-
Posts
1125 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Robull
-
Aaaale o co chodzi :-?
-
Na stronie FORT-u jest link do ich strony, a tam napewno adres mailowy. Tak, dobrze kojarzysz go z hasiorami. Startowe w Polsce wynosi zwykle 40 zł. Tak było w zaszłym roku. W Karczewie, o ile mnie pamięć nie myli, dla obcokrajowców strtowe było 10 €. Mami, mam prośbę napisz co Ci odpowiedzieli. Jestem bardzo ciekaw :-?
-
A widzisz? Wystarczy sie postarać i juz jest miło... :D A tak poważnie, to uważam, że zamiast wypisywać niepotrzebne uawgi powinniśmy rozmawiać na temat agility. Mami, już wcześniej pisałem, ale powtórzę, że nie rozumiem Twoich złośliwości na forum, a szczególnie w tym temacie? Przecież sama widzisz, że jak tylko piszesz o agility i bez osobistych wycieczek (inny temat), to wszystko jest OK. Tak więc proszę odpuść sobie :P
-
Masz pewnie na mysli Zarząd Główny ZKwP. Możesz sobie darować - wiem co Ci odpowiedzą :) A mianowicie, żebyś wszystkie pytania związane z agility kirowała wyłącznie do vice pzrewodniczącego GKSP, czyli do przewodniczącego GKSP d/s agility Marka Russa. Serio, oni Ci nic innego nie mogą odpowiedzieć, bo nie mają o tym pojęcia. W Polsce agility podlega pod GKSP, a tam jedyną osoba mającą o tym pojęcie jest wymieniony wyżej Marek Russ, który skoleji w Związku nie pojawia się już ładnych kilka lat :o
-
No właśnie! Też mi to teraz przyszło do głowy :) Namówcie Pecolda! Tomek co prawda sam nie zajmuje się teraz agility, bo on tylko po łąkach z borderkami lata i coś tam zagania, ale może Wam pomoże? Jak nie, to pogadajcie z Iwoną.Jeśli będziecie mieć jakiś problem, to napiszcie, a może uda mi się pomóc.
-
Oczywiście, że bokserki biegają w agility. Nie ma ich co prawda zbyt wiele, ale na ostatnich mistrzostwach świata pamiętam, że co najmniej jeden śmigał i radził sobie całkiem dobrze. Pamiętam, że mam gdzieś go nagranego, a nie nagrywaliśmy wszystkich, tylko te, które nam sie podobały :D
-
Mami, po prostu żal mi Ciebie :-?
-
I tak właśnie powstają osrodki agility :P Musi sie zebrać paru zapaleńców i już. Życzę powodzenia :D
-
To tylko się cieszyć :P Tzn., że nie było To super :P :P :P Pewnie... ostrożności nigdy nie za wiele
-
Zaczynam czytać w Twoich myślach... :P Naprawdę nie wiem jak do tego podejdą w Polsce, ale np. w czechach nie ma z tym problemu, o czym chyba już pisała Davie. Tam jak startowałem po raz pierwszy (nie miałem jeszcze polskiej książeczki startowej, bo wtedy jeszcze u nas nic takiego nie funkcjonowało), podałem tylko swoje i psa dane, zmierzyli psa, zapisałem się do Czeskiego Klubu Agility, opłaciłem opłatę startową i wpisową do klubu, wypisali książeczkę i po sprawie. Oczywiście nie musiałem zapisywać się do klubu, ale wtedy opłata startowa byłaby wyższa.
-
Wedłóg informacji jakie posiadam od weterynarzy (statystyki jak wiesz nie są prowadzone) ok. 70% goldenów w Polsce ma problemy z dysplazję. Twierdzą tak w oparciu o wyniki badań, tych którzy się zgłaszają do nich na prześwietlenia. Ile się nie zgłasza i w jakim stanie mają stawy nie wiadomo. U borderów też się pojawia ten problem, ale zdecydowanie rzadziej. U belgów można policzyć takie przypadki na palcach jednej ręki. Tak więc bez przesady. Proszę nie stawiaj wszystkich psów w jednym szeregu.
-
Zgadza się - Hod Dpg biegał w agility. Biegał, bo teraz jest już na emeryturze. Wejdź sobie na stronę SKA FORT www.fort.w.pl Następnie na stronce kliknij klub i nasze sukcesy oraz galeria Natomiast w linkach znajdziesz Ovari. Nie wiem, czy mają foksie, ale napewno mają agility.
-
Reasumujac - nie musze rejestrowac sie w ZK i placic skladek, tak? Naprawde niewiele zrozumialam z powyzszych postow :-? :roll: Jeśli na zawody przyjedzie ktoś z zagranicy (nie ważne jakie ma obywatelkswo i pochodzenie), to zgłasza się z książeczką startową do sekretariatu, wnosi opłatę i startuje. Nikt go nie sprawdza, czy u siebie w kraju ma opłacone składki i co za tym idzie, czy jest aktualnie członkiem jakieś federacji zrzeszonej w FCI.Pytanie kolejne: a co jeśli nie ma książeczki, bo jeszcze nigdy nigdzie nie startował? Hmm... nie mam pojęcia :-?
-
Mysle, ze powinien podac swoj stary adres zamieszkania. Chyba nie bede sprawdzac dokladnie, gdzie jest zameldowany ? No tak, ale będą sprawdzać, czy jest członkiem ZKwP.
-
2003, pozwol ze to ja bede decydowac o zmianie informatora. Dobrze? To Ty napisałaś: Nie oklamujmy sie. Wygląda natomiast na to, że ktoś Cię jednak okłamuje, albo (kompletnie nie mam pojęcia czemu), chcesz wprowadzić atmosferę, o której piszesz, a która ponoć u nas panuje.
-
Dla mnie to jasne :P
-
Ja nikomu niczego nie zabraniam :o Ostrzegam tylko właścicieli niektórych psów (nie tylko wielkich, ale też np. labków), że ich psy i bez agility mogą mieć problemy ze stawami. Jak do tego dołożymy jeszcze treningi, to ryzyko się zwiększa. Każdy pies potrzebuje ruchu i to jest bezdyskusyjne.
-
Jeszcze takiego przypadku nie było :o Ale najważniejsze jest to czy ta osoba jest członkiem ZKwP. Jeśli tak, to sparwa jest prosta - zgłasza się i już. Jeśli zaś nie, to trzeba sprawdzić czy może nim zostać. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że trzeba dowiedzieć się w Związku.
-
Wierzę :) Teraz to wiem i mam nadziję, że zrozumiesz mnie i powody, jakimi się kierowałem.
-
Nikt nie sprawdza dowodów osobistych, bo to jest tak, że Polacy zgłoszenia na wszystkie zawody agility przesyłają do GKSP., a dokładniej do Marka Russa. Jak na zgłoszeniu pojawia się nowa (startująca po raz pierwszy) osoba, to pewnie wtedy sprawdzają, czy jest ona członkiem ZKwP. Wymaga tego od nich regulamin FCI. Na zgłoszeniu trzeba podać dane psa i przewodnika, a więc i adres. Jeśli ktoś nie mieszka w Polsce, to nie ma znaczenia czy jest Polakiem czy nie. Jestem przekonany, że zostanie potraktowany identycznie jak obcokrajowcy.
-
Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w jego realizacji :P Do zobaczenia na zawodach!
-
Flaire, przyznam się, że nie rozumiem Twojego pytania? :roll: To jakaś różnica, czy popełniłem jakiś błąd :-?
-
To juz zostało właściwie wyjaśnione przez Davie, ale dodam jeszcze, że aby w Polsce mógł wystartować Polak, to przewodnik musi być człnkiem ZKwP. Natomiast jak na tych samych zawodach chce wystartować obcokrajowiec, to już nic nie musi :-? Wystarczy, że opłaci startowe i już. Nikt nie sprawdza, czy on aktualnie jest członkiem federacji kynologicznej zrzeszonej w FCI.
-
Przepraszam, ale jakoś mi uciekł ten post :-? Dzięki Davie za wyjasnienie.
-
Owszem. To sa informacje z maja. Którego roku?????????????? A może powinnaś zmienić informatora...