michalm
Members-
Posts
85 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by michalm
-
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Póki co nikt nie dzwonił. Zdjęcia wysłałem mailem. Dziękuję! -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Też trzymam, chociaż z wstępnej rozmowy nie jestem pewien, bo słyszałem że miałby iść do kogoś w góry. Strasznie przerywało i nie mogliśmy się dogadać. Dam znać jak porozmawiamy. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
@Alaskan malamutte Póki co jedna osoba dzwoniła z okolic Krakowa ale nie udało mi się jeszcze do końca z tym człowiekiem porozumieć. Mamy rozmawiać dzisiaj lub jutro. Dziękuję bardzo! -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Dziękuję bardzo! Wszyscy trzymamy kciuki :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Udało się! https://www.olx.pl/oferta/jestem-logan-czy-to-ty-mnie-pokochasz-i-dasz-mi-dom-CID103-IDr6Y4X.html Wyróżniłem je na 30 dni. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Tak zrobię tylko poczekam kilka dni. Pójdzie z imieniem Logan i bardziej zmienię nie tylko tytuł ale i treść. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Niestety nie przyjeli mojego ogłoszenia :) Trochę zmieniłem treść i dałem zupełnie inne zdjęcia. Możliwe, że trafiło na tego samego moderatora, który sprawdzał wczoraj Twoją edycję. Poczekam kilka dni i spróbuję ponownie. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Wygląda Super! Dziękuję bardzo! Możemy zostawić Łódź. W sumie mogę dodać bliźniacze ogłoszenie (z innymi zdjęciami) na np. Kraków? -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Tak jest. W sumie to my więcej chodzimy a on biega razem z kolegą. Na razie bez obciążenia. Zamówiłem pod koniec grudnia szelki w fundacji malamutów ale jeszcze nie przyszły. Jak przyjdą to będzie biegał z obciążeniem. No właśnie te 2 lata mogą zrobić dość dużą różnicę dla potencjalnych opiekunów, bo przekroczył półmetek. Chyba wszystkie duże rasy mniej więcej tyle żyją... Coś w tym musi być, chociaż w przypadku Domina to chyba było w jedną stronę. On raczej akceptuje wszystkich. Mój mix samojeda niestety go nie znosi, Kaukaz i Bernardyn jakoś by dali radę, bo to samojed u nas "wyznacza trend" i oni papugują po nim. Znam to bardzo dobrze, nie tylko malamuty tak mają, haha. Wszystkie duże rasy trzeba trenować w posłuszeństwie inaczej są właśnie "głusi". Będę robił co w mojej mocy, ale wypracowanie posłuszeństwa u psa w tym wieku zajmie dużo czasu. Świetnie, bardzo dziękuję! Też w to wierzę, póki co jednak żadnego odzewu nie ma. Łatwo nie będzie na pewno, ale oddam go jedynie jak będę miał 100% pewność, że dobrze trafi i że nikt go nie uwiąże na łańcuchu i będzie tylko karmić, żeby po 2 latach stwierdzić, że w sumie to ten pies po nic... Na zdjęciu Domino ze swoim nowym kolegą :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Dziękuję bardzo i wzajemnie! Najnowsze informacje: 1. Logan nazywa się Domino i reaguje na to imię więc tak go nazywamy. 2. Udało mi się zdobyć jego książeczkę zdrowia i mam już więcej informacji na jego temat. 3. Domino nie jest taki młody jak nam się wydawało po uzębieniu, ma skończone 6 lat i był już w 3 różnych domach. W okolice Łodzi trafił 2 lata temu ze Śląska. Pierwsi właściciele go trenowali do biegach w zaprzęgach co tłumaczy jego chęć biegania. Nie mam pojęcia dlaczego przerwali i go oddali. Ma zrobione wszystkie szczepienia, my go już odrobaczyliśmy i w przyszłym tygodniu pójdzie na kastrację. 4. Nie wiem jak pierwsze 2 lata, ale ostatnie 4 spędził na łańcuchu bez zbyt częstego spuszczania. To też tłumaczy dlaczego domu wchodzić za bardzo nie chce. Od czasu jak mu przygotowaliśmy budę na dworze to jak chcemy go wziąć do środka to się zapiera i woli być na zewnątrz. W związku z tym absolutnie nie nadaje się do mieszkania w bloku czy kamienicy. Również nie nadaje się na swobodnie bieganie po ogrodzie gdyż żadne ogrodzenie nie stanowi dla niego przeszkody. Musi być niestety uwiązany albo przebywać w kojcu z fundamentem i zadaszeniem inaczej ucieknie. Nowi właściciele muszą być jednak w stanie zapewnić mu odpowiednią ilość dość intensywnego ruchu. My z nim biegamy w sumie koło 4 godzin dziennie i jest to podzielone na 3 razy w ciągu dnia. Rutyna jest taka, że biegamy z nim po ogrodzonym terenie potem smycz i pół godziny spaceru potem znowu biegi po terenie. Po takiej dawce spokojnie daje zapiąć sobie linkę i idzie odpoczywać. 5. W każdym z ostatnich 2 domów był nieakceptowany przez owczarki niemieckie, który przez właścicieli były traktowane priorytetowo dlatego go izolowali poprzez łańcuch. 6. Trochę naszych obserwacji. Domino ma problemy ze słuchaniem. O ile reaguje na swoje imię to nikt go nie nauczył chociażby podstaw posłuszeństwa. Przez to nie zawsze przyjdzie jak go się zawoła. Jak chodzimy i biegamy po ogrodzonym terenie to każdy sobie. Jak uzna, że jest już wystarczająco daleko (np. 200 metrów) to zaczyna biec do nas. Panicznie boi się huków, o czym mogliśmy się przez ostatnie kilka dni przekonać (nie brakuje u nas w okolicy debilów z fajerwerkami). Od razu wzięliśmy go do środka to się schował pod wersalkę i do rana nie ruszył. W zabawie lubi podgryzać i skakać na człowieka, co może być kłopotliwe dla wielu osób. Niestety nie do końca ma wyczucie w sile podgryzania i zdarza mu się złapać dość mocno. W stosunku do innych zwierząt nie wykazuje agresji. Nie wiem jak reaguje na owczarki niemieckie ale podejrzewam, że również obojętnie. Koty akceptuje o ile sobie chodzą po terenie. Nasze koty chodzą z nami na spacery po łąkach i lesie i niestety jak tam zobaczy kota to się chce urwać ze smyczy. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Nie ma takiej opcji żeby go odzyskali. Oni go na 100% nie chcą a nawet gdyby to nie zgodziłbym się na to. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Tak mi się wydaje -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Jedyny pozytyw jest taki, że córka się skontaktowała i jak widać jest inna niż reszta rodziny. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć książeczkę, przynajmniej szczepień nie będziemy powtarzać, a już miałem w planach dzisiaj jechać na szczepienia. Jeśli dostanę książeczkę to na początku roku pójdzie na kastrację. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Odzewu odnośnie nowego domu nie ma, ale mam informacje na temat jego przeszłości. Nazywa się Domino i reaguje na to imię. Wklejam smsy, które dostałem córki poprzednich właścicieli. Jest szansa również, że zdobędę książeczkę ze szczepieniami, chociaż na 100% pewien nie jestem. Jestem natomiast pewien, że dopóki nie znajdę na 100% odpowiedzialnego i kochającego domu to zostanie u nas. Pomimo braku tolerancji ze strony naszych innych przybłęd, dajemy radę zapewnić mu dach nad głową, jedzenie i kilka godzin dziennie aktywności. Zrobię wszystko co w mojej mocy by już miał tylko lepiej i nie trafiał więcej na takich ludzi. Bardzo Pani współczuje, że przytrafiło się to Pani i jemu. Jutro dam znać czy reaguje na Domino. Piesek reaguje na Domino. Bardzo proszę o informację ile on ma lat. To nam bardzo pomoże w szukaniu nowego domu. Dziękuję! Mogłaby Pani jeszcze napisać w jakich okolicznościach się u Was znalazł i czy miał towarzystwo zwierzęce? Dziękuję bardzo! Wszystko się zgadza z naszych obserwacji. Póki co u nas też na małego towarzysza i koty. Zrobimy wszystko co możliwe żeby trafił do odpowiedzialnego i kochającego domu. Wymagania co do przyszłych właścicieli mamy bardzo duże. Widać, z tego co Pani pisze, że ma Pani dużo uczucia do niego. Bardzo dobrze, że jest Pani inna niż Tata i Dziadek. Bardzo byśmy chcieli żeby został u nas ale mamy już 3 inne przybłędy jego rozmiaru I one nie chcą go zaakceptować, jedynie mały kundelek się z nim bawi. Niech Pani trzyma za nas kciuki. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Cudownie, dziękuję! Chociaż mam nadzieję, że do piątku już coś ruszy :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Jest świetnie! Bardzo bardzo dziękuję! Wszystko się zgadza :) Trzymamy kciuki! -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Oczywiście! -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Wysłałem dzisiaj nowe zdjęcia do p. Martyny ale jeszcze czekam na odzew -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Super, dziękuję! Dzisiaj zamówiłem szelki i specjalną smycz w fundacji. Jak tylko przyjdzie to podłączę mu oponę :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Dziękuję! Ale chyba coś jest nie tak bo dostaję taką informację: To ogłoszenie nie jest już dostępne Wybierz coś dla siebie z podobnych, które znaleźliśmy. -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Chyba na Łódź. Zdrowia dla Kazana! -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że Święta minęły spokojnie. Wysyłam więcej zdjęć Logana, tym razem w lepszym świetle :) Myślę, że możemy ogłaszać :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Świetne. Opony się znajdą, muszę tylko zamówić uprząż :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
Jest super, dziękuję! :) -
Domino - Alaskan Malamute - ma już nowy kochający dom
michalm replied to michalm's topic in Już w nowym domu
@Alaskan malamutte Dziękuję bardzo! Tekst jest super i chyba niczego mu nie brakuje. Może tylko nie koniecznie trzeba by pisać to: Z małym pieskiem są w bardzo dobrej komitywie. Myśle, że spokojnie da radę z innymi psami. Niestety nie uda mi się dzisiaj zrobić lepszych zdjęć. Już się ściemnia a trzeba je zrobić jak jest jasno. Jutro na 100% się uda. Wtedy od razu je tu wkleję.