Jump to content
Dogomania

Agnes

Members
  • Posts

    8645
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Agnes

  1. Tak, 3 cm to idealna szerokosc dla niej :) Bardzo ladnie
  2. [quote name='Unbelievable']tak na chłopski rozum to da się wyregulować tak, żeby tylko podduszało a nie dusiło. W mce zacisk też jest stosunkowo duży ale jakoś nie mam z nim problemów, zarówno w miękkich i lekkich jak i w łańcuszkowym. Ja zacisków używam z powodzeniem. Z resztą dławik też działa z powodzeniem jak się go odpowiednio założy[/QUOTE] nie da sie, brakuje kilku cm...o kilka cm zacisk jest za dlugi i nie ma szans, zeby zrobic to inaczej, psa mam nie od dzis, obrozy sporo sie przewinelo przez moje lapy ;)
  3. Hm, czyli moje przypuszczenia byly dobre:evil_lol: wczoraj kombinowalam z gops o co chodzi:lol: ale napisze to co wiem i to co widzialam:cool3: Miska jest golona, lapy jednak na ofutrzone, a "stopy" jeszcze bardziej i wg mnie to sprawia takie wrazenie, ze ma miekkie lapy (nadgarstki) Nie widzialam niczego niepokojacego w jej lapach, a kto mnie zna wie ze wypatrze kazda nieprawidlowosc:diabloti:
  4. [quote name='Unbelievable']żeby półzacisk działał musi być odpowiednio założony i użyty. U mnie sprawdza się jak najbardziej ;)[/QUOTE] to zalezy...mam zacisk XL rogza, i czesc zaciskowa jest tak dluga ze duzi mi psa, dziala jak dlawik a nie jak polzacisk. Jedno kolko na koncu zacisku nie dochodzi do drugiego kolka (podczas zacisniecia obrozy), zeby tak bylo pies chyba by musial miec 40 cm w szyi, a wtedy taka obroza by zleciala z lba ;)
  5. [quote name='gops']wole wydac 40zl niz 110zl gdy sklad jest prawie identyczny ;)[/QUOTE] to byla "ironia" do tych wszystkich preparatow, ktore zostaly tu wymienione ;) juz nie gadaj, ze zdjec sie zrobic nie da, bo wiemy ze jest inaczej:diabloti: juz wstawialas:eviltong:
  6. [quote name='gops']a my kupilismy 3cm pomaranczowe el perro na klamre , lupina brazowo zielonego w lapki , i szelki zielone typu norweskie [B]wiec czas sie leczyc[/B] :roll:[/QUOTE] a coz Ci to da:diabloti::diabloti: a ja nic nie kupilam:cool3::multi:
  7. [quote name='gops']jak czytam jakie problemy maja wasze psy to wychodzi na to ze Miska jest zdrowa[/QUOTE] gops tylko mi nie pisz, ze wszystkie moje wyklady poszly w... d i a b l y:angryy::evil_lol: [B]Ty po to masz dawac te preparaty, zeby problemow nie bylo[/B], bo jak beda to lek za 35 zl Ci nie pomoze:diabloti: Wtedy to zasadniczo nic nie pomoze:roll: ps - wytluscilam co najwazniejsze, zebys znowu nie zapomniala:diabloti:
  8. Tereny obledne:crazyeye::crazyeye:
  9. ej no fajowo ;) duzo miejsca, ja sie nie dziwie ze nie wracacie do PL - tu takie zarobki, ze o takich domach zapomniec mozna hahaha ale bys dala tego linka noo ;) bo ja tam wchodze i widze duzo domow
  10. Gratuluje! Ale link nie wchodzi:lol: Kurcze albo u Was wynajem domu tak tani, albo...:evil_lol:
  11. Bo jak pies jest uwarunkowany genetycznie to cuda nie pomoga, nie i juz, niestety. No, ale mowimy o zapobieganiu a nie leczeniu, bo z tym drugim to juz jest gorzej. Wtedy raczej nic z tych tanszych latwo dostepnych preparatow nie pomoze - mam na mysli typu Arthroflex. Poki suka zdrowa (watroba) to laduje w nia preparaty i bede doradzac je innym ;)
  12. Wstawanie mojej sucz, jakis czas temu zauwazylam, ze ma "ciezki tylek" i to widziala nawet moja mama ;) Nie twierdze, ze taki zwykly tani perapat uczyni z niej 2letniego psa, ale ja poprawe widze. Tyle mi wystarczy, bo jak wiele razy pisalam stawow nie badalam i badac nie bede ;) Ale RTG kregoslupa robilam, tylko zmian na zdjeciu nie widac, bo nie znaczy ze problemu nie ma ;) O tym, ze taki preparat chroni to juz nie pisalam, bo sprawa oczywista - po to glownie go podaje ;)
  13. Ja jak patrzylam na te dla sportowcow to widzialam tam tez inne dodatkowe skladniki, ktorych psu podawac bym nie chciala. Plus tych tabletek o ktorych wspomniala gops jest dodatek hialuronianu sodu. Nie ma tego duzo, ale lepsze to niz nic, a skladnik jest bardzo dobry. Taki preparat generalnie a zawierac glukozamince chondroityne i koniecznie wit C...inne cuda wianki to pic na wode. Plyn najlepiej wchlanialny, tabletki troche gorzej. Ja podawalam Arthroflex 2 lata...albo i 3 i...i nic ;) efektow jako takich brak
  14. Ktos pisal, ze niklowane sie szybciej rysuja. Nie wiem czy to prawda, ale wolalam nie ryzykowac
  15. Tak, trzeba zaczac od domu, wiadomo :) Cicho spokojnie :) Powodzenia! To fajna sprawa ;);)
  16. [quote name='deer_1987']A to ja mam pytanie odnosnie aportu Aza w ogole sie nie interesowala tak? bo my mamy taki problem ze uczymy oddawac aport a nie z nim uciekac :razz:[/QUOTE] Aza najczesciej olewala, jesli poleciala to nie przynosila. Aportowac zaczelam ja uczyc...ja wiem jak miala 2-3 lata? Teraz ma 7...W miedzy czasie odpuscilam i teraz walczymy od roku prawie. Na samym poczatku uczylam na lince, trzymalam jeden koniec 10 m linki i rzucalam na dlugosc linki pilke. W ten sposob uczyla sie wracac do mnie. Potem wprowadzilam standardowe uciekanie - rzucam aport, pies leci i uciekam w przeciwna sprawe. Za kazdym razem smakolyk, do tej pory dostaje nagrode. Z czasem zalapala aport - smakolyk. To jeszcze nie byla dla niej frajda sama w sobie (aportowanie). Efekt byl taki, ze wracajac do mnie puszczala pilke w polowie i leciala sliniac sie po smakolyk ;) Teraz jest lepiej, wracac pod nogi, puszcza pilke i czeka na nagrode i kolejny rzut (i to ostatnie to juz sukces). To, ze aport jest ach i och to wiadomo ;) I dostepny tylko na spacerze. A - Aza nie aportuje wszystkie. Akceptuje tylko dwie pilki w sumie, patykow nie przynosi
  17. [B]sator_k_[/B] pamietam Twojego psa w innych szelkach, wg mnie za malych, jesli mialabym wybierac te sa duzo lepsze. Co innego w ruchu a co innego jak pies stoi - tu maz pewnosc, ze psa nigdzie nie uwiera. Ja tylko ten pasek przez zebra mam luzniej zapiety, u mnie troche lepiej sie dzieki temu uklada. Tak na prawde jakby ten pasek byl pionowo to bylby blizej lap przednich i wtedy by sie nie mialo wrazenia, ze sa za duze ;) A - u nas tez odstaje ten pasek, co mi zupelnie nie przeszkadza. Pies jak biega pracuje przednimi lapami i jak pasek za krotki to wg mnie to blokuje ruchy psa.
  18. Ewa tak dokladnie! Wreszcie aportowanie sprawia jej przyjemnosc, jestesmy na takim etapie, ze potrafi aportowac codziennie! Oczywiscie nie dlugo, bo jej nie wolno, ale moge isc na spacerze nagle wyjmuje pilke kilka rzutow idziemy dalej. Kiedys to bylo nie do pomyslenia. Metheora ja mam juz zabytek:evil_lol: Nikon d50 + Nikkor VR 70-300 f. 4,5-5,6 Generalnie rodzine Nikonow moge polecic. Maja jednak drozsze szkla nic Canony, ale ja jestem za Nikonami, znany mi b dobry fotograf sportowy rowniez poleca Nikony, a pytalam prywatnie ;) Nadal tez twierdze, ze szklo jest wazniejsze. Jak kupowalam mialam do wyboru d50 lub dwa razy drozszy d70, wolalam tansze body i dokupic szklo szybciej.
  19. Tabletki ;) Arthorvet HA skonczylam pierwsze opakowanie :) Zerknij na allegro, jest koles ktory ma po 35 zl za 90 szt. Chociaz zanim skonczysz butle A. to troche minie ;) Mi tabetki duzo latwiej podawac, jest tansze, a sklad rownie dobry
  20. Kolejny gosc:evil_lol:
  21. Lo rany:loveu: Chyba zaczne czesciej focic, bo az milo:loveu::loveu: To lecim dalej:cool3: Gosc:loveu:
  22. Slicznie wyglada Kleo w rogzie!! Szeki tez bardzo fajne, widac ze wygodne :)
  23. [quote name='Onomato-Peja']A właśnie, pytanie do ludzi którzy kupowali od Marty szele norweskie. Ile mniej więcej kosztują takie na dużego psa (tutaj pytanie najbardziej do Agnes i do sator_k)[/QUOTE] ja to nie pamietam:evil_lol: skleroze mam:oops:
  24. [quote name='Diora']Masz przepinaną smycz? Ja mam nieprzepinany odblask i łańcuszkową obrożę i taśma jest mięciutka :)[/QUOTE] Diora, jakis czas temu kupilam czarna nitke nieprzepinana i byla twarda, sztywna, slisgala sie w lapach (sprzedalam). Wczesniej mialam fiolet, ale starsza niz ta czarna i byla miekka, idealna. Teraz mam przepinana i ciezko mi sie przyzwyczaic to jej "twardosci"
  25. Dziekuje bardzo za mile slowa :) Nono:cool3: My z Azowa codziennie na pole chodzimy:eviltong: W tym tygodniu po pracy lecialam do domu, bralam sucz i na pole lecialam poki jasno (czyli ok 30-40 min), wiec juz tak zle to nie ma:evil_lol: Tyle tylko, ze w weekend moze sloneczkiem sie nacieszyc:loveu:
×
×
  • Create New...