Jump to content
Dogomania

Bura

Members
  • Posts

    3637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bura

  1. Bura

    All systems

    Nie wysyłają próbek, ale ich kosmetyki są naprawdę niesamowite. U mojego futrzaka zrobiłam w tym roku eksperyment. Jak zaczęła zrzucać futro a jeszcze nie rosło nowe (u niej to widać bo ma końcówki włosa ciemniejsze) zaczęłam ją kąpać co ok. 14 dni w szamponie super cleaning & conditioning, po kąpieli Super rich rozmącony w wodzie (bardzo małe stęzenie), suszenie dmuchawą a następnie do spryskiwacza woda ciepła i trochę tej samej odżywki. Tym specyfikiem spryskiwałam skórę psa po jednej stronie karku, plus lekko wcierałam. Efekt: pies generalnie odrasta ale w miejscu gdzie aplikowałam specyfik sierść jest 2 x dłuższai odrasta od razu z podszerstkiem. Gdybym robiła to na całej powierzchni psa to miałabym już odrośniętego zwierza.
  2. Sznaucer boski, a swoją drogą szkoda, że nie ma czekoladowej tej farby z petsilka, zawsze marzyłam o brązowym psie :) Moja raz była niebieska przez pomyłkę - nie zmył się Allsystemu wybielający szampon (niedokładnie zmoczyłam psa i potem nie chciało puścić).
  3. Bura

    Barf

    [quote name='betty_labrador']hmm dzieki. Mi sie wydaje ze Tosca juz tak liniala, ale teraz to zwrocilo nasza uwage bo cos dlugo trwa-moze od konca lipca jakos. Karmie glownie drobiem i koscmi miesnymi plus podroby. Myslalam zeby jej gotowac kaszy przez pewien czas-jako porcja na sniadanie. Wlasnie wiem ze tucza takie rzeczy jak siemie czy kasza, ale sprobowac mozna. A mowiac odzywka to taka po kąpieli czy jakies witaminy. dobra mysl.[/quote] Nie bardzo rozumiem PO CO psu kasza. Same węgle a żadnych wartości odżywczych dla drapieżnika. Możesz zamiast siemienia kupić w aptece olej z wiesiołka albo olej z ogórecznika, GAL robi doskonałe ludzkie, dajesz pół dawki. Odżywka, to najlepiej ludzka typu właśnie olej do dzioba a jeśli mówimy o zewnętrznych to przekonałam się o doskonałości pewnej odżywki i szamponu 1allsystems i na mojej się sprawdza doskonale.
  4. [quote name='lupak']Ps. Chwila, to pudel sę w goldena po drodze przemienił :shock:[/quote] Nie przemienił. Mój szczeniak jak dobrze pójdzie urodzi się na wiosnę.
  5. [quote name='Dorkaa']Jakiej młodej goldenki? :razz:[/quote] Na razie to wielka tajemnica, zobaczycie ją na ringach jak nam wszystkie papiery się poukładają. Laseczka ma boskich rodziców i zapowiada się fantastycznie. Się zobaczy.
  6. Słonko, nie jadę do Nancy bo jak pisałam już mnie Malamuty nie interesują aż tak. Pojeździmy troszku z Femi (golden) ale Ajka już tylko zagranicę zaszczyci. Polscy sędziowie mnie nie interesują, Łódź trochę daleko. Gratuluję maluchów, bierz długowłosego, ja robię z siebie groomera najwyżej go strzyc będziemy, u mnie macie zniżkę :)
  7. U nas wszystko ok. W towarzystwie młodej goldenki Ajka przeżywa drugą młodość, jest łysa i goła więc fot nie będzie a poza tym wszystko ok.
  8. A co sądzisz na temat Mosera 1245?? Warto kupić?? Podobno pasują te ostrza od Ostera
  9. Bura

    Barf

    [quote name='betty_labrador']Ostatnio Tosce siersc wypada w znacznej ilosci.. myslicie ze to poprostu linienie(tzn okrywowa warstwa)? bo rodzice mowia ze ma jakies niedobory :roll: ale ja mysle ze to poprostu obfite linienie.... wyczesalam ja wczoraj porzadnie i mniej z niej leci. [/quote] Moje futro, jak zaczęłyśmy barfować, to około miesiąc czy dwa "po" zaczęła jej sierść wyłazić po prostu garściami. Tragedia. Za to, ta która urosła.... była BOSKA!! I pies miał zimową okrywę na sobie przez półtora roku, bez linienia zupełnie. Niestety, potem i do dziś już mamy 2x w roku sajgon. To mogą ale wcale nie muszą być niedobory. Jeśli karmisz barfem od dłuższego czasu, i głównie kurzyną, to może być brak cynku. Dobra odżywka na sierść albo mielone siemię lniane i po krzyku. Tylko uwaga, siemię tuczy.
  10. Kochani, jaka maszynka lepsza, Oster a5 jedno czy dwubiegowa dla dużego pudla?? Czym to się różni??
  11. A próbował ktoś kosmetyków Dr Lucy dla pudla??
  12. No właśnie... czy preferujecie suche, gotowane, barf?? Dodajecie jakieś specjalne odżywki?
  13. Mam dokładną analizę TOTW od importera składnik High Prairie/Pacific Stream/Wetlands/Rocky Mountain Feline wilgotnosc (%) 8,5..........8,5..................8,5..................8,5 białko (%) 33,6..............26,4................33,6.................43,0 tłuszcz (%) 18,0.............18,0................18,0.................18,0 błonnik (%) 2,5...............2,3..................2,2...................1,9 popiół (%) 9,5.................8,5..................9,5...................8,9 omega-6 (%) 2,6.............2,2..................2,6...................2,4 omega-3 (%) 0,4.............0,4..................0,4....................0,4 wapn (%) 2,1..................1,9..................2,1....................1,9 fosfor (%) 1,4..................1,1..................1,4....................1,2 weglow (%) 27,9.............36,3.................28,2..............19,7 magnez (%) 0,14.............0,12................0,14.............0,12 potas (%) 0,80.................0,80................0,80..........0,75 sód (%) 0,28....................0,25................0,28........0,40 chlor (%) 0,45..................0,45................0,45..........0,45 miedz (mg/kg) 15..............15...................15...........20 zelazo (mg/kg) 160...........160.................160............150 mangan (mg/kg) 25...........25....................25.........17 cynk (mg/kg) 160.............160.................160.......135 jod (mg) 2,5......................2,5..................2,5......3,0 selen (mg/kg) 0,40...........0,40.................0,40..........0,40 wit A (jm/kg) nie podano wit D (jm/kg) 800.............800...................800............800 wit E (mg/kg) 300.............300...................300.........300 (B1) (jm/kg) 31,0.............31,0..................31,0.........35,0 (B2) (jm/kg) 6,0................6,0....................6,0.......9,0 (B6) (jm/kg) 10,0..............10,0..................10,0..........10,0 B12 (mcg/kg) 110.............110...................110.........110 kwfoliowy (mg/kg) 1,5.........1,5...................1,5...........2,3 niacyna (mg/kg) 50,0.........50,0..................50,0........135 kwas pant (mg/kg) 19,0......19,0..................19,0.......18,0 biotyna (mg/kg) 0,25..........0,25..................0,25........0,23 cholina (mg/kg) 2400..........2400.................2400..........2400 en met (kcal/kg) 3719.........3600.................3750.........3745 tauryna (%).............................................................0,20 ph moczu.........................................................6,1 – 6,4 __________________ Uważam, że skład Pacific Stream jak znalazł nadaje się dla szczeniaka.
  14. Jeśli już to powoduje hemolizę krwii, i to podany w bardzo dużej ilości i bardziej czosnek suszony oraz wyciąg z czosnku. Wiele osób w sezonie kleszczowym podaje psom czosnek codziennie do karmy. W karmie suchej tego czosnku są niewielkie ilości.
  15. [URL]http://www.browntrout.com/calendars/product.asp?MGID=1346&IID=8345[/URL] Chyba sobie taki kupię!!
  16. I jak tam karma się Wam sprawdza??
  17. Jak chciałam na spróbunek wziąć worek tego cuda to w sklepie internetowym mi odradzili, że słabej jakości karma. A chciałam wziąć tą wersję "mocniejszą", rybną. Jak dla mnie to kiszka. Podają skład "mięso" czyli nie mączka więc tak na dobrą sprawę pierwszym a i głównym składnikiem jest kukurydza.
  18. A tu się nie zgodzę, przynajmniej w przypadku mojej rasy ryby to ich naturalne pożywienie. Tym maszerzy na Alasce karmili swoje psiury. Moje futro na rybnej wersji ma się doskonale. A znajomej suczce 4 miesięcznej dopiero po totw się poprawiły łapki.
  19. Just look around, you'll find many people as you called it "engaged" in med blacks. They're one of the most popular poodle varieties in Poland (as far as I know). Cheers!! Glad to have you with us!!
  20. U nas już któryś tam kolejny dzień na TOTW rybnym, kupeczki małe, zero bąków, pies zasuwa pięknie. Oby tak dalej, zobaczymy jaka będzie sierść bo właśnie ją wymienia.
  21. Bura

    Barf

    [quote name='soti'] Interesują mnie dwie rzeczy 1. Czy udało się wam dzięki diecie BARF wyeliminować problem linienia? [/quote] Równie dobrze możnaby zapytać czy uda się wyeliminować cieczki... Wylinka jako taka jest fizjologicznym procesem. Może uda się ograniczyć ją do 2 razy w roku (a i tu wielką rolę odgrywają hormony) ale wyeliminować?? Nie ma szans!!
  22. Ktoś się wybiera? Ja owszem i mam nadzieję na okazję do ładnych fotek... Będą też rozetki...
  23. [quote name='BiBi']Dziękujemy za gratulacje:lol: i gratulacje dla wszystkich pozostałych:multi: BURA, dziękujemy za śliczną rozetkę, to było bardzo miłe:lol::loveu:[/quote] Cieszę się, że się spodobały. W Zakopanym też będą :lol:
  24. [quote name='Andrea.K']Czesc Marta, that´s a pity we didn´t meet in Kosice. What´s new? Have you succeeded in getting the silver standard? Anyway, could you send me all the pictures with Bastien (black standard puppy)? And do you have pics of finals? I´m looking for some pics of BIS Puppy competition - Bastien got 2nd place.[/quote] Not yet sweetie, not yet. Jesce nie jesce nie :lol: Foty oczywiscie wysle wieczorkiem.
  25. [quote name='HuSkaCz']Przeczytałam całą galerię Burej, cały ten temat i mogę powiedzieć tyle - robicie super rozetki, oby tak dalej ;) No i dziękuję za wszystkie umieszczone tu rady :)[/quote] Służę. :evil_lol: Tą instrukcją narobiłam sobie wrogów z resztą :lol:
×
×
  • Create New...