Jump to content
Dogomania

góral

Members
  • Posts

    1608
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by góral

  1. No tak większość czarnych standardów w Polsce to rodzina, chociaż ostatnio, właśnie przez mioty po Domenico nieco odleglejsza, ale korzenie są wspólne :P
  2. Wystawowe fryzufy nie przeszkadzają w PT czy agility, ojciec mojej Zuby, a dziadek? twojego przyszłego maleństwa zrobił PT i był ostrzyżony na lwa :D
  3. Jeśli dobrze pamiętam to było strzyżenie na Węgrzech, widziałem ją na żywo i dobrze pamiętam ten brązowy miot, wielka szkoda, że w Bibi nie pojawiają się brązy :cry:
  4. Atena Bi Bi?
  5. Ja bym też chętnie pojechał z "pomponami" :P , ale dla mnie to kawał drogi, w lutym może być różnie, choć jak byłem kilka lat temu, to panowała piękna wiosna :P
  6. A ja się tam cieszę z sukcesu przyjaciół :P
  7. góral

    Brno

    Flashka czy Ty jedziesz może na 2 dni? Właśnie dzisiaj dostałem potwierdzenia.
  8. góral

    Brno

    Ja będę w niedzielę :P
  9. góral

    Brno

    Jeśli ktoś wybiera się 12-13 lutego do Brna to na stronie [url]www.vystavypsu.cz[/url] jest podane plan sędziowania i stawki (ilość) :D
  10. [quote name='Fuka']Ha, to ja Wam teraz pudlarzom herezje powiem:) Bo ja w ogóle nie lubię pudlich fryzur, ale mam też poczucie, że jeżeli suczka będzie ładna, to warto ja w ramach promocji rzadkiej a wspaniałej rasy popokazywać. I wtedy uważam, że trzeba bedzie zacisnąć zęby i przygotować ją odpowiednio i pokazac.... Eh - tylko boję sie tego, bo to strasznie dużo roboty. Szczegolnie biorac pod uwage to, że na spacerach do takiej siersci wszystko sie czepia, a jeżeli doliczyc psią miłość do wody i pływania, to już się boję :roll: A co do suszenia profesjonalnym sprzetem - to w moim wykonaniu suszenie pudla standarda (czyli u nas one chyba sie nazywaja duże) przed strzyżeniem - wynosiło jakies 4-5 godzin :oops: Od te pory wiem, że trymowanie to dla psa małe piwo - można je rozłożyć na raty - a suszenia i strzyżenia nie.... I jeszcze co do balasterow - z tego co pamietam, tam gdzie pracowałam (a scislej uczyłam sie) - panował zakaz używania tych dmuchaw do suszenia wystawowych pudli. Uzywają tylko zwykłych suszarek na statywie. Chodziło o to, że blaster - daje ogromny pęd powietrza, nie da sie połączyc jego użycia z rozczesywaniem, tak wiec - jeżeli chodzi o pudle - to tylko dobra profesjonalna suszarka. Blaster moze być uzyty tylko jako substytut otrzepywania sie przez psa. Uff nie wiem czy jasno napisałam o co mi chodzi :hmmmm:[/quote] Z tym dużym pudlem wcale nie jest tak żle po moim domu biega taki wystawowy standard i wcale nie narzekam z tym suszeniem, w końcu połowa psa jest bez włosa :D także czasowo to wychodzi porównywalnie ze średniakiem.
  11. To może do Cehtickiej? :D
  12. Mój wolny czas niestety dzisiaj sie kończy. Ja jestem nauczycielem i teraz przez dwa tygodnie miałęm ferie :P ale wszystko co dobre musi się skonczyć :bigcry: Jeśli chodzi o apricoty mini to je nie jestem ekspertem, ale piesek z tej strony, którą podałaś Castle Yard's Vincent, to jeden z moich faworytów, widziałem go na kasecie ze światówki z Amsterdamu i jest bardzo ładny, był chyba najlepszą miniatura w tym kolorze na tej wystawie. Dla mnie wadą jest tylko kego kolor, wg mnie zbyt ciemny, ją lubie apricoty nieco jasniejsze, ale to jest bardzo subiektywne.
  13. Chyba tracę wzrok, bo poza nami nikogo nie widzę :placz: :shake:
  14. Chyba jestem złym prorokiem, bo wszyscy zniknęli :-?
  15. Pamiętam, że pies z tej hodowli pojawił się 2 razy w Polsce, chyba 2 lata temu, był wystawiany w Łodzi i Poznaniu i faktycznie bliżej mu było do dużego, niż do miniatury, co dzisiaj jest rzadkością. Widzę, że dyskusja się rozwija :D
  16. Już znalazłem swój błąd :oops: Para, o której mówiłem to rodzice Rodeo iz Severnoi Venezii, który jest w tej samej hodowli. Bibi może tam z Jaśminą :P
  17. O i to jest, jesli dobrze pamiętam, mamusia Bibilota, a ojcem jest Sporrens od Denisovej. To się niektóre osoby zmartwią, gdy zobaczą, że zmienili sędziego :cry:
  18. A czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wstawić zdjęcie zapisane na płycie :modla: :modla: :modla:
  19. [quote name='Sonya-Nero']No to góral specjalnie dla ciebie :wink: ten srebrny miniaturowy pudel podoba nam się z BiBi już od ładnych paru lat.. to Multi Ch. Bibilott LOYD [img]http://www.zone.ee/siimline/images/poodles/sharm02.jpg[/img][/quote] Tak tak, ja dobrze znam tego pieska, ma cydny kolor, ale ja chyba wolę te z Sewernaya Wenecji - nie tak sie to pisze, ale ja nie znam rosyjskiego, wiesz o kogo chodzi, wstawiłbym zdjęcie, ale nie wiem jak się to robi :cry: Frosh super, że synek ma się już lepiej, towarzystwo miał jak u Lyncha :P
  20. To wielki kraj i jest tam mnóstwo pudli, są różne, ale te które pojawiają się na wystawach są bezkonkurencyjne, oni sprowadzają psy z całego świata i na efekty długo nie muszą czekać, a jak te psy są przygotowane :o b rak słów. Polecam stronę [url]www.poodle.ru[/url]
  21. średniaki!!! przede wszytkim, w srebnych tak samo, chociaż w tym kolorze śliczne są także miniaturki, u mnie w domu powiedzieli, że na jakiś czas mam dać sobie spokój z czarnymi i przydałby się inny kolor, więc trzeba się rozglądać :lol:
  22. No ale to wielka podróż. Ja bym pojechał tam na Euroazję, pooglądać pudle i kerry blue :P Ciągle się dziwię tym Rosjanom skąd oni mają takie srebrne i apricoty? W całej Europie z reguły są słąbsze od tych klasycznych a tam :o
  23. Te już też skopiowałem :D Jedziesz do Katowic?
  24. NIe to wiedziałęm, ale ostatnio oglądałem zdjęcia z Euroazji i...... :o :o :o :o :o :o Masz może jakieś jego zdjęcia? :P
  25. U mnie jest poza wszelkimi rankingami, to dla mnie ideał, taki średniak to marzenie, gdzie go widziałaś?
×
×
  • Create New...