-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Przepiekne stare miasto - polecam
-
Ucałuję go o 2 jak pójde do niego z wolowinką .
-
Przed chwilą byłam karmić - mały otwiera oczy a o cycka walczył jak lew . A tak w ogóle to co Wy jeszcze robicie przed kompem - SPAĆ - to przeciez ja mam nocne dyżury jako matka karmiąca he he .
-
No cóż czasami mam wrażenie ze jest trochę cofniety - idzie np w odwrotnym kierunki niż jest mama ale z drugiej strony ja też mu sie kojarzę z jedzeniem . Mile mnie zaskoczył wczoraj w nocy bo przebudzilam się miedzy karmieniami a on polazł sam do mamy i sam się poczęstował ( a często majac mordkę przy cycku nie potrafi na niego trafić )- od 2 do 6 rano nie pilnuję suki wiec spi z małymi . Nie dziwcie się że suka ma wyliczany czas z dziećmi bo inaczej nie mialabym szans na karmienie Mikrusa - jego rodzeństwo jest nienasycone i wypija co chwila wszystko co moze . Co do oczek to ze wzgledu na infekcję musiałam mu je wczesniej rozkleić , nadal ma przemywane ale sam ich jeszcze nie otwiera . widziałam tez próby prostowania nóg ale jeszcze się nie udaje - bardzo mu się trzęsły .
-
dzisiaj go dokarmię po 2 w nocy kiedy będę kładła sie spać . Do 6 rano nawet jak prześpię jedno karmienie to przynajmniej nie zglodnieje . Nawet kiedy sam szuka cyca i zacznie sam ssać to i tak się przy nim nie utrzymuje więc przy kazdym karmieniu trzeba go chronić przed rodzeństwem .
-
To imię mi się podoba Miłośnik wina, tańca, śpiewu, sztuki ect
-
Waże rano i wieczorem . Po pierwszej nocy bez dokarmiania waga spadła o 10do 20 gr ( mały sie rusza na wadze i ta sie waha ) Wieczorem po dniu bez dokarmiania waga taka sama jak rano . Tak już 2 dni .
-
Piękne maluszki a imiona -REWELACJA . Ja myśle teraz nad imionami na M .Mikruska przestałam dokarmiać , zaczął sam szukać cyca i chętniej ssać ale - waga spadła i nie rośnie , tak wiec od dzisiejszej nocy znowu zaczynam tucz . Mały fajnie układa nóżki w czasie ssania [URL="http://img524.imageshack.us/i/img95891.jpg/"][IMG]http://img524.imageshack.us/img524/9276/img95891.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img297.imageshack.us/i/img9591q.jpg/"][IMG]http://img297.imageshack.us/img297/551/img9591q.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img195.imageshack.us/i/img9593.jpg/"][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/7146/img9593.jpg[/IMG][/URL] Byczki w piątek kończą 3 tygodnie [URL="http://img21.imageshack.us/i/img9584t.jpg/"][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/983/img9584t.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img24.imageshack.us/i/img9587e.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/122/img9587e.jpg[/IMG][/URL] ten maluch kiedy dorosnie będzie jasno kremowy [URL="http://img24.imageshack.us/i/img9573apa.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/3716/img9573apa.jpg[/IMG][/URL] Dobranoc [URL="http://img24.imageshack.us/i/img9559uwr.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/7180/img9559uwr.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img134.imageshack.us/i/img9560.jpg/"][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/923/img9560.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img21.imageshack.us/i/img9561.jpg/"][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/434/img9561.jpg[/IMG][/URL]
-
ja zgłaszałam na europejska ras tybetańskich na prywatnego maila który był tam podany - dostałam potwierdzenie ze przyjęli .
-
UKRAINA - spis wystaw 2009 +jak zrobić championat Ukrainy
rodzice replied to panienkabubu's topic in 2009
he he ja też się nie zarzekam - rośnie mi hawanka -
znalazłam w necie [FONT=Arial][SIZE=2][URL="http://www.sauron.bulterier.eu/content/view/23/56/lang,pl/"]SAURON FCI - Bull Terrier Kennel - Canine Herpes Virus[/URL] i dawkowanie [U][url]http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/euricanherpes/V-059-pl1.pdf[/url][/U] internet to jednak skarbnica wiedzy [/SIZE][/FONT]
-
Sunia mojej szwagierki straciła cały miot jak była własnościa kogoś innego . Odkupiliśmy sunię z zaleceniem , zeby pilnować suki bo nie chce karmić swoich dzieci jak ja kiedyś pokryjemy . Nie bylo mowy o jakims wirusie . Pokryta została już u szwagierki i pieknie sama wychowała potomstwo - wszystkie zdrowiutkie . Teraz pojechala do tego samego samca , urodziła 6 szczeniat i w ciągu kilku godzi kiedy szwagierka była w pracy 4 padły . Dwa ostatnie szybko zawiozla do weta . Nie dawał im żadnych szans ale ona poplakala sie i poprosila jednak zeby cos zrobił . Dostaly jakies zastrzyki i cóż - zyją - mają juz 6 tygodni . Jeden jest ogromny drugi tez miniatura . Mówiłam szwagierce właśnie ze słyszałam o szczepieniu suki w ciąży i dlatego pytam . Następnym razem trzeba bedzie sunię i samca zabezpieczyć - no wlaśnie a samców nie mozna szczepić np przed kryciem ,zeby nie doszlo do zakazenia ? I jeszcze jedno - tę szczepionkę należy zamówic , czy jest ogólnodostępna ?
-
UKRAINA - spis wystaw 2009 +jak zrobić championat Ukrainy
rodzice replied to panienkabubu's topic in 2009
Polecam goraco Wilno ! Co do Lwowa to wybralismy bardzo dobry hotel 300 metrów od wystawy wiec na warunki absolutnie nie narzekam - wystawa była w hali - organizacja wystawy super , były piekne rozety ( dostalismy za 1 miejsce i za BOBa drugą ) Nawet przerwa obiadowa na wystawie obfitowała w atrakcje bo tańczyły zespoły dzieciece - przez godzinę .Nie załapałam się na championat bo miałam euro a akurat przyjmowali w hrywnach a ja tyle przy sobie nie miałam - albo odwrotnie , w kazdym razie mialam jedną walutę a oni chcieli akurat drugą . -
słuchajcie tak z innej beczki - czy ktoś wie , czy sa jakies szczepienia dla suk bedących juz w ciąży zabezpieczajace przed herpes ( chyba tak to sie nazywa ) wirusem . Chodzi mi o wirusa który zabija szczenieta po porodzie . Mojej szwagierce poszedł prawie cały miot , z 6 uratowały sie 2 a lekarz nie slyszal o takim szczepieniu . Mnie sie coś obilo o uszy ze coś takiego istnieje .
-
Teraz Mikrus pije cyca - nabiera sił zeby mnie w nocy wykończyć :evil_lol: . Faktycznie nie jest juz taki chudziaczek bo chociaż łapki cieniutkie to brzusio jest zaokrąglony . zastanawiam się kiedy wejść z odrobaczaniem zeby znowu mu się coś nie stało .
-
Wiecie co do naturalnej selekcji to moje dzieci tez nie miałyby szans na przeżycie - obydwie ciąze przelezane na tabletkach i zastrzykach , dzieci urodziły sie chore . Walczyłam o nie kilka lat . Teraz dorobilam sie juz slicznej wnuczki . Taką walkę o chore i slabe mam juz we krwi wiec ja po prostu nie mam sumienia . Oczywiscie wiem ze czlowiek to nie psiak ale chodzi mi o to ze jestem za miękka i daję szansę jeśli takowa istnieje . Oczywiscie jesli mikrus sie wykaraska to nie bedzie dopuszczony do hodowli .
-
mój Mikrus nie miałby zadnych szans , za chwilę sunia będzie karmiła na stojaco wiec też nie siegnie do cyca i trzeba bedzie pomagać . Co do maleńkich karakułów - przeslodkie - gratulacje .
-
U nas waga spadla - 260-270 , efekt jednej nocy . Mój organizm niestety się zbuntował , okazało się ze jednak sen jest człowiekowi niezbędny do życia . O 2 w nocy poczułam ze jeśli zaraz nie polożę sie spać to zemdleję . A Mikrus jak na złość gębucha zamknieta i ani myśli pić cokolwiek . Dałam mu wiec porcyjkę mięsa i położylam się .O 6 rano wstałam wystraszona i dalej małego do karmienia , ten znowu nic . 15 minut sie meczylam żeby wdusić mu do pyszczka troche mleka z cyca . Ogarnęła mnie taka frustracja ze zostawilam go - jak nie chcesz zyć to nie , ja juz nie mam siły ale tym razem kojec zamknięty i akira osobno . Przetrzymalam wszystkie . O 9 następna próba - Mikrus rzucił sie na matczyne sutki i nawet nie musialam mu gębuchy otwierać - nagle wiedział jak sie ssie i do czego służą łapki . Wiecie ja juz nie wiem czy on tylko nie chce umrzeć śmiercią glodową czy ma plany na normalne psie zycie . [URL="http://img15.imageshack.us/i/img9512m.jpg/"][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/5654/img9512m.jpg[/IMG][/URL] Łapka Mikruska i Mojito do którego lubi się tulić [URL="http://img194.imageshack.us/i/img9517y.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/7295/img9517y.jpg[/IMG][/URL] Byczki ( oprócz Mikrusa rzec jasna ) zaczynają juz chodzić [URL="http://img198.imageshack.us/i/img9511k.jpg/"][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/5725/img9511k.jpg[/IMG][/URL] i otwierać oczka [URL="http://img44.imageshack.us/i/img9524i.jpg/"][IMG]http://img44.imageshack.us/img44/7727/img9524i.jpg[/IMG][/URL]
-
Miniaga - a moze przyczyną była toksyczna farba na zabawkach ?
-
Witam Mikrus - waga 280 gr Kilka lat temu miałam szczenię posokowca które w wieku 10 dni zaczęło slabnąć i odmawiało jedzenia . Było male , wątłe i lejace się . Wet kazał podawać glukozę i wołowinkę wpychać na sile do dzioba w wielkosci łebka ok zapałki . Mała została odrzucona przez matkę i rodzeństwo . Nabrala wkrótce sił i zaczęła ssać mamę ( która nadal jej nie chciała ) Kiedy była już silna matka przyjęła ją spowrotem . Sunię odchowałam , znalazła szczęśliwy dom na Mazurach w domu lekarzy :lol: Teraz przypomnialo mi się to , lekarz pozwolił więc mały dostaje taką porcyjkę 3 x na dobę . Żółtko z mlekiem dostaje 1 x na 2 dni w ilosci 1 a teraz 2 kroplomierze ( zamiast witamin na wzmocnienie ) Wet wie . Najważniejsze ze nie ma biegunki a waga rośnie . Kiedyś tak odkarmiano psy które żyły i miały sie dobrze - znam osobiscie ( boksery ) Żółto jest w małej ilosci , tyle ze zabarwia mleko na pomarańczowo - nie przesadzam z tym . Jedno co mnie trochę martwi to to ,ze Mikrus nie chce chwytać cyca i trochę trwa zanim go zmuszę . Wyduszam pokarm , otwieram mu na siłę pychola i wkładam cyca , przytrzymuję i za którymś razem zaczyna wreszcie sasać . Kiedy zassie to pije mleczko powoli ale chyba juz efektywnie bo zasypia potem spokojnie a brzuszek ma okrągły . Nie mogę się doczekać chwili kiedy zacznie jeść sam bez pomocy . No i mam jeszcze jedno zmarwienie - 19 sierpnia wylatuję na wakacje - psy zostają z moją córką . Chyba tam osiwieję . Na moje dziecko mogę liczyć w 100 % ale gdyby on jadł już lepiej bylabym spokojniejsza . Chyba przed wyjazdem przejde z nim już na startera .
-
[URL=http://img44.imageshack.us/i/img9489z.jpg/][IMG]http://img44.imageshack.us/img44/9458/img9489z.jpg[/IMG][/URL] jak ptaszek w garści
-
miś polarny taki słodziak ze faktycznie tylko do całowania
-
Mikrus waży już ( waga sprzed 5 minut ) całe 250 gr . niestety albo ja jestem dla niego zbyt wymagajaca i zbyt czesto zmuszam go do jedzenia bo przystawiony do cyca ma gdzies ssanie i walkę albo ma dość . Nie reaguje na jedzenie w ogóle , cycek już podpompowany wciskam mu do gebuli i pukam po glowie zeby zaskoczył . Koniec końców od łaski trochę possie . Mięsko też na siłe . Ważne jednak jest ze zaczął wreszcie przybierać . No cóż skoro mam go paść jak gajora to będę go pasła choćby miał mnie za to znienawidzić . Bardzo bym chciała doczekać momentu kiedy sam zacznie szukać jedzenia . Byczki ( rodzeństwo ) przecietnie ważą już około 940 gr a maja dopiero 2 tygodnie !
-
Tak wygladał po urodzeniu - na tle białego najlepiej widać jak teraz został w tyle [URL=http://img403.imageshack.us/i/img92231.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/8638/img92231.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img34.imageshack.us/i/img92561.jpg/][IMG]http://img34.imageshack.us/img34/5765/img92561.jpg[/IMG][/URL]
-
o usg pytałam , można zrobić ale wet mówił ,że to na razie nie ma sensu skoro mały je i przybiera