Jump to content
Dogomania

Nazarowa

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

About Nazarowa

 • Rank
  Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 1. Bąbel [INDENT] W środę 28.09.2011 w czasie spaceru po lesie mój pies znalazł takiego oto nieszczęśliwca, którego nazywamy Bąbel [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/1125/d33b016b205d9c2c.jpg[/IMG] [IMG]http://images50.fotosik.pl/1135/c75087d86794a46cgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/1116/e2dc696eafd1367e.jpg[/IMG] [IMG]http://images40.fotosik.pl/1116/4bb30ead9b310f99.jpg[/IMG] Prawdopodobnie ktoś (ładnie nazywając tego człowieka) tam go porzucił, wnioskując ze stanu w jakim został znaleziony napewno spędził tam kilka dni. Ma około 10-11 tygodniu, jest chłopakiem o czarnej maści, z białym krawacikiem i skarpetkami[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]. Został zbadany przez weterynarza, jest odkleszczony, odrobaczony i zdrowy, w przyszłym tygodniu zostanie zaszczepiony, zapowiada się na czyściocha i super towarzysza. Pomimo traumy jaką przeżył, już w czwartek pozwolił się pogłaskać, zaczyna szukać kontaktu z człowiekiem i coraz bezpieczniej czuje się w obecności swoich opiekunów. Tak jak w środę po znalezieniu mały szukał najciemniejszych zakamarków w mieszkaniu żeby tam się zaszyć, tak wczorajszego wieczora, jak chciał spać spokojnie zwijał się w kłębek tak żeby być jak najbliżej opiekunów. Jest wesołym, fajnym psiakiem, który zapowiada się na wspaniałego i wiernego przyjaciela. Patrząc na Bąbla w tej chwili można przypuszczać że będzie topsiak średniej wilekości max do kolana. Bąbel przebywa w Białymstoku Zainteresowanych prosimy o kontakt: Maryla 504 32 34 84 Ania 607 14 14 01 Łukasz 507 95 98 00 [/INDENT]
 2. Nazarowa

  doping na zawodach

  Monika witam w rzeczywistości egzaminów ZK. Ja podobne odczucia miałam jakiś czas temu jak widziałam na własne oczy egzamin PT. Już po pierwszym zdającym, który w koncertowy sposób zaprezentował całkowity brak wyszkolenia, m. in. 3 ucieczki z ringu, całkowity brak aportu itp., a zdał ten egzamin, chciałyśmy z koleżanką już robić zrzutkę (koszt egzaminu to "tylko" 90 zł) na to aby ona mogła podejść do egzaminu i pokazać jak pies powinien pracować. Od tamtej pory czasem przyglądałam się egzaminom ZK i muszę przyznać że widzę fajne rzeczy np. kwiatek z ostatniego egzaminu jaki wiedziałam - pies najpierw zdał IPO V, a dopiero później egzamin PT. Piłki i gryzaki które przewodnicy mają przy sobie, czy też smakołyki, którymi psy są karmione w czasie egzaminu nie są już dla mnie zakoczeniem.
 3. Nazarowa

  NOWY REGULAMIN OBEDIENCE wazny od 01.06.2007

  To jeśli chcesz startować w zawodach organizpwanych przez ZK to musisz zostać jego członkiem - to że twój pies ma rodowodu nie przeszkadza w tym żebyś mogła zostać członkiem ZK. Jak już zostaniem członkiem, opłacisz składkę członkowską itp. możecie startować w zawodach spełniając oczywiście wymogi stawiane przez organizatorów (zgłoszenie, opłata startowego).
 4. Nazarowa

  kilka pytań przed zawodami :)

  Ze swego doświadczenia mogę dodać, że niektórzy sędziowie lubią gdy zawodnik z nimi na ringu współpracuje tzn. czeka na znak sędziego kiedy rozpocząć ćwiczenie, wydać następnął komendę w czasie zmiany pozycji, kiedy psa przywołać. W obedience może też być tak, że takie sygnały podaje komisarz. Najczęściej takim sygnałem jest skinięcie głowy. Trzymam kciuki za wszystkich startujących i życzę powodzenia.
 5. Nazarowa

  "węchówka"

  Nazara naukę wyszukiwania zaczynałam od wybierania spośród 2 koziołków do aportowania - aporty położone obok siebie, psu do nawęszenia ręka, komenda i podejście z psem do aportów. Warunkiem jest to aby nie dotykać tego drugiego przedmiotu, żeby nie było na nim naszego zapachu. Później jak pies załapał już o co chodzi i do czego służy nos wzrastała liczba aportów, ich ułozenie, zamiana koziołków do aportowania na inne przedmioty, przysypywanie mojego przedmiotu innymi.
×