Jump to content
Dogomania

Nazarowa

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

About Nazarowa

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 1. Bąbel [INDENT] W środę 28.09.2011 w czasie spaceru po lesie mój pies znalazł takiego oto nieszczęśliwca, którego nazywamy Bąbel [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/1125/d33b016b205d9c2c.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/1135/c75087d86794a46cgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/1116/e2dc696eafd1367e.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/1116/4bb30ead9b310f99.jpg[/IMG] Prawdopodobnie ktoś (ładnie nazywając tego człowieka) tam go porzucił, wnioskując ze stanu w jakim został znaleziony napewno spędził tam kilka dni. Ma około 10-11 tygodniu, jest chłopakiem o czarnej maści, z białym krawacikiem i skarpetkami[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]. Został zbadany przez weterynarza, jest odkleszczony, odrobaczony i zdrowy, w przyszłym tygodniu zostanie zaszczepiony, zapowiada się na czyściocha i super towarzysza. Pomimo traumy jaką przeżył, już w czwartek pozwolił się pogłaskać, zaczyna szukać kontaktu z człowiekiem i coraz bezpieczniej czuje się w obecności swoich opiekunów. Tak jak w środę po znalezieniu mały szukał najciemniejszych zakamarków w mieszkaniu żeby tam się zaszyć, tak wczorajszego wieczora, jak chciał spać spokojnie zwijał się w kłębek tak żeby być jak najbliżej opiekunów. Jest wesołym, fajnym psiakiem, który zapowiada się na wspaniałego i wiernego przyjaciela. Patrząc na Bąbla w tej chwili można przypuszczać że będzie topsiak średniej wilekości max do kolana. Bąbel przebywa w Białymstoku Zainteresowanych prosimy o kontakt: Maryla 504 32 34 84 Ania 607 14 14 01 Łukasz 507 95 98 00 [/INDENT]
 2. Monika witam w rzeczywistości egzaminów ZK. Ja podobne odczucia miałam jakiś czas temu jak widziałam na własne oczy egzamin PT. Już po pierwszym zdającym, który w koncertowy sposób zaprezentował całkowity brak wyszkolenia, m. in. 3 ucieczki z ringu, całkowity brak aportu itp., a zdał ten egzamin, chciałyśmy z koleżanką już robić zrzutkę (koszt egzaminu to "tylko" 90 zł) na to aby ona mogła podejść do egzaminu i pokazać jak pies powinien pracować. Od tamtej pory czasem przyglądałam się egzaminom ZK i muszę przyznać że widzę fajne rzeczy np. kwiatek z ostatniego egzaminu jaki wiedziałam - pies najpierw zdał IPO V, a dopiero później egzamin PT. Piłki i gryzaki które przewodnicy mają przy sobie, czy też smakołyki, którymi psy są karmione w czasie egzaminu nie są już dla mnie zakoczeniem.
 3. Widzisz ale tego czy ten pies potrafi ćwiczyć bez motywatora typu kamizelka się nie można dowiedzieć bo ta pani czy ten pan nie dają nam ku temu szansy. Ja mogę myśleć, ba być przekonana że pies ten pójdzie tak samo dobrze bez kamizelki ale widząc zawodnika w takim dopalaczu, niestety niesmak pozostaje.
 4. Mokka nic dodać nic ująć lepiej tego nie można było napisać.
 5. Nazarowa

  Kalendarz Zawodów

  Zawody 22.09 mają się odbyć przy okazji klubowki ras pasterskich niepolskich. Klub boksera organizuje chyba zawody 14.10. Niestety żadnych bliższych informacji ani o jednych, ani o drugich o tych zawodach nigdzie nie znalazłam.
 6. Za wpadanie na przewodnika w czasie przywołania do mnie moich dwóch znajomych również straciło punkty. Najlepiej psa nauczyć bardzo ładnego dynamicznego przybiegnięcia do przewodnika i wyhamowania bezpośrednio przed nim, a patrzeniem w twarz.
 7. To jeśli chcesz startować w zawodach organizpwanych przez ZK to musisz zostać jego członkiem - to że twój pies ma rodowodu nie przeszkadza w tym żebyś mogła zostać członkiem ZK. Jak już zostaniem członkiem, opłacisz składkę członkowską itp. możecie startować w zawodach spełniając oczywiście wymogi stawiane przez organizatorów (zgłoszenie, opłata startowego).
 8. O to hovek został potraktowany ostrzej niż zawodnicy na Mistrzostwach Świata. Tam również było kilka takich przypadków, ale cóż polskich sędziów oglądających te zawody było jak na lekarstwo, a szkoda bo mogliby się czegoś nauczyć. Oczywiście gratulacje dla wszystkich zawodników.
 9. No co poniektórzy potrafili się znacząco spóźnić i dojechać na sam finał spotkania:angryy: :niewiem: :chainsaw:
 10. Stanie i lanie smyczą gdzie popadnie nie jest dobrym sposobem na rozdzielanie gryzących się psów, ponieważ jest po prostu nieskuteczne. Nie wiem jak wygladało to lanie, które dostały suki, ale z pewnościa lepszym rozwiązaniem by była "szybka musztra", czyli trochę ćwiczenia posłuszeństwa, żeby suki wiedziały że to nie one ustanawiają tu reguły, a ich właściciele.
 11. Agnisia ja co prawda nie na belga ale na niemca czekałam 20 lat i po tych 20 latach do mego domu wreszcie zawitał niemiec. Tak że głowa do góry. Teraz czekam i poczekam sobie jeszcze trochę na swego maliniaka, bo oczywiście rude krótkowłose jest najpiękniejsze, ale wiem że też się doczekam. Tak jak pisze Monika marzenia się spełniają.
 12. Ze swego doświadczenia mogę dodać, że niektórzy sędziowie lubią gdy zawodnik z nimi na ringu współpracuje tzn. czeka na znak sędziego kiedy rozpocząć ćwiczenie, wydać następnął komendę w czasie zmiany pozycji, kiedy psa przywołać. W obedience może też być tak, że takie sygnały podaje komisarz. Najczęściej takim sygnałem jest skinięcie głowy. Trzymam kciuki za wszystkich startujących i życzę powodzenia.
 13. A ja się nastawiałam na to że dojadę do poznania o takiej porze żeby zdąrzyć przynajmniej na część zawodów i pokibicować znajomym startującym w sobotę.
 14. Koziołki obce są dopiero od klasy drugiej. Tam do aportu kierunkowego i aportu przez przeszkodę koziołki są zapewnione przez organizatorów.
 15. Nazarowa

  "węchówka"

  Wiem że to bardzo korci żeby powtórzyć jeszcze raz ćwiczenie wykonane super. Sama jeszcze do tej pory mam czesto takie odruchy i muszę ze sobą walczyć żeby tego nie robić :evil:. Z własnego doświadczenia i z obserwacji innych wiem że nie jest to dobre rozwiązanie.
×
×
 • Create New...