Jump to content
Dogomania

ronja

Members
  • Posts

    13010
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ronja

  1. [quote name='Nutusia']Pan Imciuła... no cóż, totalnie mnie znów zmyliłaś pisząc, że jest u Was od półtora roku, a ja nie miałam o nim pojęcia! Hasło Morek wszystko wyjaśniło :) Tradycyjnie chciałabym prosić o przedstawienie toku myślenia od Morka do Imciuły :) (mi się kojarzy z imć panem Morkiem :))[/QUOTE] proszę bardzo:) Morek - Moluś -Pan Imoluszka z Japonii - Imuś - Imciuła - Pan Imciuła:cool1:
  2. ale ona ma imię:) delikatne i ciepłe - Malutka:loveu:
  3. Ewa, ja to wiem i cieszę się, że Ty też to wiesz i podchodzisz do tego zdroworozsądkowo, a nie tak jak niektórzy;)
  4. Kaluchny jest pieszczochem - często kladzie się koło mnie, z głową na kolanach. zasypia, pozwala mi się miętosić i calować i przesuwać obrożę (tylko wtedy). jutro będzie u nas behawiorysta - podpytam co zrobić z tym jego strachem do obroży. on tyle traum przełamał, a tej jednej się nie da. trochę to utrudnia życie i na pewno będzie to spory problem dla potencjalnych adoptujących.
  5. odpisalam pani - czy wyraża zgodę na wizytę. napisałam też szczerze o tym jaki Dudu jest - że jest kochany, przyjacielski, ale że ma włóczęgę we krwi i trzeba go pilnować. mam nadzieję, że nie zrażę pani, ale zawsze szczerze wszystko mówię co wiem o psie.
  6. usg zwykle trzeba umawiać, bo robi je tylko nasz pan doktor. pojedziemy z Wiśnią pod wieczor - doktor powinien wtedy już być w lecznicy (jest rano i po poludniu). pojedziemy w czwartek, bo jutro przyjeżdza do nas Piotr behawiorysta
  7. [quote name='akucha'] [B][SIZE=3][COLOR=darkslateblue]Dudusiowe rozliczanki[/COLOR][/SIZE][/B] [B][COLOR=darkolivegreen]Wpłaty[/COLOR][/B]: [COLOR=black]Ellig - 50 zł[/COLOR] [COLOR=black]Ewa Marta - 50 zł[/COLOR] [COLOR=black]Ojasia - 50 zł[/COLOR] [COLOR=black]Sapchira - 50 zł[/COLOR] [COLOR=black]Akucha - 150 zł[/COLOR] Kmurdz - 50 zł [B][COLOR=black]Razem - [B]350 zł[/B][/COLOR][/B] [B][COLOR=black][COLOR=red]Wydatki:[/COLOR][/COLOR][/B] [COLOR=black]Badania krwi - 63 zł[/COLOR] [COLOR=black]Cestal - 5 zł[/COLOR] [COLOR=black]Fiprex - 14 zł[/COLOR] [COLOR=black]Lespewet - 16 zł[/COLOR] [COLOR=black]Razem:[B] 98 zł[/B][/COLOR] [COLOR=black][B][COLOR=darkgreen]W skarpecie Dudusia zostało: + 252 zł.[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkgreen][COLOR=black]DAROWIZNY:[/COLOR][/COLOR][/B] [COLOR=darkgreen][B][COLOR=darkgreen]Ewa Marta [/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=darkgreen][COLOR=black]- 2 kg suchej karmy, kilka puszek karmy mięsnej,[/COLOR] [COLOR=darkgreen][B]Ellig[/B] - 12 puszek karmy dla juniorów, worek karmy suchej, obróżka, szelki, zabawki, posłanko, ciasteczka, przysmaczki.[/COLOR] [/COLOR][/COLOR] [COLOR=black] [COLOR=black][COLOR=black]Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy:Rose:[/COLOR] [/COLOR]Oplata za hotelik [B](październik[/B]) 0d 4.10.2010: [/COLOR][B]140 zł [/B] [B]252 zł - 140 zł = 112 zł [/B] [COLOR=black][B][COLOR=darkgreen]W skarpecie Dudusia zostało:+ 112 zł.[/COLOR][/B][/COLOR] [COLOR=navy][B]LISTOPAD[/B][/COLOR] [COLOR=red][B]Wydatki:[/B][/COLOR] [COLOR=black]- badania krwi i dojazd: 31 zł[/COLOR] [COLOR=olive][B]Wplaty:[/B][/COLOR] [B]akucha[/B] - 150 zł [B]Ewa Marta -[/B] 127 złotych z bazarku książkowego [COLOR=red][B]Wydatki:[/B][/COLOR] Za kastrację, zęby, kołnierz i antybiotyk na wynos jest 148zł + 2 x 15zł (transport) [B]Darowizny:[/B] [B]Ellig [/B]- [FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Black][COLOR=navy][FONT=Arial]12 puszek karmy, 5 kg suchej karmy[/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=DarkSlateBlue][B], [/B]obróżka przeciwpchelna[/COLOR] [COLOR=black][B][COLOR=darkgreen]W skarpecie Dudusia zostało:+ 180 zł.[/COLOR][/B][/COLOR][/QUOTE] te pierwsze płaty - razem jest 400zł z wplatą kmurdz, nie 350zł - ja miałam 350zł, bo wplata kmurdz dotarla w listopadzie:)
  8. Dzi Aj Dżołek :) chciałam napisac, że Kaluchny jest psem domowym. oznacza to, że nigdy już nie będzie mieszkał w kojcu. zostaje już z naszymi psami w domu jak jedziemy do weta z innymi psami czy do kościoła - bo to nasze jedyne wspólne wyjścia;)
  9. dziękować nie ma za co:) pani odpiszę - czy zgadza się na wizytę przedadopcyjną kmurdz wplaciła raz - mi Ewa Marta przekazała pieniądze przy okazji wizyty u nas - dlatego zapisałam tę wpłatę w listopadzie
  10. Dostalam dziś maila od pani - brzmi sensownie - przeklejam go Witam! Piszę w sprawie ogłoszenia o adopcję pieska Dudusia czy to jeszcze aktualne? Mieszkam na śląsku dokładnie w Katowicach i czy jeżeli oczywiście spełnię wszystkie warunki adopcji czy jest możliwość aby ktoś mi go odpłatnie przywiózł? Zwrócę koszt paliwa. Napisze coś o sobie. Jestem mężatką z dwójką małych dzieci, szukam pieska rodzinnego, małego kanapowca, który będzie kochającym członkiem rodziny i najlepszym przyjacielem moich dzieci:) Nie szukam psa dla dzieci szukam pieska dla rodziny ponieważ w moim domu rodzinnym zawsze było jakieś zwierzę i opuszczając rodziców zostawiłam im mojego psa i tak jakoś brakuje nam zwierzaka. Pozdrawiam Magda martwi mnie tylko odległość i brak "nadzoru" w związku z tym...
  11. Dudu ma się bardzo dobrze:) w piątek pojedziemy na zdjęcie szwów - już się boję;) wklejam zaległy paragon za kastrację [IMG]http://www.fotoo.pl/zdjecia/files/2010-11/b56a2604.jpg[/IMG] i rozliczenie: Dudu miał z października 112zł nadplaty. Doszły wplaty: 150zł akucha, 50kmurdz, 127zł Ewa Marta razem w skarpecie Dudu 439zł wydatki: 24zł krew + 7zl dojazd 148zł kastracja, ząbki, kołnierz, antybiotyk + 15zł dowóz i 15zł odbiór Dudu razem wydatki: 209zł Dudu jest bardzo bogaty - ma 230zł - jest zabezpieczony na ponad miesiąc (mam nadzieję, że tyle u nas nie będzie musiał czekać na swój wymarzony domek)
  12. bo Pan Imciuła naprawdę nazywa się Morek;)
  13. Wiśni zrobimy krew. dostaje od wczoraj nifuroksazyd. kupa nadal nieciekawa:( z dobrych rzeczy - Wiśnia to anioł w psiej skórze. Dziś Bartek wziął Wiśnię do lasu z Panem Imciułą - kto poznał Pana Imciułę - ten powinien wiedzieć;) Pan Imciuła to staruszek na 3 łapach, który atakuje naszych gości, nie lubi innych psów - zawsze szuka powodu do ataku. Z naszymi psami Pan Imciuła żyje w stadzie od 1,5 roku. Początki były trudne, ale teraz jest ok. Pan Imciuła bardzo nerwowo reagował na Wiśnię za oknem - rzucał się na szybę, przewracał przedmioty. Na spacerze parę razy próbowal doskakiwać do Wisienki pytając, czy Wiśnia chce się bic;) Wiśnia nie chciał, ignorował Imciułę, aż ten zgłupiał i odpuścił:)
  14. Emi to ma się jak pączek w maśle:)
  15. śmieszna kluseczka:) Randa, nauczyłaś Lolę dawać lape? gdy ją głaszczę i przytulam, ona daje mi łapę:) jest słodziutka dla ludzi, widać, że lubi bliskość czlowieka. potrafi też pokazać zębiska, jak jej coś nie pasuje w relacjach z innymi psami. nie reaguje na koty. sierść w dotyku sztywna, niemiła - nie wiem czy to brud, czy wynik wczorajszego pryskania fiprexem. na razie nie mogę jej wykąpać, spróbuję ją jutro wyczesać.
  16. jutro sam Bartek jednak pojedzie do weta, ale napiszę mu karteczkę o co ma zapytać;) mnie też martwi Wisnia - on spada na wadze po takich sensacjach - ciągle sprawdzam, czy już czuć mu żebra - na szczęscie jeszcze nie... zrobił się też bardziej puchaty - ma takie grube miękkie futro
  17. Nutusiu, ja też zaglądam i bardzo duzo myslę o Was
  18. [quote name='Silvana']Dyszy w domu nadal, ale jakby trochę mniej. Natomiast na rejsie i potem, jak nocowaliśmy na kempingu w lesie nie dyszała wcale, więc uznaję, że to faktycznie stan ofutrzenia tak działa. Po prostu to pies podwórzowy i tyle ;) [B]Za to po kąpieli futro piękne, błyszczące i pachnące :D[/B][/QUOTE] widać :) [COLOR=White]...............[/COLOR]
  19. super fotki:) cieszę się, że Mia ma TAKI domek:) a co z tym jej dyszeniem?
  20. ok, zapytam jutro kiedy możemy ciachać. chciałabym też z tydzień ją poobserwować, czy wszystko jest ok.w domu jest spokojna, na smyczy chodzi na spacerki - robi siku. na kupę czekamy;)
  21. wrócę do kupy Wiśniowej;) dziś nadal daleko do ideału. dostał symbolicznie jeść i nifuroksazyd
  22. ciągle się mylę (a może nie), jak rozdaję psie ciasteczka w kolejności hierarchii naszego stada - zawsze wymawiam jej imię
  23. Evelin, a jej maluszek ile mniej więcej miał? nie wiem ile trzeba odczekać od porodu do sterylki - zapytam we wtorek, jak będę u weta
×
×
  • Create New...