLOR=black]była jako szczeniak przygarnięta przez rumuńską/cygańską rodzinę, Trzymana na krótkiej smyczy przy małej komórce. O dziwo potrafi zachowywać czystość, przyjazna dla ludzi. Dzięki interwencji ludzi Tajra została oddana dobrowolnie do schroniska[/COLOR] [B]15. Kontakt -[/B] [COLOR=black]Ośrodek Pomocy dla Zwierząt, tel 510 433 322, [url]www.uciechow.com[/url][/COLOR] [B]16. Krótki Opis -[COLOR=black]wspaniała bernardynka uratowana z tragicznych warunków [URL=http://img832.imageshack.us/i/dsc0641g.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/6762/dsc0641g.jpg[/IMG][/URL] [/COLOR][/B][B][URL=http://img138.imageshack.us/i/dsc0636b.jpg/][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/7200/dsc0636b.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img688.imageshack.us/i/dsc0642z.jpg/][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/3059/dsc0642z.jpg[/IMG][/URL] [/B][/B][/COLOR][SIZE=3][/SIZE]
  14. jutro pewnie wpadnę tylko na chwilę, cały czas jeżdżę ze szczurem do weta, kilka dni temu miała wycinany guz, teraz czeka ją seria zastrzyków. ogonek pewnie będzie
  15. koszmar, Drzagodha, masz na myśli te kąpiele które stosował rwpb ze swoim Atosem??? z tego co wiem nie są one drogie
  16. za bardzo się ucieszyłam, Czekamy na wizytę:) sporo jest psiaków do wyprowadzania
  17. [quote name='rotek_']i jeszcze młoda KORA [URL=http://img36.imageshack.us/i/uciechow048.jpg/][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/1482/uciechow048.jpg[/IMG][/QUOTE] naszukałam się...zdjęcie Kory ze schroniska
  18. dzisiaj dostałam wieści od [URL=http://img259.imageshack.us/i/obrazek2f.jpg/][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/9826/obrazek2f.jpg[/IMG][/URL] To Kora, zabrana z interwencji z Dobrocina
  19. niedawno wkleiłam znaną w Internecie opowieść psa ze schroniska "list do człowieka" [url]http://uciechow.com/artykul/list-do-czlowieka[/url] czytał to kilka lat temu, ale znowu się wzruszyłam....z pewnością pisała to osoba, która zna realia schroniska
  20. wiem, że na każdego psa czeka gdzieś tam daleko człowiek musimy tylko zdążyć go znaleźć zanim psiak odejdzie Pepe z naszego schroniska nie doczekał swojego domu [url]http://uciechow.com/psiak/20[/url]
  21. ostatnio dzwoniłam do właścicieli Alpena, chłopak ma się fantastycznie, zostaje już 4 godziny bez szczekania
  22. mam do was ogromną prośbę Już wiemy że na wakacje nie ma sensu ogłaszać psów w Internecie, ludzie zwyczajnie już nie wchodzą na portale i to nie tam szukają psów. Na wakacje musimy ruszyć z akcjami adopcyjnymi. Czy w waszych miastach kiedykolwiek były jakieś ciekawe akcje adopcyjne???? Bardzo popularne jest akcja "adopcja za symboliczna złotówkę"-tylko u nas psy oddajemy za darmo i raczej się to nie sprawdzi:D bardzo proszę jedynie o pw, wszelkie dane zbiorę sobie i będziemy powoli szykować się do akcji
×
×
  • Create New...