-
Posts
40782 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Mysia_
-
Nie róbmy tego Loli... Niech do domku trafi prosto ze swojego wybiegu, a nie nie z jakiegoś obcego miejsca... od obcych ludzi :roll:
- 876 replies
-
Schroniskowe psiaki na spacerach! Serdecznie zapraszamy :)
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Foto Blogi
[quote name='agumka']W konkursie głównie chodzi o to, żeby zachęcić ludzi do odwiedzenia Schroniska, zarazić pomocą w formie wolontariatu, a mało kto nie wraca do Schroniska 2 raz. A jak ktoś przyjdzie to może znajdzie w swoim serduchu miejsce dla któregoś psitulaka? Zaplanowałyśmy konkurs tylko dla Psitula i tej wersji chcemy się trzymać :) Wygrane zdjęcie znajdzie sie na materialach promo Psitula a przede wszystkim w logo akcji "Psyjć na bajki" A historia suńki rzeczywiście NIESAMOWITA !! [B]Mysiu[/B], który psiak dziś był fotografowany z konkursu? Wiesz może? Nie potrafię go rozpoznać na zdjęciu ^^[/QUOTE] nie wiem, bo nie było mnie przy tym... Jak masz gdzieś ta fotkę to mi prześlij to zobaczę.... -
Murzynka poznałam ponad 10 lat temu jako totalnego dzikuska, nikt go nie mógł w ogóle dotknąć, o spacerze nie było mowy, dla ludzi odwiedzających schronisko był po prostu niewidoczny, bo uciekał przed nimi... Wtedy Murzynek jeszcze nie znał swojej przyszłej żony Loli :roll: Ja i Madzia byłyśmy strasznymi uparciuchami, nie było mowy, żeby w schronisku mieszkał jakiś psiak, który nie chciał by wyjść z nami na spacer.. To i Murzynkowi nie odpuściłyśmy. Najpierw prawie codziennie odwiedziny w boksie, potem stopniowe przyzwyczajanie do obroży i smycz, potem pierwszy spacer, potem następny, potem szczęśliwe chwile już bez smyczy.... No i pojawiła się też Lola - malutka, delikatna suczka, zakochali się w sobie na zabój. Murzyn już wtedy był nasz ;) więc i z Lolą poszło jako tako, bo Lola tak czy inaczej zawsze byłam tam gdzie on... Nie musiałyśmy Loli zapraszać na spacer, zapraszałyśmy tylko Murzyna, a Lola już była tuż obok niego... Na początku Loleńka musiała jednak chodzić na smyczy, bo wracała do schroniska po chwili spaceru, potem jednak zrozumiała, że prawdziwy spacer trwa godzinę, a nie jakieś tam marne 15 minut i razem z Murzynkiem chodziły z nami na bardzo długie spacerki :) Murzyn zawsze wspierał i bronił Lolę, która bywała trochę zadziorna za swoich młodych lat, więc zawsze musiał być czujny, żeby nie oberwało jej się np. od Hasy i czy Warki, u których za czasów wspólnego mieszkania na wybiegu sobie nagrabiła... Kiedy było zimno wtulała się w jego futerko i chłód znikał jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki... Murzyn Loli pomagał zawsze, wspierał ją nawet na corocznych szczepieniu, żeby maleńka się nie bała! Na szczepienie wychodzili zawsze razem, a potem mieli w nagrodę zawsze wspólny spacer :) Jedyne do czego Lola nigdy nie namówiła swojego ukochanego Murzynka to do pływania, on zawsze wolał patrzeć na jej szaleństwa z brzegu ;) Murzyn i Lola byli bardzo sławni... Właściwie większość ludzi odwiedzających schronisko wiedziało o tej wielkiej bezinteresownej miłości, o tej cudownej nierozłącznej parze... Jednak podobno wszystko kiedyś się kończy :-( i tej historii jest już koniec :-( Lola na pewno nie zapomni o swoim ukochanym, z którym spędziła prawie całe swoje dotychczasowe życie, nie zapomni o tym jak wielkie miała w nim wsparcie... Dzisiaj jednak Lola została sama, niby nie wygląda inaczej, ale serduszko rozpadło się na milion kawałów :-(:-(:-( Ja siedzę zaryczana, a co musi czuć Loleńka....
- 876 replies
-
Bjutko, dzięki! ;) Dziewczyny uwierzcie mi, doskonale wiem co to jest kk :roll: przez 11 lat w schronisku widziałam tego na prawdę wiele, dobrych kila lat temu chyba z 50 psów to miało i wszystkie były leczone. Nie sądzę, żeby znajomy agumki miał na tyle duże doświadczenie z kk jak my przez wszystkie lata w schronisku... Pies z kk kaszle prawie non stop i jest to bardzo specyficzny rodzaj kaszlu, a Akiro widuję codziennie po co najmniej kilkanaście razy i przy mnie ani razu nie kaszlnął, a to, że zaczął kaszleć po tym jak pociągnął może po prostu znaczyć, że był podziębiony i ma wrażliwą krtań, wysięk z nosa też może być tego objawem. To dla mnie żaden problem pokazać go naszej wetce, ale na prawdę darujcie sobie jakieś takie gdybanie i trochę zaufajcie czyjemuś niemałemu doświadczeniu :shake: Przez 11 lat w schronisku nie przyniosłam ze schroniska żadnego kaszlu, żadnej nosówki, żadnej parvo, a kiedyś tego było na prawdę sporo! a miałam bezpośredni kontakt z chorymi zwierzętami. Agumko 300 psów na kk na pewno nam nie zachoruje - chyba, że kk się zmutuje i szczepionka przestanie kiedyś działać. Mam nadzieję, że nie grozi nam to. Nie po to wydaje się pieniążki na jedne z najlepszych szczepionek, żeby się tym martwić Prawdę mówiąc nie znam żadnego przypadku , żeby człowiek na sobie przeniósł kk :roll: do zarażeń dochodzi drogą kropelkową...
-
już nie ma Murzynka z nami :placz: Spała dzisiaj rano w słoneczku, nie wiem... Może czuła, że on już nie wróci :-(
- 876 replies
-
[quote name='__Lara']saraisa, Ty z nim stale wychodzisz? bo ja też się staram, to może chłopak dwa spacery zalicza, a inne psiaki czekają ;) Trzeba zabrać Tobiego do fryzjera, nie ma siły. A wielkie pranie psiaków też by się przydało - umówimy się wtedy, przyniesiemy szampony :D W ogóle to chciałabym wiedzieć jak jestem w schronie kto jest kto z forum....;) A moja Megi złapała.... kaszel kennelowy! Nie wiem czy ze schronu (?) nie przyniosłam ? Wczoraj myślałam, że płuca wypluje :( Wczoraj zastrzyki, a od dziś jedziemy na tabletkach.[/QUOTE] kaszlu kenelowego na szczęście już od dawien dawna nie mamy... Wszystkie psiaki są na to szczepione, więc możliwe, że dlatego już od pewnego czasu nie mamy z nim problemu. [quote name='asikowska']jakie psiaki oprócz Neski są na szkoleniu?[/QUOTE] Oprócz Neski: Daisy, Nuka (ta z biura), Arma, Stapro, Tarki, Czest, Łatek (z I/25), Impel, Łatek (gabinet), Czaruś, Prisa, Romiś [quote name='asikowska']Mysiu jeszcze napisz proszę kto jest w pierwszym boksie;)[/QUOTE] same nowe pieski oprócz Diego ;)
-
Murzyn jest po rozległym wylewie, raczej bez jakikolwiek szans na postawienie na nogi :placz::-(
- 876 replies
-
Schroniskowe psiaki na spacerach! Serdecznie zapraszamy :)
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Foto Blogi
[quote name='Bjuta']Zamówię mu ogłoszenia. Ile on waży? Asikowska, masz może jeszcze jakieś jego foty i opowieści ze spacerku? :)[/QUOTE] Myślę, że 8-10 kg max... Jest cudowny, był w mieszkaniu, może być z dziećmi.... -
Schroniskowe psiaki na spacerach! Serdecznie zapraszamy :)
Mysia_ replied to Mysia_'s topic in Foto Blogi
Bjuto, Marko jest małym pieskiem, absolutnie nie nadaje się na wybieg ;) z Pysią, Dżusem i Suzo już nie mieszka od jakiegoś czasu, a to oni go terroryzowali.. Chociaż Marko nawet w boksie takich bidoków też się bał, a teraz mieszka z takimi pieskami, że jak teraz jeśli coś tam się będzie dziać to będę w dużym szoku :roll: -
[quote name='agumka']A jeśli znajdzie się ktoś kto weźmie je obie ? Zainteresowani Eslerem będą dzwonić do Schroniska.[/QUOTE] raczej nie wydamy ich razem, ponieważ bardziej niż pewne, że ktoś będzie miał z nimi problemy i prędzej czy później któraś wróci z mniejszymi szansami na adopcje... Na pewno potrzebny właściciel z doświadczeniem.
-
Każdy ma trochę racji :evil_lol: Toka i Toja nie są rodzeństwem, ale trafiły razem. Moim zdaniem nie powinny iść do adopcji razem. Toja jest bardziej krótkowłosa i starsza. Co do Tobika to niestety raczej bez szans na jego obcięcie - przypominam, że do schroniska trafił, ponieważ dotkliwe gryzł właścicielkę w sytuacjach, które mu nie odpowiadały.. Ogólnie fajny psiak, ale nic na siłę... Dlatego raz na jakiś czas był u nich obcinany prawie na łyso czego nie robi się u spanieli, ale u niego to jest po prostu wygodne i najlepsze rozwiązanie. Co do Kato to w sumie nigdy nie widziałam, żeby kogoś obszczekał :oops: A co do Eslera to póki co rozchorował się, mam nadzieję, że to nic poważnego.
-
Aktualności 13-19.04.2012 Do schroniska przyjęliśmy 15 nowych piesków - w tym 8 z interwencji, jeden przyprowadzony i 6 podrzuconych. Z interwencji przyjechały do nas: mały czarny szorstkowłosy piesek z ul. Sienkiewicza, suczka mała czarna-podpalana z ul. Zamkowej, cztery małe suczki zabrane z mieszkania na ul. Podleśnej, pies duży czarny-podpalany krótkowłosy z klapniętymi uszami z ul. Pawliczka i suczka szczenię czarne z białym krawacikiem z ul. Stalmacha. Osoba prywatna przyprowadziła pieska średniej wielkości jasnobrązowego szorstkowłosego z ul. Jagodowej. Ktoś podrzucił nam sześć szczeniaczków, które zostały powieszone w reklamówce na schroniskowym płocie :-( Niestety żaden piesek nie wrócił do swoich właścicieli :-( Do nowych domków trafiło, aż 15 piesków - głównie szczeniaczków. Mamba (7901), Homer (7537), Rybka (7368 ), Selam (7493), Pyza (7887), Konwalia (7878 ) i jeszcze dwa bezimienne szczeniaczki (7898; 7895) zamieszkały w Zabrzu. Bulcia (7746) i Cazar (7787) trafiły do mieszkań w Zabrzu, Forsycja (7878 ) w Bytomiu, Sisi (7858 ) w Katowicach, Lanek (7868 ) w Gliwicach, Magnolia (7876) w Strzelcach Bytomskich, a Hawana (6951), aż w Strumieniu :) Do schroniska przyjęliśmy dwa małe kociaki z Zakładu Karnego przy ul. Janika. Do nowych domów trafiło 5 kotków: trzy jeszcze bezimienne kociak zamieszkały w Zabrzu, a jedna bezimienna kicia w Rudzie Śl. Kocur Tuliś (k-1876) trafił do mieszkania w Zabrzu :)) Otrzymaliśmy dary z Szkoły Podstawowej nr 2 w Zabrzu, z Apteki przy ul. 3-go Maja w Zabrzu oraz od osób prywatnych: od Pani Lidii, od Pani Ewy, od Państwa Kramarczyk, od Pani Anny (wirtualnej mamy naszej Niuni), Od Pani Ewy i Pana Arka . Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc dla naszych podopiecznych :)
-
Rodzeństwo, które 15 kwietnia powiesili nam na schroniskowym płocie w torbie na zakupy :roll: Faktor (7899) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-_CT_HsbINXY/T48tfQ0AjTI/AAAAAAAAoew/EI8kYRipa_c/s512/7899%3BFaktor.jpg.jpg[/IMG] Traktor (7900) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-q9daqChVcZU/T48t993ZJlI/AAAAAAAAofE/0qPSUkyTP4Q/s512/7900%3BTraktor.jpg.jpg[/IMG] Mamba (7901) [img]https://lh6.googleusercontent.com/-0gwZhrTin4M/T48uYZJ12jI/AAAAAAAAofY/R7ULixQKQKs/s512/7901%3BMamba.jpg.jpg[/img] Karamba (7902) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-_Oj9pB0bVig/T48vFUgygOI/AAAAAAAAofs/yQy4OiZXKPE/s512/7902%3BKaramba.jpg.jpg[/IMG] Samba (7903) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-viKUX99W968/T48wu4fqW3I/AAAAAAAAogI/KIkKZYdco94/s512/7903%3BSamba.jpg.jpg[/IMG]
-
[quote name='asikowska']ok rozumiem bo Tomek wysłał mi zdjęcie chyba Sandry z małym i myślałam że wrócił do schronu, a jak sobie radzi Sarabi w schronisku dalej jest taka wycofana?[/QUOTE] mieszka teraz w boksie 18 i radzi sobie z tego co widze, ma jakiś tam swój Świat, ale jakoś to wszystko ogarnia na szczęście :) [quote name='__Lara']Wczoraj czytałam, że nie przyjmujecie więcej zwierząt, bo taki tłok :/ Niby Miasto ma kupić nowe tereny pod nowe boksy. Tylko zapewne za jakiś czas będzie znowu ten sam problem :/ I tak bez końca...[/QUOTE] jest bardzo bardzo ciężko :-(
-
[quote name='Bjuta']Selam! B. się cieszę. Mysiu, a czy Hawanie pomógł ostatni pakiecik ogłoszeniowy? Salem to pewnie przez stronę znalazł dom? Czy po prostu wypatrzyli? Rybki nie poznałam, ale cieszę się, że już nie kibluje! :)[/QUOTE] Zerknę w ankiety - tylko chyba z sobotnich adopcji nie mają wszyscy, bo w pewnym momencie się skończyły ;) Hawana na pewno z jakiś ogłoszeń, bo Pan rano dzwonił do mnie na komórkę ;)
-
[quote name='asikowska']dziś mi Tomek mówił że będzie myślał żeby przyjechać w czerwcu jakoś, zgłosiła się też jakaś dziewczyna która deklaruję że może go przewieźć ale ja jej nie znam, pozwoliłam sobie podać Tomkowi namiary na Ciebie Mysiu to fb i ma się odezwać[/QUOTE] myślę, że można by było skorzystać z propozycji tej dziewczyny... Początek czerwca to nie tak daleko - kwestia tego jak dogadamy się z aktualnymi właścicielami Dolarka....
-
Domek ma jeszcze Selam i Rybka :cool3: jeszcze kiciusie, ale ich jeszcze ani tutaj ani na stronce nie było :) Asiu, właściwie nie wiem na czym z Dolarkiem stanęło, bo dzisiaj dzwoniła żona tego Pana, że oni pieska planują wziąć jak będą w Polsce pod koniec sierpnia, a z Dolarkiem to sprawa dość pilna, no ale zobaczymy :) [quote name='__Lara']W weekend był duży ruch adopcyjny, oj widziałam :D Mysiu_, Sandra do mnie zagadała o suczkę biegającą w Biskupicach z drugim psem - niby uciekła z rudzkiego schronu. Teraz to już jej nie widzę, ale za to non stop biega dalej ten czarny piesek, jej towarzysz, dziś go też rano widziałam, wczoraj w deszczu widziałam - nie chce się dać złapać :/[/QUOTE] Tak ta sunia zwiała z Rudy Śl. niestety póki co nie mieliśmy też żadnych sygnałów gdzie może być teraz :-( To niestety jest taki dzikusek :-( Ten piesek czarny chyba gdzieś tam mieszka, bo kojarzę go... Pewnie chodzi na wszystkie suczki :angryy:
-
Dokładnie - o schronisku nikt źle nie pisze, a to absolutnie nie nasza wina, że jest tyle psiaków :-( Z statystyk jasno wynika, że tak duza ilość to wynik małej umieralności, małej ilości zbiegów, a to chyba o schronisku dobrze świadczy... Oprócz tego niestety mamy sporo dużych psiaków, które muszą mieszkać same ze względu na to, że innym psiakom mogłyby po prostu zrobić krzywdę, a każdy taki psiak to jeden boks :roll: Pomysł z oddaniem 20-50 do innych schronisk to pomysł UM - ja osobiście sobie tego nie wyobrażam, bo dla nas pieski to nie liczby tylko właśnie Bumerek, Łapka, Atos, Fistaszek, Niunia, Maja, itd.itd. Kocham je wszystkie z całego serca i nie dam im zrobić krzywdy. W sumie dobrze, że w ogóle Urząd Miejski zauważył problem i zaczyna działać - to jest na prawdę bardzo dobra wiadomość :) Kochani jakoś damy radę, musimy przecież :) dla nich :) Mam coś dla Was :) [SIZE=2][IMG]http://i44.tinypic.com/jszm7n.jpg[/IMG] [IMG]http://i43.tinypic.com/kbf4nb.jpg[/IMG] [IMG]http://i40.tinypic.com/nl8lmr.jpg[/IMG] [COLOR=#4B4B4B][FONT=verdana]"witam, przesyłam kilka zdjęć Hawany w nowym domku[/FONT][/COLOR] [/SIZE][COLOR=#4B4B4B][FONT=verdana][SIZE=2]prawie wszyscy domownicy ją od razu polubili - prawie wszyscy, bo kot żyje w stresie, pies za nim nie przepada, tata też jest trochę zły bo uważa, że za dużego psiaka wybraliśmy do bloku ale przejdzie mu. Hawana jest grzeczna i spokojna, bardzo lubi wychodzić na spacery i przytulać się." [/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=#4B4B4B][FONT=arial][SIZE=2] [/SIZE][/FONT][/COLOR]