Beniu nie sadze aby jak narazie ktos sie znalazl kto posiada takowego psa.....Jest to rasa malo popularna jeszcze w Polsce sprowadzona bodajze pod koniec lat 90 tych (a przynajmniej wtedy pierwszy raz sie natknelam na jakakolwiek wzmianke o nich) .....To wprawdzie nei przeszkadza aby ukazywaly sie ogloszenia w stylu "Alano,bez rodowodu po rodowodowych rodzicach,championach (?!) "itp itd