-
Posts
8997 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rotek_
-
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
wiwi zdjęcie które zrobiłaś Dorze podbiło serce pewnej Pani ze świdnicy [IMG]http://images46.fotosik.pl/523/db367ba17c673d86med.jpg[/IMG] jutro ma sterylkę i w czwartek pani ma się z nami skontaktować w sprawie jej adopcji niestety wolnych miejsc praktycznie nie ma, są jedynie dwa wolne boksy i jeśli się zapełnią to pękamy już w szwach -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Zenit w nowym domu, on już nie umiera, on cieszy się pełnią życia [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_msEOjK3ye18/TT8Bxp7D9kI/AAAAAAAAD4w/Op6k5c4Q7kI/s640/DSC04228.JPG[/IMG] [URL]https://picasaweb.google.com/GhoustDragon/MirowZenit?authkey=Gv1sRgCJWtwMyIi7mIGA[/URL]# Fiona(sasha) na początku była jedynym psem w domu, ale właściciele widząc jak sunia bardzo pragnie zabawy z innymi psami, zadzwonili do nas i powiedzieli, że jesli trafi do nas jakiś amstaff zaraz go wezmą jako towarzysza dla fiony. Długo nie czekali na spacerze znaleźli błąkacjącego się amstaffka i przygarnęli chłopaka. Oba psiaki to rozpływająca się rozkosz, nie znam człowieka, który kiedkolwiek przestraszył się Fiony-ona wzrokiem łagodziła wszystkich. Na stronie schroniska wstawiłam także zdjęcia Bastera z nowego domu [URL]http://uciechow.com/info/z-nowego-domu[/URL] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
mari, pamiętasz daszę? welsh terrierkę z ludźmi mamy cały czas kontakt, bogu dzięki trafiła na miłośników zwierząt...bo każdy inny dawno by się załamał Dasza u nas miała zdiagnozowaną "nietypową" cieczkę-plamiła ale nie miała zapachu...to nie była cieczka, nie mam pojęcia co ale zaraz po przyjeździe do Ds, Daszy poszerzył się brzuszek, właściciele poszli do weterynarza i okazało się że Dasza będzie rodzić na dniach! Jej ciąża była tak niewidoczna, że nikomu nie przeszło przez myśl, nawet naszemu wetowi, że Dasza może być w ciąży. To plamienie uśpiło naszą czujność W sumie Dasza urodziła 6 młodych, dzisiaj dostaliśmy pświadczenie od niemieckiego weterynarza, że Sunia rzeczywiście jest w ciąży i z tego powodu planowana sterylizacja musi być przesunięta. Państwo mieli wyznaczony czas do końca stycznia żeby ją wysterylizować, dlatego przysłali to poświadczenie o ciąży, żeby dotrzymać umowy. Właściciele Daszy z chęcią podjęli się opieki nad maluchami. Niestety podczas zdjęć wyszło na jaw, że sunia ma w sobie masę śrutu...ktoś musiał do niej zaciekle strzelać z wiatrówki. Tyle ile będzie można usunąć z jej ciała, weterynarz powyciąga, ale śrut czasami jest w takich miejscach że lepiej tego nie ruszać. Malutka nie miała dobrego życia, teraz jestem w 100% pewna że trafiła na odpowiednich ludzi-z pewnością miłośników psów -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Złotoryja-qrcze starsznie daleko....jest jedna dogomaniaczka z tej miejscowości ale nie wiem czy nadal działa na dogo -
Zdjęcia Zojki już mam, ale nie sądzę że uda mi się dzisiaj je wstawić, coś imageshack mi wariuje Zoja już w Ds Wiadomość, którą dostałam jest po niemiecku, więc nie będę jej wklejać. Ogólnie wyczesali z niej pełno "waty" i sunia wypiękniała. Niestety okazało się że sunia oprócz problemów z nerkami miała zeby w starsznym stanie, niektóre korzenie były już odsłonięte...zojkę czeka seria zabiegów naprawy ząbków i może nawet wyrwania części z nich Od naszego pracownika dowiedzieliśmy się że takie zabiegi w Niemczech kosztują kilka tysięcy euro-ogólnie weterynaria jest tam bardzo droga. Nawet nie mieliśmy pojęcia....:( Zoja będzie chodzić ze swoją panią do pracy, więc w domu rzadko będzie zostawać sama.
-
zanim zaczęliśmy z nimi pisać przeszukaliśmy strony niemieckie Ci ludzie normalnie zajmują się głównie tresurą psów, oferują także psy do adopcji, ale w tym drugim przypadku pomagają raczej w adopcji psów. Psy zabierane przez nich idą odrazu do nowych domów. Zanim przywiozą psa przeprowadzają coś w rodzaju rozmowy przedadopcyjnej-pytają się ile czasu mogą poświęcić psu, czy nowego właściciela stać finansowo na utrzymanie psa, warunki w jakich będzie mieszkał pies itd...bardzo podobne do tego jak robią to dogomaniacy.
-
zdjęć benki jeszcze nie mam, Zoja która pojechała razem z nią trafiła w dobre ręce...wyleguje się teraz na kanapie. Jutro do pracy wraca nasz pracownik mówiący po niemiecku, poproszę go żeby napisał do nich maila z prośbą o zdjęcia benki. Fundcja od nas zabrała tylko dwa psy, ktore trafiły bezpośrednio do DS zaraz po nas pojechali do schroniska w dzierżoniowie, bo tam też mieli jakieś zarezerowane psy....nie wiem jeszcze które schroniska odwiedzili pocieszające jest to, że psy trafiły do DS, a nie jakiś przytulisk
-
4-letnia suczka moich rodziców od jakiś 3 miesięcy ma alergię. Weterynarz oglądał ją, już nie raz dostawała zastrzyki odczulające. Od 3 miesięcy cała rodzina zastanawia się na co może być uczulona:roll: Nie możemy ją cały czas faszerować zastrzykami. Alergen prawie na pewno jest w domu, tutaj drapie się najczęściej. Nasz wet powiedział, że alergie u shih tzu zdarzają się bardzo często. Szkoda mi jej, cały czas leży i drapie się, sierść na łapach już odbarwiła się na różowy kolor, ucho od drapania ma całe łyse. Nigdy wcześniej to się nie zdarzało. Jedyna rzecz jaka pojawiła się w domu w momencie gdy pies zaczął się drapać to dywan-wynieśliśmy go do pokoju gdzie pies praktycznie nie przebywa. Karmy nie miała zmienianej, szampon miała raz zmieniony to powróciliśmy do starego, nie pojawił się żaden zwierz w domu, pcheł nie zobaczyliśmy. Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć na co najczęściej bywają uczulone shih tzu lub na co mogłabym zwrócić uwagę, żeby wykluczyć alergen.
-
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
czasami mam ochotę pogratulować ludziom.... Adopcje w tym miesiącu to całe 3 psy!!!! przyjęć 9 psów! zupełna paranoja:( Są probolemy ze Sztefi, kto wie czy nie wróci....ludzie zawsze idą na łatwiznę, zanim popracować z psem, oddają go ponownie do schroniska Od 4 miesięcy mamy taki stan...adopcje nie ida, masa psów przychodzi....rasowce rządzą! Mam gorsze dni i już nawet na dogo nie chce mi się wchodzić..przepraszam -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
sporo pracy nam przybyło, dlatego tak rzadko bywam na dogo do soboty mają przyjechać ok 8-9 psów w tym dwa szczeniaki, ktorych matka została otruta. -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
nadal nie, ja swój procent w tym roku oddam na chore dziecko dogomaniaczki MagYii a moja rodzina na fundację świętego huberta, która zajmuje się ratowaniem dzikich ptaków. -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
już jakiś czas temu podpisałam -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
asia po prostu wpadaj -
BERNARDYNY- adopcje. Przekaż na bernardyny 1 % swojego podatku!
rotek_ replied to Paulina_mickey's topic in Już w nowym domu
[COLOR=Red][B][B]Imię [COLOR=black]TAJRA[/COLOR][/B] [B]2. Płeć - [COLOR=black]suka[/COLOR][/B] [B]3. Wiek - [COLOR=black]3 lata[/COLOR][/B] [B]4. Sierść - [/B][COLOR=black]półdługa[/COLOR] [B]5. Sterylizacja - [/B][COLOR=black]tak[/COLOR] [B]6. Wielkość -[/B] [COLOR=black]L[/COLOR] [/B][B][B]7. Miejscowość - [COLOR=black]Uciechów/k. Dzierżoniowa[/COLOR][/B][/B][B] [B]8. Województwo - [COLOR=black]dolnośląskie ,na trasie Dzierżoniów-Wrocław[/COLOR][/B][COLOR=#ff0000][/COLOR] [B]9. Miejsce Pobytu -[/B][COLOR=black]Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych [/COLOR] [B]10. Zachowanie - [COLOR=black]przyjazna, ale terytorialistka, będzie sprawować się jako "alarm"[/COLOR][/B] [B]11. Zachowanie względem Dzieci - [COLOR=black]przyjazne, ale raczej nie polecamy do domu z dziećmi[/COLOR][/B] [B]12. Zachowanie względem Zwierząt - [COLOR=black]terytorialistka, jeśli zna hierarchię w stadzie jest bezproblemowym psem[/COLOR][/B] [B]13. Dla Kogo - [COLOR=black]?[/COLOR][/B] [B]14. Historia -[/B] [COLOR=black]była jako szczeniak przygarnięta przez rumuńską/cygańską rodzinę, Trzymana na krótkiej smyczy przy małej komórce. O dziwo potrafi zachowywać czystość, przyjazna dla ludzi. Dzięki interwencji ludzi Tajra została oddana dobrowolnie do schroniska[/COLOR] [B]15. Kontakt -[/B] [COLOR=black]Ośrodek Pomocy dla Zwierząt, tel 510 433 322, [url]www.uciechow.com[/url][/COLOR] [B]16. Krótki Opis -[COLOR=black]wspaniała bernardynka uratowana z tragicznych warunków [URL=http://img832.imageshack.us/i/dsc0641g.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/6762/dsc0641g.jpg[/IMG][/URL] [/COLOR][/B][B][URL=http://img138.imageshack.us/i/dsc0636b.jpg/][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/7200/dsc0636b.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img688.imageshack.us/i/dsc0642z.jpg/][IMG]http://img688.imageshack.us/img688/3059/dsc0642z.jpg[/IMG][/URL] [/B][/B][/COLOR][SIZE=3][/SIZE] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
jutro pewnie wpadnę tylko na chwilę, cały czas jeżdżę ze szczurem do weta, kilka dni temu miała wycinany guz, teraz czeka ją seria zastrzyków. ogonek pewnie będzie -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
[quote name='rotek_']i jeszcze młoda KORA [URL=http://img36.imageshack.us/i/uciechow048.jpg/][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/1482/uciechow048.jpg[/IMG][/QUOTE] naszukałam się...zdjęcie Kory ze schroniska -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
dzisiaj dostałam wieści od [URL=http://img259.imageshack.us/i/obrazek2f.jpg/][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/9826/obrazek2f.jpg[/IMG][/URL] To Kora, zabrana z interwencji z Dobrocina -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
niedawno wkleiłam znaną w Internecie opowieść psa ze schroniska "list do człowieka" [url]http://uciechow.com/artykul/list-do-czlowieka[/url] czytał to kilka lat temu, ale znowu się wzruszyłam....z pewnością pisała to osoba, która zna realia schroniska -
Alpen-jamnik który sam się okaleczał ZNÓW SZUKA DOMU
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Już w nowym domu
ostatnio dzwoniłam do właścicieli Alpena, chłopak ma się fantastycznie, zostaje już 4 godziny bez szczekania -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
mam do was ogromną prośbę Już wiemy że na wakacje nie ma sensu ogłaszać psów w Internecie, ludzie zwyczajnie już nie wchodzą na portale i to nie tam szukają psów. Na wakacje musimy ruszyć z akcjami adopcyjnymi. Czy w waszych miastach kiedykolwiek były jakieś ciekawe akcje adopcyjne???? Bardzo popularne jest akcja "adopcja za symboliczna złotówkę"-tylko u nas psy oddajemy za darmo i raczej się to nie sprawdzi:D bardzo proszę jedynie o pw, wszelkie dane zbiorę sobie i będziemy powoli szykować się do akcji