-
Posts
1920 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Benia-b
-
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Bardzo, bardzo proszę o pomoc w ogłoszeniach malucha. :loveu: Jak na razie jest na allegro i na gratce.: [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1470897882[/URL] [URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/11425817_dogue_do_bordeaux_do_adopcji.html[/URL] [B]Dyżurne ogłoszenie:[/B] ŚLICZNY TOFIŚ DO ADOPCJI!! W najmroźniejsze dni lutego ubiegłego roku Dogue de Bordeaux Tofik został przywiązany do ogrodzenia nieznanej posesji. Pies został skazany na niechybną śmierć przez zamarzniecie ! Na szczęście ktoś go znalazł i uratował mu życie. Przez kilka kolejnych miesięcy Tofik przebywał w miejscach tymczasowych na południu Polski. Jego ogólny stan zdrowia nie był dobry…. miał dużą niedowagę, chore oczy, i bardzo zły stan skóry którą pokrywały strupy ,sączące sie rany i duże wyłysienia. Był dobrze karmiony, ale jego waga nadal była niska , a skóra na tym wątłym ciałku w coraz gorszym stanie…..żaden z weterynarzy nie był w stanie mu pomóc. Latem ubiegłego roku Tofi ś został przywieziony do Warszawy. Trafił pod opiekę entuzjastów ,miłośników i fanów rasy Dogue de Bordeaux, a także do domu tymaczasowgo. Poddaliśmy go fachowej opiece lekarskiej u najlepszych specjalistów w Warszawie. Okazało sie , że pies cierpi na [B]wrodzoną niedoczynnośc tarczycy która nigdy nie była zbadana a tym bardziej leczona[/B] . Leczenie Tofika było bardzo długie i kosztowne, ale warto było. [B]Dzisiaj choroba 4 letniego Tofika należy do przeszłości. Jest zdrowy, wykastrowany i miał także korektę oczu. [/B] [B]Koszt leków, które będzie brał do końca swojego życia to ok. 30złmiesięcznie(leki tarczycowe)[/B] Od kiedy pies przyjechał do Warszawy zdążyliśmy go dobrze poznać. Jest cudownym niedużym psem o wadze ok.33 kg. , wysokości w kłebie ok 52 cm.( średni bokser ) Zawsze wesoły i chętny do zabawy piesek. Nawet w gabinetach lekarskich potrafił zadziwić lekarzy , że podczas badań , a nawet pobierania krwi jego ogonek potrafi być ciągle rozmerdany. Przeszedł ogromną metamofozę. Nauczył sie bawić zabawkami czego przedtem nie umiał . Bardzo lubi przebywać miedzy ludźmi. Zaczepia łapką do zabawy. Wtedy w jego oczach widać jak bardzo nareszcie jest szczęśliwy. Umie zachować czystość. Nie ciągnie na smyczy. Nie wszczyna awantur z innymi psami. Miniaturowy Dogue de Bordeaux Tofi ś szuka prawdziwego stałego domu z pełna miską i wzajemną miłością do końca swoich dni. [B]Tofik będzie wspaniałym towarzyszem...daj mu szansę!!![/B] [B]Jeśli chcesz dać mu dom-zadzwoń po więcej informacji-501 120 358[/B] [B]Przed adopcją zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna, i pies zostanie oddany po podpisaniu umowy adopcyjnej.[/B] I fotki: [URL="http://img193.imageshack.us/i/66356530.jpg/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/1851/66356530.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img267.imageshack.us/i/52264748.jpg/"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/2108/52264748.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img413.imageshack.us/i/61373704.jpg/"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/6128/61373704.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img411.imageshack.us/i/21991148.jpg/"][IMG]http://img411.imageshack.us/img411/119/21991148.jpg[/IMG][/URL] [FONT="][URL="http://img16.imageshack.us/i/91642221.jpg/"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9572/91642221.jpg[/IMG][/URL] [/FONT] -
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
Benia-b replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Jeżżżuuu ale cudny....ja nie dam rady wziąć...nie chcesz go na molosy wrzucić? Tam jakiś czas temu było trochę chętnych na bulwinkę do adopcji-ludzie są tam w miarę "rozpoznawalni". Nawet wskazane, aby maluch był w domu z psami-wszystkiego go nauczą.. -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Pooperacyjnie z DT: [QUOTE] Toffi wczoraj do późnego wieczora chrapal w nieboglosy i odpoczywal po dniu pelnym emocji i stresu. Wieczorem dopiero, jak moj chłopak wrócił do domu, ozywił się, zaczął biegać szczęśliwy po domu i nawet zaczepial nas żeby się z nim pobawić. W nocy bardzo naszemu malenstwu bardzo doskwierał głód i nawet zaczął żebrać (czego na codzien nie robi), ale pani anestezjolog mówiła że najlepiej byłoby dla niego żeby nie jadl do następnego dnia. Efekt: z ciężkim sercem, ale dla dobra Tofika wytrzymaliśmy presje i malenstwo zjadło dopiero dzisiaj śniadanko. Dziś rano Toftof czuł się bardzo dobrze, był żywiołowy, jadl ze smakiem (to pewnie wynik półtoradniowej głodówki ). Czuł sie na tyle dobrze, że nawet nie bylo konieczności podawania mu tabletek przeciwbolowych, ktore pani anestezjolog nam dała. Dopiero dziś wieczoram Tofiś poczul się troszkę gorzej, bo chodzil po całym domu i dyszał, nosek ciepły, główka rozpalona - podałam tabletki i się uspokoił, teraz sobie slodko pochrapuje i wystawia języczek podejrzewam, że oczka juz sie goją, bo Toffi powoli robi podchody żeby się po nich drapać, ale lampion jest bardzo skuteczny ogolnie Tofiś dobrze znosi ten pooperacyjny czas. Zrobił się jeszcze bardziej przytulaśny niż był wczesniej, ciągle domaga się głaskania, przytulania, uwagi. Próbuje nawet wejść na kanape, żeby ułatwić sobie dostęp do glaskania mam nadzieję, ze jutro nasze ślicznosci będą się czuly jeszcze lepiej i nie będzie koniecznosci podawania kolejnych środków przeciwbólowych [/QUOTE] [URL=http://img214.imageshack.us/i/p1126507.jpg/][img]http://img214.imageshack.us/img214/9604/p1126507.jpg[/img][/URL] [URL=http://img695.imageshack.us/i/p1126508.jpg/][img]http://img695.imageshack.us/img695/2342/p1126508.jpg[/img][/URL] [URL=http://img248.imageshack.us/i/p1126510.jpg/][img]http://img248.imageshack.us/img248/9331/p1126510.jpg[/img][/URL] -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Wiadomości od Malibu: [QUOTE]Tofik już po operacji. Zabieg na oczkach i kastracja przebiegły bezproblemowo. Czuje sie dobrze , ale najwiecej to chłopak śpi. Juro napiszę więcej o Tofiku i ostatnich wizytach u Dr Dembele i Dr Garncarza.[/QUOTE] -
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
Benia-b replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
[quote name='agata-air']Ptysiek i Emisia mają ten sam urok na zdj. co moje małe, biała gryzoniowate szczęście...Ineczka wczoraj ugryzła listonosza prosto w 4 litery...[/QUOTE] O matuchno!:crazyeye: Na własnym cycku mordercę wyhodowałaś:evil_lol: ..sprytna bestia-wiedziała gdzie najlepiej ząbki zatopić:diabloti: -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
[quote name='Enigma79']Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, Tofisiu. Dzisiaj wpłacę (na poczcie) 20 zł dla Ciebie.[/QUOTE] Pięknie dziękujemy!! W środę ok 11 operacja u dr Garncarza! Nie wiem, czy oczy beda razem z jajeczkami robione, czy osobno. Trzymajcie kciuki!! -
Obydwa psiaki sa w Warszawie(Greta chyba gdzies w pobliżu Warszawy). Tofiś doskonale radzi sobie w mieszkaniu w bloku(przebywa teraz w mieszkaniu w Domu Tymczasowym) - jesli chodzi o Gretę-zapytaj bezpośrednio w tym wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196533-Malutka-bordo%C5%BCka-Greta-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-prosi-o-pomoc"]http://www.dogomania.pl/threads/196533-Malutka-bordo%C5%BCka-Greta-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-prosi-o-pomoc[/URL] Nie wiem, czy opiekujący się Gretą nie będą mieli obiekcji odnośnie parterowych schodów, bo sunia będzie po operacji. Najlepiej by było umówić się na spotkanie w Warszawie i poodwiedzac psiaki. Tofiś i Greta beda jeszcze w tym tygodniu operowani. Tofis ma odjajeczkowywanie i operacje oczu, Greta -operacje łapki-więc zanim dojdą do "normalności" jest troche czasu na rozmyslania;) Tu wątek Tofisiowy do poczytania: [url]http://www.dogomania.pl/threads/178933-TOFIK-bardzo-chory-BORDOG-szuka-domu-i-prosi-o-wsparcie!!/page15[/url]
-
Sunia Joka zerwała więzadło(u właścicieli)-więc podejrzewam, że jest już po operacji- nie spodziewam sie, aby chcieli powtórnie ją oddać do adopcji. ...żaden z bordogów nie nadaje się do wycieczek rowerowych-to zbyt ciężkie psy w większości mające problemy ze stawami. Greta będzie operowana(łapka), Tofiś nie wykazuje wiekszych stawowych problemów, co nie znaczy, że ich nie ma. W jakim wieku są dzieci?
-
[quote name='googla']chciałabym porozmawiać z kimś, kto doradzi nam, czy jesteśmy odpowiednimi ludźmi dla bordosia. mój nr gg 1634000. a może jest ktoś z Łodzi...?[/QUOTE] A masz jakieś preferencje odnośnie bordosia-bo do adopcji są trzy-dwie sunie-Dorcia i Greta i piesek Tofiś....i najlepiej rozmawiać bezpośrednio z opiekunami każdego psiaka-bo każdy z nich jest inny i ma inne potrzeby.
-
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
Benia-b replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Zimowych fot nie mam-bo mię palce do aparatu przymarzają :evil_lol: Trochę z lata: [URL="http://img183.imageshack.us/i/img0534f.jpg/"][IMG]http://img183.imageshack.us/img183/1185/img0534f.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img213.imageshack.us/i/img0642w.jpg/"][IMG]http://img213.imageshack.us/img213/9772/img0642w.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img526.imageshack.us/i/img0721qz.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/5476/img0721qz.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img526.imageshack.us/i/img0669w.jpg/"][IMG]http://img526.imageshack.us/img526/2650/img0669w.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img204.imageshack.us/i/img0788i.jpg/"][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/3354/img0788i.jpg[/IMG][/URL] -
Dog de Bordeaux. Bardzo potrzebna pomoc finansowa
Benia-b replied to kiiniaa's topic in Już w nowym domu
Patia-bardzo, bardzo mi przykro.. -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Ola chyba zabalowała-to uzupełnię wiadomości. Tofiś był u dr Garncarza, operacja jest konieczna -ma nadmiar skóry ok 2cm w kazdym oczku. Na operacje będziemy się umawiać jak tylko P doktor wróci z 'wolnego". -
Cudny rudzielec- ma cudowny dom!!! Dora za TM.
Benia-b replied to Inez de Villaro's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Bazarek rozliczony-przelewy doszły-Dorcia może zaksięgować 85zł na swoje konto. http://www.dogomania.pl/threads/197941-Torby-ze-sk%C3%B3ry-czajniczek-ubranko-dla-bordog%C3%B3w-zako%C5%84czony-rozliczamy! -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
[B]Wiadomości z DT:[/B] [QUOTE]Na samym poczatku chciałabym bardzo przeprosić za tak długie milczenie, ale wpadłam w jakąś głęboką dziurę czasoprzestrzenną i jakoś strasznie szybko minął mi czas od ostatniego postu... ale do rzeczy... Toffi ma się świetnie. Pomimo że wyniki moczu nie są najlepsze (ciągle białko w moczu) i co tydzień jest raz lepiej raz gorzej, to chłopak przynajmniej uspokoił się z siusianiem i od dłuższego czasu znów nie sika, co wskazuje że z nerkami lepiej. Obecnie na siuśki dostaje Furaginum i Urosept (pani weterynarz przepisała Ginyal, ale lek ten od kilku miesięcy nie jest już dostępny, ponieważ koniki morskie z ktorych robione są kapsułki są pod ochroną). Weterynarz mówi, że jest to lekkie zapalenie nerek, ale ponieważ wyniki się tak wachają oznacza to, że tofisiowy organizm walczy poprostu z bakterią. 16.12 Tofik miał mieć usuwany kamień z zęboli, ale ze względu na bialko w moczu, lekarz prowadząca nie zgodziła się na narkozę (żeby niepotrzebnie nie obciążać organizmu). Co do skóry to z dnia na dzien, z kąpieli na kąpiel jest coraz zdrowsza. Są juz nawet miejsca gdzie jest zupelnie wyleczona! Wlaśnie czekam na telefon od dra Dembele w celu kontrolnej rozmowy. 22.12 Mały idzie na wizytę do dra Garncarza. wtedy mam nadzieję uda się ustalić termin operacji powiek i kastracji. Na co dzień, Tofik ma się więcej niż świetnie. Codzienna zabawa piłeczką weszla mu w nawyk i teraz nie wazne czy człowiek jest zmęczony czy nie, to trzeba się z psem pobawić, bo nie da spokoju . Dodatkowo Malec jest chyba meteopatą, bo w gorsze dni śpi jak zabity i nie można psa dobudzić, żeby wyjść na spacer. Dodatkowo, co mnie bardzo cieszy, Tofi spi całą noc i wstaje dopiero wraz z pierwszym budzącym się domownikiem. Dziś spał razem ze mną aż do 9:30 (sic!)[/QUOTE] -
Cudny rudzielec- ma cudowny dom!!! Dora za TM.
Benia-b replied to Inez de Villaro's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='Inez de Villaro']Ponieważ wydaje mi się, że anonim nie ma zamiaru wpłacać zadeklarowanych na hotelik pieniędzy, więc jednak miesięcznie będzie nam brakowało 70 zł... anonima nie mam jak wpisac na CK bo nie wiem kto to jest...:( Szkoda, że niektóre osoby są tak bardzo nieodpowiedzialne i nie można na nie liczyć...nie wstyd Ci anonimie???? Ale to chyba pytanie retoryczne. Mamy również problem z jednym z bazarków na Dorcię i Tofisia(od vege)-zamawiająca emilkab( Edka) nie przesłała pieniędzy , a towar dostała. Vege ma problem z zamknięciem bazarku-więc kasy jak na razie nie może przesłać:shake: -
Cudny rudzielec- ma cudowny dom!!! Dora za TM.
Benia-b replied to Inez de Villaro's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dorcia sie przypomina! -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Tofis przypomina swoją morduchnę:loveu: Jak się nie mylę Tofiś jest już umówiony na ponowną wizytę do dr Garncarza 22 grudnia. Ciekawe co powie pan doktor:roll:-może nie będzie trzeba oczu operować? -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
....bo dogo ledwo u mnie zipi...jak się otworzy jedna karta-druga już nie chce:shake: Rozliczenia sa już w pierwszym poście.;) -
Cudny rudzielec- ma cudowny dom!!! Dora za TM.
Benia-b replied to Inez de Villaro's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Bazarek gotowy-zapraszam fanów Dorci: [url]http://www.dogomania.pl/threads/197941-Torby-ze-sk%C3%B3ry-czajniczek-ubranko-dla-bordog%C3%B3w-do-16.12-do-22.00?p=15896717#post15896717[/url] -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Zapraszam na bazarek!! [url]http://www.dogomania.pl/threads/197941-Torby-ze-sk%C3%B3ry-czajniczek-ubranko-dla-bordog%C3%B3w-do-16.12-do-22.00?p=15896717#post15896717[/url] -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Na Dorcię dotarło-wiec do Uli tez na pewno(bedzie dopiero wieczorkiem w domu-to poproszę o sprawdzenie i wkleję do Tofisiowych rozliczeń). -
Cudny rudzielec- ma cudowny dom!!! Dora za TM.
Benia-b replied to Inez de Villaro's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
[quote name='aniao']przykro mi, że anonim nie wpłacił :( a ja przelałam dziś 94zł z bazarku :) jak dojdzie, proszę o potwierdzenie [URL="http://www.dogomania.pl/threads/196154-KONIEC%21-rozliczamy-Wszystko-dla-kobitki-na-2-bordogi/page7"]http://www.dogomania.pl/threads/196154-KONIEC!-rozliczamy-Wszystko-dla-kobitki-na-2-bordogi/page7[/URL][/QUOTE] Doszło jak najbardziej-można zaksięgować w rozliczeniu. Jeszcze raz dziekujemy:loveu: Zostały jeszcze torby do wystawienia dla Dorci i Tofisia -postaram się dziś zrobić bazarek;) -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
[B]Nowe wiadomości od Oli:[/B] [QUOTE]Wczoraj Toffi był na wizycie kontrolno-poantybiotykowej u dr Dembele. Skóra się mu juz poprawiła i (tutaj cytat) "tragedii nie ma". Zalecono kapiele w Manusanie. Narazie żadnych antybiotyków chłopak nie dostaje, tylko dalej tarczycowy Eltroxin (Euthyrox). W poniedziałek jestem znów umowiona na konsultację telefoniczną i zobaczymy co będzie dalej. Póki co, Toffik się drapie na potęgę, ale mam nadzieję, że kąpiele coś pomogą. Dodatkowo miał czyszczone gruczoły okołoodbytowe - lewy był zapchany, gdyż podobno jest bardziej schowany. Okresowe czyszczenie załatwia w tej kwestii sprawę. Z dodatkowych wieści, bardziej prozaicznych to chyba chłopaka za bardzo chwaliłam co do utrzymywania przez niego czystości. Dwie ostatnie noce zaowocowaly zsikaniem się w domu + dziś raz w ciągu dnia. Wszystko to pomimo regularnych spacerów, które jeszcze w trakcie weeekendu chłopakowi w zupełności wystarczały. Podejrzewam, że moze to być spowodowane skończeniem się przyjmowania Keflexu, ktory jak wiadomo działal również na nerki. W zwiazku z tym, jutro zanoszę znów mocz do badania i będę czekala na wyniki. W razie co trzeba będzie leczyć biedaka. Co w całej sytuacji mnie martwi najbardziej, to fakt, ze o ile wcześniej (na samym poczatku jak do nas przyjechał) Toffi sygnalizował nam fakt chęcia wyjścia na spacer, nie ważne czy była to 4 nad ranem czy popołudnie, teraz tego nie robi i nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Podejrzewamy, że istotnie może to być kwestia zdrowotna i chlopaka dopada poprostu 'nagła chęć sikania tu i teraz'. (?) Ale, żeby nie przekazywać tylko zlych wiadomości, to chcialam jeszcze pochwalić malca. Cudnie się potrafi bawić, piłeczką, sznurkiem, pustą butelką plastikową. Zazwyczaj Toffi bawi się z moim chłopakiem i obaj szaleją po mieszkaniu grając w piłkę nożną. Ja z kolei jestem panią od przytulania i miziania. Dwa dni temu Tofik nawet sam z siebie zaczął się bawić piłeczką co wskazuje, że naszego małego potworka potrafi od czasu do czasu rozpierać energia. Wiem, że nadszedł najwyższy czas na jakieś nowe fotki Tofika, ale postanowiłam skorzystac z tak pięknej zimowej aury i zrobić małemu zdjecia w plenerze. ponieważ dzien jest krótki, a ja w ciągu dnia zazwyczaj mam zajęcia więc obiecuje zrobić sesję w najbliższy weekend dopiero. Proszzę o zrozumienie i cierpliwość [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Pozdrawiam Ola[/QUOTE] -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
Bardzo, bardzo dziękujemy za bazarek:Rose: Po zaksięgowaniu-uzupełnię w rozliczeniu. Konto do wpłaty skarpetkowej: [B]02 1500 1865 1018 6007 0922 0000 Kredyt Bank[/B] dla przelewów zagranicznych / bank transfers [B]PL 02 1500 1865 1018 6007 0922 0000 K R D B P L P W[/B] dane posiadacza / data holder [B]Urszula Górska Lasek Brzozowy 12/1 02-792 Warszawa[/B] -
TOFIK bardzo chory BORDOG -POJECHAŁ DO DOMU !!!!!!!!
Benia-b replied to Benia-b's topic in Już w nowym domu
....Tofiś wczoraj był na wizycie kontrolnej u dr. Dembele. Skóra się poprawia-antybiotyk odstawiony, jeszcze tylko ma brac wit A+(nie pamietam):oops: i ma byc szorowany dalej w manusanie. Czeka go jeszcze wizyta u 'stomatologa"-bo dziąsła puchną, coś jest nie tak z zębami. Jest już umówiony na 16 grudnia.