Jump to content
Dogomania

Kattarzynaa

New members
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kattarzynaa

 1. Teoretycznie nie, praktycznie nie wiem :D bo jakis miesiąc temu się dopiero przeprowadziliśmy. Po prostu jestem taką osobą, że nie lubię chodzić sama po ciemku gdziekolwiek ;)
 2. Hej chciałabym się dowiedzieć jak to jest w praktyce, odnośnie zachowania tej rasy, czy faktycznie są mniej towarzyskie i raczej nie lubią jak sie je tak mizia? Oraz czy faktycznie jest to rasa bardzo chorowita?
 3. Z tym celem to jest różnie... po prostu chciałabym się czuć z nim bezpiecznie idąc na spacer np w zime kiedy już o 16 jest ciemno :) z kolei mieszkamy z chłopakiem w bloku 40m2 i różne opinie czytałam odnośnie dużych psów w bloku także można zgłupieć... chociaż owczarka niemieckiego nie wzięłabym do bloku. Pracujemy po 8h czasami te godziny nakładają się na siebie i nie ma nas w mieszkaniu w tym samym czasie a czasami się mijamy. Poza tymi 8h pracy cały pozostały dzień poświecimy psu :) przerabiałam z chłopakiem mnóstwo ras od jamników i pudli po amstaffa czy rottweilera, myślałam nawet o husky ale jak ktoś już napisał też nie czuje się na siłach żeby zapewnić mu tyle ruchu ile by go zadowoliło :O Co do tego ile jestesmy w stanie mu zapewnić ruchu, to myśleliśmy o tym tak, że rano przed pracą krótki spacer na siusiu (15min), a po pracy już jakiś dłuuugi spacer i zabawy, a wieczorem to już jak pies bedzie potrzebować. Jeśli dalej będzie miał ochote pobiegać to i pobiegać pójdziemy.
 4. Poszukuję hodowli jamników miniaturowych lub króliczych długowłosych kremowych - czy ktoś wie lub ma namiary na taką hodowlę w Polsce?
 5. Hej, zastanawiam się z chłopakiem nad wyborem psa. Czytałam już o wielu rasach, ale szczerze mówiąc nie wiem która byłaby najlepsza... Ogólnie wychowałam się na jamnikach i owczarkach niemieckich, aczkolwiek żadnego z tych nie chcemy. Chciałabym żeby to był pies obronny. Zastanawiam się nad chow chow, bo podoba mi się i wygląd i ich charakterek aczkolwiek idąc gdzieś na spacer wieczorem lub w zime gdy od 16 jest już ciemno to bałabym się buszować z takim małym psem... prosze o rady !
 6. Hej! Zdecydowałam się napisać na forum i poprosić Was o rade w sprawie wyboru psa. Przeszukałam już chyba cały internet, hodowle jak i różne fora w szukaniu odpowiedzi, mianowicie zastanawiam się nad Amstaffem. Bardzo dużo o nich wiem, dużo przeczytałam, ale chciałabym też dowiedzieć się o nich coś od ludzi, którzy takiego mają w domu. O jego wadach i zaletach. Przeczytałam mnóstwo opinii, że dobrze wychowany jest kochany, lizus, uwielbia ludzi itp. Z jednej strony fajnie, bo nie ma strachu przed zaproszeniem znajomych do mieszkania, z drugiej strony nie chciałabym, żeby był aż taki towarzyski, bo jak niektórzy pisali wręcz "włażą na kolana gości". Razem z chłopakiem myśleliśmy również o Akicie Japońskiej i tu też proszę o wypowiedź ludzi, którzy takowe mają. Również przeczesałam cały internet, a w ich sprawie nawet zadzwoniłam do hodowli (wiem, że to nie to samo co wizyta, ale i na to będzie czas). Pies byłby w bloku. Akita Japońska jak wszyscy wiedzą ma tak naprawdę ciężką do pielęgnowania sierść, a nie chciałabym żeby też w czasie linienia całe mieszkanie było białe, czy biało-rude. Z tego co się też dowiedziałam to wbrew pozorom Akita ma trudniejszy charakter niż Amstaff. Nie znalazłam nigdzie takiego porównania w internecie, a zastanawiamy się z chłopakiem nad tym bardzo poważnie. Wiem też, że niektórzy pisali, że akita w bloku się przegrzeje, z czym się raczej nie zgadzam bo jak wiadomo nie od dziś, w lato jest chłodniej w mieszkaniu niż na dworze, natomiast Pani z hodowli powiedziała, że z własnego doświadczenia wie, że Akity, które sprzedała i są w blokach mają lepszy kontakt z właścicielem i są często lepiej wychowane. Zależy mi na psie obronnym i stróżującym. O Amstaffie przeczytałam, że nie są to psy stróżujące, a włamywacza całkiem możliwe, że by nie zaatakowały. To wszystko to wiedza teoretyczna... Bardzo proszę o radę i informacje, głównie w porównaniu tych dwóch ras, ale również chętnie poczytam i sprawdzę inne rasy, które zaproponujecie.
×
×
 • Create New...