Jump to content
Dogomania

k.iwona

Members
  • Posts

    592
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by k.iwona

  1. Joanno *ok zwracam honor nie napisałas i to ja źle zrozumiałam text. * w drugiej części się z tobą nie zgadzam wyniki z wystaw sa wpisywane w formie informacyjnej raczej nikt nikogo po plecach za nie nie klepie ani nikt się szczególnie nie zachwyca . Nikt sie nie czepia przyznanych tytułów. Pewne rzeczy zostały wyjasnione i chyba jesteś jedyna osobą która widzi w tym problem. Nikt nie broni ci pisać o własnych sukcesach na publicznym forum - do tej pory nie podałas wyników z żadnej wystawy w związku z tym nie dałas mam szansy na złozenie ci gratulacji. Wynika afganów bede wpisywała na to forum , strona klubowa od dłuzszego czasu jest mało aktualna. Jeśli inni nie chca upublicznac wyników wystawowych nie musza tego robić - nikt nikogo nie zmusi jest to tylko i wyłacznie wolna wola każdego z nas. To Tyle a teraz z innej beczki już niedługo wystawa klubowa . Wydaje mi się że własnie na tej wystawie powinnam oddać dwa puchary przechodnie dla zwyciezców rankingu za TOP Afgana 2007. Do tej pory nikt mnie nie poprosił o zwrot pucharów nikt nie zapytał czy przyjade na ta wystawe. Czy ktoś z was sie orientuje czy to aby na pewno puchary maja byc przekazane na wystawie klubowej a może sa ufundowane nowe ?
  2. Joanna G - dla ciebie Inter champion = Multi champion :roll: :crazyeye:. To teraz przywaliłaś z dużego kalibru :lol:. Jeśli FCI zatwierdzi i określi warunki i uda mi sie je spełnic to czemu nie chętnie będę pierwsza :lol::lol::lol:.
  3. Joanna G - Wibacz że nie odpowiedziałam ci w mgniena oku ale bardzo ciężko pracuje a moja praca nie ma okreslonych ram czasowych i czasem bywa że nocuje w terenie np przy rodzacej suce ( bo nie mam w zwyczaju zostawać właściciela z problemem którego sam nie potrafi rozwiazać ) i uwież mi jak wchodze do domu to nie odpalam netu żeby sprawdzić co kto na DGM nasmarował . TY NIE ODPOWIEDZIAŁAS NA MOJE PYTANIE wiec ja nie powinnam czuć się zobligowana udzielić odpowiedzi na twoje ale z grzeczności już ci wyjaśniem: BOS używam jako Best Of Opposite Sex (JA UŻYWAM !) - czytasz niedokładnie moje posty już to pisałam - ty mozesz uzywac sobie jak chcesz uwież mi nie robi mi to totalnie żadnej różnicy. Multi Champion : zazwyczaj znajdziesz pisane to w ten sposób na mojej stronie i tu prosze nie wymagaj tłumaczenie bo jest to żenujace. Pewnie niedługo zaczne uzywać zwrotu MULTI WINNER: Joanna G "IWONA tak jak juz Kasia napisała u nas przyjęły się skróty BOS jako Najlepsza Dorosła Suka w Rasie lub Najlepszy Dorosły pies w Rasie i takie tytuły dostawałam nie raz . Zreszta każdy tak pisze , na Twojej stronce aż czerwono od tych BOS . Nie wiem z czego obydwie z Fart robicie taki straszny problem ?????" ********************** Tak przyjeło się też kiedys popełniałam ten dłąd ale od długiego czasu już go nie popełniam : " Mylic się jest rzeczą ludzką a przyznać do błedu rzecza wielką " **** czerwono od BOS- ów hahaha bo widocznie często je dostaje **** to nie my robimy problem w ogóle to jaki problem ? gdzie ty widzisz problem ? Fart tylko zapytała czy nie za dużo tych tytułów - czy to jest dla ciebie problem? dyskusje w tym kierunku pociagnełyście same. Uwiez mi nawet jak napiszesz na swojej stronie możesz napisać champion siedmiu galaktyk nie wzbudzi to we mnie totalnie zadnych emocji.
  4. a poprosze bom sama ciekawa jak wygląda karta z Rumuńskiego SHOW. Z tą wyszukiwarka to może i spróbuje jak załoze sobie lepszy filtr w kompie i zaczne od tego Sex-u jak tak kusisz . "Best Of Sex to wymysl nigdzie w kynologicznym swiecie nie istniejacy " hahahahahaha jesteś pewna bo wydaje mi się że to dość popularne. Sorki ale ja po bardzo ciężkiej nocy a jak się namęcze to mnie potem na zarty bierze - zostałam mamą chestna kolejnego zdrowiutkiego miotu - oj było gorąco.
  5. Florka - Hania nie jedzie Natan jedzie ze mna. Zaintrygowały mnie wasze posty na temat BOSa i BOBa . Nie smiałam jednak pisac bez pewności i wsześniejszego sprawdzenia. Sprawdzałam swoje karty ocen i Nigdzie nie przyznano mi BOS. Wystawiałam w Polsce , Czechach , Słowacji, Niemczech, Litwie , Rosji, Austrii owszem wygrywałm płeć i nazywane to było różnie ale nigdzie nie dostałam kartki BOS w żadnej karcie oceny nie mam takiego skrótu. Sprawdziłam katalogi z najlepszych moim zdaniem oddziałów w Polsce czyli Lesznio o Poznań w katalogu nie ma BOS a tłumaczenie najlepszy pies w Rasie jest dosłowne. [B]Aśka gdzie dostałaś BOS i BOB ?[/B] - licze na odpowiedz bom bardzo ciekawa czy rzeczywiście jakiś oddział lub zagranica przyznaje BOS i BOB dla jednej płci. Ja sama BOS używam jak Beste of Opposite Sex . [B]Myśle że Fart ma racje[/B].
  6. a mi sie ten pomysł nie podoba tematów 500 i w każdym po 2 posty wole jeden temat żywy niż 10 martwych.
  7. Blusa hahaha właśnie miałam ............. hahahaha chyba byłoby nie w pore hahhaha a z tymi szczeniakami to nic ci się nie pomyliło ????? 5/5 ? nie 6/4 ? a co do ilości hehehe nie pomyliłam się nawet o pół ogonka - stawiasz włoską kawe i francuskie ciastko - i wcale się nie wymigasz . NO I NIE KONIEC DOBRYCH WIEŚCI NA DZIŚ tym razem z Niemiec [B]JUNIOR VDH[/B] dla Calamusa :)
  8. Codik&Toffik - witam [B]FART CZEMU SIĘ NIE CHWALISZ [/B]?! Gratuluje przecudne szczeniaki a jakie fantastyczne kolory !!!!!!! i jak ich dużo :-o . Storm spisał się na złoty medal to wszystko po jednorazowym kryciu :lol:. WOW Pół siostra szczeniaków [B]CALAMUS TRUE LADY[/B] otworzyła dziś [B]CACIBEM[/B] interchampionat i może nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie wiek panienki. TRUE po raz pierwszy występowała w dorosłych klasach i ma w chwili obecnej 16,5 miesiaca :lol:. Jestem z niej niezwykle dumna ! Szybsza( w mojej hodowli) była Tylko IRA która uzyskała swój pierwszy CACIB w wieku 15 miesięcy i kilka dni w stawce dwudziestu paru afganów bardzo wysokiej jakości włącznie z importami z dalekiej Australii. Na tejże wystawie Ira równiez otrzyła swój pierwszy BOB :)
  9. i na koniec damy wypatrujące przystojniaków więcej zdjęc na mojej stronie ;) moze jutro zaktualizuje
  10. jeszcze mam tego gentelmena a ten pan uważa ze prawo grawitacji nie wszędzie ma swoje zastosowanie a teraz bezgłowy jeżdziec
  11. a dziś ten afgan " wypinał śmiało ciało " kto zgadnie kto to ??????? troche ciemno było
  12. WOW Lidka jestem pod wrażeniem . Mam nadzieje że temat nie będzie martwy . Szkoda że na tym forum nie ma Anki Skowrońskiej -wie co mówi i wiedze ma do pozazdroszczenia.
  13. i tu się z toba zgadzam pies na ogonie nie chodzi. Kogo wam przypomina sędzia? jak dla mnie skóra zdjęta z OBELIXA rewelacyjnie sympatyczna twarz. Taaa australia ma swoje sławy ale może przypomne coś z rodzimego kontynentu: WW 89 i 91 Baxadan Xercise Make Master na dobry wynik zanosi sie u POLO mauela Gold n Cooper Blue Print, Kingshlesch Blue Star ....... a w Polsce pewnie nie do przebicie jest Ferrari pahlavi i Alphavilles The Big Bang ( obydwa Importy)
  14. Fart nawet koneser nie jest w stanie ogarnąć wszystkich afganów świata. Ja na przykład śledze kariery tylko nielicznych afganów na innych kontynentach . A Joey o ile się nie myle jest prowadzony przez kogoś z pochodenia polskiego - Andrzeja Kosmale ?
  15. fotki z wystawy na mojej stronie
  16. pełne wyniki i kilka fotek sadzia L.Ubrowa [B][COLOR=black][SIZE=1][B][COLOR=black][U]junior dog:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/COLOR][/B] [COLOR=black][SIZE=1][COLOR=black]ex1, [/COLOR][COLOR=black]Jun-CAC, Jun. Berlin Winner PADPARADSCHA’S BRISBANE BEACH BOY[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex2 [/COLOR][COLOR=black]YASANI IRAM Z ALLAHOVY ZEME[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex3 [/COLOR][COLOR=black]AGHA DJARI’S VISUAL EFFECT[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]intermediate dog:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]ex1,[/COLOR][COLOR=black]FARASSSAIDH DU MONT CHACRA-RAJÜ[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex2 [/COLOR][COLOR=black]BREATHLESS DE DARJEELING[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex3 [/COLOR][COLOR=black]FALLAHBAD DU MONT CHACRA-RAJÜ[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]vg4 SULEIMAN’S BENEDICTUS[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]vg AGHA DJARI’S VERTIGO[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]vg FURIOSO’S HIRAM IBN CEMAL[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]abs. LABAN VON KATWIGA[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]open dog:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]ex1, [/COLOR][COLOR=black]CAC, R-CACIB KENNY G GANDAMAK[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex2, [/COLOR][COLOR=black]R-CAC TONNERRE DU MENUEL GALOPIN[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex3 [/COLOR][COLOR=black]EL CORRADO’S KAZAR ATAR[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]vg4 ARAGORN ELLESAR IZ DAIMOND SITY[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]working dog:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]abs. AGHA DJARI’S OCEAN’S ELEVEN[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]champion dog:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black][B]ex1,[/B][/COLOR][COLOR=black][B]CACIB, BOB, Berlin Winner KASHARA SOLE[/B] [B]SURVIVOR[/B] [/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex2 [/COLOR][COLOR=black]JULIANO GANDAMAK[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]ex3 JANEK CINSKE HEDVABI[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]junior bitch:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]ex1, [/COLOR][COLOR=black]Jun-CAC, Jun-BOB, Jun. Berlin Winner CELESTIAN BLOWIN IN THE WIND[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1]ex2 GOLEA’S REMEMBER ME[/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]intermediate bitch:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]ex1, [/COLOR][COLOR=black]R-CAC KARAKUSH DOMINOATRIX[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1][COLOR=black]vg2 [/COLOR][COLOR=black]MONTAZI SHAMS-AN-NAHAR[/COLOR][/SIZE] [SIZE=1]vg3 NATALIE WOOD GANDAMAK[/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]open bitch:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black][B]ex1,[/B][/COLOR][COLOR=black][B] CAC, CACIB, BOS, Berlin Winner CALAMUS SHOW ME HEAVEN[/B] [/COLOR][/SIZE] [SIZE=1]ex2 CELESTIAN FIREFLY[/SIZE] [SIZE=1]ex3 SOUHADA SHAMS-AN-NAHAR[/SIZE] [SIZE=1]ex4 PADPARADSCHA’S ABSOLUTELY BEAUTIFUL[/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]working bitch:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1][COLOR=black]abs. WIND AGAINST VIRGIN ISLAND[/COLOR][/SIZE] [B][SIZE=1][B][COLOR=black][U]champion bitch:[/U][/COLOR][/B][/SIZE][/B] [SIZE=1]ex1, R-CACIB LORETTA LYNN GANDAMAK[/SIZE] [SIZE=1]ex2 DONNA GOLEA EL GRAN MATADOR[/SIZE] [SIZE=1]ex3 MONA LISA CINSKE HEDVABI[/SIZE] [SIZE=1]ex4 HADIYYAH VON KATWIGA[/SIZE] [/COLOR]
  17. My juz wróciliśmy . Nasza Afganka [B]Calamus SHOW ME HEAVEN - VDH , CAC , CACIB, BOS , ZWYCIĘZCA BERLINA 2008[/B] :multi::multi::multi: uległa tylko pięknemu afgańskiemu samcowi ah te kobiety i ich słabość do mężczyzn hahahahahah [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/4108/calamusshowmeheavenboscej2.jpg[/IMG] na zdjeciu Inter, Multi Ch. Calamus SHOW ME HEAVEN
  18. Dziś wystawialismy się w Berlinie i przwieżliśmy [B]ZWYCIĘSTWO BERLINA :multi::multi::multi::multi::multi::multi::cool1: VDH , CAC, CACIB , BOS :multi::multi::multi: R. VDH :multi::multi::multi:[/B] fotki i wyniki podam jak przepisze
  19. jeszcze pare fotek autorzy ( Ilona Patai i Ewa Firman) Calamus True Lady ruch w ringu psy klasa pośrednia psy klasa otwarta psy porównanie o cacib i jeszcze raz cacib i res. http://img148.imageshack.us/img148/8745/p1000472ag0.jpg jeszcze psy juniory http://img217.imageshack.us/img217/6496/psyjuniorycopyim4.jpg suki wstawie wieczorkiem
  20. powiem wam że nie spodziewałam się tak wnikliwej oceny tak dokładnej i na takim poziomie . Pan Jipping niewątpliwie zna sie na afganach stara nsię pozostawić po sobie dobre wrażenie . Lokaty nie były przyznawane z powietrza .Teraz lece do pracy pozmniejszam fotki i wstawie wam je wieczorem z filmem musicie poczekac ( ja to taka troche zapracowana jestem) i dziś zaplanowałam kompiel Maosia a to dla mnie priorytet :). tu macie stawke afganów z Berlina Mr Günther Ehrenreich (A) judged the Afghan Hounds at the CAC dog show in Berlin Phoenix (D) on 29th March 2008. intermediate dog: ex1, ResCAC Breathless de Darjeeling ex2 Laban von Katwiga ex3 Suleiman’s Benedictus open dog: ex1, CAC Tonnere du Menuel Galopin vg2 Fayad al Ghazi champion dog: ex1 BOB Kashara Sole Survivor ex2 Julliano Gandamak junior bitch: ex1, JunBOB Wind Against C’est Moi intermediate bitch: ex1 Suleiman’s Boniana ex2 Ghibli al Ghazi open bitch: ex1, CAC, BOS Calamus Show Me Heaven ex2 Souhada Shams-an-Nahar working bitch: ex1, ResCAC Wind Against Virgin Island champion bitch: ex1 Veeral-Devi-Raja Shams-an-Nahar abs. Faye al Ghazi
  21. Fart zawsze się staram . Syjon poszedł na tzw "Stracenie" wiek nie ten - na dniach wszedł w młodzież i nie ja go wystawiałam a Kuba . Kuba jest nowicjuszem i musiałam zebaczyc cóż on w ringu bedzie wyczyniał i zobaczyłam ale tylko początek bo potem patrzeć na to nie mogłam hahahahaha ale to jest bardzo dobry moment na takie oglądanie -postaram się przez młodziez podszkolic Kube i Syjonka. Ja ze swojej strony oceniłam samego Syjona i potencjał na przyszłość. KUBA nic się nie martw takie sa wystawy ale zamiast wszystkich cyrkowych sztuczek jakie umie Syjonek naucz go stania w pozycji wystawowej i biegania jak pożądny afgan wystawowy :). Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tego co zobaczyłam Syjon spełnia moje oczekiwania a nawet je przerasta ! *************************************** Ewelina stawka z Katowic jest taka oceny nie do końca nie wszystkie afgany dostały oceny doskonałe ale nie jestem na 100% pewna które nie wiec wszystkim wpisałam ocene doskonała lokaty natomiast zgadzaja się Mr Gerard Jipping (Netherlands) judged the Afghan Hounds at the international dog show in Katowice (PL) on 30th March 2008 (Crufts Qualification 2009). junior dog: ex1, Junior Winner (Crufts Qualification 2009) Robroy Krist Wil ex2 Aviva Fahrenheit ex3 One Black Boy Karmazynowy Blekit ex4 Calamus Umarex Red Hawk abs. Moving Ain’t Nobody Belter intermediate dog: ex1, CAC, CACIB, BOS (Crufts Qualification 2009) Breathless de Darjeeling ex2 Marcus Aurelius Gangamak ex3 James Bond At Ersari Varius Avis open dog: ex1, CAC Nicky Black Boss Cinske Hedvabi ex2, Poker Krist Wil ex3 Picaro Krist Wil champion dog: ex1, CAC, RCACIB Serra Parecis Happy Go Lucky abs. Nomin Krist Will junior bitch: ex1, Junior Winner, JunBOB, (Crufts Qualification 2009) CALAMUS TRUE LADY ex2 Yarra River z Allahovy Zemle ex3 Biara Top Orient intermediate bitch: ex1, CAC, RCACIB Catalina Santa z Netluckych Pastvin ex2 Jacquella At Ersari Varius Avis abs. Ascaris z Upati Hor open bitch: ex1, CAC, CACIB, BOG1, BIS3 (Crufts Qualification 2009) Calamus Show Me Heaven ex2 Extravagance Zikkurat champion bitch: ex1, CAC Orisa Krist Wil ex2 Alice In Wonderland Imar De Ghar
  22. dopiero weszłam na net " Fartowa" tobie puściłam pierwsza ture druga jutro . Lady Nona a witam i pozdrawiam Wrocław mam piękne zdjęcie twojej suczki z Wrocławia Z filmem i fotkami musicie poczekać do jutra. Bateria z kamery ładuje się - chyba padła z wrażenia hahahaha a i ja dziś w formie takiej sobie Karowice bardzo mi się podobały ale Berlin był wystawą PLENEROWĄ - było 8'C lał deszcz porwało namiot sędziów, wiatr zdmuchnoł maszyne do pisania była zmiana ringu przy którymś z kolei porównaniu czyłam jak przenikliwe zimno wąże mi kostki. Furyo wygrał w klasie z młodzieżowym Zw. Europy 07 ale to był dopiero początek sukcesów na tej wystawie o wszystkim napisze jutro - wstawie fotki . W życiu nie zjadłam tyle aspiryny na raz ......... . to nie był maraton ( TYLKO 2 WYSTAWY) - maraton planujemy ..... :) a no planujemy ;)
  23. Dziękuję :) co to był za wspaniały weckend . Tyle różnych rzeczy otworzyliśmy i zamkneliśmy ze nie wiem co ważniejsze i co wam mam napisać. Wystawialiśm się na 2 wystawach w sobote na Specjalistycznej Wystawie Chartów w BERLINIE a w niedziele na Międzynarodowej w Katowicach . Ponieważ na tym forum jest mało afganiarzy myle że dzielenie się wieściami , stawką i sposobem oceny i filmem z wystawy specjakistycznej jest dla większości mało interesujace ( "FART" tobie ten film uprasuje i wysle na meila mam też fotki borzoi - z berlina) no i mojej Ani zdam relacje z Saluk pisanie tu tego to strata czasu). W Berlinie poszło man rewelacyjnie a w Katowicach jeszcze lepiej. Teraz idę do pracy ale wieczorkiem wstawie co nie co - mam dużo fotek. Po wystawie sedzia ringowy Pan Jipping przyszedł do nas zapoznać się z NASZYM KENNELEM dostaliśmy od niego bardzo duzo komplementów i powiem wam że nie spodziewałam sie usłyszeć tylu ciepłych słów od rodowlitego Holendra.
  24. FRIDAY - gratuluje masz bardzo ładna suczke - bardzo mi się podobała .
  25. Laivse dzięki :) byłaś na tej wystawie ? W sumie było fajnie tylko ta droga miałam już nie jechać w tym roku na Litwe ale :) po przestudiowaniu katalogu znowu znalazłam coś dla siebie w wolnym terminie :). Na tej wystawie dowiedziałam się że moja suka jest "troche za muskularna" hahahahahahahahahahahahahaha nie gruba do tkanki tłuszczowej nie było zastrzeżeń - kondycja wystawowa hahahahahahahahaah . Moja suka jest wybiegana i nie leży w oleju na kanapie. Może to niektórych dziwi ale mój afgan posiada mięśnie. A z ciekawostek to powiem wam że ruch totalnie nie miał znaczenia podczas rozdawania lokat co niektóre egzemplaze miały ruch przypominajacy pływanie pieskiem pod prąd iiii co ciekawsze rewelacyjnie im poszło. Było fajnie ciesze się ża tam byliśmy.
×
×
  • Create New...