-
Posts
428 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Agata Hanel
-
[quote name='wiosna']z ostatniej chwili - okolo roczny-poltoraroczny samoyed w Warszawie, z rodowodem..[/quote] W Warszawie samojedowi myśle że może pomóc Alicja Jaśkiewicz z hodowli Chatanga. Jest zapalonym miłośnikiem tej rasy i wybitnym hodowcą. Można też wrzucić na stronę samojedków [URL="http://www.samoyed.pl"]www.samoyed.pl[/URL] Jeśli jest z rodowodem w pierwszej kolejności trzeba poszukać hodowli z której pochodzi.
-
[quote name='Ziomalka']Tak właściwie to mi obojętne, byle z psem, byle niedaleko Sopotu bo zapisaliśmy się na wystawę. Acha i koniecznie nad morze, chciałam Ziomalowi Wielką Wodę i Wielką Piaskownicę pokazać.:evil_lol: Na razie obdzwoniłam Dębki i wszystko zajęte do połowy sierpnia.:shake:[/quote] Nie załamuj mnie! Ja jeszcze nie zaczęłam szukać. Poza tym mój samojed wyraźnie nie chciał jechac na wystawę, bo 3 dni po zgłoszeniu i opłaceniu dostał jakiejś alergii i wygryzł się do krwi na ogonie:diabloti: . KOszmar! Ładnie go teraz wystrzygłam i ma ogon a'la pudel:lol: . Oby Rejka nie wpadła na inny pomysł bo do tego Sopotu nie dojadę.:angryy:
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Gajax']Niestety, z powodów zdrowotnych Kariny wyjazd został odwołany. Tym samym zdjęć nie bedzie.[/quote] :diabloti: Chyba jakoś przeżyjemy, bo ja i tak już je widze piękne, zadbane i czyste... -
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Czekamy niecierpliwie na zdjęcia...:mad: -
Miumiu! Ja miałam foksa szorstkiego-psa i teraz mam sukę parsona. Przy porównaniu tych dwóch ras, mimo wszystkich sentymentów do pierwszego foksa Mango (zawsze będzie niedościgniony!!!) , wybrałabym jednak parsona. Nie mają one ADHD jak piszesz :lol: (no może poza któtkimi momentami w ciągu dnia)- one są rozkoszne łobuzersko. To tak jakbyś miała spędzać czas z człowiekiem opanowanym , spokojnym i wychowanym (czytaj: cavalier spanielek) i z człowiekiem radosnym, mającym ciągle nowe pomysły (czytaj: russelek). Kogo byś wybrała? Ja sama zastanawiałam się kiedyś nad cavalierkiem, ale stwierdziłam że na dłuższą metę byłoby to nudne. Po prostu dużo zależy od Twojego charakteru: czy lubisz aktywnie spędzać czas, czy długie spacery cię nie przerażają. Russelki są wyjątkowo inteligentne i wymyślanie im coraz to nowszych zadań jest świetną zabawą. A czy wybierzesz jacka czy parsona to już towja decyzja. Radzę wybrać się na jakąś wystawę lub obejrzeć hodowlę a co serce podpowie to będzie twoje. Moja Reja jest po mamie Leica Półdiable- świetna sunia.
-
[quote name='Ziomalka']Taaa, Sopot to już nawet zapłacony, tylko kwatery na wakacje nie mam.:placz: Chętnie skorzystam z doświadczeń dogomaniaków, ma ktoś namiary na pokój nad morzem z pieskiem?:lol: Na razie przeglądam oferty Dębek i Białogóry, ale jak coś ciekawego to nie idzie się dodzwonić, nawet nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca.:roll: [B]Agata Hanel-[/B] Też się cieszę na spotkanie w realu. Masz świetną sunię, taka wyskokowa i ma niesamowite pomysły kąpielowe. Będziesz wystawiać? [B]A kto jeszcze jedzie na Sopot? Przyznawać się![/B]:mad:[/quote] Ja tak samo szukam kwatery gdzie przyjmują z psami. Muszą być dość tolerancyjni bo przyjeżdżam z dwoma psiurami. Wystawiam Reję- to jej pierwsza i biorę również mojego samolota Czibo.
-
[quote name='Ziomalka'] A tu się tyle działo! Ale najgorsze, że to jak bez ręki: ani poczty sprawdzić, ani wysłać zgłoszenia na wystawę, ani zapłacić, no i kwatery nad morzem muszę poszukać na urlop ( wystawa Sopot).[/quote] Jeśli jedziesz do Sopotu to super. Nareszcie poznam Ziomala w rzeczywistości!:lol:
-
Patrzcie co moja szalona suka robi z wiadrem wody:evil_lol: Po pierwsze: pranie:cool3: [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/6836/dsc0116for2os.jpg[/IMG] A po drugie: skoki, skoki, SKOKI :multi: :multi: :multi: [IMG]http://img86.imageshack.us/img86/3497/dsc0120for1jz.jpg[/IMG] [IMG]http://img89.imageshack.us/img89/9819/dsc0124for0ke.jpg[/IMG] [IMG]http://img89.imageshack.us/img89/4624/dsc0142for9yd.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/947/dsc0151for4or.jpg[/IMG] Nie ma co! Russelki uwielbiają wodę:eviltong:
-
[quote name='miumiu'] a teraz pytanie: Czy są jakieś zasadnicze różnice w obsłudze i charakterze foksów, JR i PRT? Coś co mogłoby przeważyć o ewentualnym wyborze?[/quote] W charakterze w/w terierów nie ma zasadniczych róznic. Wszystkie to małe zbóje o uroczym charakterze i nieprzecietnej inteligencji. Jedne są bardziej zadziorne, inne nie- zalezy jak się trafi i jak się wychowa psa. Russele były selekcjonowane przede wszystkim pod kątem charakteru, więc są czasmi duże różnice w wyglądzie ale nie są przerasowane. Tak nawiasem mówiąc wszyscy moi znajomi jak jeden mąż okrzyknęli Reję zwyczajnym kundelkiem :evil_lol: . Foksy są starą rasą, w której dużą wagę (czasami za dużą) przykłada się do wyglądu i nie idzie to w parze z prawidłowym temperamentem; zdarzają sie sztuki przerasowane z chorobami dziedzicznymi. Jeśli kupujesz psa z rodowodem to jest różnica w wystawianiu foksów i russelków. Jacki i Parsony [te szorstkowłose] wystawia się w naturalnej szacie, tzn. wytrymowane (lub nie) ale bez jakichś "fryzur". Foksterierkom przy trymowaniu nadaje się określony wygląd (broda, kończyny). Gratulacje dla PARSONRK :multi: :multi: :multi:
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Jak będziecie mieć nóż na gardle to dajcie mi znać i wezmę jedną sunię. Będzie trochę ciasno, ale... Tylko że ja jestem z Poznania, ale kursuję też w stronę Zielonej Góry. Będzie kłopot z transportem. -
Z okazji lipcowych upałów coś dla ochłody: [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/2681/dsc0092for9mj.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/4039/dsc0096for9at.jpg[/IMG] [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/4471/dsc0122for2yi.jpg[/IMG] A to moje nieudane próby złapania Rei w trakcie skoków do wody: [IMG]http://img239.imageshack.us/img239/7163/dsc0121for6no.jpg[/IMG] [IMG]http://img218.imageshack.us/img218/7900/dsc0145for3vn.jpg[/IMG] I jedna fotka trochę wcześniejsza. Miałam zrobić małe pranie i wyszłam tylko na chwilkę... [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/1931/img0150for2le.jpg[/IMG]
-
3 suki BLUE MERLE czekają na dom zdjęcia str. 1 + 11 + 33
Agata Hanel replied to Frotka's topic in Już w nowym domu
Witajcie! Zauroczyły mnie te dzielne psiaki i to co dla nich robicie. Teraz mam trochę niestabilną sytuację życiową i dlatego nie mogę wziąć żadnego z tych psiaków. Widzę, że dopiero jedna sunia znalazła swój kąt. W niedługim czasie planuję kupić dom i jeśli wówczas jeszcze psiaki będą czekały to na mur-beton biorę jedną! Obojętnie czy będzie to mamusia czy szczeniory. Ale mam nadzieję że do tego czasu wszystkie będą już u nowych właścicieli. Trzymam kciuki!!! Za Ciebie Karina również- chwała Tobie!:klacz: :klacz: :klacz: -
[quote name='Mrzewinska']Gluche psy szkoli sie na gesty, oprocz tego sa specjalne obroze wibracyjne dajace bardzo delikatny impuls podobny do mrowienia. Wszystko o tym, jak radzic sobie z gluchym psem na stronie www.deafdogs.org Zofia Widziałam kiedyś w telewizji szkolenie głuchego białego doga. Odbywało się to na zasadzie stałego kontaktu wzrokowego z psem i przekazywaniu swojej woli za pomocą gestów, mowy ciała i mimiki twarzy. Wymaga to od właściciela nieustannej uwagi i skupienia. Słyszałam jeszcze o szkoleniu przy pomocy latarki, ale więcej nie wiem na ten temat.
-
[B]Agata Hanel-[/B] ten Gang- Staff to mi wygląda na [B]Gabo- Wish Me Luck[/B], od [B]Luby.[/B] Ten co wygrał norę w Pszczynie. Ciekawe, czy dobrze trafiłam.:razz:[/quote] To był Gang Staff Wish me Luck- właściciel A. Leśniak- klasa otwarta. A Brzanka to Yhenjyty Duuhukullaine (mam nadzieję ze się nie pomyliłam)- właściciel Marcin Cisło- klasa pośrednia. Źródło: katalog.
-
Parę zdjęć z Antoninka: Brzanka [IMG]http://img526.imageshack.us/img526/7871/brzanka3ac.jpg[/IMG] Gang-Staff [IMG]http://img287.imageshack.us/img287/8136/gang8zf.jpg[/IMG] Pierwsze jacki za płoty czyli spotkanie Rei z Jackami [IMG]http://img185.imageshack.us/img185/600/zbrzanka7rn.jpg[/IMG] [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/9725/zakochanygang5ao.jpg[/IMG] Jacki na ringu. Niestety udało mi się złapać tylko Ganga, bo się zagadałam:oops: . [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/2672/gang23qs.jpg[/IMG] [IMG]http://img511.imageshack.us/img511/5624/ocena25as.jpg[/IMG] A teraz Leica Półdiable. Trzeba zaznaczyć że Pani Basia z Psiego Chaosu wpadła na wystawę dosłownie na 2 minuty przed sędziowaniem, ale i tak udało jej się wystawić wszystkie trzy suki. [IMG]http://img391.imageshack.us/img391/4189/leica3iq.jpg[/IMG] [IMG]http://img391.imageshack.us/img391/6735/leica27bu.jpg[/IMG] I to na tyle ode mnie.
-
Mnie jako widzowi zawody bardzo się podobały. Tory ciekawe, sędzina czasami przymykała oko na błędy a psiaki świetne! A te zdjecia na forum cud-miód! :multi: :multi: :multi: Miło było też poznać parę osób w rzeczywistym świecie! Wasza pasja jest chorobliwie zaraźliwa!
-
Agata miło było cię poznać - Reja jest śliczna Flaire w koncu wiemy z kim gadamy, nie ;)[/quote] I nawzajem!!! Pierwszy raz byłam na zawodach agility i jest tam wspaniała atmosfera. Jeśli solidnie popracujemy z Reją to myślę że na pierwszy strzał agilitowski pójdzie Szczecin. A psiaki na torach świetne!
-
[quote name='Malcharek Maria']Nikt nie był w Antoninku? Czekamy na relacje i ewentualnie zdjęcia:lying:[/quote] Wybrałam się z Reją towarzysko do Antoninka z tej racji że mamy tam bardzo blisko. Wystawa bardzo kameralna. Spotkałam aż 2 jacki :lol: :lol: i aż 1 parsonkę :lol: . Jacki to Gang Staff- zwycięzca rasy i Brzanka o kosmicznym, czytaj: fińskim, imieniu rodowodowym. Z parsonków była nasza znajoma z hodowli i zresztą półsiostra Rei: Leica Półdiable- CWC. Zdjęcia wkrótce dołączę. [jesli wkradły się tu jakieś błędy to skorygujcie, bo czasami odrywałam się od ringu...].
-
Rad najlepiej poszukaj u osób startujących juz w zawodach. Możesz też zajrzeć na strony szkół uczących agility, znajdziesz tam wiele informacji i wskazówek. Ja sama ze swojej strony dużo szperam po sieci i dowiaduję się coraz to ciekawszych rzeczy. Trzeba trochę poczytać żeby nie popełniać błędów, ani nie zrazić psa. Nic na siłę, to ma być SAMA PRZYJEMNOŚĆ- DLA CIEBIE I TWOJEGO PSA.;)
-
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Agata – SUPER !!![/FONT][/COLOR][/B] [COLOR=black][FONT=Verdana]Tylko czy dasz radę założyć do tego LATA ??? [/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Verdana]Może Agiliciaże ci się ZWALĄ !!![/FONT][/COLOR] Niestety nie dam rady na to lato, ale myślę że uda mi się na wiosnę (dopiero!). Jestem w trakcie szukania przyzwoitego miejsca i kombinuję firmę która przygotuje przyzwoity tor. Cierpliwości! Będę Was na bieżaco informować o postępach!!!