Według mnie ważniejsze od misek na stojaku czy podłodze jest to aby pies po posiłku trochę odpoczął, a nie skakał, biegał czy bawił się z psami. Przecież skręt żołądka następuje gdy pies jest w ruchu i ma wypełniony żołądek (wtedy żołądek obraca się wokół osi), a nie w momencie jedzenia z miski.
Wysokim psom łatwiej jest jeść czy pić wodę gdy miska stoi na podwyższeniu, przynajmiej tak jest w naszym przypadku