-
Posts
3637 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Bura
-
Postaram sie ja namowic do tego wyjazdu...
-
[quote name='ewelinabuck']jest alergikiem i ma czerwone placki a teraz juz nie;);) i takie wloski mu zostaly[/QUOTE] Hello, moja Ajka jak sie zaparzała w lecie to miala takie koło... madaleny :eviltong: Pomagalo jak sie je zasypalo takim talkiem. Albo podalo cynk. Ona kiedys miala takie skorne cuda co wszyscy weci mowili ze to alergia a pomoglo podanie cynku w chelatach.
-
H, strona 666 to i ja coś napiszę :) Fantastyczne foty!! A dlaczego Buck ma takie różowe brzusio? Wylizuje się czy coś?? Pozdrawiamy!!
-
[quote name='Nerul']Ja wlasnie tez cos okolo tych godzin... Idziesz z Ajką czy sama pooglądac?[/QUOTE] Się zobaczy :) Nie wiem w jakim Ajek humorze będzie jutro. Od tego to zależy. Jak ma jechać obrażać sie na wszystkich i burczeć żeby jej nie ruszać to mam w nosie taki wyjazd.
-
Jak tylko dam radę to będę ok 10-12 nie wiem bo się kiepsko czuję chyba jakaś grypa...
-
[quote name='Nerul']Bura no widze ze siem odezwalas na temacie Rzeszowskim :loveu: ! Niewiem czy bylas na polach na Baranówce w Rzeszowie- Drzalka razem ze mną mamy tam wiele pól do biegania. Co do zaprzęgów- tak jutro i dzisiaj są wyscigi na krotkich dystansach...[/QUOTE] Nie wiem gdzie dokładnie te pola. Kiedyś z Gretą chodziłyśmy na jakieś pola ale zabij nie pamiętam gdzie to było. Chętnie się wybiorę jak pogoda dopisze.
-
Hahaha!!! Rano dałam Catosal pierwszą dawkę a wieczorem pies nie jedzący od 3 tygodni wsunął michę... Mała rzecz a cieszy :)
-
[quote name='drzalka']Hej, a gdzie to szalejecie ?:cool3: Ej wiecie czy mozna puszczac psa w lesie w Głogowie Młp ? Bo jutro chyba pojadymy z Lenką do lasu, ale pewnie nie do głogowa po wątpie zeby pies mogł luźno tam biegac, chyba do Zalesia( koło medyni głogowskiej)[/QUOTE] W Głogowie broń Cię Boga puszczać psa!! Jutro są tam zawody - wyścigi psich zaprzęgów!!! A normalnie nie wiem jak Twój pies ma w lesie, ja Ajatollacha nie puszczam w Głogowie, tylko na linie lata. A nasze spacery są na Pustkach koło Kielanówki. Ja do lasu nie jeżdżę teraz w obawie o kleszcze.
-
Ja dla odmiany pare fotek z naszych szaleństw na Pustkach [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/96/93ebe8f75666a9a0.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/101/119bb48e7f1fbc2a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/7bc62b50a55cf64c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/fd8deef212419ea4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/30d3726b46772c77.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='Nerul']Ajeczka :loveu::loveu::loveu: Marto zapraszam cie na pola na moim osiedlu- kilometry pól cos specjalnie dla ksiezniczki, ladnie wszystko wykoszone... Moze bys wpadla ;)? Oczywiscie jezeli bym mogla to bysmy poszly razem moze bym sie cos ciekawego o Malamutkach dowiedziala i oczywiscie odemnie byloby mase zdjec... ;)[/QUOTE] Jasne chętnie, może w przyszły weekend bo jutro wybieram się na wyścigi psich zaprzęgów w Zabajce!! Tylko przyślij mi na priva namiary :)
-
Dzięki!! W końcu to Królowa!!
-
[quote name='BeataSabra']Dzięki już skopiowałam. Co z Nią ?? Jakie problemy ?? Mam nadzieje że niepoważne.[/QUOTE] No wiesz, zależy co uważasz za nie poważne. Po zaaplikowaniu Pillkanu w sierpniu jak zawsze ma teraz fazę, że nie je. Strajkuje już 3 tydzień. Co ciekawe producent Pillkanu nie informuje o możliwej do wystąpienia po podaniu octanu megestrolu przejściowej chorobie Addisona (nadnercza) a na stronie amerykańskiej producenta leku o takim samym składzie już o tym piszą. Czyli na razie jesteśmy w wersji, że mam nie psa, a zwłoki, które nie jedzą, śpią cały dzień, a na spacerach próbują zgładzić każdego, kto przetnie nam drogę. Albo się generalnie zbliży. Pies nie je więc ma lekką hipotermię, leży pod kocykiem (jak każdy porządny pies północy:diabloti:). Jutro zaczynam podawać jej Catosal mam już całą butelkę i zapas strzykawek. Po tym cudzie techniki co prawda Addison nie przejdzie ale zacznie jeść. A objawy cofają się w około 4-5 tyg. Więc jeszcze trochę przed nami. Oto i cała historia.
-
[quote name='Aszita']Dlatego, ze czeszac czesto wyciagasz przy okazji wlos jeszcze niedojrzaly. Stymulujesz w ten sposob zywe wlosy wyrastajace z tej samej torebki, do szybszego obumierania i wypadania. A na priva wyslalam Ci numer mojego konta:megagrin:[/QUOTE] Aaaaaa, rozumiem. Dzięki za oświecenie mnie w kwestii :) Zaraz biegnę do banku :) Jeszcze zdążę przed piętnastą :diabloti:
-
Dear Marta: Other than the slightly high T4 [with thyroid supplementation, blood thyroid levels peak at 4-06 hours after the pill] , the rest of the thyroid levels look fine. Her heart function issue and cough are not unlikely to be from thyroid dysfunction, as this has been corrected now. Jean
-
[quote name='BeataSabra']Ajka coraz bardziej mi się podoba. Wszystkie mamuty powinny być takie jak ona. Marta to co mi próbowałaś przesłać na PW i email nadal do mnie nie dotarło a jestem ciekawa odpowiedzi dr D.[/QUOTE] W końcu może się pojawi bo wysyłałam to już setkę razy chyba. A co do AJki, to na fotach wygląda jakoś tak inaczej, drobniej czy coś... Przede wszystkim Ajeczka ma fantastyczny charakter... Ale teraz właśnie ma małe problemy ze zdrówkiem.. Ot, wiadomo, żeby właściciela w ryzach utrzymać...
-
[quote name='BeataSabra']Ajka coraz bardziej mi się podoba. Wszystkie mamuty powinny być takie jak ona. Marta to co mi próbowałaś przesłać na PW i email nadal do mnie nie dotarło a jestem ciekawa odpowiedzi dr D.[/QUOTE] Dear Marta:
-
[quote name='BeataSabra']Ajka coraz bardziej mi się podoba. Wszystkie mamuty powinny być takie jak ona. Marta to co mi próbowałaś przesłać na PW i email nadal do mnie nie dotarło a jestem ciekawa odpowiedzi dr D.[/QUOTE] Dear Marta:
-
I ciąg dalszy [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/96/93ebe8f75666a9a0.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/101/119bb48e7f1fbc2a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/7bc62b50a55cf64c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/fd8deef212419ea4.jpg[/IMG][/URL]
-
I ciąg dalszy [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/96/93ebe8f75666a9a0.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/101/119bb48e7f1fbc2a.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/7bc62b50a55cf64c.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/fd8deef212419ea4.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/30d3726b46772c77.jpg[/IMG][/URL]
-
A tu moja Królewna :) Kilka zdjęć z naszych spacerów. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/96/13d6d2aefbcbbaf6.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/101/dba901550d048720.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/100/d715aa4c9e2c6fd9.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/101/5997a9499df909e7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/9d5c2583e75c6c1c.jpg[/IMG][/URL]
-
A tu moja Królewna :) Kilka zdjęć z naszych spacerów. [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images11.fotosik.pl/96/13d6d2aefbcbbaf6.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/101/dba901550d048720.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images26.fotosik.pl/100/d715aa4c9e2c6fd9.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/101/5997a9499df909e7.jpg[/IMG][/URL] [URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/179/9d5c2583e75c6c1c.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='Aszita']Dlatego, ze cebulki wlosa psiego sa zbudowane tak a nie inaczej. Tu nie chodzi tylko o wyglad i to, ze jednemu sluzy, drugiemu nie sluzy. Jesli masz wiedze o anatomii wlosa, to ta kwestia bedzie dla Ciebie bezsporna. I nie ma roznych szkol. Albo wiedze sie ma i ja wykorzystuje w praktyce albo robi sie tak, jak opowiada "sasiad z podworka". Mam tu na mysli przede wszystkim problem wypadania siersci, bo kondycja wlosa zalezy glownie od stanu zdrowia psa.[/QUOTE] Hm, a czy może znalazłabyś chwilę aby nas tu trochę bardziej oświecić w tej kwestii? Albo może jakiś link gdzie ciekawych i niedowiarków by można odesłać? Tzn dlaczego lepiej rzadziej niż częściej czesać?
-
[quote name='dunia77']No niestety, przy szelciaku szczotkowanie raz w tygodniu to absolutne minimum (filcowanie, kołtuny, hot spots i inne dziadostwa...). Błogosławieństwa posiadania długowłosej maskoty :p Opiekowałam się kiedyś mixem haszczaka, no i rzeczywiście włos był kompletnie, totalnie inny. Na upartego można by go wcale nie szczotkować :p A już najlepsze było to, że sierść miał kompletnie brudo-odporną, no rewelacja.[/QUOTE] No to masz co chciałaś :diabloti: Nie przejmuj się ja się napaliłam na dużego pudla to dopiero będę miała czesania :) A haszczaki to zupełnie inna sierść niż Malamuty, trochę może podobna, ale jednak Malamut duuuuużo dłuższy i no... inny. Co do brudu potwierdzam, brudooporne. Ja przed wystawami np nie kąpię całości (jak nie muszę) tylko łapki i podwozie, ewentualnie jak ma zagniecenia. A pies najładniej wygląda mi kilka dni po kąpieli albo jak na niego popada deszcz i sam wyschnie (żaden kosmetyk czy psi czy ludzki go tak nie nabłyszczy jak deszcz albo kąpiel w jeziorku. Dziwne to, ale po 11 latach poszukiwań mam pewne obserwacje :)
-
Nie wiem jaki to kozi włos, bo mam Malamuta a nie kozę :diabloti: Ale jestem zdania, że przy malamuciej sierści częste czesanie może więcej przynieść szkody niż pożytku. Ja czeszę moją królewnę rzadziej niż raz na 2 tyg jeśli nie linieje, bo a) mój pies się nie filcuje i b) jak czeszę to zawsze trochę podszerstka wyczeszę a o podszerstek przecież tu chodzi. Więc to zależy od jakości i rodzaju włosa. Jak pies się filcuje to jasne że trzeba, ale wtedy używamy kosmetyków do ochrony włosa (żeby przez czesanie nie uszkodzić końcówek). Ja jedynie czeszę jak linieje oraz przed wystawami (kąpiel + czesanie). Chyba że się zagniecie lub wybieramy się na jakieś wyjście - ale nawet wtedy nie jest to dokładne rozszczotkowanie podszerstka tylko przejechanie szczotką aby podnieść włos. A sierść psa zbiera pochwały zarówno sędziów jak i laików bo błyszczy się jak oszalała.
-
[quote name='Marta i Wika']Ja daję... ale nie wiem czy pies będzie jadł sam seler ;-) Potem Wika ma taki lekko selerowy zapach sierści.[/QUOTE] Selerowa sierść na pewno przegrywa w przedbiegach z sierścią po czosnku... Pamiętam jednego lata była inwazja pcheł więć skoro odpadały Frontline'y i inne dałam małej czosnek i pchły zniknęły. Pies na sucho nie śmierdział, ale jak przed wystawą ją zaczęłam kąpać... Normalnie ARMAGEDON!!!