-
Posts
3637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bura
-
Nie wysyłają próbek, ale ich kosmetyki są naprawdę niesamowite. U mojego futrzaka zrobiłam w tym roku eksperyment. Jak zaczęła zrzucać futro a jeszcze nie rosło nowe (u niej to widać bo ma końcówki włosa ciemniejsze) zaczęłam ją kąpać co ok. 14 dni w szamponie super cleaning & conditioning, po kąpieli Super rich rozmącony w wodzie (bardzo małe stęzenie), suszenie dmuchawą a następnie do spryskiwacza woda ciepła i trochę tej samej odżywki. Tym specyfikiem spryskiwałam skórę psa po jednej stronie karku, plus lekko wcierałam. Efekt: pies generalnie odrasta ale w miejscu gdzie aplikowałam specyfik sierść jest 2 x dłuższai odrasta od razu z podszerstkiem. Gdybym robiła to na całej powierzchni psa to miałabym już odrośniętego zwierza.
-
Sznaucer boski, a swoją drogą szkoda, że nie ma czekoladowej tej farby z petsilka, zawsze marzyłam o brązowym psie :) Moja raz była niebieska przez pomyłkę - nie zmył się Allsystemu wybielający szampon (niedokładnie zmoczyłam psa i potem nie chciało puścić).
-
[quote name='betty_labrador']hmm dzieki. Mi sie wydaje ze Tosca juz tak liniala, ale teraz to zwrocilo nasza uwage bo cos dlugo trwa-moze od konca lipca jakos. Karmie glownie drobiem i koscmi miesnymi plus podroby. Myslalam zeby jej gotowac kaszy przez pewien czas-jako porcja na sniadanie. Wlasnie wiem ze tucza takie rzeczy jak siemie czy kasza, ale sprobowac mozna. A mowiac odzywka to taka po kąpieli czy jakies witaminy. dobra mysl.[/quote] Nie bardzo rozumiem PO CO psu kasza. Same węgle a żadnych wartości odżywczych dla drapieżnika. Możesz zamiast siemienia kupić w aptece olej z wiesiołka albo olej z ogórecznika, GAL robi doskonałe ludzkie, dajesz pół dawki. Odżywka, to najlepiej ludzka typu właśnie olej do dzioba a jeśli mówimy o zewnętrznych to przekonałam się o doskonałości pewnej odżywki i szamponu 1allsystems i na mojej się sprawdza doskonale.
-
[quote name='lupak']Ps. Chwila, to pudel sę w goldena po drodze przemienił :shock:[/quote] Nie przemienił. Mój szczeniak jak dobrze pójdzie urodzi się na wiosnę.
-
[quote name='Dorkaa']Jakiej młodej goldenki? :razz:[/quote] Na razie to wielka tajemnica, zobaczycie ją na ringach jak nam wszystkie papiery się poukładają. Laseczka ma boskich rodziców i zapowiada się fantastycznie. Się zobaczy.
-
Słonko, nie jadę do Nancy bo jak pisałam już mnie Malamuty nie interesują aż tak. Pojeździmy troszku z Femi (golden) ale Ajka już tylko zagranicę zaszczyci. Polscy sędziowie mnie nie interesują, Łódź trochę daleko. Gratuluję maluchów, bierz długowłosego, ja robię z siebie groomera najwyżej go strzyc będziemy, u mnie macie zniżkę :)
-
U nas wszystko ok. W towarzystwie młodej goldenki Ajka przeżywa drugą młodość, jest łysa i goła więc fot nie będzie a poza tym wszystko ok.
-
A co sądzisz na temat Mosera 1245?? Warto kupić?? Podobno pasują te ostrza od Ostera
-
[quote name='betty_labrador']Ostatnio Tosce siersc wypada w znacznej ilosci.. myslicie ze to poprostu linienie(tzn okrywowa warstwa)? bo rodzice mowia ze ma jakies niedobory :roll: ale ja mysle ze to poprostu obfite linienie.... wyczesalam ja wczoraj porzadnie i mniej z niej leci. [/quote] Moje futro, jak zaczęłyśmy barfować, to około miesiąc czy dwa "po" zaczęła jej sierść wyłazić po prostu garściami. Tragedia. Za to, ta która urosła.... była BOSKA!! I pies miał zimową okrywę na sobie przez półtora roku, bez linienia zupełnie. Niestety, potem i do dziś już mamy 2x w roku sajgon. To mogą ale wcale nie muszą być niedobory. Jeśli karmisz barfem od dłuższego czasu, i głównie kurzyną, to może być brak cynku. Dobra odżywka na sierść albo mielone siemię lniane i po krzyku. Tylko uwaga, siemię tuczy.
-
Kochani, jaka maszynka lepsza, Oster a5 jedno czy dwubiegowa dla dużego pudla?? Czym to się różni??
-
A próbował ktoś kosmetyków Dr Lucy dla pudla??
-
No właśnie... czy preferujecie suche, gotowane, barf?? Dodajecie jakieś specjalne odżywki?
-
Mam dokładną analizę TOTW od importera składnik High Prairie/Pacific Stream/Wetlands/Rocky Mountain Feline wilgotnosc (%) 8,5..........8,5..................8,5..................8,5 białko (%) 33,6..............26,4................33,6.................43,0 tłuszcz (%) 18,0.............18,0................18,0.................18,0 błonnik (%) 2,5...............2,3..................2,2...................1,9 popiół (%) 9,5.................8,5..................9,5...................8,9 omega-6 (%) 2,6.............2,2..................2,6...................2,4 omega-3 (%) 0,4.............0,4..................0,4....................0,4 wapn (%) 2,1..................1,9..................2,1....................1,9 fosfor (%) 1,4..................1,1..................1,4....................1,2 weglow (%) 27,9.............36,3.................28,2..............19,7 magnez (%) 0,14.............0,12................0,14.............0,12 potas (%) 0,80.................0,80................0,80..........0,75 sód (%) 0,28....................0,25................0,28........0,40 chlor (%) 0,45..................0,45................0,45..........0,45 miedz (mg/kg) 15..............15...................15...........20 zelazo (mg/kg) 160...........160.................160............150 mangan (mg/kg) 25...........25....................25.........17 cynk (mg/kg) 160.............160.................160.......135 jod (mg) 2,5......................2,5..................2,5......3,0 selen (mg/kg) 0,40...........0,40.................0,40..........0,40 wit A (jm/kg) nie podano wit D (jm/kg) 800.............800...................800............800 wit E (mg/kg) 300.............300...................300.........300 (B1) (jm/kg) 31,0.............31,0..................31,0.........35,0 (B2) (jm/kg) 6,0................6,0....................6,0.......9,0 (B6) (jm/kg) 10,0..............10,0..................10,0..........10,0 B12 (mcg/kg) 110.............110...................110.........110 kwfoliowy (mg/kg) 1,5.........1,5...................1,5...........2,3 niacyna (mg/kg) 50,0.........50,0..................50,0........135 kwas pant (mg/kg) 19,0......19,0..................19,0.......18,0 biotyna (mg/kg) 0,25..........0,25..................0,25........0,23 cholina (mg/kg) 2400..........2400.................2400..........2400 en met (kcal/kg) 3719.........3600.................3750.........3745 tauryna (%).............................................................0,20 ph moczu.........................................................6,1 – 6,4 __________________ Uważam, że skład Pacific Stream jak znalazł nadaje się dla szczeniaka.
-
Jeśli już to powoduje hemolizę krwii, i to podany w bardzo dużej ilości i bardziej czosnek suszony oraz wyciąg z czosnku. Wiele osób w sezonie kleszczowym podaje psom czosnek codziennie do karmy. W karmie suchej tego czosnku są niewielkie ilości.
-
[URL]http://www.browntrout.com/calendars/product.asp?MGID=1346&IID=8345[/URL] Chyba sobie taki kupię!!
-
I jak tam karma się Wam sprawdza??
-
Jak chciałam na spróbunek wziąć worek tego cuda to w sklepie internetowym mi odradzili, że słabej jakości karma. A chciałam wziąć tą wersję "mocniejszą", rybną. Jak dla mnie to kiszka. Podają skład "mięso" czyli nie mączka więc tak na dobrą sprawę pierwszym a i głównym składnikiem jest kukurydza.
-
A tu się nie zgodzę, przynajmniej w przypadku mojej rasy ryby to ich naturalne pożywienie. Tym maszerzy na Alasce karmili swoje psiury. Moje futro na rybnej wersji ma się doskonale. A znajomej suczce 4 miesięcznej dopiero po totw się poprawiły łapki.
-
Just look around, you'll find many people as you called it "engaged" in med blacks. They're one of the most popular poodle varieties in Poland (as far as I know). Cheers!! Glad to have you with us!!
-
U nas już któryś tam kolejny dzień na TOTW rybnym, kupeczki małe, zero bąków, pies zasuwa pięknie. Oby tak dalej, zobaczymy jaka będzie sierść bo właśnie ją wymienia.
-
[quote name='soti'] Interesują mnie dwie rzeczy 1. Czy udało się wam dzięki diecie BARF wyeliminować problem linienia? [/quote] Równie dobrze możnaby zapytać czy uda się wyeliminować cieczki... Wylinka jako taka jest fizjologicznym procesem. Może uda się ograniczyć ją do 2 razy w roku (a i tu wielką rolę odgrywają hormony) ale wyeliminować?? Nie ma szans!!
-
Ktoś się wybiera? Ja owszem i mam nadzieję na okazję do ładnych fotek... Będą też rozetki...
-
[quote name='BiBi']Dziękujemy za gratulacje:lol: i gratulacje dla wszystkich pozostałych:multi: BURA, dziękujemy za śliczną rozetkę, to było bardzo miłe:lol::loveu:[/quote] Cieszę się, że się spodobały. W Zakopanym też będą :lol:
-
[quote name='Andrea.K']Czesc Marta, that´s a pity we didn´t meet in Kosice. What´s new? Have you succeeded in getting the silver standard? Anyway, could you send me all the pictures with Bastien (black standard puppy)? And do you have pics of finals? I´m looking for some pics of BIS Puppy competition - Bastien got 2nd place.[/quote] Not yet sweetie, not yet. Jesce nie jesce nie :lol: Foty oczywiscie wysle wieczorkiem.
-
[quote name='HuSkaCz']Przeczytałam całą galerię Burej, cały ten temat i mogę powiedzieć tyle - robicie super rozetki, oby tak dalej ;) No i dziękuję za wszystkie umieszczone tu rady :)[/quote] Służę. :evil_lol: Tą instrukcją narobiłam sobie wrogów z resztą :lol: