-
Posts
2569 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa i flatki
-
[quote name='gagata']A ja chciałam dodać tak od siebie......każdy,kto prowadzi u siebie DT jest już troszeczkę kolekcjonerem....Niech nikt mi nie próbuje wmówić,że rozstanie z tymczasowiczem jest proste i łatwe..Tylko.kwestia trzeżwego podejścia do własnych możliwości, różni nas od nich...Bo gdy się przekroczy możliwości finansowania pozostających na utrzymaniu zwierząt, gdy przestaje wystarczać na jedzenie dla wszystkich, to koło zaczyna się zamykać....Wtedy taki ktoś nie myśli już o sterylkach, o szczepieniach, bo i tak nie ma na to kasy.Człowiek-opiekun zaczyna zamykać się w sobie,przecież przez innych i tak jest już żle traktowany, często wyrzucony poza nawias społeczeństwa,bez pomocy, bez opieki, za to z rosnącą nieufnością do otoczenia i ciągle przybywajacymi zwierzętami...Do tego dochodzi problem upływającego czasu, bo co łatwo przychodziło 50-latkowi, to 70-latkowi sprawia jednak znaczna trudność...Tak,tak, żaden ze zbieraczy nie zaczynał od razu od 20 psów czy kotów...[/QUOTE] Dokładnie tak i "młodzi, gniewni" powinni o tym pamiętać podczas komentowania cudzych decyzji i sytuacji. Nigdy nie wiemy,co nas w życiu spotka i kiedy...
-
*FPR-ZwP* Koreczek wspaniały ,kochany MA DOM
Ewa i flatki replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że jak link trafi na forum ogarkowe to już obydwaj dostaną szansę, ech... -
[quote name='sleepingbyday'] [B]czy ktoś z was współpracował p. wahl bezpośrednio, miał kontakt dłuższy niż kilka godzin? zanim założycie wątek i zaczniecie zbierać pieniądze i ludzi, przejedźcie sie tam porozmawiajcie z nią dłużej, miejcie ogląd sytuacji "bardziejszy" niz z artykułów.[/B][/QUOTE] Moja dobra znajoma (po zootechnice )pomaga wetowi, który opiekuje się psami p. Wahl. Jeżdżą z Warszawy do niej bardzo często, robią co mogą i na co im p.Wahl pozwala. Zapytam, czy zechcą się ujawnić, ale - prawdę mówiąc, mam wątpliwości,bo boję się jakiegoś ataku ... W każdym razie wysłałam dziewczynie link do tego wątku.
-
*FPR-ZwP* Koreczek wspaniały ,kochany MA DOM
Ewa i flatki replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Napiszę zaraz do koleżanki hodującej ogary i bardzo aktywnej w wyciąganiu ogarkopodobnych ze schronów, powinna pomóc. -
*FPR-ZwP* Koreczek wspaniały ,kochany MA DOM
Ewa i flatki replied to ciapuś's topic in Już w nowym domu
Nie mam czasu czytać całego wątku a mam pytanie:czy wiadomość o Korku dostała się na forum ogarkowe? Udało się z suczką w typie RR, dlaczego nie miałoby się udać z Korkiem? -
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Ewa i flatki replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Z automatem według mnie jest problem, jeżeli drugi koniec smyczy, czyli człowiek nie umie go obsługiwać - kilka lat temu w mojej okolicy zginął pod samochodem piesek, którego właściciel nie wyhamował w porę rozwijającej się linki :-( Przyznam, że sama nie lubię i nie używam automatów, ale państwo od Piracika pewnie tego poprzedniego też tak prowadzali,to doszli do mistrzostwa w obsłudze ;) -
[quote name='enia']a podaj przyklad , gdzie tak sie stalo,że z super warunków ktoś zabrał psy i oddał do schronu? bom ciekawa? [/QUOTE] Nigdzie nie napisałam,że zabrano z super warunków, prawda? Wyraznie apeluję o pomoc tym, którzy się uwikłali w sytuacje przerastające ich w pewnym momencie.Często jest tak, że ludzie namawiają do zabrania zwierząt, obiecują jak to będą pomagać a potem ...potem nie mają ochoty nawet telefonu odebrać. VV też na początku miała środki na utrzymanie zwierząt, tylko nie ogarnęła swoim umysłem całości problemu,odpowiedzialności; być może miała złych doradców przecież to lata trwało zanim się zawaliło. Aaaa i to, co piszę to nie jest atak, bo ja przytaczam historie znane mi z mojego doświadczenia a nie przeczytane na forum ;)
-
Arko - ja spotkałam wiele osób uwikłanych w posiadanie dużej ilości zwierząt a nigdy nie trafiłam na kolekcjonera.Zawsze te osoby potrafiły lub usiłowały zapobiec rozrodowi wśród swoich podopiecznych natomiast nie zawsze umiały zgromadzić dla nich żywność i załatwić opiekę lekarską. I właśnie takim osobom jesteśmy potrzebni
-
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Ewa i flatki replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
Bardzo się cieszę, chociaż jedno światełko :lol: -
Ja mam prośbę, żeby kontrolując różne małe przytuliska pamiętać o tym,że często ich opiekunowie w posiadanie takiego schronu zostali "wmanewrowani". Bo kochają zwierzęta i nie mogli przejść obojętnie wobec kolejnych bied, bo różne czułostkowe pańcie im wmówiły następne zwierzę i jeszcze kilka powodów do pozostania z olbrzymim problemem. Starsi ludzie mieszkający na wsiach pojęcia nie mają o internecie, są poza nawiasem społeczeństwa szczególnie,jeżeli usiłują pomagać zwierzakom. Im przede wszystkim trzeba pomóc a nie robić naloty i rzucać kłody pod nogi. [SIZE="1"]A tak żartobliwie - czy kiedy miałam 16 przygarniętych kotów to było nielegalne przytulisko? A teraz, kiedy jest ich już tylko 8 ?[/SIZE]
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
Ewa i flatki replied to emilia2280's topic in Schroniska
Jeżeli chodzi o adopcje zagraniczne, a tak się składa, że najwięcej psów znajduje opiekunów w Niemczech, to IMHO - jeżeli na księżycu miałyby dobrze, to też nie miałabym nic przeciwko wysłaniu ich tam :evil_lol: Być może problem wynika znowu ze szczątkowych informacji o psach,które wyjechały. Jeżeli to zostanie naprawione, na pewno nikt rozsądny nie zaprotestuje. -
[quote name='Ilka21']O super, ja się felinoterapią musze zainteresowac bo ciekawi mnie dobór kotów. Teraz coraz więcej organizacji wpuszcza inne rasy ale jeszcze kilka lat temu był problem z tym.[/QUOTE] Fajnie, że coraz więcej osób interesuje się felinoterapia :lol:Tylko, żę mało który dorosły mruczek tak naprawdę się nadaje :razz:,kiedy mój Buru-buru przeszedł testy na kota terpeutę, miałam w domu 12 kotów a on jeden spełniał kryteria.Jeżeli kociaka wybiera się z miotu już pod kątem pracy a potem konsekwentnie przygotowuje, efekty będą lepsze niewątpliwie. Kiedy "na rynku" była tylko "Cze-ne-ka" i jej właścicielka uważała, że ma patent na dogoterapię - w sensie dosłownym i w przenośni, bo nawet opatentowała termin "dogoterapia" :crazyeye:,oczywiście lansowała hodowaną przez siebie rasę we wiadomym celu ...
-
Napiszcie coś, bo się martwimy ...
-
Fudacja "Razem Łatwiej - Zwierzęta Przełamują Bariery" Warszawa pracujemy z psami różnych ras, bez wskazania na jakąkolwiek, wszystkie psy są testowane i szkolone,raz w roku mają egzamin sprawdzający czy coś się w ich usposobieniu nie zmieniło oraz, czy nie zapomniały czego się uczą na szkoleniach. Oprócz psów pracujemy z kotami a nasza fundacja może się pochwalić dwukrotnym przeprowadzeniem kursu "Podstawy felinoterapii".
-
2+1 Ratlerki seniory -schron Kotliska -w DT u Bianki-mają domy.
Ewa i flatki replied to oktawia6's topic in Już w nowym domu
No, to w sobotę nic nie będę robić poza trzymaniem kciuków ;) -
Nie wiem,co przeczytała Odi na "żołtych stronach" ale jej post mnie przeraził, bo albo ona grubo przesadza albo otoczenie Emir to jakaś sekta :crazyeye: Znam w realu dwie dziewczyny od Emir, których nie ma chyba na Dogomanii i jestem w szoku, jak potrafią się maskować - niby oddane psiakom, nie spoczywają w różnych działaniach a tu wynika, że to czarownice pijące na śniadanie krew niemowląt :shake: Sorki za sarkazm, ale nie lubię przesady w żadną stronę ;)
-
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
Ewa i flatki replied to emilia2280's topic in Schroniska
[quote name='osho'][COLOR=DarkSlateGray]wszyscy czekamy na wiadomości, tylko dlaczego muszą dochodzić takimi drogami (jedna pani drugiej pani), a nie bezpośrednio przez post na wątku[/COLOR][/QUOTE] Święte słowa :razz: -
Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA
Ewa i flatki replied to emilia2280's topic in Schroniska
Gdyby udało się zabrać kolaczka ze schronu, jeden kamień z serca spadłby z hukiem :razz: Trzymam mocno zaciśnięte kciuki :lol: