Jump to content
Dogomania

saJo

Members
  • Posts

    4837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saJo

  1. Ale mi goopio, bo powiedzialam, ze nie chce kasy za tropienie, a teraz mam wybrac smakole, to tak jak bym brala kase, bo przy kazdych jest cena i ja wiem ile ty wydasz na nie.......Ja im kupuje zwykle oprocz wedzonek jakies dropsy, albo drobne ciasteczka, zebym mogla stosowac jako nagrodki na spacerach, bez lamania ich wczesniej.
  2. saJo

    Demodex - nuzyca

    [quote name='ewka8']Ale jej matka, nigdy na nuzycę na chorowała, Nie wiem skąd się przyplątało[/quote] Bo nuzenca ma prawie kazdy pies! Tylko u wiekszosci nie wywoluje on zmian chorobowych.
  3. [quote name='morighan']jak zdlawie maly bunt..:diabloti:[/quote] :boom::razz:
  4. morighan Kiedy doczekamy sie opisu wrazen??:razz:
  5. ada89 Moje psy sa naprawde wszystkozerne, wiec kup co masz ochote. Tylko jedne prosbe bym miala: nie kupuj wedzonek, bo wlasnie zamowilam im 2,5 kg zwaczykow i 0,5 kg krtani wedzonych, wiec tego na jakis czas im starczy.
  6. saJo

    Demodex - nuzyca

    Wlasnie o to chodzi, ze leczenie nuzenca i jednoczesne podawanie strydow to przede wszystkim trucie psa: leki antynuzencowe beda zabijaly nuzenca, a sterdy beda stwarzaly dla niego dobre warunki rozwoju.
  7. saJo

    Ślady

    [quote name='ada89']w końcu wziął nochal do ziemi... i poszedł wzdłuż rzeczki do miejsca gdzie zawsze skakaliśmy... przeszkoczył i poleciał do mnie... :) jestem dumna z jego umiejętności logicznego myślenia :loveu: :cool3:[/quote] Od czegos sie ten nochal ma :bigok:
  8. saJo

    Ślady

    Ja tam lubie sobie wypic (chociaz od czasu choroby jestem bardzo ekonomiczna, 3 piwa i koniec) ale...no wlasnie, bo pic to trzeba umic!!
  9. saJo

    Demodex - nuzyca

    [quote name='Patka']Sajo przepraszam nie dopisałam dokładnie z nieleczonym ogniskowym lub z niezdiagnozowanym a dlaczego jest wczesniej ...[/quote] to dla jasnosci: z nuzyca suki nie nalezy rozmnazac. Aczkolwiek nie spowodu ryzyka zarazenia sie szczeniat, bo one i tak sie nim zaraza, jak pisalam prawie 100% psow ma w skorze tego pasozyta. Ale z racji oslabienia suki i z racji toksycznosci lekow przeciwnuzencowych, gdyby trzeba bylo leczyc suke w ciazy/karmiaca.
  10. saJo

    Demodex - nuzyca

    [quote name='Patka']pewnie wet nie powiedział Ci ze suk z nuzeńcem nie powinno sie rozmnażać ... [/quote] Yyyyyyy, a niby dlaczego?
  11. Dzieki sajko, juz sobie wszystko wynalazlam na mapa.szukacz.pl
  12. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to teraz wszystko jasne. A tak jeszcze orientacyjnie, ile nam zejdzie przejechanie wawy i doejchanie do pruszkowa? Tylko raz jechalam autem do nowego dworu i to mi zajelo 3 godziny....
  13. Nie kumam gdzie mamy wjechac na ten most :roll: Wydawalo mi sie, ze bedziemy z odpowiedniej strony Wisly :roll:
  14. Obawiam sie, ze to nie zda egzaminu. Prawo jest prawem. Wscieklizna jest choroba zwalczana z urzedu, niestety tutaj nie ma zmiluj sie i pies musi byc szczepiony. Rozumiem, ze zwierzak jest chory i nie wolno, ale w swietle prawa taki pies albo pomimo choroby powinien byc zaszczepiony albo uspiony. Oczywiscie nie kaze Ci usypiac psa, ale niestey musisz sie liczyc z konsekwencjami. To nie chodzi o to, ze prawo jest podle, a politycy nie kochaja zwierzat. Po prostu w Polsce jest problem ze wscieklizna i dlatego prawo jest surowe, zeby moc w miare mozliwosci ja zwalczyc, albo przynajmnije ograniczyc. (oczywiscie przepisy, a ich egzekwowanie to zupelnie cos innego)
  15. Ja mam pytanko, poniewaz kompletnie nie znam Warszawy i okolic czy ktos moglby mi powiedziec, ktoredy najlepiej (oczywiscie od strony Olsztyna) jechac do Pruszkowa? Dzieki temu nie przybedziemy na ostatnia chwile :cool3:
  16. saJo

    Demodex - nuzyca

    No jasne, olac jelita, przecirez to zupelnie normalne, ze pies w wieku 7 miesiecy ma jelita jak 8 letni pies. Olac to, leczyc nuzenca. ewka8 Nuzeniec owsze, sam nie zginie, ale podawanie toksycznych lekow anty nuzenciowych, gdy pies jednoczesnie dostaje sterydy jest raczej hmmmmmm glownie podtruwaniem psa. Nie prawda, ze okresy zaleczenia szybko mijaja. Owszem, zdarzaja sie psy, u ktorych problem notorycznie powraca, ale o wiele wiecej jest psow, u ktorych nuzencowy problem pojawia sie w okresie choroby, oslabienia organizmu itd. a potem cale zycie amja spokoj.
  17. saJo

    Ślady

    Szelki sa wygodniejsze niz obroza, bo linka sie mniej placze. gnojek chodzi na lancuszku, z linka pod lapa, ale dlatego, ze on robi IPOwski slad i latwiej mi go kontrolowac, nie pozwalac na zejscie ze sladu, chamowac, gdy opuscil kawalek miecha. Mysle, ze nie ma wielkiej roznicy jakie to sa szelki. Dla Bolsa zamowilam takie [URL="http://www.gappay.pl/product_info.php?cPath=83&products_id=263"]www.gappay.pl/product_info.php?cPath=83&products_id=263[/URL] Ma jez Ramzes i fajnie mi sie go prowadzilo. Warto chyba jednak zwrocic uwage, zeby zapiecie do linki bylo bardziej z tylu. Ostatnio prowadzilam Bolsa na takich [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4672&action=prod[/URL] i mi sie w nich platal, ale ja mam male doswiadczenie i nie potrafie powiedziec na ile to kwestia szelek, na ile psa i jego sposobu chodzenia na sladzie (Ksieciunio ostatnio postanowil galopowac, chyba najwyzszy czas na zmiane zaginionego). Na lince pies ma wieksza swobode niz na smyczy.
  18. saJo

    jaka kupa taki pan

    Mysle, ze to zalezy od wielu elementow, od psa, od karmy, od partii karmy (ja np mam teraz feralny worek pro plana, po ktorym pies ma notorycznie biegugnke, pomimo, ze je ok 3-4 worek tej karmy) od stanu fiozjologicznmego psa.
  19. Znajomych z dwoma labkami kiedys chcieli wywalic z Warsu. Powuedzieli ze wyjda, jelsi pokaza im przepis zabraniajacy przebywania psow w Warsie. Nie pokazali.
  20. saJo

    Ślady

    [quote name='ada89']w dniu dzisiejszym zastanawiam się czy naprawdę tak fajnie :cool1:[/quote] czyzby kacyk meczyl :cool3:
  21. Wiesz, zmeczenie belga nie fundujac mu pracy umyslowej to jakies.......10 godzin biegania non stop. Sprawdzone.
  22. saJo

    Demodex - nuzyca

    rekus Daruj sobie, nie wiesz jaka jest sytuacja to nie komentuj. Wogole nie rozumiem co ma jeden cytat ady do drugiego, ktore zamiesciles. Jak jest zwiazek miedzy nimi....Wiesz jakie to sa te wazniejsze sprawy?
  23. No bo lepiej najpier nauczyc psa jezdzenia w kagancu a dopier potem do autobusu. albo na odwrot.
  24. [quote name='morighan']jesli wszystko dobrze pojdzie, to na poczatku lipca bede w tych okolicach,[/quote] A w jakich dokladnie okolicach :razz: [quote name='morighan']w ramach pocieszenia powiem, ze buty do tego czasu wyczyszcze:evil_lol: :eviltong:[/quote] No, jak mnie skopiesz brudnymi butami to zamorduje :diabloti:
  25. [quote name='Azir']Nigdy nie zostawał w klatce i niczego nie zniszczył. Anioł nie pies :loveu: .[/quote] Moj musial zostawac w klatce, bo wynajmuje mieszkanie i nie moglam ryzykowac, ze cos zniszczy. Wlascicielka zgodzila sie na dwa psy pod warunkiem, ze nie bedzie absolutnie zadnych zniszczen, a ze zawsze byla fair wobec mnie, nie chcialam ryzykowac ze sie na mnie zawiedzie.
×
×
  • Create New...