Jump to content
Dogomania

OlaAB

Members
  • Posts

    1184
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by OlaAB

  1. coztego to w jaki sposób pies ma zakomunikować, że coś mu nie odpowiada, że boli go to co robisz? może nie ma prawa czuć się gorzej danego dnia? może nie ma prawa boleć go ucho? tak jak wcześniej pisałam to my mamy zrobić wszystko aby nie warczał ale nie zakazując mu tego a tak opiekując się nim aby pies nie musiał warczeć
  2. Marmasza ma rację (wg mnie oczywiście) moje psy na mnie nie warczą (poza zabawą) ale tak naprawdę to zależy od charakteru psa, od tego czy ma się go od małego czy ze schroniska... wg mnie pies ma prawo warknąć na mnie ( oczywiście mam nadzieję , że nigdy do tego nie dojdzie) bo TYLKO w taki sposób pies może "powiedzieć", że nie odpowiada mu to co robię i nie ma tu podtekstów typu "dominacja" jest zwykła komunikacja pomiędzy zwierzętami zauważ, kiedy pies warczy na innego psa - tylko wtedy gdy nie jest pewien zachowania tego drugiego a podchodzi on zbyt blisko (lub wpadnie na psa) nasze psy nie warczą na nas tylko dlatego iż nauczyliśmy je, że nie zrobimy im krzywdy, że ludzie są bardzo fajni zauważ zachowanie psa, który wcześniej był bity, głodzony... nawet jeżeli podejdzie do niego osoba, której wcześniej pies nie widział na oczy (czyli nie ma żadnej informacji o niej czy jest ok czy nie, nie ma żadnego stosunku dominant-poddany) też zacznie ostrzegawczo warczeć. a wracając do _tm_ to polecam to samo najpierw siadać przy misce jak Morda je po dwóch trzech dniach delikatnie położyć mu rękę na pupie/grzbiecie/karku (tam gdzie będzie najmniejszy sprzeciw) i tak przez 2-3 dni potem przesuwać rękę coraz wyżej do głowy (oczywiście przekładać aby to nie było głaskanie) i tak stopniowo oswajać go z dotykiem podczas jedzenia po jakimś czasie jak już nie będzie reagował na dotyk - zacząć głaskać ale też od małych ruchów zaczynając w drugiej ręce mieć jakiś smakołyk ale wg mnie powinno podawanie go wyglądać tak Morda je kładę mu rękę na grzbiecie Morda przerywa jedzenie, patrzy na mnie , warczy nie zdejmuję ręki tylko swobodnie mówiąc "no o co chodzi? ja tylko chcę ci coś dorzucić do jedzenia" wrzucić mu smakołyki do miski poczekać aż zje posiłek pochwalić psa
  3. OlaAB

    IAL 2'2004

    na stronie sponsora zawodów są umieszczone zdjęcia http://galeria.animalia.pl/agility2004/ mozna je sciagac, kopiowac...
  4. OlaAB

    IAL 2'2004

    AniaP to mój Blue - ta szelma marmurek były jeszcze Umberto z Płocka i Arti z Łodzi obydwa śniade a na stronie nasze-zwierzaki są tylko zawodnicy z Alternatywy
  5. OlaAB

    IAL 2'2004

    słuchajcie poniewaz Alternatywa robila zdjecia wszystkim psiakom (mam nadzieje, ze kazdemu) to zrobię po jednej płytce dla kazdego klubu ze zdjeciami psow klubowych i rozeslę na ręce jednej osoby w każdym klubie tych zdjęć jest naprawdę sporo i mam nadzieję ,że każdy zawodnik siebie odnajdzie. Dziękujemy za miłe słowa i mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się na następnych zawodach :D Robull zdaje się, że teraz u Was? a przy okazji Robull tory super - bardzo mi się podobały (nawet zapamiętałam kolejność) i ponawiam prośbę o wersję elektroniczną torów.
  6. dziewczyny robilismy zdjęcia wszystkim zawodnikom (przynajmniej większości) i będziemy (jak podzielę) wysyłać zdjęcia na CD na ręce jednej osoby w klubie (u Was pewnie będzie to Ela) ze swojej strony, jeżeli macie jakieś zdjęcia Alternatywy to chętnie je zobaczymy pozdrawiam Ola - Alternatywa
  7. Refri gratulacje sama mam merlaka a Łódź była u nas na zwodach agility więc może się kiedyś spotakmy :D
  8. OlaAB

    IAL 2'2004

    Klub Alternatywa serdecznie zaprasza na zawody z serii IAL, które odbędš sie 27 czerwca w Pęcicach pod Warszawš (mapka z dojazdem na stronie klubu - linkownia). Przebiegi będš odbywać sie w następujacych kategoriach: A0, J0 (dla psow poczatkujacych), Open Agility, Open Jumping, IAL. Zgłoszenia proszę kierować pod adresem: [email protected] do 13 czerwca. W zgłoszeniu proszę podać następujace dane: PIES: imie, rasa, płec, data ur., wzrost w kłębie, kategoria Własciciel/Przewodnik: imie i nazwisko, adres, email lub tel. kontaktowy. Start w zawodach jest bezpłatny! Kibice mile widziani :D DO ZOBACZENIA
  9. no ja się dołączę do dyskusji względy zdrowotne np. takie: krzywy kieł podczas gryzienia, zamykania pyska będzie uderzał w drugi kieł bądź inne zęby co skończy się ich uszkodzeniem i w rezultacie usunięciem
  10. witaj sąsiedzie _tm_ :) ja swojego Atosa wykastrowałam w zeszłym roku i powiem Ci, że nie z suczkami nie ma juz żadnego problemu, powącha i idzie dalej a Morda , no cóż to jeszcze szczeniak mimo że duży ale fajnie że z nim ćwiczycie posłuszeństwo - to co od września Agility? :wink:
  11. ok Robull :D a tak przy okazji , to już się wyspałeś? :wink: to poprosimy (bo myślę, że nie tylko ja) o jakieś podsumowanie IALu we Wrocławiu please, please :multi:
  12. sorki, że się wtrące ale jest po "tamtej stronie" Wisły szkoła agility http://klub-graf.w.interia.pl/
  13. OlaAB

    Kleszcze!!!

    ja też znalazłam kleszcze, na szczęście psy są zabezpieczone i jednego kleszcza znalazłam martwego na podłodze a drugiego "nieco trykniętego :-)" na ścianie - jeszcze łaził.
  14. Rocki ja mam dwa psy: 6 letniego kundelka i 8 miesięcznego Sheltie popieram moich przedmówców, to Ty znasz Swojego psa Ja dużo o tym myślałam, poprosiłam również osoby, które znają mojego psa (wiedzą jak się zachowuje przy innych psach) o ocenę (moja mogła nie być obiektywna), fakt, że drugi pies jest z natury przyjacielsko nastawiony do innych na pewno pomaga. Ale myślę, że jeżeli obecny pies nie sprawia Ci problemów z innymi psami to nie będzie problemu. Według mnie dużym plusem jest różnica wieku. No i oczywiście trzeba zachować wszystkie zasady wprowadzania drugie psa (karmienie, pieszczoty...w odpowiedniej kolejności)
  15. dzięki za wyczerpującą odpowiedź
  16. http://www.alteri.ipon.pl/oalteri.htm
  17. Robul a tak przy okazji zawodów w ogóle czy w zawodach startować może tylko pies będący zrzeszony w jakimś klubie czy również niezrzeszone mogą brać udział? nie mówię tu o jakiś "dużych" zawodach ale choćby o takich jak przy IAL'owskich są organizowane.
  18. OlaAB

    Sztuczki

    a mój Blue i Atos umieją się ukłonić Atos poza tym turlać się przybić piątke podać łapę (jedną i drugą) machać ogonkiem na słowo "helikopterek" rozróżnia slowo pileczka, mysza (do przyniesienia) no i "szukaj"
  19. dołączam się do zdań "po co uczyć psa szczekania" :D mój Atos na obcych zaczął szczekać w wieku......5,5lat, kiedy do domu przyszedł..... szelciak :lol: wcześniej wiedział, że to JA jestem od pilnowania JEGO i jeżeli ktoś ma szczekać to będzie PANI :D teraz ma kogoś niżej kogo trzeba pilnować :P więc szczeknie na nieznany dźwięk, z tym ,że już oduczyłam "rozszczekiwania się" bo ktoś przechodzi pod drzwiami, wystarczy jeden szczek lub burknięcie a poza tym to szelciak wystarczająco "gada" abym miała dość (pracujemy nad wyciszaniem :wink: ) tak więc ciesz się z tego co masz a pilnować zacznie on z wiekiem (to owczarek więc ma to we krwi)
  20. wendka, Dorotak podejrzewałam 8) ale w sumie to "TAKIEJ" mordki to chyba nie widziałam :lol:
  21. miało być bez reklam ale skoro wszyscy to babcia też :lol: ja trenuję w ALTERNATYWIE wendka znamy się?
  22. We wszystkich klubach masz zajęcia dla początkujących i tak jak wendka pisała najlepiej skontaktuj się ze wszystkimi i wybierz sama to co do zobaczenia na jakiś zawodach :wink:
  23. Atos nie hrabia :P ale rybę lubi tylko do wytarzania się :wink: a co do tranu to daję im OMEGAN (tak napisałam tran bo jest on w składzie OMEGAN'u - co czuć :D )
  24. aguchna myślę, że powinanaś po prostu spróbować przekonać psa do jedzenia (wiem, że to może śmiesznie zabrzmieć) ale mnie się to udało mam dwa psy i każdemu podaję zupełnie oddzielnie tran nalany na spodeczek Blue bez problemu zlizuje natomiast Atos - w życiu czegoś takiego nie wziął by do pyska ale raz drugi zamachałam mu najpierw paróweczką przed nosem po czym podsuwałam spodeczek, jak tylko zamoczył dzioba to dostał kawałeczek parówki teraz nie ma problemów z tranem (z tym, że najpierw sprawdza co mam w ręce "czy mu się opłaca męczyć" :lol: ) ale jak sprawdzi, że mam smakołyk sam wylizuje spodeczek do czysta.
  25. aby szeltiki były górą dopisałam Blue
×
×
  • Create New...