-
Posts
1314 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Gonia
-
Mam wrażenie,że wypowiada się na ten temat większość ludzi którzy nie mają pojęcia o czym mówią i niedokładnie słuchali wypowiedzi fachowca!!!!Generalnie uważam że rasy o podniesionym progu agresji nie powinny być hodowane w Polsce.Pies ma być przyjacielem i towarzyszem człowieka,a nie bronią!!!Jasne,że wyselekcjonowane do hodowli,w tak zwanych dobrych rękach nie są tak bardzo grożne.Mam jednak pytanie.Jak hodowcy sprawdzają w tym kierunku potencjalnych nabywców?Sama jestem hodowcą i wiem,że to nie takie proste.
-
Myślę,że klatka jest bardzo dobrym rozwiązaniem!Szczenie będzie bezpieczniejsze,nie będzie mogło gryżć kabli elektrycznych!!!Poparzenie prądem to jeden z łagodniejszych urazów,które mu zagrażają!!!Klatka to nie kara,ale azyl,własne bezpieczne mieszkanko.Zamiast zabawek(nie daj Boże pluszaków z oczkami i noskami z tworzywa!!!!)naturalny gryzak z suszonej skóry,do kupienia w sklepach zoologicznych.I koniecznie miseczka z wodą,tak jak pisałam wcześniej zawieszana na drzwiczkach klatki.Kable osobiście smaruję octem dosyć często,ponieważ na moje szczeniaki sprye nie działały. :D
-
Oczywiście,że dostaniesz potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę.Znajdziesz tam również dodatkowe informacje(nr katalogowy,wymagane dodumenty,nr startowy jeśli opłaciłaś zgłoszenie w terminie,kartkę na katalog).Jeżeli opłata wpłynęła po terminie,to proponuję zabrać ze sobą dowód wpłaty na wystawę.Katalog przedwystawowy powinien wkrótce ukazać się na stronie oddziału.
-
W moim życiu były różne psy,rasowe i nie.Nie zauważyłam szczególnej różnicy w zachowaniu szczeniąt,ale z doświadczenia wiem,że najczęściej niszczą te najbardziej "rozpieszczone".Pies to nie człowiek,a my czasami zbyt po ludzku interpretujemy psie zachowania.szczenię nie niszczy z nudów,ale dlatego,że czuje się porzucone.martwi się czy jego ludzkie stado będzie razem.gryzie ze stresu.to tak jak rodzice się martwią o dziecko,króre nie wraca na czas do domu.musisz stopniowo przyzwyczajać psiaka do rozłąki,po wejściu do domu nie witać się wylewnie.nie mogę przepisać tu całego rozdziału z polecanej książki.moje jamniki zostają same po kilka godzin i nie ma z tym problemu.szczenię zostawiałam początkowo w klatce transportowej.miało tam kocyk,zabawkę i zawieszaną miseczkę z wodą.
-
jamniki nie są szczególnie niszczycielskie!!!8-tygodniowe szczenię potrzebuje opieki i kontaktu tak jak małe dziecko!piszesz,że Twój poprzedni pies wszystko niszczył.to utwierdza mnie w tym że nic na ten temat nie czytałaś!przepraszam,ale myślę,że dobra lektura jest niezbędna.psa trzeba wychować,dowiedzieć się jakie ma potrzeby.polecam książkę ZAPOMNIANY JĘZYK PSÓW(dwa wydania).tam znajdziesz praktyczne rady.powodzenia :D
-
Reeeeeeeeewelacja!!!!uwielbiam taaaaaaaaaaakie zdjątka :lol:
-
[quote name='orsini']mialas szczotke krolicza????? z jakiej hodowlii??? sa jakies fajne w Polsce????[/quote]Zajrzyj na stronkę hodowli BRZDĄC :D
-
ROMAS,wasze forum ma tytuł"sznauceromaniacy"i jest trafiony w 10-kę!!!Ja jestem jamnikomaniaczką,szczególnie długowłosych standardów!!!Wiele osób starało się mnie zniechęcić do rozmnażania tej ginącej w Polsce rasy.Nic z tego!!!!!!!!!!!!Mam doskonałe psy i mimo tego że nie ma dużego zainteresowania szczeniętami będę to robić.Nie jest sztuką hodować dodrze sprzedające się rasy,dlatego podziwiam hodowców ras polskich!A ryzyko utrty szczeniąt jest wkalkulowane,choć dla mnie szczególnie bolesne!!!Mam jednak nadzieję,że wszystko dobrze się skończy!Kolejne mioty przyjdą na świat jeszcze w tym roku!!!!
-
kasa na puchar,bo pucharek jest kupiony!!!
-
[quote name='orsini'][quote name='Gonia']Jejku,bardzo Wam dziękuję!!!Mogłam z Wami pogadać,a człowiek bezradny jak nie ma do kogo gęby otworzyć robi się jeszcze bardziej ogłupiały.Wielkie dzięki :D[/quote] Gonia spoko, po 20 jewro dla kazdej po znajomosci i mozemy zawsze z Toba porozmawiac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: w zyciu nie ma nic za darmo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]oki,idę zbierać kasę,chyba że wolisz pucharek za 1000? :cunao:
-
Jejku,bardzo Wam dziękuję!!!Mogłam z Wami pogadać,a człowiek bezradny jak nie ma do kogo gęby otworzyć robi się jeszcze bardziej ogłupiały.Wielkie dzięki :D
-
Gucia wracaj na GG!natychmiast!!!!
-
[quote name='orsini']GUCIA i Gonia a Wy to juz wstazeczki pocielyscie na kawalki, ze tak bezstresowo sobie na DGM siedzicie? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]Wszystko gotowe na ON!Szorka by nam głowy urwała gdyby było inaczej :lol: Rudy sznaucer zaczął karmić i lizać dzieciaczki :multi:
-
ORSINI,co do wzrostu jamników to zapytaj SZORKI. :lol: odbierała 1-wszy poród mojej Dumeczki.Hi,hi!do dzisiaj opowiada jak ciągnęła,ciągnęła i wyciągnąć nie mogła!!!Ale wagowo pewnie są zbliżone.
-
ORSINI,nie wiedziałam tylko o kropelkach.Resztę wiem.Umiem masować.Psiaki są po moim psie u koleżanki.Zaraz do nich jadę!
-
Ale ja ciemnogród o tym nie wiedziałam!!!A te biedaczki mogą piszczeć z powodu bólu brzuszka!
-
Z nerwów już nie wiem jak piszę!Sorki!ORSINI dzięki za kropelki!Każda dobra rada jest na wagę złota!A mówiłaś,że nie możecie pomóc. :iloveyou:
-
Biedaczki :( Skądś to znam, ja dopiero co 6 wykarmiłam, przez 3 tygodnie nie było czasu na spanie, ale za to pieknie teraz wyglądają moje grubaski :P Służę poradą :)[/quote]co mogę więcej zrobić?dzieci są karmione,masowane brzuszki i trzymane w cieple.
-
[quote name='orsini']Gonia dzieki za mile slowa, ale sama widzisz ze sie mylisz, bo nie mozemy Ci pomoc:((((( wyobrazam sobie horror, bo ja mialam 1 szczeniatko na utrzymaniu na sztucznym mleku, ale 8????ona mieszkala sobie na biuscie kolezanki i moim, ale jak 8 szczeniat na cycku pomiescic???:((((([/quote]Czasem samo zainteresowanie i dodre słowo wystarczy-z czysto ludzkiego aspektu.Spróbuję w schroniskach. :cry:
-
Dzięki,jesteście kochane!!!!Tam jest dramat!!!Wiedziałam,że tylko na was mogę liczyć :buzi:
-
PRZYWITANIA I NOWE OSOBY NA FORUM :)
Gonia replied to Tisia_Mike's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
Witajcie,nazywam się Małgorzata.Miałam do niedawna Sabę,najkochańszą,owczarkopodobną sunię!!!Spędziła z nami 8 lat,niestety niedawno odeszła.Zdążyła wychować naszą pierwszą jamnisię i podarować nam najpiękniejsze wspomnienia!!! -
Wita was rudy sznaucer!jest Was tu dużo,więc może coś poradzicie?Wczoraj urodziło się 8 szczeniąt po moim piesku.Matka miała powikłane cięcie cesarskie i nie karmi.Szukamy mamki.Wrzuciłam temat na dogo,ale bez odzewu.psiaczki mieszkają w Radzyminie k.Warszawy. :Help_2:
-
A mnie zastanawia jedno.Po jaki grom podbijacie ten temat do góry?!Sio mi stąd!Sam ze sobą nie pogada :lol:
-
SZORKA,czy to zaproszenie z obowiązku to dla mnie?!Przypominam,że gimnastykowałam się z brodaczami w ulewę na wystawie w Koszalinie i jak sięgam pamięcią wygrała suki wystawiana przeze mnie sucz!!!Nie wspomnę o tym ile musiałam trunku wydudnić,żeby inną nauczyć chodzić!!!Więc czuję się trochę spokrewniona :lol: Poza tym,myślę,że nieżle prezentuje się na tym forum rudy sznaucer :roflt:
-
[quote name='Ania i Psy']Goniu kochana, a nie mogłabyś być tak dobra i mi napisać mailem? Bo ja musiałabym dzwonić z komóry:( Jak nie to zadzwonię, a może nawet dorosnę do faktu,żeby się przejść do Oddziału.Ja się nazywam Anna Kusal, zgłaszałam mailem dwie suki Chiński grzywacz.[/quote]jeśli nie dostałaś maila zwrotnego to zgłoszenie nie przeszło.wyślij je na maila Marzenki.adres znajdziesz w poście z 03.09.