Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. [quote name='Nanami']Dzieki za odpowiedz. Bo z definicji wynikając, to powinno sie inbredować na okreslonego wybitnego przodka by otrzymac szczeniaka w ogólnym typie tego psa. Wiec trudno mi zrozumiec po co az taki inbred wprowadzac, skoro wplywa on na ogólne osłabienie zdrowotne.[/quote]kojarzenie par hodowlanych to bardzo szerokie pole do popisu dla hodowcy majacego koncepcje hodowlana.jest to praca na zycie.zachowanie i dazenie do odpowiednich zasobow genowych jest celem hodowlanym.w onkach sa linie z kojarzen wolnych,szczytowych,jest tez prowadzona hodowla na linie[glownie suk].stsowane jest tez kojarzenie krewniacze oraz odswiezanie linii.rowniez przy liniach inbredowych.struktura populacji przy kojarzeniu nielosowym jest zawsze tendencyjna.na ogol nie da sie jednoznacznie okreslic genotypu[zycie byloby wtedy piekne]wiec kojarzy sie osobniki podobne pod wzgledem genetycznym minimalizujac ilosc genow nieznanych,lub domniemywanych tylko do minimum-przy mocno zinbredowanych liniach stosuje sie wtedy odswiezanie krwi-dolewa sie krew zwierzat nieinbredowych.lub inbredowych na inne linie.rzeczywiscie prowadzenie hodowli inbredowych ma sens wylacznie wtedy kiedy inbreduje sie nie dla samego inbredu tylko po cos.trzeba wiedziec bowiem co chce sie uzyskac-jakie zwierze,o jakim genotypie..na uzyskanym osobniku mozna prowadzic dalsza hodowle w celu realizacji swoich tj.wlasciwie nie za bardzo swoich bo w obrebie scisle okreslonych regul ktorych hodowca lamac nie ma prawa,zamierzen i celow hodowlanych.czyli dla poprawy walorow uzytkowych owaczarka niemieckiego przy wysokiej specjalizacji ruchowej tego psa.ocena osobnika ktory jest protoplasta linii inbredowej czyli takiego na ktorego prowadzi sie inbred,okreslenie danego psa jako "filarowego"[b.obrazowe dla inbredu]nie nalezy do przecietnego hodowcy.taki pies bowiem SAM musi pokazac swoja wartosc przez wysoka,ba,wybitna przekazywalnosc swego fenotypu[rowniez wartosci uzytkowej],i nie w 1 pokoleniu lecz w 3 na przyklad nadal byc widocznym u swych wnukow i prawnukow.wowczas takie zwierze udowodni swa wartosc i wolno ,ma sens hodowla inbredowa.
  2. [quote name='Vectra']a moge i jutro i w czwartek :razz: :razz: :oops: ja też mam już dosyć tego upału :shake: :shake: teraz niby się chmurzy , ale jest taka parnota że nie jestem w stanie nic robić :angryy:[/quote]no to spotkamy sie i jutro i w czwartek.bedziecie we dwie to bede miec uzywanie:diabloti: :diabloti:
  3. [quote name='Vectra']to ja bardzo chętnie tylko kiedy i o której bo gdzie to wiem :p[/quote]z noraskiem jutro mamy o 9[tyz ma cieczke:roll: ]albo w czwartek na 9?sorrki ze wylecialo mi z glowy-to takie oczywiste ze zapomnialam powiedziec:oops: .zakonodowalam tylko info o cieczce i o nie chodzeniu na grupe.boszsze.upal wypalil mi troszke:cool1: komorexczek w mozdzku:razz:
  4. vectra-pamietaj ze poki suka ma cieczke zawsze mozesz liczyc na zajecia np.przedpoludniem w tygodniu -zapomnialam powiedziec:oops: .
  5. [quote name='agis']to nie my, to zielone ludki byly 0X 0X 0X 0X :siara: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong:[/quote]:eviltong: komary mi do uszu bzyczaly moze:eviltong: ?teraz juz po ptokach.zawsze moge powiedziec ze same prosilyscie:diabloti:
  6. [quote name='Nanami']Ayashe, a mozesz mi wytłumaczyc jaki sens ma robienie takiego na przykład inbredu? ;) * 5 - 5....... in V1 Eros von der Luisenstraße * 5,5 - 5,5,5. in VA 1 Jeck vom Noricum * 5 - 4...... in VA - VICESIEGER Karly von Arminius * 5 - 5...... in V Daggi vom Farbenspiel * 5 - 5...... in V Renni vom Fliederbusch * 4 - 4...... in VA3 (I) Zito von der Noriswand * 5 - 5...... in VA-1 {USA} Nick vom Laacher-Haus * 4 - 4...... in VA Fello vom Farbenspiel * 5 - 5...... in V Tommi von Batu * 4 - 4...... in Fenja vom Eßweiler Tal * 5 - 5...... in V Sira vom Eßweiler Tal * 3 - 3...... in V Leo vom Bauhofer-Land * 5 - 5...... in V Cessy vom Bauhofer-Land * 4 - 4...... in V Gitte vom Bauhofer-Land * 3 - 3...... in V1 (LG) Yessie vom Eßweiler Tal[/quote];) .dla bakalii:p. chyba ze hodowca chcial zostawic sobie suke bardzo "spojna"genetycznie.wbrew pozorom nie gloopie ale taka suka nie moze byc kryta na inbred.ja bym ja pokryla ......psem po np.quasy bosen nachbarschaft:).i jej prawnuczke zinbredowala na jecka noricum. z tych psow jeck jest tylko wartosciowym inbredem.moze daggi i reni.karly i zito-to inbred na jecka.po co te psy sie powtarzaja.inbred powinien byc rozstrzalony.mam corke zito-kryje ja na jecka ale juz nie na zito;).natomiast inbredowanie nie na filary [poza tym co napisalam powyzej]jest bezsensownym zanizaniem puli genowej i dowodem na wysokie dobre samopoczucie[pomijajac to co napisalam wyzej o suce do hodowli,konsultacja z hodowca pokroju np.messlera;)]
  7. [quote name='Ewa-Jo']A kiedy egzamin poprawkowy -po wakacjach ????[/quote]moszsze by tak troszku ambicji kobieto he?:lmaa: :evilbat: .egzamin bedzie trudny bo poziom pt troszku zescie przekroczyli-przekroczenia wymagalam.psy ktore nie przejda nie sa matolami[co innego przewodnicy:diabloti: :sg168: hehe]tylko potrzebuja wiecej czasu.celem egzaminu jest wyciagniecie z grupy psow ktore moga rozszerzyc program i zwiekszyc wymagania.:cool3:
  8. [quote name='Nanami']No widzicie, wy macie mozliwosc startów, macie super trenera[quote] jesusie Nanami:oops: :oops: :oops: [quote name='Nanami']pod ręką i narzekacie! A ja co? Siedze w mojej dziurze, szkolen zadnych niet, z moją by pójsc mozna na jakies, ale co z tego, skoro ma odpały agresywne :lol: To byłby dopiero obciach jakby poszła postraszyc sedziego albo komisarza :shake: Wielkie gratulacje do wszystkich startujących! I współczucia z powodu stresu, wiecej luzzuuu. I zeby nie było, zem gołosłowna, to jak niedawno pierwszy raz wystawiałam owczarka, to tez niezbyt pewnie sie czułam, ale na ringu w swoim zywiole byłam :diabloti: I mi sie strasznie spodobała "taka zabawa".[/quote]kooooocham atmosfere onkarskich wystaw. wspaniale wypadla hetmanska ostatnio zdaje sie-fajna hodowla,z podejsciem,koncepcja,wlasnym pomyslem....:loveu: ale hodowczyni sie boje:lol: :lol: .jak mi kiedys krzyknela kolo ucha to juz ja bym zadnych testow nie zdala do hodowli:roll: :cool3: :evil_lol: .bardzo ja lubie czytac na jacentusie :diabloti:
  9. [quote name='Szira/Gosia']Z tymi wagarami to lepiej nie próbuj:shake: bo kiedyś bedziesz musiała wrócić a wtedy:mad: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :evil_lol:[/quote]:vamp: :peace: :knuje: :sg168: :evilbat: chcialam przypomniec KTO na zawodach zachowuje sie jak zielony ludek-przewodnicy.i palicie psy.kto bedzie teraz dla odmiany dostawal opiernicz?pytanie retoryczne.:silly: poza tym martunia z agis i z gosia wczoraj OSOBISCIEprosily mnie,ba BLAGALY:vamp: :cooldevi: zebym zaostrzyla wymagania treningowe.klient nasz pannn:ylsuper:
  10. :cool1: :cool1: :cool1: :vamp: :cooldevi: :knuje: :evilbat: :sg168:
  11. moje codzennie zdobywaja wisle.:cool1:
  12. cien bedzie poza ringiem.egazmin bedzie na sloncu dlatego ma zaczac sie o 8.do 9 powinno byc juz po ptokach:diabloti:
  13. zawsze mnie zadziwiaja onkowe pozycje w locie:lol: .sa dosyc........hmmmmm.......lekko paniczne w wyrazie:cool3: :cool3: .
  14. [quote name='monisieczka']ale ja kochanie mam kota a do niedawna miałam dwa :evil_lol:. teraz kocica otwiera szafke gdzie jest kubeł na śmieci , nora wyjmuje worek ze smieciami z kubła żeby było wygodniej i żrą co popadnie......na spacerze palę się ze wstydu jak Norze z dupska wychodza torebki foliowe :angryy:. Zabiję je niedługo obie.[/quote]:roflt: :roflt: ty to masz bogate zycie rodzinne i wogole:jumpie:
  15. :multi: :multi: :multi: zmija super.milewskiego lubie bo........no niech ktos napisze.....po prostu jest ok.ilekroc zdawalam u niego egzamin z jakims psem ze szkolenia to ocena byla adekwatna do umiejetnosci psa i wiedzialam ze jak pies cwiczy na db to bdb nie dostanie.i za bdb doskonalej tez nie.milo jest byc ocenianym za psa a nie za poziom ogolny psow na egzaminie.;)
  16. dzieki i gratuluje startu Malgosiu.:p . chce tez pogratulowac dinie[to ten belg z 4 miejsca]-Agata bedzie dobrze,z nerwami w debiucie trudno wytrzymac.gratulki dla pyrosika i lary,barosza ,exa-maxa[dzieciak sie staral], no i gratki dla bu ze tym razem wytrzymala na ringu chociaz z wpadka;) .i dla wszystkich-butelka nerwosolku przed startem w lacku:lol: ps.i zapomnialabym-gratulacje dla conana.i pozdrowienia Haniu.jak tam twoja sunia?pamietasz jeszcze tresera?:)
  17. zawody w lacku sa 30 lipca.bubla mozna ostrzelac ale np.wtedy kiedy nie bardzo mysli-ooo na rekawie:lol: np.:cool3: . tam bedzie tylko agillity i obedience.obedience sedziuje Milewski:razz: . czyli znamy sie z PT:p .sedziemyu bu sie podobala.ona ma skubana duze mozliwosci ,cholera zeby nie te fobie:placz: . nie wiem dlaczego tak mocno sie wycieliscie psychicznie.moze ten upal albo co?i te smsy ani.....uo matko.....tragiczne byly,pobeczalam sie z rozpaczy,kompletnie mnie rozwalilo.to nie jest ambicja z mojej strony.nie mam ambicji sportowych.tylko za mocno przezywam te wasze starty no i zalezy mi zebysci wypadli jak najlepiej bo kurka wodna staracie sie na zajeciach i wogole i tak mnie to dobija ze wycinacie sie na zawodach:-( . nie wiem czy my wygramy z tymi fobiami bu.ale jak start bedzie nie na wystawie to moze bedzie lepiej.jak nie burza to strzaly:placz: .palnac se w leb mozna:-?
  18. nadal wymagaj od szczepana respektowania zasady ze sie nie skacze.kilkakrotnie wykonaj komendy bez pilki-bez napalenia,na spokoj i dobrrrre slowo:diabloti: :cool3: .jak zrozumie to przyspieszysz ja na pilke.
  19. z pilka to ty bedziesz pracowac skarrrbie tylko ze on ma wiedziec ze ja masz ale nie widziec na oczeta.mowilam o tym :roll: .ale najpierw trza zdac egzamin w sobote:cool1: .
  20. [quote name='monisieczka']Nie biore tego do siebie. jestem na siebie zła. I tyle. Bo nie mam wizji relacji z psem, bo nie rozumiem jej a ona mnie....eeee do dupy wszystko....[/quote]poczytaj sobie corena.jak rozmawiac z psem.nie zartuje.mi niestety kursant tej ksiazki nie byl laskaw oddac wiec ci nie pozycze ale moze ktos ma.
  21. alix-ja jojcze bo w was wierze i bede jojczyc nadal :cool3: .nie startujecie dla mnie.startujecie dla siebie.przeciez ja wam kolkow na glowie ciosac nie bede.ocena waszej pracy przez sedziego ,otrzaskanie psa i przede wszystkim was.....po to zeroweczka.to zaprocentuje na zajeciach innym katem widzenia swojej pracy.:p
  22. [quote name='monisieczka']No własnie, moja kretyńska słabość daje efekty. Ale ona zawsze starała się mnie pilnować, dzisiaj po raz pierwszy mnie olała. OK, nie ma zabawy z pieskami. Czuję się że mnie to przerasta, znaczy się nie umiem traktowac tego tak jak ty. Naprawdę bardzo bym chciała, ale jakoś wszystko mi się rozpływa... Wiem, powinnam miec żółwia bo rybki już mam a z kotem nie mam takich problemów.[/quote]monika no wlasnie nie hce zebys to brala do siebie.odwalilas naprawde duzy krok do przodu.poczatki byly...ech....no jakie byly.masz tylko dobre serduszko i bardzo kochasz nore.ale pies tego nie zrozumie inaczej jak niedecyzyjnosc.
  23. monika dla scislosci-to nie jest zarzut ani nic takiego.chodzenie na szkolenie nie jest sprawianiem ze piesek zrobi sie taki jakim chcemy.moja praca takim go robi.szkolenie ma mi nadawac kierunek,wylapywac bledy itd. prosze pamietajcie o tym ze ja nie zamierzam walczyc z wasza wizja tego jak zyjecie z psem.to wasza sprawa.mowie co mi sie nie podoba prosto z mostu.ra gora dwa.jesli nie ma zmiany...no coz zdaje sie ze za stara jestem na to zeby walic glowa w mur.w sumie to wasze psy nie?:diabloti:
  24. monika dlaczego nie sygnalizowalas mi ze pies ma problemy tego rodzaju nadal??????glownie ostatnio z roznych zrozumialych przyczyn NIE CHODZISZ na szkolenia:roll: .poza tym prosilam setki razy-nie dawaj jej brykac do psow.zero psow.tylko zabawa z toba i kontakt z toba.ona woli psy od ciebie.zamiast to uciac to ciagle widze ze suka bawi sie z psami zamiast PRZY psach pracowac i bawic sie z toba.i tyle.ja juz zrezygnowalam.walczyc nie bede.przeciez nie bede cie pilnowac.komendy szkoleniowe suka wykonuje super-jak nie masz konkurencji.pojawia sie pies i koniec.najpierw trzeba pracowac i bawic sie z nia obok psow zeby pies wybieral ciebie.przykro mi ale chodzac na szkolenie nie spowodujesz ze pies sie dowie o tej misji i zrobi sie sam grzeczny i bedzie cie kochal a zabawe z pieskami nie.wspominalam o tym juz na poczatku szkolenia zebyscie zwrocili na to uwage.niestety zostalo to olane.nie tylko przez ciebie.pieseczki sie lubia to niech sie pobawia-a ja dodam jak sobie poscielisz tak sie wyspisz.:cool3: :lol:
×
×
  • Create New...