Jump to content
Dogomania

Bura

Members
  • Posts

    3637
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Bura

  1. Bura

    Furminator

    Hm, widziałam jak furminatorem wydzierają podszerstek z Akit dlatego myślałam, że może złapie. Coat Kinga próbowałam ale nie takiego efektu się spodziewałam. Chodziło mi o całkowite usunięcie wypadniętego już podszerstka który jakoś jeszcze się trzyma, a normalnie wyczesywany fruwa po okolicy.
  2. [quote name='martita']Kurcze, patrze, ze dosc czesto zdarza sie psom zerwac wiezadlo.Myslalam, ze problem nie jest az tak powszechny...niestety jest takie podejrzenie u mojej suni:placz:mala kuleje juz 6 dni, mamy zalecenie spokojnych spacerow na smyczy do tygodnia, a potem sie okarze...Modle sie, zeby to nie bylo to!!!napiszcie jak to z aktywnoscia waszych pieskow po operacji bylo i jest, bo sie martwie...[/quote] Moja nie miała operacji tylko zachowawczo leczone więc się nie wypowiadam. A po naderwaniu w styczniu już biega od miesiąca około.
  3. Ja takie cudo na wystawie w Krakowie zakupiłam, no nie złote bo mnie złoto w oczy kole, ale srebrne. Tylko mo to ktoś gwizdnął w Nowym Sączu bodajże albo Nowym Targu na wystawie.:mad:
  4. Bura

    Barf

    [quote name='Marta i Wika']Nie no, to nie do końca tak. Tłuszcze i białka są tak samo dobrym źródłem energii jak węglowodany, tłuszcze nawet są lepszym. Człowiek ma taki metabolizm, że najlepszym źródłem energii są węglowodany, jeśli energia pochodzi głównie z tłuszczów lub białek, możliwe są różne zaburzenia, np. w gospodarce wodno-elektrolitowej (chociaż tu też są bardzo różne opinie, co tak naprawdę jest najlepsze dla człowieka, niektórzy twierdzą że również tłuszcze, podobno zależy to też od szerokości geograficznej). Pies jest drapieżnikiem i ma organizm przystosowany do czerpania energii właśnie z białka i tłuszczu, a nie z węglowodanów. :lol:[/quote] Jestem na diecie Atkinsa od około pół roku i powiem szczerze, takiego powera to nie miewałam nawet po kawie :) Teraz kawa mi nie potrzebna. Wierzę w ideę ograniczania spożywania węgli do minimum, poza tym nawet źródła Waltham'owskie wspominają o braku zapotrzebowania psów dorosłych na węglowodany.
  5. [quote name='Nerul']Magda a jaki transport? Zeby tylko moja mama sie zgodzila :([/quote] Nerul, możesz się zabrać z nami jeśli chcesz. Co prawda mnie rozbiera grypa ale nawet na czworakach to i tak jade :diabloti:
  6. [quote name='Nerul']Królowa taka jest :eviltong: Ciekawe jak w tym roku bedzie sie zachowywala[/quote] Wiesz, to było tak: Pani sędzina piesie częstowała herbatnikami i każdy brał co dawali a jak mojej podstawiła to Królowa odwróciła głowę. No to sędzina jeszcze raz podstawia pod ryjek i to już było za dużo dla Ajki. Czułam przez ringówkę taki charkot w gardle więc ją odsunęłam na wszelki wielki. Bo jak ją sędzia na krakowskiej (z resztą mój osobisty guru p. Leenen) macał to ewidentnie warczała (ale tak, że nie słyszał bo wywalał za agresję). Ajka nie lubi jak się ję dotyka raczej. Ciekawe czy pani Boryczko będzie macalna czy oglądalna jak Pan Boryczko :diabloti:
  7. [quote name='Frytela']przyjeli ale jak zawsze ten sam pies w konkurencjii.... moze byc ciekawie, a ruda sama, samiutka ;) (w klasie oczywiscie :) )[/quote] Powodzenia, ja miewam jedną sukę w konkurencji z którą nigdy nie udało się nam wygrać, ale cóż, nie liczy się żeby złapać króliczka ale żeby go gonić :diabloti: [quote name='Nerul']Jeny jedzie Iron... Musze tam byc *_* I jak widze ty z Królową też jedziesz- będe trzymała kciuki[/quote] Mnie tam bardziej pudle interesują, ale będzie jeden standard tylko. A Królowa pewnie będzie miała chandrę jak to Jej wysokośc miewa na halówkach :diabloti: Jednego roku mój Malamut z piekła rodem w Jarosławiu chciał uwalić sędzinę w rąsię (panią Semik) OOOPS!!!
  8. [quote name='aga616']proszę bardzo stawkę : [URL]http://zkwpoprzemysl.republika.pl/pliki/wystawy/31_wykaz-psow.pdf[/URL][/quote] Dzięki, to nie muszę już dzwonić. Przyjęli nas.
  9. [quote name='saJo']No wlasnie....zrobic kurs i jedziemy...zdrowia zycze waszym psom!![/quote] Ale ironia, lepiej nic nie robić i czekać aż się zjawi ktoś kompetentny... Albo się przenieść do Katowic/Warszawy??
  10. Ano może. Ja i tak wolę kupić po 3 kilo bo wtedy świeższa jest ale mam 1 psa co je 20 deko dziennie.
  11. [quote name='KaRa_']Chcieliśmy spróbować Acany lecz nie ma w 15kg workach:crazyeye:a 3kg nie opłaca mi się kupować przy 6psach:roll:[/quote] W Krakwecie mają chyba.
  12. Ciekawa jestem, czy jeśli podaję sporo mniej niż pisze przez producenta. to czy powinnam podawa dodatkowo jakieś witaminy. Wg normy na worku pies powinien zjadac ok 35 dkg a je 20-25. Troszkę ma łupieżu, ale odrasta właśnie więc to norma u niej ten łupież. Futerko lśniące, zero gazów. Zastanawiam się czy nie dodawa jej witamin. Ba, ale jakie??
  13. A słyszeliście o preparacie Slentrol? Pfizer ma go wprowadzać u nas na rynek??
  14. Bura

    Furminator

    [quote name='azaheca']Dla dalmatyńczyka jest znakomity,dla malamuta-odradzam.[/quote] A z jakiego powodu? Chodzi mi o coś co w fazie krytycznej wylinki wydrze z psa podszerstek w całości.
  15. Bura

    Dodatki do BARFu

    [quote name='Martens']Co do czosnku to miałam na myśli jakieś pół ząbka tygodniowo, i na pewno świeży. A czy psu stanie się krzywda przykładowo od łyżki tranu na 2-3 tygodnie? Czy jest on w jakiś sposób szkodliwy, czy jest ok, tylko trzeba uważać z ilością?[/quote] Tak rzadko, to nie. Tu jest tylko kwestia hiperwitaminozy ale jak dajesz rzadko to spoko.
  16. Bura

    Rzeszów

    [quote name='Nerul']Tak ja z tobą wędrowalam i co... Niejestes stara Marta nieswiruj xD[/quote] McDzik szuka ludzików 17 lat mniej wiecej. No, stara, 17 to ja wieki temu miałam.:diabloti:
  17. Bura

    Dodatki do BARFu

    Ten mój to był Gold Omega czy jakoś tak.
  18. Bura

    Mleko Dla Psa

    Rozumiem, że żaden ssak nie pije mleka po skończeniu okresu niemowlęctwa, ale... Mojej suce na żołądkowe problemy nic tak nie pomaga jak mleko właśnie. Szklanka mleka i nie mamy sraczy, żygaczy,ciurania w brzuszku itp. Ciekawe, bo niby pies nie trawi mleka.
  19. Bura

    Rzeszów

    IIiii tam moja AJka takie maloty to na jeden gryz bierze :diabloti: Jest tu dużo młodzieży, na pewno kogoś znajdziecie. Ja się nie nadaję za stara jestem:diabloti:
  20. Bura

    Dodatki do BARFu

    To drugie to tran. Ja tranu w ogóle nie używam. Jeśli już to w okresie wymiany włosa olej z mięśni ryb taki jak ten pierwszy z Twojego postu. Ale ja mam wypróbowany z firmy Olimp najwięcej procentowo omega 3/6 na kapsułkę wychodzi.
  21. [quote name='Nerul']Marta jedziesz w tym roku? Wogole czego sie nieodzywasz coo :mad::diabloti:?[/quote] Jade, jeśli tylko się dodzwonie do związku czy moją przyjęli. To w niedzielę pojedziemy. Nowe foty Ajki już na jej wątku, troszkę odrosła. Widziałaś ją na rzeszowskiej?? Miała chrapkę na Mańka i nie chciała biegać... tak to mieć sukę... Maniek fajny pies to przyznam ale co wyprawiała do niego, darła się przez cały balkon:diabloti:
  22. [quote name='Nerul']Dzikuś w zesżłym roku bylo kilka Huskych- tak samo jak i dosc duza grupa Malamutow ;)[/quote] Mamutów sporo było, wiem bo myśmy byłyśmy :diabloti: Z gołom dooopom ale zawsze :diabloti:
  23. [quote name='ursa81']Dobre pytanie. Sama się zastanawiałam i na wszelki wypadek zalewałam letnią bo tak jest chyba napisane na worku?[/quote] A wiesz, że nawet pobiegnę sprawdzić... Na worku nic nie ma na temat zalewania.
  24. Bura

    Mleko Dla Psa

    Moje futro zabija sie za każdą formą nabiału, ze szczególnym upodobaniem mleka i sera białego. Nic się jej po nich nie dzieje więc co jakiś czas zezwalam na chwilę szaleństwa. Nawet Fast Foody nie są zabójcze jeśli stosowane z umiarem. Ja też, nawet mając alergię na mleko, używam go czasem do kawy. Nie przesadzajmy, jeśli psu nie szkodzi w sposób natychmiastowy (wysypki, rozwolnienie) to moim zdaniem można raz na jakiś czas podać.
  25. Bura

    Dodatki do BARFu

    [quote name='paczanga']Masz rację, to brzmi bardzo rozsądnie. Ja jednak stosuje oleje roślinne obok tranu, by umilić mojemu futrzakowi doznania smakowe podczas konsumpcji papki warzywnej:cool3: Tranem jakoś bestia nie potrafi sie delektować.[/quote] Tranu nie powinno się podawać, a najwyżej naprawdę rzadko bo witaminy tam zawarte są rozpuszczalne w tłuszczach i ich kumulacja uszkadza wątrobę. Nawet podając u ludzi daje się to np 2 miechy plus miesiąc przerwy, a najlepiej tylko w okresie jesiennym. Tran a olej z mięśni ryb (ten zalecany) to dwie bardzo różne rzeczy!!!!
×
×
  • Create New...