Jump to content
Dogomania

jovi

Members
  • Posts

    762
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jovi

  1. O,to Ty jesteś 'świeżym' szkoleniowcem :D Ja jeżdże do niego już prawie 1,5roku. Właśnie ma się zacząc szkolenie PTD więc zadzwoń do p.Piotr i dokładnie się dowiedź.Jak słuchałam czego mają się na nim psy uczyć to będzie super.Dla chętnych planują egzamin PT na placu w Tulcach przy okazjii zawodów Klubu Boksera wiosną 2005.Ale to jeszcze nie jest pewne :D Ja tez chciałam zacząć to szkolenie z jednym z moich psów,ale niestety planuję miot więc polecili mi żeby lepiej dać sobie na razie spokój bo jeszcze suczysko coś złapie i po co kłopoty :D Albo szkolenie albo szczeniaki :D
  2. Bila,widzę,że jesteś z Poznania.Ja właśnie w Poznaniu szkolę moje psy mimo,że muszę w chwili obecnej dojeżdżać 100km,ale warto bo p.Piotr jest rewelacyjny!Gdzie szkoliłaś swojego przedszkolaka,może się spotkałyśmy?
  3. Właśnie Bila,zapomniałam o najważniejszym:na przedszkolu właściciel (przewodnik psa ) uczy się jak postępować z psem żeby mieć miłego towarzysza i umieć nad nim panować :D
  4. Już dwa moje psy przeszły przez 'psie przedszkole' i w tej chwili nie wyobrażam sobie,że szczeniak może na nie nie uczęszczać :D Fakt,że ja mam super szkoleniowca ( uważam,że to jakie są zajęcia zależy w zdecydowanej mierze od szkoleniowca),zajęcia trwają 1h z przerwami.Nie wiem jak jest gdzie indziej,ale po naszym przedszkolu piesku umieją wszystkie podstawowe komendy:pokazywanie zębów(badanie uzębienia),siad,waruj,stój,chodzenie przy nodze na smyczy i bez,pozostawanie w w/w pozycjach.A co do szkolenia szczeniaka z psami dorosłymi to szczeniaki powinny się socjalizować ze szczeniaki bo są na tym samym poziomie psychicznym,a jakaś agresja ze strony dorosłego psa może wywołać u szczeniaka odwrotny skutek;zrazić go do psów,powodować agrsję lub lęk do psów.Więc lepiej jak przedszkolaki są z przedszkolakami.Dorosłe psy tylko takie,które dobrze się zna i wiemy czego się można po nich spodziewać.
  5. Absolutnie nie zgodzę się z fe-su,że Acana to wyższa półka niż Nutro Choice!Nutro Choice to najwyższa półka i to faktycznie a nie tylko z nazwy 'super premium'.To jest naprawdę super karma,ale dośc droga.Natomiast Acana jest też bardzo dobrą karmą chociaż typu 'premium' i jej podstawowa zaleta to 'jakość i CENA'. Poza tym Nutro jest więcej rodzajów.Ja karmiłam Acaną i byłam bardzo zadowolona.Przy Acanie zalecam jedynie ostrożność przy psach białych,poniewaz Acana zawiera dość sporo beta-karotenu to może powodować zażółcenia sierści,tak było u moich,ale podobno nie jest tak u wszystkich białych.Sprzeczałam się nawet z przedstawicielka Acany,z którą się jedocześnie przyjaźnię i ona twierdzi,że inne białe nie zrobiły sie żółte,także jest to pewnie wrażliwość osobnicza :) Także jeżeli chcesz zaoszczędzić trochę kasy to spokojnie kupuj Acanę,jest smakowita i bardzo wydajna!A jeżeli Cię stać to kupuj Nutro :)
  6. Ja z kolei muszę powiedzieć,że wypróbowałam już wiele karm bo szczególny problem u moich białych psów to było zażółcenie sierści po niektórych karmach.Teraz karmię je Bento od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona! Psom też smakuje i wyglądają po Bento pięknie.Także ja jestem zadowolona :) Poza tym dużą zaletą Bento jest duża gama tych karm,która lada chwila powiększy się o kolejne.
  7. Ja ma pierwszą w Polsce zarejestrowaną w Polskim Związku Kynologicznym hodowlę psów rasy Biały Owczarek Szwajcarski bo taka jest nazwa tej rasy od momentu gdy została zatwierdzona przez FCI tj. listopad 2002.Zapraszam na swoją stronkę. Pochwalę sie jeszcze ,że moja suczka była pierwszym psem tej rasy w PZKynologicznym.Obecnie jest ich 6 sztuk, w różnych oddziałach.
  8. Ceny Acany spadły bo po wejściu do Unii nie obowiązuje na karmy sprowadzane spoza niej 35% cło , jak było dotychczas.Tylko ciekawe dlaczego nie tanieja inne amerykańsko-kanadyjskie karmy jak np. Nutra Nuggets?Przedstawiciel NN na wystawie tłumaczył mi,ze owszem cła nie ma ale wymyślili inne opłaty. Jest to prawdopodobne, ale jakoś w to nie wierzę skoro Acana obniżyła ceny.
  9. Dzięki za telefony! Do VioaoiV: masz rację, teoretycznie każdy wet powinien znać się na zachowaniu psów, ale moim zdaniem niestety tak nie jest, a napewno tylko garstka jest SPECJALISTĄ od zachowania się psów, czyli psim psychologiem.
  10. Czy znacie może jakiś lekarzy wetów specjalistów od zachowanie psów w Warszawie?
  11. Strasznie Ci współczuję, ale nie zwlekaj zbyt długo z TĄ ostateczna decyzją, to najlepsze rozwiązanie i dalsze przedłużanie jego cierpienia nie ma sensu. Mówię to z własnego doświadczenia bo też zbyt długo zwlekaliśmy z decyzją o przyśpieszeniu odejścia naszej chorej na raka suni. Też miała dni gdy czuła się lepiej i też jak idiotki ( ja z siostrą) liczyłyśmy na cud, a teraz najbardziej cierpimy gdy sobie ją wspomnimy, że ZA DŁUGO zwlekałyśmy z tą decyzją, niepotrzebnie cierpiała. Zdecydowałyśmy się gdy już nie miała siły się podnieść, a mimo to na ten śmiertelny zastrzyk poszła o własnych siłach, schodząc po schodzach z 3 piętra do auta. Nie zwlekaj, choć doskonale rozumiem Twoje wahanie i niemożność podjęcia TEJ decyzji!
  12. JA też chciałabym coś dorzucić o 'Srodkach piorących dla białych'.Otóż zaczęłam od szamponu dla białych firmyHery i niestety, ale moja sunia jest po nim zażółcona:-( Ma sierść w typie ONa, może nie aż tak twardą. Natomiast moja kumpela ma pirenejkę i jej sunia po tym samym szamponie aż razi w oczy białością:-) Ja przerzuciłam się na szampon dla białych Beapher ( nie wiem czy poprawnie napisałam ) i jest po nim dobrze. Chcę jeszcze spróbować Ring 5 bo też słyszałam o nim wiele dobrego.
  13. jovi

    Konina

    Napisz mi jeszcze jak możesz, skąd jesteś?
  14. jovi

    Konina

    Bierz i karm bez zastanowienia!To najlepsza mięso dla psa bo jako, że koni nie hoduje się de fakto na mięso to nie podaje się im hormonów, antybiotyków i innych świŃstw. A co do dylematów moralnych: krowę można, a konia nie? Czemu, bo ładniejszy? Ja osobiście uważam, że człowiek spokojnie może obyć się bez mięsa, ale nie pies, który gdyby tylko miał możliwość to z wielką ochotą zjadłby konia. A propos, za ile możesz kupić tą koninę bo też jestem w trakcie szukania jej dla PSÓW?
  15. Pomyłka w adresie : [email protected]
  16. Moja koleżanka z Poznania jest w trakcie rejestracji hodowli Pirenejów. Ma piękną sukę z Niemiec i miot będzie prawdopodobnie w tym roku. Po bliższe informacje pisz : [email protected] - to adres do tej mojej koleżanki :-)
  17. Czy ktoś z Was spotkał się może za granicą ( bo w Polsce nie znalazłam ) coć takiego jak specjana karma dla psów o białym umaszczeniu? Podobno w Czechach jest coś takiego. :eating: Ja mam właśnie Białe Owczarki Szwajcarskie i okazuje się, że posiadanie u nich bieluteńkiej ( a nie żółtej ) sierści nie jest takie proste gdyż właściwie wszystkie karmy zawierają pulpę buraczaną i kukurydzę, które to zażółcają sierść. Znalazłam już jedną bez tych składników, ale nadal interesuje mnie specjana karma dla białych.
  18. HEj, ja jestem właścicielką w tej chwili już 3 Szwajcarów i właśnie zarejesrowałam hodowlę tej rasy, chyba jedyną w Polsce. Psy tej rasy NIE MAJA opadających zadów, ich grzbiet jest prosty, a niektórzy wystawcy za granicą ( w Polsce są tylko 2 w Związku) ustawiają je jak ONy. Z charakteru to ma to być łagodniejsza wersja ONa. Ale będąc na wystawie klubowej W Czechach ( po raz pierwszy wisziałam ich TYLE na raz ) wiele z nich było tchórzliwych. Mogą one być bardzo wrażliwe na bodźce a jako białe ( choć nie albinosy ) narażone są na alerigie skórne. Mam 2 sunia i jedna jest tchorzliwa mimo dobrej socjalizacji natomiast druga, ta hodowlana ma wspaniały charakter, nie boi się niczego, uwielbia ludzi, jest otwarta i przyjacielska choc w bardzo ładnie pilnuje obejścia. W mojej hodowli będę się właśnie starała 'tworzyć' nie tchorze. Generalnie to rasa ta zbliżona jest problemami zdrowotnymi i charakterem do ONów od których się wywodzi.
  19. Dzięki ludziska za podpowiedź! Wiedziałam, że można na Was liczć! Tak zrobię, umieszczę odpowiednią klauzulę. Co strylizacji i kastracji to u nas nie przejdzie bo u nas ludzie uważają, że taki osobnik to do niczego się nie nadaje. Ale ja chcę aby te przyszłe szczeniaki, jeżeli się tylko nadadzą były hodowlane.
  20. Umieszczem ten temat w dziale " Hodowla" bo w prawie jest mowa tylko o maltretowanych zwierzakach. Kieruję go głownie do hodowców-praktyków. Chodzi mi mianowicie o coś takiego: jak prawnie zabezpieczyć się przed tym aby przyszły właściciel nabywanego ode mnie szczeniaka nie rozmnażał go "bez papierów"?Czy to w ogóle jest możliwe i potem ewentualnie egzekwowalne? Mam sunię bardzo rzadkiej w Polsce rasy, będzie to pierwsza hodowla w kraju i nie chcę "lewych" miotów i "lewego" dopuszczania samców. Mam plan hodowlany, chcę kryć sukę reproduktorami zagranicznymi i nie chcę by ktoś psuł rasę.
  21. Hej, widzę nie po raz pierwszy , że czarne ONy budzą zainteresowanie. Ja właśnie jestem w trakcie oczekiwania na takie szczenię, które zamówiłam już w lutym. Ma to być sunia, jak najbardziej rasowa, z Czech. Chcę hohować ONy tej maści bo u nas jej nie ma a są pięknę. Także jak już ją będę miała to napewno spotkamy się na wystawach bo ja zamierzam ją wystawiać. Mam już białe owczarki niemieckie, ktore teraz nazywaja się Biały Owczarek Szwajcarki więc z czrnym będą tworzyć fenomenalny komplet. Także może , jak wszystko dobrze pójdzie będę jeździć z Białym i czarnym na wystawy.
×
×
  • Create New...