Jump to content
Dogomania

HebaNova

Members
  • Posts

    1576
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by HebaNova

  1. Kubuniek dalej aktualny [URL=http://img87.imageshack.us/my.php?image=p5250010vt9.jpg][IMG]http://img87.imageshack.us/img87/4826/p5250010vt9.th.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img50.imageshack.us/my.php?image=p5270024tj6.jpg][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/7481/p5270024tj6.th.jpg[/IMG][/URL]
  2. zdjęcia z pierwszego postu zmień na linki lub daj w tytule wątku ostrzeżenie że zawiera takie materiały, dogo czytają dzieci czy inne osoby które mogą nie życzyć sobie lub nie powinny oglądać takich zdjęć bez przygotowania. a tak poza tym to się zgadzam i popieram
  3. jak tam nasza gwiazdeczka się miewa?
  4. można przecież pisać "bezosobowo i beznazwowo" nie podając ze to dogo. chociaż znając życie każdy US ma swoje własne zasady i własną interpretację
  5. informacje te pochodzą z forum biznesowego gdzie udzielano porad osobom handlujacym w internecie. nie jest nigdzie sprecyzowane co to znaczy sprzedaż ciągła. słyszałąm kiedyś że US napastował sobę która wyprzedawała swój własny domowy księgozbiór - wg nich to już była sprzedaż ciągła. [U][URL="http://www.e-lama.pl/artykuly/4678/Podatki-na-Allegro/"]np taki link [/URL][/U] od prawnika lepszą odpowiedź udzieli księgowy, lepiej zna zagadnienie. nie wiem jak będzie zakwalifikowana czynność ładnie tu określona jako oddam za datek. najprościej będzie napisać pismo oficjalne z zapytaniem do lokalnego urzędu skarbowego, oni mają miesiąc na oficjalną odpowiedż.
  6. jeśli ktos sprzedaje "ciągle" to sprzedaż może wyglądać na działalność gospodarczą i wtedy trzeba takową założyć. incydentalne sprzedaże poniżej 1000 zł nie podlegają opodatkowaniu i nie ma się czym martwić nawet jeśli pieniądze trafiają na własne konto. jeśli powyzej 1000 zł to trzeba zgłaszać do US i płacić podatek od czegośtam. ważne jest aby sprzedawane przedmioty były w waszym posiadaniu co najmniej 6 miesięcy, wtedy nie są traktowane jako nowe i sprzedajecie je jako używane. (to że są w waszym posiadaniu nie musi oznaczać że są uzywane, mogły po prostu leżeć w szafie, w oryginalnym opakowaniu).
  7. bo takie dziadeczki są już WYCWANIONE ŻYCIOWO :evil_lol::loveu:
  8. ja myślę że w imieniu rodziców możesz wystawić bazarek ;) temat był już wałkowany wiele razy i były sytuacje kiedy bazarki na własne psy były usuwane, i były takie które miały prawo bytu. niech się modzi wypowiedzą jednoznacznie i ostatecznie i może warto byłoby dodać jakiś podpunkt do regulaminu.
  9. no... kochany jest dziadeczek i wie co i jak załatwić żeby był zadowolony :evil_lol:
  10. [COLOR=#0d0d0d][QUOTE] [COLOR=#0d0d0d]REGULAMIN [/COLOR][COLOR=red][COLOR=#0d0d0d][COLOR=black]1. Niniejsze podforum służy do zakładania i prowadzenia prywatnych wątków aukcyjnych [B]w celu uzyskania środków na pomoc dla psów[/B] bezdomnych , schroniskowych, azylowych, fundacyjnych i[B] innych, które nie są albo nie mogą być otoczone właściwą troską przez ich własnych opiekunów. [/B]Inne aukcje albo propozycje kupna/sprzedaży oraz wątki naruszające ogólny regulamin będą usuwane. [/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=black][/COLOR] [/QUOTE] ja rozumiem że można wystawiać takie bazarki, jeśli w wątku jest napisane że to własny rodowodowy pies to tylko od dogomaniakow zależy czy będą chcieli na takiego pieska przelać pieniądze[/COLOR]
  11. ooo tak, stać po drzwiami i szczekać to on potrafi :evil_lol: jak puszczamy go na ogródek i mu się nudzi bieganie to się melduje pod drzwiami i szczeka aż się go nie wpuści :cool3:
  12. Kuba to dziad stary i cwany jak lis :cool3::evil_lol: na kulki suche kręci nosem, każe sobie gotować, więc robię mu na zamiany, raz tak raz tak, no bo jemu się gryżć nie chce, nie da sobie wytłumaczyć że trzeba jeść twarde żeby ząbki czyścić. on jest francuski piesek i musi mieć samo mięsko, najlepiej z ręki dawane... każdą możliwą okazję wykorzystuje żeby coś wyżebrać przy stole a potem wypluć bo mu nie smakuje :crazyeye: na to tylko czyha mój osobisty Heban i wszystkie te jego wyplujki chętnie pochłania :lol: a w ogóle to jest strasznie przyjazny i rozwala mnie totalnie jak się przyjdzie i tak uwali na człowieka i przytuli tą mordką swoją siwą ;) za to na dworze po prostu ADHD - każdy krzak musi być olany i obwąchany z milion razy, ptaki pogonione i okolica wysprawdzana :cool3: na każde większe zmiany, obecność innego psa albo naszą dłuższą nieobecność reaguje stresem i sika po domu, uff dobrze ze na kafelki, ostatnio już wszystko pod niego planujemy żeby sie bidulek nie miał czym denerwować. więc przed 30stką prowadzimy emeryckie spokojne życie :lol: no nic, taka jego uroda. no i jeszcze nie pozwala się brać na ręce, za to uwielbia czesanie, można by go miziać szczotką cały dzień. :loveu: co do wzroku, to nie zauważyłam żeby miał jakieś problemy, ale za to uszy chyba czasem całkiem wyłącza, szczególnie jak się go woła :diabloti:
  13. przesliczne fotki !!!!!!!! :loveu::loveu::loveu::loveu:
  14. niedawno oglądałam psiego psychloga i tam mówili że na taki problem trzeba witaminki z mikroelementami czy czymś takim a nie same wit.
  15. zapraszam na Kubuniowy bazarek kolczykowy [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109992[/URL]
  16. Kubuniek coraz bardziej sie przyzwyczaja a zainteresowania żadnego :shake:
  17. [QUOTE] Cytat: Napisał [B]zyraffa[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9935735#post9935735"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I]Co mam zrobić z osprzętem który mi został po Mufce?[/I] Zachować dla następnego tymczasowicza :eviltong:. [/QUOTE] :cool3::lol::evil_lol:
  18. same dobre wieści :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
  19. nie, Zuzia nie :loveu: poprzedania moja maruda mała
  20. siooooooooooo Mufon wynochaaaaaaaa, won do domuuuuu :evil_lol: wiesz Żyrafko jak tak pokrzyczałam kiedyś w wątku na moją poprzednią tymczasowiczkę to migiem znalazła domek. czego i wam życzę :loveu:
  21. dziekiiiiiii :loveu:
  22. my jutro na ślubie zbieramy datki do puszki dla psiej fundacji, doszliśmy do wniosku że nie będziemy obciążać gości dodatkowymi killogramami karmy, a pewnie same supermarketowe by się trafiły, kasa to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, sami oczywiście też się dołożymy :loveu:
  23. Kubuniek cały czas aktualny !!!
  24. Żyrafko, nie masz za co przepraszać, na szczeniaka trzeba mieć czas inaczej ani on ani opiekunowie nie są szczęśliwi. jeśli ma robale to trzeba tabletki jak najszybciej. czy ona jest szczepiona? hotelik chyba wymaga zaświadczenia o wściekliżnie?
×
×
  • Create New...