Jump to content
Dogomania

Asiu_lek

Members
  • Posts

    38
  • Joined

  • Last visited

Asiu_lek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

  1. Prof.Roman Lechowski - SGGW Klinika małych zwierząt, jeśli podejrzenie nowotworu onkolog dr Jagielski - również SGGW
  2. Wścieklizna przenosi się raczej tylko przez pogryzienie. Twój pies jest zagrożony wścieklizną jeśli zostanie pogryziony przez zwierzę chore na wściekliznę, ponieważ wirus jest w ślinie. Badanie łapy tego zwierza nic by nie dało ponieważ do badania w kierunku wścieklizny potrzebna jest głowa!! Generalnie - nie masz się czym martwić!!
  3. Jeżeli codziennie temperatura jest taka sama to może taką po prostu ma, przed porodem drastycznie spada. Pamiętam że mojej suce zaczęła temperatura spadać ok 10 dni przed porodem tak z 38,5 stopniowo na 37,3 ja już w gotowości wet również a tu przez tydzień nic. Na dzień przed porodem w nocy zaczęła ziać a kilka godz. przed porodem temperatura spadła na 36,5.
  4. KORONA, ten śliczny dożek to moja przesłodka Mireya z Malinowego Ogrodu, niestety już nieco urosła a dla mnie mały dożek to coś najśliczniejszego na świecie !! Teraz ma prawie 6 miesięcy i właśnie jest na etapie taranowania i rozdeptywania wszystkiego co napotka na swojej drodze, i zazwyczaj jej się udaje, niesamowicie mobilny dog :roll:
  5. raczej u weta, drogie to to jest, ale działa, i myślę że warto. Oczywiście do mięska swoją stroną witaminki, ja mojej 5-cio miesięcznej dożynce daję Megavit fosfovit, bardzo wydajny - tabl. na 20kg i do tego Arthroflex.
  6. z tego co zaobserwowałam u swoich to mój 5-cio letni dog prędzej będzie się delikatnie bawił z młodym jamnikiem niż moja stuknięta 5-cio miesięczna sunia, brak wyczucia po prostu i zbyt wielka różnica wagi. Natomiast wiem że siostrzyczki mojej suńki bawiły się z młodym, również paromiesięcznym buldogiem angielskim i nic mu nie zrobiły, no ale to już nieco większy pies.
  7. Prawo mówi że obowiązkowe jest zaszczepienie przeciwko wściekliźnie psa który skończył 4 miesiące. Ale często szczepi się później. Wścieklizna przenosi się tylko przez pogryzienie, więc twojego psa musiałoby pogryźć wściekłe zwierzę, a to chyba mało prawdopodobne. Oczywiście możesz psiaka zaszczepić jak skończy 4 miesiące, nie czekać jeszcze miesiąc.
  8. tak, mięso mięso jest niezbędne moim zdaniem. Tylko chude, najlepiej wołowe, może być dziczyzna (troszkę tańsza) + ryż + warzywka np. marchewka. No i ewentualnie dobra, sucha karma, np. Eukanuba lub Royal (teraz jest Royal specjalnie dla ON), obowiązkowo coś na wzmocnienie kości, czyli Arthroflex lub Caniviton (możesz próbować wygotowywać to co jest w tych preparatach z kurzych łapek lub świńskich giczołków, ale to bardzo pracochłonne). A no i to wstrętne choróbsko na 100% przejdzie. Powodzenia.
  9. U młodych, szybkorosnących psów zdarza się choroba zwana młodzieńczym zapaleniem kości. Miał to mój dog. Pamiętam, że ograniczyłam mu wtedy ruch, dawałam dobrą karmę (Royal canine), a do gotowanego mięska witaminki w zwiększonej dawce, poza tym odżywki wzmacniające kościec takie jak Caniviton Forte lub Arthroflex, skuteczniejsze od kurzych łapek.
  10. Asiu_lek

    lewatywa

    U psa można stosować lewatywę, więc zrobiliście wszystko ok.
  11. to fakt... Mi się bardzo podoba Hulanka i Huncfot. Lubię jak dogi mają takie imionka.
  12. Horpyna była. Korona nie wiem czy wiesz, miot z Kuźni Napoleońskiej na H, był cudny Harpagon i była bardzo śliczna Horpyna.
  13. miałam kiedyś taki problem i pamiętam, że podawałam zastrzyki mojej suni, nic jej po tym nie było. Pamiętam że zastzryki musiały wypadać w 3 i 5 dniu po domniemanym pokryciu.
  14. tylko u weta, to są zastrzyki, podaje się całą serię chyba co 2 dni. Ten preparat już był na rynku, potem na kilka m-cy zniknął, ale znowu jest.
  15. Ja bym jeszcze zbadała poziom hormonów tarczycy we krwi. Choroby autoimmunologiczne to takie w których organizm zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciw własnym komórkom i je niszczy. Najczęściej dotyczy to skóry głowy, ale nie tylko. Powstają pęcherze, krosty, nadżerki, skóra jest czerwona. Chorób autoimmunologicznych skóry jest kilka a rozpoznać je można tylko pobierając wycinek skóry do badania histopatologicznego. Odporność można podnieść przez zastosowanie preparatu Baypamune firmy Pfizer, drogi ale dobry.
×
×
  • Create New...