Jump to content
Dogomania

Kori

Members
  • Posts

    645
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kori

  1. rozumiem dzięki mam nadzieje że przez cły spacer nie będe musiała stać w miejscu :roll: Pies mojej koleżanki nie ma nic do takiej "zabawy" Właścicileka też nie dopóki malec nie zaczyna piszczeć. Włąścicielka pitbula, którego nie znam z imienia omija mnie szerokim łukiem.... Co nie zawsze skutkuje, bo jak jest lód, a piesek jest po drugiej stronie ulicy to i tak sie tam moja psica dostaje (po prostu ja mam nowy sport: slizg na butach po zamarzniętym chodniku trzymając oburącz smycz) ;)
  2. [quote name='PATIszon']Nie radze. Swego czasu toczylam z nimi dluuuuga i bezowocna dyskusje na temat szkolenia. Wniosek byl jeden: nie znam sie, bo nie mam haszczaka, wiec nie mam prawa zabierac glosu w sprawie szkolenia tyhze psow, a poza tym te psy nie beda sie sluchaly nigdy, bo sa to psy polnocy i maja specyficzny charakter:roll: Natomiast zawsze beda uciekaly i polowaly na zwierzyne, bo tego byly uczone przez wieki i to jest od nich silniejsze... Tak, ze lepiej pozostan w tym dziale, jesli chcesz swogo psa dobrze wychowac :cool3:[/quote] PATIszon, wiem juz próbowałam :roll: Wiesz, nie obrażając nikogo spotkałam kilka snobów :-o szkolenie na chwilkę przerwałam bo mój psiaczek zachorował :/ BIedactwo kochane...... leży ze spuszczonymi uszkami.......... Kurde, ale piszczała przy mierzeniu temperatury......... Hmm..... a co mam zrobić żeby nie łapała kazdego napotkanego psa za szyję (a co miejszych kundelków za brzuch i grzbiet, tułów) i ine poniewierała nimi po trawie (czy tam błocie sniegu)? PO prostu jak mis ie tak zacznie zachowyważ na wysawie to wstyd :D albo gdziekolwiek indziej..... :oops: :shake: raz wzięła i pokonała pittbula :razz: moż ei jest dzielna i silna, ale zaraz przecież to nie pies ringowy tylko zaprzegowy aha i jesli kori jest psicą zaprzęgową uprawnia ją to do ciagnięcia się na smyczy? bo do tej pory to robi mimo moich usilnych starań
  3. czym spowodowana jest "głodówka" i jak mozna jej zapobiec? Po moim psie się tego nie spdziewam,ale.... :-o trzeba sie znać. Ma 9 miesięcy i żre jak opętana wszystko poczawszy od karmy poprzez papierki, worki foliowe (wydzieram jej zawsze ;)) a koncząc na sianie, które je włozyłam, do budy.... Moż emoja żre bo jest na polku i potrzebuje więcej jedzenia.....
  4. dzięki a chce ja nauczyć komendy zostań. Każę jej siadać i siada więc nagradzam i mówię zostań z gestem i odchodzę, ma podejść dopiero jak ja zawołam czy w dowolnej chwili? Chcę osiągnać efekt żeby została na miejscu, aż ją zawołam albo sama podejdę (np kiedy ide do sklepu, żeby się nie wyrywała i nie piszczała). Teraz wytrzymuje 3 sekundy i przychodzi do mnie. Aha czasami wytrzyma dłużej, ale podchodzi kiedy jej nie zawołam, wystarczy, ze kucnę (bo kiedyś zawsze ja wołałam po komendzie zostań kucając.) wystarczy ze zegnękolana a psina przybiega, mimo, ż ekazałam jej zostać. Jak się zachować? nagrodzić czy odprowadzić na miejsce, gdzie miała zostać i powtórzyć czynnosć?
  5. Kori

    Pies i rower

    czy wy macie zfanie do swoich psów żeby tak dać się im ciagnąć? Mój husky jest nieobliczalny! ;) Bojęs ię połamać, chociaż wiem, ze przejażdżka na rowerze byłaby dobrym rozwiazaniem- w krótszym czasie większy trening. :roll: W jakim wieku zaczęliscie nauke pies- rower? na wakacjach mój tata próbował pare razy - ale Kori biegła jak chciała a nie jak chciał on :shake:
  6. Przepraszam, brutalnie wróce do tematu czy husky nie ma wrodzonej naturalnej postawywystwowej? One przeciez ślicznie wygladają jak same sie czyms zaciekawią. Podnoszą łebek i stoja prosto.
  7. czy pies może np mieć pozycje naturalna wystwową? Bo dizsiaj na spacerze uważnie wilczyce moja obserwowałam i jak ja cos zaciekawi to staje i słucha.......... i wyglada całkiem nieźle, cos zblizonego do pozycji wystwowej! Ładnie, prosto, łebek też tak slicznie do przodu tylko jak jest nierówny teren to ma łapki tylne nieznacznie jedna do przodu....... moż eona powinna tak wygladac i nie muszę dużo zmieniać ? Tylko zeby to robiła na zawołanie jeszcze.
  8. aha 9 miesięcy ;) dzięki. Kupiłam miesiecznik mój peis i tam jest cosik o ustwianiu postawy. Tyle, ze moja widząc smakołyk nie patrzy się na niego, jak to jest pokazane na ilustracjach tylko zaczyna wyć jak na wilka przystało i rzucać się na niego brudzac mnie przy tym mokrutkimi i czesto ubłoconymi łapkami :) ale sobie jakoś poradzimy...... :-o :multi:
  9. Nie no wszystko swietnie ale o jakie klikanie chodzi? :shake: co to jest? I wogóle nie wiem skąd ja mam wytrzasnąć jakiś kurs albo trenera? NIe mam żadnych informacji na ten temat....... Nie wiem czy wogóle w tej mojej dziurze tym zajmuje :roll: I nic nie rozumiem z tego co mówicie :( :placz: I tak jestescie wszyscy kochani, że cosik wyjaśniacie :calus:albo motacie :/
  10. Nie głodzę przeciez pieska! :roll: tylko dziewczynki są inaczej zbudowane, niom maja inna mase ciała, więc moja jest inna :D dzięki Wam Obecnie chora jestem, ale jak wyjdę z domqu to się biorę za wilczycę moją, przypinam sanki i będziemy się przeziębiać od nowa :D
  11. dzięki. Czyli to up and down to jest po prostu przejście się tam i spowrotem? bo takz rozumiałam. A to zdjęcie z postawą jest świetne, dzieki,a le to chyba samiec :/ Mój psiaczek jest eee chudszy?eee to znaczy smuklejszy :) ;-)
  12. jaka jest postawa? I jak psa tego nauczyć? I jak wygląda "up and down'? na razie cosik rozumiem :D :x-mas:
  13. Mój pasiaczek to huski syberyjski :* ma 9 miesięcy. Aha czy na wystawie licza sięumiejętności psa oprócz wygladu? I czy musze sie zwracac do niej z imieniem rodowodowym? Bo w domkq to mamy dla niej inne :Dog_run:
  14. Dziękuję wam :* Bogna eeee wiesz, dla mojego pieska to nawet trawa jest interesująca :D Hej Anulka (tez mam na imię Ania, Kori to imie psicy mojej) biegam z pieskiem, biegam :Dog_run: znam ludzi, którzy maja huskiego w bloku i jeszcze jak powiedziałm co o tym myślę to mi opowiedziała taka jedna dziewczynya: Ale to jest taka odmiana, która nie musi biegać...... mówie, ze nie ma takiej i zaczęłam przewalć oczami. A ona na to: to przynajmniej nie tyle co inne.... akurat. Ten pies oczami sika, raz dziennie go wyprowadzają ( a co tu mówić o bieganiu). Wybrałam huskiego bo zawsze kochałam tę psinkę. Na początku leciałam na niebieksie oczy ale mi przeszło (Kori ma brązowe, ale z a to ma maske czarną) Po drugie wiedziałm, ze przy takiej psince nieźle schudnę i będe miała zdrowszy tryb zycia, bo te "spacery" to mają po kilka kilosów dziennie. Kori to spełnienie moich amrzeń (tylko jeszcze ją wytresuję :/) Niom troche błędów narobiłam przy wychowywaniu psiaka, ale to naprawię (chodzi os makołyki i głaskanie po brzuszku :D) DZIĘKUJĘ :*
  15. Kiedy najlepiej zacząć jeździć z psem na wystawy? JAk się zapisać? i ogólnie, co trzeba robić?
  16. Kori

    socjalizacja

    a co to znaczy socjalizacja? JA mojej psicy nigdzie nie nosiłam :/ już wtedy była duuuuuuża i ciężka.
  17. pomogłabym ci ale nie jestem z Warszawy i pierwszy raz słyszę o psich przedszkolach..... :(
  18. Mam na mysli was....... Mam serie pytań: 1. Jak się szkoli się husky? (moja jest inteligentna tylko ma swój charakter i światopogląd) 2. We wszystkich książkach jest napisane o przywoływaniu psów: Spusć ze smyczy, zawołaj, jak podejdzie daj nagrode..... Ale ja jak ja spuszczę to raczej nie przyjdzie :/ A złapać jej nie złapie, bo jest dużo szybsza :D 3. Ona nie reaguje na imie. Więc co z tym zrobić? 4. Kocha mnie tylko jak mam coś do jedzenia, albo kiedy mnie nie widziała jakiś czas. 5. Totalnie mnie olewa...... i nie szanuje. Czy to ma jakiś związek z tym ze mam 13 lat? :D Prosze o odpowiedź. I nie patrzeć na mój wiek...... Mój braciszek jest jeszcze młodszy, a mama i tatuś nie amja czasu na szkolenie pieska..... Wiec ja sie tego podjęłam :D
  19. dlaczego w ankiecie nie am odpowiedzi "0"? to pasuje do mojego pieska :D (jestem zbyt wymagająca) Kori umie - siad (na 3 sekundy) - łapa (z tym już lepiej) - powoli (zaczyna biec :) więc tego nie zaliczam - idziemy (zwzięcie stoi i nie rusz tyłka z trawy0 Ale ja ją kocham, mój głupitki, słodziutki piesek
×
×
  • Create New...