Jump to content
Dogomania

xxxx52

Members
  • Posts

    11985
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by xxxx52

  1. mam nadzieje ,ze pies bedzie wykastrowany i nie pojdzie do hodowcy.Ktory hodowca kupi psa kastrowanego? Pojdzie do milosnika tej rasy!mam nadzieje,ze nie trafi tak jak trafiaja do hodowli,a pozniej gdzie te szczeniaki wyjezdzaja:-( do Angli i Irlandi (statystycznie zabito po wyscigach w przeciagu 4 lat 10 ooo chartow.moze sa i polskie w tych liczbach,moze trafija do poludniowych krajow,(gdzie po polowaniach wieszaja na drzewach,lub siedza bez picia na dachach przy tem 35 stopni)moze jada do krajow arabskich gdzie gina zawsze po polowaniu w okropny sposob. Te psy powinny dostac sie tylko do kompetentnych osob.
  2. MarcinB-czemu, mezczyzni slyszac slowo "kastracja"zawsze utozsamiaja sie ze swoimi osobami;) To przeciez nie o was chodzi ,a chodzi o dobro psow:evil_lol: Podobne retoryczne pytanie uslyszalam z ust wet,szefow schronisk,urzednikow rady miast itd.Ach ci mezczyzni:shake:
  3. niestety nie odszukalam hodowli borzoi o nazwie"Biegacz Lukasza",natomiast niedaleko Poznania odkrylym hodowle borzoi mieszkajacych w budach ,i drewnianej szopie,stojace w blocie,majace tylko ca 40m2 blota ,po ktorym spacerowaly.Jezeli to jest pies z tej hodowli ,to uwazam ,ze nalezaloby wszystkie psy uratowac.Dla mnie byl to horror !!!!!!!Prosze mnie napisac ,gdzie jest ta hodowla ,w jakiej wsi,gdyz dobre hodowle nie musza sie ukrywac,zawsze podaja adres i mozna przyjechac bez zapowiedzi.
  4. Cavisia-oczywiscie mezczyzn sie kastruje ,gdy jest ryzyko raka prostaty.Kastracje sie wykonuje do 80 roku zycia,pozniej niestety nie .Natomiast podaje sie co 3 miesiace zenskie hormony. Moja opinia jezeli chodzi o wypowiedzi pewnych wet.jest bardzo negatywna.Wielu wet.jest poprostu zacofanych,uwazam ,ze wielu pomylilo sie z wyborem zawodu. Duzo wet. powinno miec zabronione wykonywanie zawodu za rozglaszanie sredniowieczych teori, za zle stawianie diagnozy i zle leczenie psow.
  5. najskuteczniejsza metoda dla systematycznie zakochanego pieska jest kastracja.Moje wszystkie pieski sa kastrowane ,jest to zbawienie dla rodziny i zwierzat.
  6. [LIST=1] [*]Hash maly piesku nie moge zrozumiec ,dlaczego jeszcze nie znalazles swojego stalego domku,przeciez jestes taki sliczny,taki zdrowy,taki kochany.Jezeli sie pospiesze ,to mam nadzieje ,ze spakujesz swoja walizke i wyruszysz ze mna w daleka podroz.:lol:[/LIST]
  7. przepraszam,ze sie wczesniej nie meldowalam,ale mialam notebook u reperacji.Nie jestem na bierzaco .Jedno jest pewne przyjezdzam w czerwcu do Poznania .mam nadzeieje ,ze suczynka znajdzie dobry domek .W przypadku problemow wynikajacych z adopcja moge panienke zabrac ze soba w daleka droge.mam jednak ogromna prosbe ,prosze przekazac mnie czy suczka jest wykastrowana,czy jest zaszczepiona min.30 dni przed wyjazdem p/wscieklizny,i min.14dni p/wirusowkom. Czy panienka zgadza sie z suczkami ,pieskami ,kotami?Ile cm ma do grzbietu(wazne jest w przypadku doboru boksu)jezeli uda mnie sie ,to moze wyjedzie wczesniej z innymi kolezankami z org.
  8. bmj-wyslalam do Ciebie pw.
  9. bmj-wyslalam do Ciebie wp
  10. mam kilka pytan: gdzie piesek przebywa,czy jest zaszczepiony pelna szczepionka,czy jest wykastrowana,czy moglby przyjechac do Poznania lub okolicy,czy moglby miesiac zaczekac u kogos ,moze moglabym pomoc tzn.poczatek czerwca.
  11. uwazam ,ze ta wolontariuszka ,ktora przekazala umowa adopcyjna psa ,musi jak najszybciej pieska zabrac .nie mozna pozwolic ,zeby suczka siedziala na balkonie,bez zadnego kontaktu z czlowiekiem.Uwazam ,ze jak ktos nie chce psa ,czy to z tego ,czy innego powodu ,nalezy psa nie narazac< na dalsze cierpienia psychiczne.ludzie odaja psy bllllla...:to alergia,to ugryzl,to za zywy, itd.Nie ma sensu na sile rekalmowac i zachecac do zatrzymania psa.predzej czy pozniej go oddadza!:angryy: ja mam asthme i 4 psy i koty .Czasmi przebywa u mnie wiecej zwierzat.mam alergiczny pas.nie powinnam miec kotow i psow! jestem zdrowa ,gdyz organizm przyzwyczaja sie z zbiegiem czasu do alergenu,i nie reaguje objawowo.
  12. tak male schronisko ,a tak duzo slicznych ,niechcianych psow:-(
  13. moze znajdzie miejsce na kanapce u milosnikow i fanow pinczerkowatych!! az sie nie chce wierzyc ,ze takie malenstwa trafiaja do schronisk! :shake: Wszyscy powinni stac w kolejce do zapisu po takie slicznosci.
  14. co za slicznosc sie marnuje w schronisku:-( Czy ci ludzie naprawde nie maja oczu:shake: powinien juz dawno lezec na kanapce!
  15. super Gosia nie mialam owczarka podchalanskiego,czy leon berga,nowofunda,ale przypuszczam ,ze latem w letniej budzie dobrze izolowanej od ciepla czuly by sie dobrze.Znam natomiast rodzine co ma 8 letnia leonsberg suczke ,to mieszka w domu ,latem otrzymuje letnia fryzure,i jest caly dzien ma kontakt z rodzina,natomiast osoby ktore zamierzaja wozic duze psy autem zalecam kupic specjalna deska rozkladajaca sie do wchodzenia psow do auta .Duzym psom narazonym na dysplazje zaleca sie nie wskakiwac.
  16. Pani Agnieszko wspaniala decyzja ,naprawde do rozpowszechnienia. pragne przekazac ,ze ja chodze z moja dwujka piec miesieczna do psiej szkoly do grupy szczeniakow.Jest tylko szkolenie pieskow za pomoca smakolykow,lub krotkich energicznych slow.Za plotem obserwuje grupy zaawansowane.Jestem pod ogromnym wrazeniem.Moja mama 74 lat ,juz chodzi ze swoim niem owczarkiem 4 lata 3x w tygodniu.Przyznam sie szczerze ,ze ten piesek imieniem Fito powinien tylko "mowic"A dalam mamie przestraszonego,hiperaktywnego,siusiajacego ze stachu,agresywnego do innych zwierzat psa.A teraz :loveu: :loveu: :loveu:
  17. vanilaa- z Twoim stwierdzeniem ,ze pies w domu jest nieszczesliwy to sie absolutnie nie zgodze!!! Tu gdzie mieszkam psy tylko moga byc w domach.Budy sa tabu,lancuch zakazany.wszystkie pieski duze czy male o godzine 10 wieczorem musza byc juz w domu.Pies strozujacy to slowo archaiczne,sa systemy alarmowe.pies jest tylko czlonkiem rodziny. Pragne Tobie przekazyc ,ze ja mam asthme i mam 7 psow i 2 koty.mam alergiczny pas,uczulenie na koty i psy.Sobie doskonale radze i jestem zdrowa!!!
  18. prawidlowo dzialajace schronisko powinno adoptowac pieska z ksiazeczka zdrowia ,w ktorej sa wpisy szczepien.Sa schroniska ktore kastruja lub sterylizuja.Tak przygotowany ,opuszczajacy schronisko piesk, moze juz rozpoczynac po odsiadce wieziennej ,chociaz nie zawinil,nowe zycie.Nalezy dac mu szanse!!!!!!
  19. lepiej nie mozesz zrobic:lol: Owczarkow niemieckich nawet rasowych jest bardzo duzo.Najlepiej obserwuj strone "Psy w potrzebie" na ktorej przedstawione sa owczarki niem ,przez kompetentne dogomanianki z roznych schronisk.One doradza i napewno wybiora wspanialego czworonoznego przyjaciela.Oczywiscie po wyjsciu z "wiezienia"nalezy dac pieskowi czas (okolo 2 tygodni)na przyzwyczajenie sie do nowego otoczenia-ludzi domu,ale pozniej wszyscy bedzie szczesliwi pies i ty z rodzina.Musisz pamietac ,ze dobra psia szkola jest zawsze zalecana!no i jak kazdy czlowiek i psy takze popelniaja malutkie bledy.Dlatego do posiadania pieska nalezy sie przygotowac.Sa w ksiegarniach ksiazki o wychowaniu np.owczarkow,albo pierwszy pies itd.
  20. mam slabosc do kudlaczkow ,ilosc nozek czy uszek ,oczek ,zabkow nie ma znaczenia.Najwazniejsza jest psychika,kudly,i nie za duzy.Ta istotka nie wychodzi mnie z glowy. martwie sie tylko jak sobie radzi bez przedniej lapki?. I ile km jest od Poznania?
  21. zapomnialam sie spytac ile ta slicznosc kudlata ma wiosen?
  22. w malych rasach jestem oczytana korzystam z ksiazki 338FCI ras i 100 dodatko,najwiecej mam do czynienia z wielorasowaymi istotkami.
  23. dziekuje za wyjasnienie ,nie znalam takiej rasy pieskow.Sliczne sa te wielkoludki kudlate;)
  24. obejrzalam zdjecia psinki ,nie widze podobienstwa z mastiffem,natomiast widze jako moze mieszanke neufundlenda,lub pies bernenski
  25. zeby by blizej mnie ,to jest moj typ kawalera;)
×
×
  • Create New...