-
Posts
8997 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rotek_
-
JURAND staruszek nie żyje... :-( Żegnaj piesku :(
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
29 stycznia 2012 Edit..i jeszcze demira znalazłam -
JURAND staruszek nie żyje... :-( Żegnaj piesku :(
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
gameta, u nas w styczniu nie było śniegu, więc w ogóle nie byliśmy tym zdziwieni -
małe i średnie psiaki-chłopaki z wrocławskiego schroniska
rotek_ replied to Szira's topic in Już w nowym domu
CRS TRAGE po raz kolejny organizuje kurs pierwszej pomocy psom. Właśnie się zapisałam, ale jesli nie będzie wystarczającej ilości kandydatów odwołają kurs. -
Bruder - duży, energiczny pręgus MA DOMEK :-)
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Już w nowym domu
bruder to typowy z zachowania bokser, ale urodą znacznie odbiegł -
JURAND staruszek nie żyje... :-( Żegnaj piesku :(
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
ogonka można potraktować jak przedstawiciela schroniska. Jeśli ktoś byłby wstanie nam pomóc proszę o pw do mnie lub ogonka. Jeśli ktoś myśli że ogonek umywa się od wypowiedzi to powiem wam że dziewczyna siedziała prawie cały dzień i pomagała bezdomnym psom...ona nie chwali się ilością postów na dogo a podwija rękawy i REALNIE pracuje. Uczestniczy w wizytach poadopcyjnych i przedadopcyjnych, pomaga w socjalizacji psów, szkoleniu i odwala więcej pracy niż nie jeden dogomaniak na forum. Dlaczego ogonek wyciągnęła psa ze schroniska? Bo to był staruszek, już raz wyciągaliśmy go zza TM, była realna groźba tego że może nie przeżyć zimy, nawet jeśli mamy ogrzewany budynek to i tak było to daleko do warunków domowych. Dziewczyna postanowiła znaleźć domowy DT dla swojego ulubieńca, nie chciała go wydawać do kojca bo miałby jeszcze gorzej niż w schroniskowym boksie. Ogonek mieszkając setki kilometrów od chauwy miała ograniczone możliwości kontroli, ale pytała się dogomaniaków co sądzą o chauwie, nikt nic nie krytykował, a wręcz przeciwnie mówili że DT chauwy jest bez zastrzeżeń. Dodatkowym atutem, który zmylił ogonka był fakt,że chauwa prowadziła w połowie bezpłatny DT a płatne psy zarabiały na te "darmowe"-wydało się jej to plusem i stwierdziła że dziewczyna nie prowadzi DT dla kasy, a jedynie dla samych psów. Schronisko nie może za wiele zdziałać na odległość, a wszystkie sprawy będą prowadzone poza dogo. Po rozwiązaniu faktu temat zostanie zamknięty. -
szczerze mówiąc też sama wypracowałam sobie metodę pracy z psami agresywnymi, nie koniecznie zgadza się to z poglądami szkoły WŁ
-
jedynego jakiego znam to Jacek Gałuszka z Wesołej Łapki...w kwietniu mam z nim szkolenie, przedstawiali go jako najlepszego szkoleniowca...wg mojego zdania jest z pewnością najbardziej znany ale nie wiem czy najlepszy(nie ma konkursów na najlepszego behawiorystę:) ) Po jego filmach odnosze wrażenie że działa tylko i wyłącznie metodą klikerową-widziałam kiedyś jak do agresywnego goldena klikał...nie wiem jak skończyło się to wszystko.
-
[url]http://www.fundacjaprima.pl/forum/viewtopic.php?t=2493&postdays=0&postorder=asc&start=180[/url] historia labka który tak jak arli choruje na serce...psiakowi zostało 6 miesięcy życia...u niego przynajmniej jakieś leki skutkują, a Arli jak twardy żołnierz nie podda się byle jakiemu lekarstwu;( Megan chuda jak szkapa, zjada więcej jedzenia niż powinna a wygląda jakby nikt jej nie karmił.
-
jolam, prosze podaj mi (nawet na pw) przebieg leczenia i leki jakie ma podawane pies. Mam psiaka pod opieką który też ma chore serce, jest leczony od 4 miesięcy i mięsień sercowy na żadne leki nie reaguje. Obecnie ma podawany preparat wziewny(inhalator) ale także nie przynosi to efektów, chcemy mu jakoś pomóc ulżyć w cierpieniu(bo ewidentnie go to męczy) ale już prawie wszystkie pomysły mamy na wyczerapniu
-
działka musi być oddalona o min. 150m od najbliższych zabudowań, teren na którym ma znajdować się schronisko powinno być utwardzone(beton, kostka itp.), budynek musi posiadać takie pomieszczenia jak biuro, ambulatorium, izolatki, kwarantanna, boksy ogólne, boksy ma matki ze szczeniętami, boksy na matki z oseskami, boksy na psy agresywne, pomieszczenie na środki czystości, magazyn karmy i pomieszczenie na zwierzęta padłe-każde z tych pomieszczeń jest obligatoryjne nawet jeśli z niektórych nigdy nie będzie się korzystać. Najpierw powinien stać już budynek, potem PIW(Powiatowy Inspektorat Weterynarii) nadaje numer weterynaryjny i robi odbiór budynku. Do tego dochodzi jeszcze masa innych pozwoleń -np z gminy. Kontrole schroniska są obligatoryjne przynajmniej dwa razy do roku-w maju i chyba w grudniu. Strix, niestety wiele schronisk ma "układy" z PIWetem i takie kontrole to tylko fikcja. Poza tym większość schronisk powstała przed rozporządzeniem o tworzeniu schronisk i wtedy nie dotyczyły ich nowe przepisy. Pan bazyl w rozporządzeniu jest dokładnie wszystko objaśnione. [url]http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-04-158-1657[/url] EDIT, od tego roku nie mogą powstawać prywatne schroniska, patronatem nad schroniskiem powino pełnić organizacja pozarządowa
-
Mały Dworcuś - w schronisku w Katowicach czeka na dom
rotek_ replied to Bjuta's topic in Już w nowym domu
chłopak ma naprawdę nietypowe umaszczenie...oby tylko znalazł domek -
JURAND staruszek nie żyje... :-( Żegnaj piesku :(
rotek_ replied to _ogonek_'s topic in Psy, które pożegnaliśmy....
ada w takim razie te 50zł, które miałam odebrać z konta za sprzedaną książkę przeznacz na juranda. rozlicz proszę ile dokładnie będzie brakować -
swoich przyjaciół nigdy się nie zapomina, nawet gdy są już po drugiej stronie...
-
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Otto-wygląda jak brat naszego Scoobiego, ale otto jest znacznie spokojniejszy [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164678_dsc-1011.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164687_dsc-1015.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164703_dsc-1017.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164704_dsc-1018.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164707_dsc-1021.jpg[/IMG] -
Nigdy nie sprawdzałam,które są bardziej wytrzymałe, jedyne co można stwierdzić to fakt, że taśma bardziej "ciągnie". Flexi ogólnie jest dobrą firmą i już kilka osób wypowiadało się że Flexi dla małych ras spokojnie sprawdza się także przy średnich psiakach. Swojego Flexa mam 5 lat i różne psy były na nim wyprowadzane, nadal sprawnie funkcjonuje.
-
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Maluchy-dwie suczki, jeszcze ssą mleko, do adopcji będą dopiero za kilka tygodni. [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164572_dsc-0989.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164576_dsc-0992.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164585_dsc-1005.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164591_dsc-1008.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164599_dsc-1009.jpg[/IMG] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Szarik w promieniach marcowego słońca [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164567_dsc-0988.jpg[/IMG] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Argon-brat Irmy. Podobne charaktery i temperament. [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164522_dsc-0981.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164527_dsc-0983.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164528_dsc-0985.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164537_dsc-0987.jpg[/IMG] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Diuna-prawdziwe imię to Diana, ale już mieliśmy kilka suczek o takim imieniu, więc trochę zmodyfikowaliśmy imię. Znacie ten wyraz pyska kiedy pies rusza głową na boki żeby zlokalizować źródło dźwięku? Wygląda wtedy uroczo, nasza Diuna ma głowę przekrzywioną o jakieś 45 stopni, jest to prawdopodobnie wynikiem bardzo silnego uderzenia. Czy ma jakieś szanse na adopcje...hmmm niewielkie. Kto chce starszego psa z ułomnością? Charakter ma wspaniały, ale wygląd przeciętny, żeby nie powiedzieć że ludzie omijają ją łukiem;( Diunie chyba założymy wątek, może wtedy ktoś pomoże szukać jej domu. [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164348_dsc-0968.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164352_dsc-0971.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164363_dsc-0978.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164366_dsc-1010.jpg[/IMG] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Silver-młody, ale dopiero w poniedziałek weterynarz dokładnie określi jego wiek, na moje oko może mieć dwa lata. Jak na haszczaka ma bardzo zrównoważony charakter, lubi się bawić, ale nie jest psem z ADHD. Ślicznie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie wyrywa się-pierwszy haszczak z którym spacer to przyjemność:diabloti: Do innych psów wydaje się być ok, zachowuje czystość, trafił strasznie zaniedbany, ogon to jeden, wielki kołtun. Postanowiliśmy, że podczas kastracji ogolimy mu kite, najwyżej później odrosną włosy. [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164339_dsc-0950.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164340_dsc-0952.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164341_dsc-0959.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164347_dsc-1014.jpg[/IMG] -
GALERIA PSÓW ze schroniska w UCIECHOWIE -nowe zdjęcia
rotek_ replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Irma- około 1,5-2 letnia suczka. Może ważyć około 6 kg. Oswajaliśmy ją od początku lutego, teraz kocha ludzi, uwielbia siedzieć na kolanach, niestety ze względu na to że nie potrafi zachowywać czystości szukamy jej domu z ogrodem, jest wyjątkowo czujna i szczekliwa. [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164316_dsc-0943.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164323_dsc-0945.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164326_dsc-0946.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164327_dsc-0947.jpg[/IMG] [IMG]http://fotoo.pl//out.php/i164331_dsc-0948.jpg[/IMG] -
[quote name='jefta']niekoniecznie to wina kojca. skoro nie zwraca na nia uwagi jak ona jest towarem deficytowym i jedyna atrakcja w ciagu dnia to przy przesycie i ciaglym kontakcie moze byc znacznie gorzej ;)[/QUOTE] wiem o co ci chodzi....sytuacja wyglądała tak że dla psa bardziej atrakcyjne było wszystko dookoła niż sama właścicielka. Pies w ogole z nią nie był związany ladySwallow, wg mnie jeśli szczeniak wywodzi się od zrównoważonych rodziców to nawet większość braków w socjalizacji można nadrobić. Rodowód nie gwarantuje dobrej psychiki(nawet związkowe hodowle nie zawsze są przykładne), ale jest znacznie mniejsze ryzyko że trafi się na trudnego psa
-
na jednym z forum o pozytywnym szkoleniu wypowiadała się kiedyś dziewczyna, która ma labradora mieszkającego w kojcu. Pies pracujący zostawiony sam sobie szybko nauczył się rozrabiać, forumowiczka sama stwierdziła że nie wiele może z nim osiągnąć, gdyż pies zupełnie nie zwraca na nią uwagi. W okresie zimowym może spędzać z psem najwyżej 2h dziennie. Nie każdy pies nadaje się na kanapę, a wiele psów woli spędzać czas w ogrodzie, ale na boga po co kupować/adoptować psy które męczą się w takich warunkach(bo bieganie za ptakami, czy ludźmi zza ogrodzenia świadczy tylko o braku zajęcia). A waracając do tematu zauważyłam że większość takich dorosłych "szczeniąt" po prostu dorastają w hodowli bo jako małe szczeniaki nie zostały sprzedane. Niestety wszystkie psy jakie znam(ale nie jest to regułą) jest trochę źle zsocjalizowana w hodowlach. Taki pies wychowuje się zazwyczaj w obrębie własnej rasy nie poznając nigdy innych przedstawicieli własnego gatunku, a raczej rzadko opuszczają teren hodowli więc często boją się obcego środowiska. Jeśli pies nie jest bojaźliwy czy agresywny to tą socjalizację można szybko nadgonić przy odrobinie chęci i wiedzy