Jump to content
Dogomania

elżbietarusos

Members
  • Posts

    1359
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by elżbietarusos

  1. Wiem Ksaro , jak na nie czekałaś. Masz więc dzisiaj całość :) . [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/8633/18032006345kf.jpg[/IMG] [IMG]http://img229.imageshack.us/img229/194/18032006376ry.jpg[/IMG] Niestety zawiesza mi się komputer , więc chyba dwa pozostałe zamieszczę nocą lub jutro. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  2. O.K. Już obrobiłam . Dzisiaj umieszczę kilka i jutro kilka. Zaraz musze zmykać karmić swoje psy. Korytko nade wszystko. [IMG]http://img236.imageshack.us/img236/1650/18032006107cb.jpg[/IMG] [IMG]http://img367.imageshack.us/img367/4968/18032006162is.jpg[/IMG] [IMG]http://img233.imageshack.us/img233/8938/18032006288wf.jpg[/IMG] [IMG]http://img452.imageshack.us/img452/5205/18032006290ck.jpg[/IMG]
  3. Oglądałam dzisiaj szczenięta Emilii. Piękne. Jeśli ona nie zamieści ich na dogo , to ja to zrobię w wolnej chwili. Pozdrawiam wszystkie zapracowane Panie
  4. Zofio Jeśli chodzi o zwierzęta nie jest jeszcze tak źle. Dbamy o odpowiedni dobór hodowlany. W przypadku wadliwych szczeniąt hodowca jeśli nie wycofuje suki z hodowli , to przynajmniej z wielką starannością kryje ją później innym psem. Zdecydowanie gorzej jest w doborze hodowlanym ludzi. Tu wszystkie chwyty dozwolone. Większość z nas nigdy nie dopuszczona by była do rozpłodu ( patrz eksterier ), że nie wspomnę o tym jakimi nosicielami chorób jesteśmy . Cała gama chorób genetycznych zaręczam .
  5. Nie wiem co czytałaś , wierzę , że dużo. Weci potocznie też achalazję nazywają przewężeniem. Pozdrawiam
  6. Jest to przewężenie prowadzące do rozszerzenia :) . Willis jest genetykiem. Napisał między innymi Poradnik dla hodowców psów. Genetyka w praktyce. Poradnik ten został w 1997 r przetłumaczony przez kynologicznego sędziego międzynarodowego pana Redlickiego. Fajna poozycja , i bardzo przystępnie napisana. Polecam
  7. Mam przed sobą książkę prof. Kazimierza Ściesińskiego pt Hodowla psów. Na stronie 173 opisywane są wady genetyczne występujące u psów podane według Willisa, 1889 ;1992 . Nazwa wady ( choroby ) achalazja przełyku obserwowane zaburzenia zwężenie przełyku sposób dziedziczenia autosomalna cecha recesywna ( ? ) rasy u których występuje owczarek niemiecki , west highland white terier , rottweiler Częstotliwość występowania dość duża
  8. Takie szczenięta prawie zawsze umierają lub są usypiane . Pokarm ( najogólniej rzecz biorąc) trafia nie do tej dziurki co trzeba. Znam jednak przypadek psa rasy sharpei i buldog francuski , które nauczyły się jeść ostrożnie i dozyły sędziwego wieku. Może więc warto dać szansę takim szczeniętom . Słyszałam o porzypadkach interwencji chirurgicznej ( ale pies musi mieć ukończone co najmniej 6 miesięcy )
  9. Achalazja przełyku , to jego przewężenie ( tak w każdym razie mówią moje notatki ).
  10. CEZARIUSZ i ERA bardziej przypominają chihuahua niż ORZESZEK :) .
  11. Buldożki raczej nie ślinia się. Ja tylko raz spotkałam się z silnym ślinotokiem i był on spowodowany bardzo silnym stresem. Przywieziono do nas sukę na krycie. Właściciel zostawił ją na tydzień. Suka oprzez cały tydzień śliniła się niemiłosiernie , piła wodę , odmawiała jednak przyjmowania pokarmu. Rozstanie z właścicielem powodowało tak silny stres. Sukę pokochaliśmy i gdy okazało się , że nie spełniła oczekiwań właściciela ( wychowała tylko 1 szczenię ) , odkupiliśmy ją od niego. Oto ona z chihuahua[IMG]http://img98.imageshack.us/img98/3848/pict00357zm.jpg[/IMG] Psiaczek ze schroniska może odnajdzie swojego pana. Wygląda na zadbanego , może się zgubił , lub został skradziony. Skoro tak tęskni to może był bardzo kochany. Choć może było zupełnie inaczej.
  12. Właśnie dlatego od dawna nie rozmnażałam dogów. Tak mało osób jest godnych tego , by posiadać doga !!!!!!!!!!!!!!!
  13. Jak to płaczem VIRIS ? Natychmiast mi się tu melduj na maila. Chyba Cię ostatnio zaniedbałam , ale trochę moje staruchy podupadly na zdrowiu i je niańczę, odkładając wszystko na plan dalszy. Trzymaj się dziewuszko , musimy się spotkać w przyszłym tygodniu , koniecznie !!!!!!!!!!!!!!
  14. Zdjęcia fantastyczne , psy także. Viris , ta sesja KLARCI na tle biało czarnego tła po prostu rewelka . MISIACZEK , z dnia na dzień coraz bardziej zaskakujesz mnie swoim kunsztem foto. KRÓL ARLAKIN , suczka pręgowana -bajer. BEATKO , Bajtuś zrozbił się już dorosłym facetem , ale ten czas płynie.
  15. ADMED gratuluję z całego serca ! A jak wypadły inne nasze forumowe psiaczki ?
  16. Jaki pan taki kram Beatko .
  17. POLA od poczatku była moją faworytą . Najmniejsza , ale najbardziej rezolutna i chyba faktycznie niebrzydka. W hodowli miała jednak zostać PIERWSZA DAMA. Nie została jednak. Dzisiaj to właśnie ona pierwsza wyjechała do nowego domku . We środę opuszcza nas PEREŁKA , a w sobotę POLA . Tak więc niczego sobie nie zostawiam , choć syn molestuje mnie by pozostawić PREMIERA ( pecika ) - uwielbia go . Tylko , że jednego pecika ORZESZKA już mam , a to chyba wystarczy. Chyba też pomyślę , by znaleźć mu jakiś domek , póki jest jeszcze szczenięciem , w hodowli nie chciałabym go raczej używać. POLI najlepszą zabawką jest misiu trzymający flaszkę z colą . Godzinami walczy z nim by mu odebać buteleczkę. Ma dziewczyna charakter.
  18. Nooooooo , Beatko , to chyba pierwszy egzemplarz , który zawstydził KLARCIE. Gratulacje. Więc teraz biegnij na wystawy i czekaj na panienki. Życie seksualne naszych zwierząt w naszych rękach !!!!!!!!!!!!!
  19. Beatko , mam nadzieję, że tak będzie.
  20. PYSIA Pro Publico Bono [IMG]http://img117.imageshack.us/img117/7281/pict00405cn.jpg[/IMG] [IMG]http://img216.imageshack.us/img216/4571/pict00421oz.jpg[/IMG] [IMG]http://img216.imageshack.us/img216/7026/pict00437pi.jpg[/IMG]
  21. Suczka biała ze złotą głową to PIERWSZA DAMA Pro Publico Bono , zaś biała POLA Pro Publico Bono [IMG]http://img380.imageshack.us/img380/7208/pict00294xk.jpg[/IMG] [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/2083/pict00283jt.jpg[/IMG] [IMG]http://img69.imageshack.us/img69/4130/pict00302yg.jpg[/IMG] [IMG]http://img85.imageshack.us/img85/5233/pict00361vs.jpg[/IMG]
  22. [IMG]http://img464.imageshack.us/img464/5499/pict00288lu.jpg[/IMG]Następne dwie panie [IMG]http://img87.imageshack.us/img87/8362/pict00181xa.jpg[/IMG] [IMG]http://img354.imageshack.us/img354/8617/pict00201ky.jpg[/IMG] [IMG]http://img354.imageshack.us/img354/5218/pict00257nx.jpg[/IMG] [IMG]http://img124.imageshack.us/img124/2066/pict00278vo.jpg[/IMG]
  23. No to lecimy dalej ze zdjęciami [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/8908/pict00125rk.jpg[/IMG] [IMG]http://img87.imageshack.us/img87/9567/pict00132rc.jpg[/IMG] PREZYDENT Pro Publico Bono
  24. Wszystkie urodzone u mnie cziłki są długowłose. Zaraz skończę resztę zdjęć , poważę je i dam znać. PREMIER ma duży tyłozgryz ( jest pecikiem , prosiłam o wpisanie tegoż w metryczkę ) Nie sądzę by coś się zmieniło w jego zgryzie na lepsze. Dorbin zadatkowane są jak na razie 2 suczki . Czyli zostają jeszcze 2 pieski i suczka lub dwie ( to jest zależne od tego czy sobie jakąś zostawię czy nie).
  25. Jestem ostatnią osobą , która na Twój temat wydałaby nieprzychylny komentarz , już raczej należę z tych co Cię kochają ICE. To nie tak. Tylko jakoś tak zła jestem na tego właściciela , bo ta jego historyjka jakoś mnie nie przekonała.
×
×
  • Create New...