-
Posts
5623 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by kinga
-
KRĘŻLOWSKA TULA - nie każde piekło trwa wiecznie - już w domu :)
kinga replied to salibinka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Camara']Tula była w sobotnio-niedzielnym wydaniu GW a dziś jest w Krakowskiej. Pozostaje trzymanie kciuków![/quote] a był w weekend jakiś odzew? salibinko? -
[quote name='mar.gajko']A coś Ty taka optmistka:crazyeye: Uda sie albo i nie.[/quote] a coś Ty taka realistka :roll: ... w razie czego mamy hotel w Wieliczce :p
-
KRĘŻLOWSKA TULA - nie każde piekło trwa wiecznie - już w domu :)
kinga replied to salibinka's topic in Już w nowym domu
no, to urosła Ci na tym tymczasie. dobrze gotujesz. :p -
KRĘŻLOWSKA TULA - nie każde piekło trwa wiecznie - już w domu :)
kinga replied to salibinka's topic in Już w nowym domu
salibinko - TO z prawej, trzymające Tulę w ryzach, czyli na smyczy - to oczywiście... Ty? ;) -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
mam w domu jego piątkowe zdjęcia, nie zdążyłam jeszcze wkleić. smutno wygląda na nich Buka. Jak stary, zmartwiony, zrezygnowany pies. on od tych swoich zmartwień jeszcze tak poszarzał, postarzał, już się wtapia w koloryt schroniska, już się robi taki... niewidoczny. - a czym to skutkuje - to wiemy... :-( -
[quote name='salibinka']Co u Malty? DT bardzo potrzebny. Gdyby znalazł się jakimś cudem, Maltusia miałaby o niebo większą szansę na adopcję. Jest taka piękna i młodziutka:-(, mądra sunia. Może trzeba napisać w tytule o dt. Czy ma jeszcze Allegro? (niewiele mogę, ale chętnie opłacę wyróżnione ). Żeby KTOŚ ją wreszcie zauważył... żeby ta zima taka schronowa nie była... A może były już jakieś telefony w jej sprawie?[/quote] cisza. w sprawie Malty. jakiś straszny nieurodzaj :-(. Camara wystawia jej allegro, do niej należy decyzja z tym wyróżnieniem ( salibinko - bardzo dziękuję :loveu:) KTO ją chce na DT? ...Ci z Krakowa wstępnie TEZ się mogą zgłaszać :p, prawdopodobnie będę miała możliwość przerzutu przez całą Polskę... nie tylko Malty zresztą ;). Taka okazja szybko się nie trafi... Tylko proszę, bardzo proszę o ten las rąk :lol: ...a co u Malty? właściwie bez zmian. kolejna wilczurowata, spora suka w schronisku. W tej aurze zupełnie zlewająca się z otoczeniem. nie jest jakoś specjalnie zaszczuta, nie jest zaglodzona ( jak zauważyliśmy, wrecz przeciwnie), przebywa na w miarę dużym wybiegu, wiec choć to minimum ruchu ma. ...i w ten sposób, niepostrzeżenie, zaczął jej przemijać kolejny rok. ech...:shake:
-
[quote name='PaulinaT'] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images47.fotosik.pl/36/0e722f893ff25ca2.jpg[/IMG][/URL][/quote] a myślałam, ze tym razem z Lalką wszystko będzie ok. no i nie jest. oczków nie ma :crazyeye: :shake:
-
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Angelika8'] i mam cztery sztuki ([B]piąta w drodze[/B];)) :cool3:[/quote] jak to ślicznie zabrzmiało :evil_lol: -
[quote name='nalina'].Jestem z Poznania jaką trase w ogole proponujecie,przez Niemcy czy Czechy.Macie moze jakies wiadomosci na temat platnych drog,i ogolnie moze macie jakies dobre rady- pierwszy raz jade w te odlegle"okolice" ?[/quote] ja jestem z Koszalina, zdecydowanie polecam trasę przez Niemcy. wskakujesz na autostradę Berlin - Monachium ( 500 km proste jak drut :evil_lol:, leci się błyskawicznie), za Monachium odbijasz na Innsbruck w Austrii, potem już Włochy. Niemcy mają świetną sieć autostrad, jeśli zależy Ci na czasie. Chyba o wiele lepszą, niż Czechy we Włoszech, jesli chcesz się przemieścić gdzie dalej - zdecydowanie autostrady, są płatne, ale nie tak kosmicznie, jak straszą, a czas podróży przez nie jest o niebo krótszy, niż przez drogi niższych kategorii. Co ważne, jeśli masz niewiele czasu. Tyle z mojego, letniego doświadczenia. ;)
-
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Angelika8']Kinga,a kto to ten OBCY:cool3:,brzmi trochę jak bestia:evil_lol:[/quote] OBCYCH jest kilkoro, zaprzyjaźnionych, choć nie przez psy. działają na ogół jak zimny prysznic uczą obiektywizmu. i, że nie cały świat kręci się wokół tego, co nasz... ...znacie pewnie to uczucie zadziwienia, że ktoś, kogo lubicie i szanujecie, nagle myśli ZUPEŁNIE inaczej...:roll: -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
a propos Camarowego allegro i kontrowersyjnego tytułu wczoraj mimochodem pokazałam Bukę w necie, nawet nie na allegro - OBCEMU. Przy Buce było owo hasło: "zagryza kozy", w dalszym tekście wytłumaczone. OBCY w psach siedzi z doskoku, bardziej kibicując. Więc pokrywa się z potencjalnym, statystycznym czytelnikiem allegro. Pokiwał głową. Ze jednak brzmi odstraszajaco dla ludzi z zewnątrz. tym bardziej słowo: bestia. ...te niuanse, dla nas oczywiste - moga być zupełnie nieczytelne dla ludzi "nierobiacych w psach". [B]Camara?[/B] moze daj ten tytuł allegro ze znakiem zapytania? -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='emilia2280']Kinga na pierwszej stronie pisze ze Buka jest w wolierze 1,5m na 1,5m z betonowá posadzká. Czy w tym schronisku nie dajá siana na podloze? Teraz w zimie chociaz?[/quote] teraz Buka został przeniesiony z woliery do boksu. Czyli ma kawałek miejsca dla siebie w budynku (co prawda z ażurową ścianą, ale w budynku) - oraz kawałek błota przed boksem, o podobnych wymiarach, co wcześniej. Tzw. wybiegi przed boksami - na skutek braku melioracji - często przy takiej pogodzie, jak obecna - tworzą jedną błotnistą kałużę. I biada psom, którym to przeszkadza... nieraz widuję, jak usiłują przecisnąć się tuż przy siatce, po czymś mniej grząskim - na głupie siku :shake:. Myślałam, ze Bukę uda się przebadac prywatnie, sprawdzić, jaki jest stan jego zdrowia. Wskutek ostatnich zmian w schronisku - nie ma takiej możliwości. I myślę, ze obecnie nikt raczej nie zauważy, czy on sie czuje lepiej, czy gorzej. A jeśli nawet zauważy- z pewnością nie będzie się przejmował starym psem. Bo schronisko to nie hospicjum... co usłyszałam niedawno. -
[quote name='mar.gajko']Ni echcemy się narazić na zarzuty obezsensowne pisanie o kozach. Na przykład:p[/quote] głupieście Wy są. nie każdy musi wiedzieć o praktykach, które uskuteczniamy od lat na forum, czyli pisanie o wszystkim i niczym, obojętnie na którym z "naszych" wątków. I nie każdy musi wiedzieć, ze my akurat, będąc od lat na tym forum, wiemy, że właściwie mało który pies znajduje domy POPRZEZ wątek na dogomanii - i że tego domu szukamy mu przede wszystkim POZA forum, poprzez inne ogłoszenia. I ludzie mają prawo, wchodząc na wątek, reklamowany poprzez banerki, irytować się, ze zamiast informacji o danym psie - trafiają w sam środek towarzyskich pogaduszek zaprzyjaźnionego grona - BYNAJMNIEJ nie o psie. a kol. mar.gajko nie obraża się - tylko pomyśli... i wyciągnie stosowne wnioski.
-
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Biafra'] Szukam raczej kogoś kto by zagryzł te babę od kóz :angryy: [B]Znajdziesz coś[/B] :modla: ...[/quote] kochana. tego to mi dwa razy powtarzać nie trzeba znajdę Ci na całe stado bab-od-kóz :loveu: ...co nie zmienia faktu, że wkrótce, jak się domyślam, Najbardziej Prężną Babą Od Kóz w całej okolicy... - będziesz TY? :p -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Biafra'] Mariola- Kobieta pod Wadowicami chce oddać stadko na dożywocie :lol: 12 sztuk. Kolorowe, czekoladowo brązowe. Bo jej wioskę zalewają niebawem pod zaporę. [B]W całym powiecie nikt tych kóz nie chce.[/B] Ani żadnych innych :evil_lol:[/quote] [B]Biafra.[/B] Tyś jest kobieta niehumanitarna. Wreszcie wiem, dlaczego weszłaś, ot tak, MIMOCHODEM, na wątek Buki, który zagryza kozy. :angryy: wrzuciłaś w wyszukiwarkę: zagryzanie kóz - i Ci wyskoczyło... :mad: -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='mar.gajko']To jest zdjęcie PORTRETOWE? :p[/quote] no. bo czy PORTRET musi być koniecznie od przodu?... jak widać, bohaterka zdjęcia miała fotografa w... :niewiem: -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Biafra'] [IMG]http://www.konie.sos.pl/zdjeciadododania/zdjecianaforum/Easy%20w%20stodole.jpg[/IMG] :p[/quote] koza z widoczkiem :multi: [B]mar.gajko[/B] - czy teraz czujesz sie usatysfakcjonowana artystycznie? :p -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='mar.gajko']Śliczności! [B]A zdjęć portretowych nie ma?[/B] Tych kóz.[/quote] :diabloti: wiesz, BIafra, takich zdjęć w studio. en face, profil lewy, profil prawy... koza zamyślona, koza melancholijna, koza radosna... koza z widoczkiem w tle, koza z rodziną... :huh: rozumiesz, rzuć te konie i inne zdechlaki w diabły - i bierz sie za porządne zdjecia, aby zaadowolić mar.gajko :p -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='mar.gajko'] A co do tych kóz Biafrowych, to ja je chce zobaczyć! Ja uwielbiam kozy. [/quote] ...ale uwielbiasz tak, jak BUka? :crazyeye: kulinarnie? :eating: ...czy jakoś inaczej? -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Biafra'] Ja niestety pomóc nie mogę... Mam 6 kóz .Jeszcze :roll: [/quote] [B]Biafra.[/B] A nie odczuwasz czasem, ze masz ich - kóz... za dużo? Ze one jakoś tak za duzo żrą? :p Że przydałaby Ci się ... mała redukcja pogłowia? ...w białych rękawiczkach, zebyś nie miala wyrzutów sumienia? :megagrin: pomyśl, kochana, pomyśl. TAKA okazja szybko się nie trafi. -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
A póki co - zanim skończysz w tym psychatryku - wstawiłabyś sobie porządnie banerek Buki ( ja oszalałam z tymi banerkami..:huh:, wszystkich się czepiam) ja go NIE widzę! a jak kliknę w TO, czego nie widzę :roll: - to mi wyskakuje Buka, caly i żywy :crazyeye: czy mogłabyś sobie, mimo wszystko, wstawić jakiś... mniej tajemniczy ten banerek? pięknie proszę :loveu:. -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[quote name='Camara'] ja przepraszam, ale przez klawiature mi nie przejdzie tekst w stylu: biedniutki pieseczek poszukuje dobrego domeczku, :evil_lol:[/quote] [B]Camara[/B] :crazyeye: to - na Boga - PO CO Ty robisz te allegra? :-o:-o - kwestionujesz ogrom ich, tych psów, nieszczęścia? porzucenie? smutek i żal? - i NIE CHCESZ znaleźć im dobrych domów? ....ale dlaczego? :shake: -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
rozmawiałam wczoraj wieczorem z kol. Camarą przez telefon, pytam, co robi - na co ona głosem męczennicy: - twojemu Buce łzawy tekst na allegro wymyślam... :placz: Na co ja, że to swietnie, porozmawiamy sobie chwilkę, to ja ją nastroję odpowiednio - i na pewno w mig złapie natchnienie, słodko - melancholijne... Porozmawiałyśmy sobie. delikatnie, współczujaco, wrażliwie... Po czym po godzinie otwieram allegro - i widzę OWO natchnienie: - BESTIA, CO KOZĘ ZAGRYZŁA !!!!:snipersm::snipersm: RATUNKU!!! itp No. :roll: -
KOSZALIN - stary szkielet BUKA. Zdarzył mu się na stare lata cud...:-)
kinga replied to kinga's topic in Już w nowym domu
[B]Camara[/B], kochana moja - zmień szybciutko mój adres mailowy, który podałaś na allegro - na ten "gazetowy". dziękuję ślicznie za allegro :loveu: -
...wiecie co, a ja go pamiętam w schroniskowym małym boksie. Przez dobre 1,5 miesiaca nie mogłam mu zrobic żadnych zdjęć, bo bal się go wyprowadzić z tego kojca nawet pracownik, który mi zawsze wszystkie "bojowce" wyprowadza do zdjęć. Neo tak się rzucał na kraty, z taką wściekłością, i z takim garniturem zębów... :shake: - pomyślcie, jak on potwornie musiał przeżywac to porzucenie w schronisku, jakie musiał czuć straszne zagrożenie, skoro TAK reagował...:-(