Jump to content
Dogomania

Magda

Members
  • Posts

    8174
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Magda

  1. Zależy co chcesz zrobić, czy podciąć, czy ogolić na np. sznaucerka. Mnie jedna wizyta kosztowała ok. 50 zł (był golony na sznaucerka)
  2. [b]SwEet_LiLi[/b] Odpowiem na twoje pytanie, ale nie wiem czy mam rację :oops: Myslę, że na rowerze nie osiągniesz aż tak zawrotnej prędkości, żeby miało psa przewiać, a w bardzo wietrzny dzień to się nawet nie chce jeździć na rowerze... Gorzej myślę z oczami bo różne pyłki itp. mogą podrażnić oczka. Raz się zdarzyło, aby Miki miał podrażnione oczka. Więc na pewno nie ma przeciwskazań co do jazdy rowerem z psiakiem :D
  3. Ojej Wind, gratuluje tak mądrej psiny i takiego instruktora :D jestem pod wrażeniem, naprawdę :thumbs: U mikiego zauważyłam, że bardzo lubi biegać i aportować i chciałabym z nim ćwiczyć agility, ale nie ma gdzie :cry: Ale możemy się pochwalić, że miki umie: -siad, -leżeć, -dać łapę, -przybić piątkę, -zostać, (np. przed przejściem przez ulicę) -czekać, (na mnie na spacerze) -hop, -wracać, (jeśli sie oddali) -chodź, (kiedy zostanie w tyle) -przynieść kaczkę i kość (do rąk), -szukać domowników, -szukać kaczki i kości, -aportować, -reaguje na słowa jeść, lub chodź jeść, -idź się napić (idzie do miski z wodą np. po zabawie) -idź do miski (idzie sprawdzić co jest w misce, czy nie ma jedzenia :D ) -a ostatnio chowam mu smakołyki w domu i karzę mu szukać i węszy wtedy jak zawodowca :P - o i taka najśmieszniejsza rzecz to przynoszenie kapci, kiedy domownik wraca do domu :P (miki jak sie cieszy to wszystko bierze w zęby i przez to jak znajdzie kapcie to przynosi do nóg) bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy jest się bardzo zmęczonym, a kapci nie można znależć :wink:
  4. A kto wybiera się do Koszalina?? 24 lipca?? Może zobaczę znajome twarze... :P
  5. Kilka tygodni temu byłam po raz ostatni u fryzjera z Mikim. Podobnie jak york [b]Goldenmanki[/b] Miki denerwuje się i dyszy. Po wizycie dostał chrypki :cry: To było w piątek. W sobotę pies miał biegunkę i spał. Widać było , że ma doła. Chodził z podwiniętym ogonem przy ścianach itp. W niedzielę było coraz gorzej i postanowiłam pójść z nim do lekarza. Dostał zastrzyk na rozkurczenie brzuszka i tabletki... :( Do czwartku miał doła i z nikim sie nie chciał zadawać, ale na szczęście wszystko wróciło do normy :wink: Fryzjerka była miła, rozmawiała do psa, głaskała. Sama była kiedyś hodowcą, ale pudli. I ma ich w domu aż 4. Postanowiliśmy, że Mikiego będzemy sami strzygli :wink:
  6. Witamy Was wszystkich na forum!!!!! Buziaki :P
  7. To my się przypomnimy troszeczkę. To sa zdjęcia z naszego wyjazdu nad morze i z działki w tamten długi weekend :D Przepraszam za jakość, ale jeszcze nie mamy aparatu cyfrowego i zdjęcia były robione przez telefon kom. :oops: Może będzie widać....... :evil: Działka: [img]http://img35.echo.cx/img35/5886/mikinatrawie8er.jpg[/img] [url]http://img35.echo.cx/img35/9694/mikisiedzi0sk.jpg[/url] [img]http://img35.echo.cx/img35/9220/mikibiega2pu.jpg[/img] Koleżanka Metza [img]http://img141.echo.cx/img141/7788/mikiimetza5eq.jpg[/img] ciekawe gdzie ona jest:) [img]http://img35.echo.cx/img35/5622/metza6xh.jpg[/img] A teraz plaża: kopie sobię [url]http://img35.echo.cx/img35/6128/mikikopie2ts.jpg[/url] Ucze się pływać 8) [url]http://img141.echo.cx/img141/1036/mikipywa4dl.jpg[/url] [img]http://img141.echo.cx/img141/7323/mikinaplay1jw.jpg[/img] ale ja wyglądam :P [url]http://img35.echo.cx/img35/8106/rozczochrany1uf.jpg[/url] O jej teraz dopiero zobaczyłam jakie te zdjęcia są niektóre duże:( przepraszam, ale nie mam już sił ich zmniejszać :oops:
  8. [quote]odrobaczamy raz na pół roku... [/quote] A ja Mikiego odrobaczam co trzy miesiące preparatem [b]vetminth[/b] bo mama tak chciała, bo ja psa całuje i przebywam z nim cały czas. :lol:
  9. [size=6][color=red][b]A my musimy się pochwalić, że Miki kończy w sobotę swoje 1 urodzinki!!![/b][/color][/size] Nie będzie mnie przez ten weekend dlatego was informuje wcześniej :lol: Ale się cieszę. A przy okazji to właśnie jest mój 100 pościk!! :laola: Będziemy świętować na łonie natury i może wybierzemy się na plażę, za którą miki poprostu przepada :evilbat:
  10. Hura!!!! Okrągły roczek!! Sto lat dla [b][size=6][color=red]OFRUSI[/color][/size][/b] :thumbs:
  11. Jeejj [b]bravo[/b] dla [size=6]Tolusi[/size]!!!! Wszystkiego dobrego dla naszej małej :laola:
  12. [b]Daga[/b] Słuchajcie, a takie młode osoby tzn. 13, 14 to także mogą jechać na ten zjazd? Bo wiecie mnie np. mama by nie puściła, a przecież w razie czego to nikt z was nie będzie odpowiadał za osobę niepełnoletnią. Tak pytam tylko. :oops:
  13. Słuchajcie, czy podczas cięcia psa u fryzjera piesek musi być uśpiony?? Bo mój znajomy idzie w tygodniu obciąć yorka na sznaucerka i wet, który jest też fryzjerem ma zamiar go uśpić. A przecież ten maluch ma dopiero 5 miesięcy!!!! Ja myśle, że nie powinno się usypiać :evil: Mój pies nie był wcale usypiany. Jak myślicie powinien iść do tego fryzjera?? :roll:
  14. Niestety wiem co przeżyłaś :cry: Ja przez nasz wypadek juz nie chodzę w to miejsce. Nie chcę przeżyć tego samego jeszcze raz :evil:
  15. [b]Rzaba[/b] To werterek miał wielkie szczęście!! Dzięki tobie!! Dobrze, że miałaś głowę na karku :thumbs:
  16. Ja także witam Ciebie Mario!! Życzę udanej zabawy!! :smilecol:
  17. I ja także składam najszczersze życzenia sukcesów, szczęścia i wielu radości [b][color=red]Marioli, Palermo i Kikuni[/color] :smilecol: [/b]
  18. [b]Alutka[/b] Właśnie chodzi o to, że ta pani która ma tego "yorka" twierdzi, że to york!! Ja jej mówiłam, że musiała kupić jakąś mieszankę, ale ona i tak sie upiera. I co ja mam na to powiedzieć? :roll: A o miniaturyzowanie to chodzi mi o to, że po co są miniatury miniaturek? Są sznaucerki miniatórki, yorki miniatórki i po co nam jeszcze bardziej zminiaturyzowane?? To są już karłowate.... :evil:
  19. A tutaj jamniczek mojej koleżanki Oli, ma na imie Filip i ma 11 lat. :D [URL=http://www.imageshack.us][img]http://img155.echo.cx/img155/5866/filipeczek4fa.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.imageshack.us][img]http://img155.echo.cx/img155/1534/filipek3oc.jpg[/img][/URL] [URL=http://www.imageshack.us][img]http://img155.echo.cx/img155/5567/filipek3rt.jpg[/img][/URL] A tu jego przyjaciel chomiczek: [URL=http://www.imageshack.us][img]http://img155.echo.cx/img155/9769/chomiczek6iy.jpg[/img][/URL]
  20. [b]Malwi[/b] To gratuluje!!! :laola: Ja także chciałam być wegetarianinką, ale rodzice są przeciw :evil:
  21. A ja zapytam, czy włoski na pupie mogą być pofalowane? Czy musza być koniecznie proste jak struna? :silly:
  22. [b]Pyzo[/b] A mam pytanie, ile ma twój psiak? Bo Miki ma 12 miesięcy i także się tak zachowuje, ale staram sie go tego oduczyć. Myslę, że potrzeba czasu, aby piesek sie nauczył, że nie wolno uciekać. Tydzień temu byłam u kuzyki. Ona także ma yorka. Piesek jest bardzo posłuszny, na każde zawołanie podbiega do swojej pani. Na początku bałam sie spuszczać Mikiego ze smyczy, ale jednak sie skusiłam. Pozwoliłyśmy odejść psiakom na większą odległość i wtedy zawołałam Mikiego do siebie (oczywiście nie przyszedł :evil: ) wtedy kuzynka przywołała swojego. Gizmo bo tak sie nazywa ten piesek podbiegł od razu, a za nim Miki. Po tygodniu Miki nauczył się, żę na moje wołanie należy przyjść. A to wszystko dzięki Gizmowi. :D :D W końcu psy szybciej uczą sie od innych psów!! Np mój nauczył się podnosić nogę właśnie od Gizma. :P
  23. Miki odkąd pamietam zawsze przynosił misia lub inna zabawkę kiedy zobaczył, że ide się położyć. Nie mogłam mu odmówić zabawy :P Rzucałam mu misia i kazałam zostać na miejscu w pozycji siedzącej ( na początku trzymałamgo za kudełki na dupce). Po jakimś czasie kiedy słyszał komendę "zostań" to zostawał, a potem na sygnał "bierz" leciał po zdobycz:) Kiedy wpoił sobie komendę "zostań" to rozpoczełam kolejny etap nauki. Na dworze lub na działce kazałam mu usiąść i zostać. Po chwili powoli oddalałam sie od niego i cały czas kazałam zostać. Kiedy odeszłam dosyc daleko to mówiłam "chodź" i wtedy pies do mnie podchodził, w nagrodę dostał smakołyk (udało mu się wykonać to ćwiczenie poprawnie za 3 razem:D ). Teraz na komendę "zostań" posłusznie zostaje w miejscu i już nie ma problemu np. na przejściu. Tak ja nauczyłam Mikiego zostać, ale każdy ma inne metody. Werterek szybo sie nauczy bo jak już napisałaś to umie już wiele komend. Życzę sukcesów!!
  24. U mnie na osiedlu także jest suka yorka co ma 5 lat i waży "do kilograma". Włos ma bardzo gruby, a pysk wcale do yorka niepodobny- taki płaski, nos wygląda jakby wrósł tej suczce między oczy. Ja także jestem przeciwna miniaturyzowaniu piesków, ale co możemy zrobić :evil:
  25. Ojejku dawno mnie nie było :oops: Ale ja także chcę złożyc najserdeczniejsze życzonka dla Tofficzka, Fleur i Feniksa z okazji 1 urodzinek. My będziemy świętować 28 maja. Dużo mamy tych pierwszoroczniaków!! :D
×
×
  • Create New...