Jump to content
Dogomania

Ulka18

Members
  • Posts

    32358
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ulka18

  1. Moze juz w ciaze zajsc nie mogla :mad: co za cholerny dupek ja wyrzucil :angryy: a z drugiej strony to dobrze, ze juz nie bedzie rodzic i ze jest w dobrych rekach wolontariuszy
  2. Matko kochana :crazyeye: 100 zl to wystarczy na 5 psiakow :p minimalna wplata to 20 zl miesiecznie. Za 100 zl miesiecznie mozna zrobic jedna mala bude :p Prosze wybierzcie jakies staruszki bez szans na adopcje :modla: :modla:
  3. Ja jednak licze na to, ze pan wet sie zgodzi. Czekajmy na odpowiedz.
  4. Aukcja BIBI ma 315 wejsc w ciagu 1 dnia oraz 4 obserwujacych.
  5. Napisalam jednak zapytanie o sterylke aborcyjna, zobaczymy czy i co p.kierownik nam odpisze.
  6. Ja nie mam nic przeciwko sterylce aborcyjnej, ale chyba MTOZ i pani pezes. Chyba nie robia sterylek aborcyjnych. Jest podejrzenie, ze do mrowcinego boksu przeskoczyl Elf boksu nr 6. [QUOTE]Od: mtoz <[email protected]> Do: [email][email protected][/email] Data: 25 sierpnia 2006 20:51 Nie wiem jakim sposobem Mróweczka jest szczenna. Robiłem USG, bo nie mogłem w to uwierzyć.Dwie suczki na wybiegu i szczenność.Rozmawiałem z tą Panią z Warszawy, co była chętna na adopcje i będzie czekać przysyłając datek na jej ciążę. Pozdrawiam.[/QUOTE] [QUOTE]Od: mtoz <[email protected]> Do: [email][email protected][/email] Data: 26 sierpnia 2006 11:31 A jeżeli chodzi o rozbójnika to właśnie ten jest pierwszym podejrzanym.[/QUOTE] To jest prawdopodobnie ten rozbojnik : [img]http://mielec.bezdomne.com/galeria/Boks%206%20ELF%20(1).JPG[/img]
  7. A gdzie tam ;) Najwyzej w inne miejsce, gdzies z dala od centrum, zeby psy nie przeszkadzaly okolicznym firmom i zeby teren byl wiekszy niz ten dotychczasowy. I ze schronisko bedzie wzorowo rozplanowane, z wybiegiem i odpowiednim zapleczem (marzy nam sie takie jakie ma Pan Harlacz).
  8. Astra, Kasie teraz licza datki z aukcji. Moze lepiej zadzwon lub wyslij sms dla przypomnienia. A ja przesylam maila od P.Kierownika z kolejnymi dobrymi wiesciami: [QUOTE]Od: mtoz <[email protected]> Do: [email][email protected][/email] Data: 29 sierpnia 2006 12:54 Wieczorem będzie napisane i jutro wysłane.Tylko koło południa, bo [COLOR="Red"][B][SIZE="3"]rano jade do Lublina, gdzie mam możliwość kupić środki na odpchlenie zwierząt i terenu za marne grosze[/SIZE][/B][/COLOR].[/QUOTE]
  9. Hihi, rzeczywiscie ja prowadze ogolna skrzynke schroniska. Jesli jest cos naprawde pilnego wysylam do kierownika na jego mail. Kierownik niestety nie ma czasu odpisywac na wszystkie maile. Wiekszosc dnia jezdzi po jedzenie, interwencje, sprawy urzedowe, etc. Jesli chodzi o adopcje wirtualna, to nie ma problemu, wystarczy miesieczna badz kwartalna wplata i dane opiekuna do podania na stronie.
  10. Ze zdjeciami moze byc ciezko, to pies, ktory nigdy lub bardzo rzadko wychodzil z boksu :shake: sprobujemy
  11. [quote] [B][B]Od:[/B] [B]mtoz [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] Do: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [B]Temat:[/B] [B]adopcje[/B] [B]Data:[/B] 29 sierpnia 2006 11:32 [FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=lime][B]W czasie świeta poszło 9 szczeniaków i dwa psy.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=lime][B]Poszły równiez 2 psy do Pani, która była na święcie, ale wzięła psy ze schroniska na warunkach schroniskowych[/B].[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial][SIZE=2]Za adopcje "świąteczne" zarobiłem 25 złotych.[/SIZE][/FONT] [/B][/quote][B] Oby wiecej adopcji i zadnych oddanych psiakow :multi: :multi: :multi: [/B]
  12. Haniu :Rose: :Rose: :calus: :calus: Wszystkim, ktorzy przyczynili sie do adopcji Zorki oraz poprawy jej stanu, serdecznie dziekuje. :klacz: :klacz: :cool2: :cool2: :lilangel: :lilangel:
  13. Ewatr, dziekuje za dobre wiesci o Marylce. Dobrze, ze sie polubila z Meteorem. I ze sie nia tak dobrze zajmujecie z Gonia.
  14. [B]Niestety wiek psa sie potwierdza. Ma psina juz pare ladnych latek na karku. Moze mimo tego uda sie mu znalezc domek.[/B] [B][QUOTE] [B]Od:[/B] [B]mtoz [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] Do: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [B]Temat:[/B] [B]Re: Pies ze 124 - duzy bialo czarny- gdyby Pna znalazl chwilke - dzieki :-)[/B] [B]Data:[/B] 29 sierpnia 2006 11:22 Pies ten ma napewno 9-10 lat. Jest w schronisku pracownik, który pracuje 8 lat i jak przyszedł to ten pies juz był. [/QUOTE][/B]
  15. Ale znajomi, niech to geś kopnie...:mad: Sprocket szuka domku, jak tylko dowiem sie od kierownika, w ktorym jest teraz boksie, wystawimy Sprocketa na allegro.
  16. Moze Gonia cos wiecej wie. Ja tymczasem wystawilam aukcje [url]http://www.allegro.pl/item123954015_bibi_mala_sunia_absolutna_rewelacja_prosi_o_domek.html[/url]
  17. Daje ja wobec tego na allegro. Musi sie domek znalezc.
  18. Bede w schronisku w niedziele (prawdopodobnie), bo mamy akcje szczepienia 200 psow przeciw wsciekliznie - dzieki Beacie z Rzeszowa i jej wspanialemu wetowi. Jesli tylko baron wyjdzie z boksu, postaram sie zrobic zdjecia. Nt. wieku psa nie mam odpowiedzi od kierownika.
  19. Jak Żanetka w domku, to i na Zorke przyjdzie czas. A moze Bea mialas na mysli Zorke?
  20. Czekamy na informacje od naszych Kas. A tymczasem zalaczam artykul o schronisku i jego utrzymaniu. [QUOTE][COLOR="Red"]Śmieszne pieniądze w „przytulisku” Za kilkaset złotych pracują na trzy zmiany i w weekendy[/COLOR] Fot. A. Dziekan [img]http://www.echodnia.eu/zdjecia/m/26237-m.JPG[/img] Pani Izabela i pani Aleksandra zarabiają po 746 złotych miesięcznie. Kierownik trochę więcej – 1100 złotych. MIELEC. Dostają niecałe 750 złotych co miesiąc „na rękę”, a i tak nie zamieniliby tej pracy na inną. Pracownicy mieleckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na pensje i na utrzymanie schroniska na miesiąc mają 12 tysięcy złotych pewnych dochodów. Kierownik Andrzej Skowron zaznacza, że ostatnio schronisku udaje się uzyskać coraz więcej pieniędzy z różnego rodzaju darowizn i od prywatnych osób, które dowiadują się o przytulisku z Internetu. Ale gdyby brał pod uwagę tylko te pieniądze, które dostaje od władz samorządowych, na utrzymanie schroniska nie byłoby szans. Wylicza, że z tego źródła wpływa do kasy schroniska 12 tysięcy złotych miesięcznie. (Płacą gminy, z których terenu pochodzą zwierzęta). A na same pensje dla dziewięciu pracowników potrzebuje 11,55 tysiąca złotych. – Gdzie pieniądze na prąd, wodę, gaz, nie wspominając już o pieniądzach na utrzymanie ponad 700 zwierząt – przedstawia sytuację. Gmina miejska Mielec daje na schronisko 4200 złotych co miesiąc. W schronisku tymczasem mieszka około pół tysiąca zwierząt przywiezionych z jej terenu. – Gdyby tę kwotę podzielić przez liczbę zwierząt i liczbę dni w miesiącu, wyjdzie śmieszna suma. I jak za to utrzymać zwierzęta?! – podkreśla Andrzej Skowron. Z gmin otaczających Mielec pan kierownik nie przyjmuje już zwierząt, bo gminy przestały płacić na utrzymanie „przytuliska”. – Jeszcze tylko Czermin płaci miesięcznie 200 złotych. Borowa płaciła 80 złotych, ale i tego niedawno zaprzestała – dopowiada. Dlatego nie ma szans na podwyżki dla pracowników. Teraz dostają najniższą ustawową stawkę pensji plus 20 procent premii. Kierownik podaje, że wychodzi suma 746 złotych. Ale pracownicy nie zamieniliby tego zajęcia na inne. Mówią, że wolą pracować ze zwierzętami niż z ludźmi. Chociaż zajęć jest sporo. Pani Izabela i pani Aleksandra opowiadają, że przecież opiekować zwierzętami trzeba cały czas, nie ma wolnych weekendów, ani wieczorów. Ktoś musi być w schronisku nawet w nocy. Codziennie trzeba podać jedzenie i wodę kilkuset psom i kotom, posprzątać na wybiegach, podać lekarstwa. Nie ma przelicznika Tadeusz Siemek, szef Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Mielcu: - Te pieniądze dla schroniska nie są określane na podstawie jakiegoś przelicznika, że w schronisku jest tyle i tyle psów z terenu naszej gminy i na jednego psa jest określona stawka. To jest dotacja. Rada Miejska co roku uchwala pewną kwotę, jest ona dzielona przez 12 i w tej sumie wypłacana co miesiąc. Agata DZIEKAN [email][email protected][/email][/QUOTE] Jest okazja, zeby zobaczyc Pania Ize oraz Pani Ole (z Wojtkiem na rekach :evil_lol: )
  21. Ewatr, podobno to byl kiedys jego pies :shake: tak mi mowila wczoraj Beata przez telefon, nie wiem czy to prawda. Ze niby rodzice oddali bez jego wiedzy, podczas jego wyjazdu. Wczoraj poszlo 3 szczeniaczki (pieski) , a ich siostra niestety wrocila do schroniska. Wiadomo, suczki nie ida tak jakbysmy chcieli. A jak ludzie podchodzili do dziewczyn? Zauwazylas jakies negatywy?
  22. Goniu, dzieki za zdjecia Marylki. Naprawde gdyby nie te latka, znalazlaby domek.
  23. A Pan Harlacz byl u nas w Mielcu :multi: Rozmawial z p.prezydentem Mielca, jest pomysl budowy nowego schroniska. A stary teren przejelyby okoliczne firmy. Moze udaloby sie chociaz czesciowo zrobic takie schronisko jak to na zdjeciach. Pan Harlacz to konkretny gosc - cytuje naszego kierownika.
  24. Pasiaste olbrzymy czekaja na domki. A Cioci Arachne bardzo dziekuja :calus: :calus:
  25. Ronja, dziekuje :calus: moze sie uda
×
×
  • Create New...