-
Posts
4029 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by BoUnTy
-
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Wiecie... tak sobie myślę... moze nie oddawac sprawy do sądu... Ona będzie się ciągła, a niestety przy skoro sunia nie ma obrażen wewnętrznych - czyli obdukcja nic nie wykazała, to nie ma wiekszych dowodów... Trzebaby sunię skonsultować z behawiorysta i uzyskac jego oficjalną opinie o jej psychice. Sąsiedzi... pewni nie beda zbyt chętni do zznawania, a jak sprawa została raz umożona... to pewnie i kolejny także i... i wtedy ona bedzi musiała trafic do tego zwyrodnialca, bo to osoby zakladające sprawę beda miec klopoty... Nie wiem jak mocne macie dowody, ale w Polsc potrzebne są one BARDZO MOCNE i same słowne zeznania i przypuszczenia nie stanowią wystarczajacego dowodu popełnienia wykroczenia... -
Fundacja SOS dla zwierząt - Chorzów - Maciejkowice!!!
BoUnTy replied to sosiczka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Już kochana wszytsko wiem. Kira niezdiagnozowana, nie do adopcji. Saba do ogłaszania, ale dom będzie musiał poczekac, lub stać się DT tak jak w wypadku Lily. NO a psia mama... dzięki za info ;] -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='erka']Szczególy z wizyty u weta będzie znała ewab, która była z sunia na badaniu. Jeżeli chodzi o adopcje, to jest na razie niemożliwa. Sunia jest dowodem w sprawie sądowej. Nie wiem, co będzie dalej, wg ustawy, jeżeli sprawa zostanie umorzona, a tak było poprzednio, sunia powinna trafić z powrotem do oprawcy.:angryy::mad:[/QUOTE] Chyba, że sie jej zrzeknie... i oby... postraszyć gnoja! Nasza ustawa jest niestety debilna... i nic z tym nie zrobimy... -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Moim zdaniem ona powinna byc bardzo dokłądnie zbadana przez weterynarza. Co do sterylizcji to ja nie ejstem do końca przekonana czy to obry pomysł z racji tego, że jeśli ona rzeczywiście była gwałcona przez tego skur***la, a to mały psiak to najprawdopodobniej pochwa i macica doznała pewnych zmian patologicznych, co przy zbyt szybkiej sterylizacji mogłoby prowadzić do komplikacji np. krwotoku. Nie wiemy w jakim stanie sa jej narządy wewnętrzne, no i wartoby zrobić badania, zeby wykryć stany zapalne. Poza tym moim zdaniem ketaminka teraz... no cóz... może wartoby jej dac narazie spokój ze sterylką, niech wydobrzeje psychicznie? Wiecie ja nie jestem specem, ale ketamina u ludzi powoduje omamy, hipnagogi oraz przewidzenia, dlatego jej się nie stosuje, bo wielu ludzi po prostu świruje po ketaminie. U psów nie wiemy jak dokładnie działa układ nerwowy, w jakim stopniu ich senna percepcja jest podobna do naszej, ale na logike biorąc - skoro psy mają sny [no bo to niewątpliwe jak tak ładnie biegają i szczekają na spaniu], to może też mają jakies omamy itp.? Tylko, ze psy nie ześwirują... no ale forma psychiczna tej suni jest zaburzona pewnie, wiec może dac jej troszke odczekac? Oczywiscie zdecyduje weterynarz... -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Ja moge charytatywnie wykstrować tępym nożykiem do masła z zastosowaniem soli jako znieczulenia... :/ Krew sie gotuje... A sunia powinna byc dokłądnie zbadana i pwoinna mieć zrobione USG -
SUNIA) grzyb,brud i plotki MA DOMEK dziękujemy
BoUnTy replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Boszzz... czy ktoś moze napisac cos wiecej? Wiecej info o suczce? -
Ogłosilam tutaj 1. www.eoferty.com.pl 2. www.adopcje.org 3. www.kokosy.pl 4. www.kupiepsa.pl 5. www.mojpupil.pl 6. www.ogloszenia.adverts.pl 7. www.ofertka.pl 8. www.allezoo.pl 9. www.przygarnijzwierzaka.pl 10. www.spacerek.net 11. www.przygarnij.pl 12. www.bono-polska.pl 13. www.pajeczyna.pl 14. www.pineska.pl 15. www.animalia.pl 16. WWW.OJEJ.PL 17. www.gielda.bai.pl 18. www.gumtree.pl 19. www.nasipupile.pl
-
Fundacja SOS dla zwierząt - Chorzów - Maciejkowice!!!
BoUnTy replied to sosiczka's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Kochani zaaktualizowałam 1 strone. Wiadomosci mam od paru osób z ktorymi rozmawiałam i wynika z nich, że fundacja pokaźnie się dopsiła. Czy jakiegoś psa pominełam? Prosiłabym o podanie po raz kolejny linku wątku psiej mamy - niestety ten podany nie działa. Narazie nie odnawiam ogłoszen i nie prosze o pomoc z racji tego, że na dniach będzie akcja - sporo psów jest wpisana do grafiku i ma sie pojawic, wiec poczekamy z robotą do mam nadzieję, że pozytywnych wiadomosci z frontu ;> Ogłoszenia dostanie w prezencie Sabcia, bo ona na akcje na 100% nie jedzie i ogłoszen żadnych nie ma, ale to jak sie wyrobie ;> No i te nowe psiaki też nie mają - Labcia ogłosi się jak będą konkretne informacje [jutro jedzie do domku tymczasowego u mojej koleżanki], nie wiem co z Kirą, i psią mamą ze szczeniętami, bo wątek nie działa i nie mam informacji, ale moze ktos cos wie? ;> Miłego dnia życze -
Piromanko rozmawiałąm z megii1 - prosze o ogłoszenia z kontaktem do mnie. Mała czuje się dobrze. Dzieki Pani weterynarz zostały tez częsciowo wyczyszczone ząbki [cześciowo, bo zaczęła się wybudzac i już nie chciano dokładac narkozy]. Koszta zabiegu wyniosły 100 zł. [narazie]. Wyszło na moje - nie było ropomacicza, czyli tak jak myslałam, gdy zobaczyłam wyniki. Ale mała jest już wycięta. Przez najbliższe dni ma byc w domku, a nie w budzie.
-
Dzisiaj zabieg. Jakby ktos 'cos' ode mnie pilnego chciał, to prosze konaktowac sie telefonicznie - w domu padł mi kompter, mam dostęp tylko w pracy. Mam nadzieje, że jeszcze dzisiaj uda mi sie go naprawić - wirusy w systemie operacyjnym - w ciagu 1 dnia zepsuły pamiec komputera :/ Megii co myślisz o kontakcie w ogłoszeniach na Ciebie? Teraz Ty znasz Tinkę najlepiej. Mnie to obojętnie, ja podalam na siebie, bo tez znam tego psa, a jakby nie było megii to hotel i nie wiem, czy możemy ją tak obciażać...
-
[CENTER][B]Przerwij samotność uroczej Tinki!!![/B][/CENTER] [CENTER][B]Prześliczna[/B], [B]delikatna[/B], [B]ufna[/B], [B]lgnąca do ludzi[/B], [B]ubóstwiająca [/B][B]towarzystwo dzieci[/B], [B]"model nakanapowo - podkolankowy"[/B], [B]łagodna[/B], [B]nie przejawiająca ni cienia agresji[/B], [B]pogodna[/B] i [B]wesoła[/B], [B]skora do zabaw[/B]. [B]Potrafi chodzić na smyczy[/B], [B]nie jest hałaśliwa/ szczekliwa[/B], [B]bez problemu znajduje nić porozumienia z innymi psiakami[/B], [B]pozostawiona w domu[/B], [B]na okoliczność nieobecności człowieka[/B], [B]niczego nie niszczy[/B]. Chciałoby się rzec, [B]pies - ideał[/B]. Czemu tylko "chciałoby się"? Najwyraźniej nie dla wszystkich [B]Tina[/B] była ucieleśnieniem marzeń o psie skoro skończyła na ulicy, jako bezdomna, nosząc ze sobą [B]bagaż wspomnień[/B], [B]strachu[/B], [B]niepewności kolejnego dnia[/B], [B]głodu[/B] i [B]pragnienia[/B]. Być może ktoś spisał ją na straty z racji wieku, uznając, że [B]5 lat [/B]w przypadku czterołapka przekreśla szansę na bycie kochanym, potrzebnym i użytecznym. Podła to kalkulacja, jeśli taka istotnie miała miejsce, ale nie niemożliwa. [B]Czyjeś serce drgnęło na widok tego sponiewieranego okolicznościami i samotnością stworzenia.[/B] Ów ktoś przygarnął je, wykąpał, odpchlił, zaszczepił p/wściekliźnie, wysterylizował, nakarmił i pomógł na powrót zaufać człowiekowi. Teraz, dla tak przygotowanej Tineczki poszukuje domu, który już nigdy jej nie porzuci, nie zawiedzie, pozwoli się pokochać i odwzajemni psie uczucie. [B]Błagamy, pomóżcie napisać szczęśliwe zakończenie historii wspomnianego biedactwa! Ona nie ma niczego poza nadzieją![/B][/CENTER] [LEFT][B][I]Danymi kontaktowymi w sprawie Tinki są:[/I][/B] [I][B]kom. 0-600044591 [/B][/I] [I][B]gg. 3949314[/B][/I] [I][B]e-mail: [/B][/I][EMAIL="[email protected]"][B][I][email protected][/I][/B][/EMAIL][/LEFT]
-
[B] Grudzień - Styczeń (24.12-24.01) [/B][B]Wpłaty:[/B] + 43 z poprzedniego miesiąca + 12,60 - bela51 [mój bazarek] + 24,90 - gos [mój bazarek] + 17,95 - Glorian [moj bazarek] + 13 zł. - Bjuta [bazarek beli51 i stała deklaracja] +100 - natalijo + 5 zł. - grzenka +10 - BoUnTy +20 zł - Monika z katowic +20 zł. - bumerang +10 zł. - bela51 +100 zł. - gos +200 zł. - natalijo +20 zł. - atomówka.ak +15 zł. - anusia/ajlu ------------------------------------ [B]Razem 611,45 zł. Wyplaty: [/B]144 zł. - badania 200 zł. - sterylizacja [COLOR=Red] [SIZE=4][COLOR=Black][B] SALDO KOŃCOWE: 267,45 zł. [/B][/COLOR][/SIZE][/COLOR]
-
[SIZE=6][COLOR=Red]CZERWONY ALARM! CZERWONY ALARM! [/COLOR][/SIZE] Kochani sytuacja pilna! Wczoraj Tinka byla u weterynarza, weterynarz nadal uparcie twierdzi, ze to ropomacicze... Dodatkowo Tinka ma zapalenie gardła! PORAŻKA! Za 2 wizyty [+badanie krwii] koszt wyniósł 144 zł.! Wczoraj tez muisiałam bez przedyskutowania z Wami podjac decyzje czy ciachamy, czy robimy USG itp. Z racji tego, że zrobienie USG w najlepszym wypadku kosztowałoby 90 zł. + dowóz, zdecydowałam, że Tinka i tak i tak musi być ciachnięta, to bez sensu tracic pieniądze na pierdoły. Koszt sterylizacji to ok. 300-400 zł. [B] Grudzień - Styczeń (24.12-24.01) [/B][B]Wpłaty:[/B] + 43 z poprzedniego miesiąca + 12,60 - bela51 [mój bazarek] + 24,90 - gos [mój bazarek] + 17,95 - Glorian [moj bazarek] + 13 zł. - Bjuta [bazarek beli51 i stała deklaracja] +100 - natalijo + 5 zł. - grzenka +10 - BoUnTy +20 zł - Monika z katowic +20 zł. - bumerang ------------------------------------ [B]Razem 266,45 zł. Wyplaty: [/B]144 zł. - badania [COLOR=Red] [B] SALDO KOŃCOWE: 122 zł.!!![/B][/COLOR] Nie mamy zarówno na sterylizację, jak i na hotelowanie! Tinka leczy gardełko... [SIZE=6]Prosze porozsyłajcie wątek znajomym. Tinka max. za 2 tygodnie ma miec zabieg :/ Nie uda nam się takiej kasy nazbierac na już... ;([/SIZE]
-
Marteczko. na trasie Katowice- Warszawa jeździ fugi niemal co tydzień. Ja zaś jeżdże na trasie Opole - okolice Katowic, zrobić przesiadke w KK to dla mnie nie jest wiekszy problem... ;] Potem podrzucić go do kk, gdzie natychmiast z rana [bo mam wykłady] odebralaby go figu i.... ;] Ja negocjuje z moimi, ale to może troszke potrwać...
-
A jak jego stosunek do agresywnych psow? Rzuca się w obronie? Bo jesli tak to klops, bo moja by go zeżarła... A jesli nie... no cóż... mam niby tymczas wolny... ale długi po poprzednim tymczasowiczu... ale cholera jasna... roszicom zostawiac 3 psy na 12h dziennie? Zabiją mnie... ale nie moge na niego patrzeć... Temu kto odesłał mi wątek zatłuke, udusze i przekleklam... Potem mam wyrzuty sumienia, ze tymczas pusty, a ja bnie mogę pomóc, bo rodzice... Ale prosze powiedzcie czy myślicie, że będzie wyłk/szczekał w domu? Wiem, że to niemozliwe do okreslenia, ale tak 'na oko', bo jesli nie to bym DT/DS dla niego miała...