[quote name='calessandra'] nie szkodzi że jest niezdolny do samoistnego funkcjonowania[/quote] Nie rozumiem? Że np. sugerujesz, że ja swoje psy po półgodzinnym spacerze zanoszę do domu? Bo same nie dojdą? Jeśli nie o to Ci chodzi to o co? Po co pies, udomowione zwierzę ma samoistnie funkcjonować? Został udomowiony, aby nam towarzyszyć chyba :-?
[quote]ON-y choć zachowały pozory oceny przydatności psa do pracy. [/quote] Skoro są to tylko [b]pozory[/b], to jaki sens???
[quote]Ten znienawidzony kłus wyciągnięty przez 20 minut, choć w części pokazuje czy pies ma kondycję, prawidłową budowę pozwalającą mu na taki ruch bez widocznego zmęczenia.[/quote] Słyszałam zdania, powtarzam słyszałam, od hodowców ON-ów, że są one tak wystawiane, bo przez to dramatyczne kątowanie, coraz większe, te psy w statyce wyglądają po prostu brzydko :roll:
[quote]A mi się marzy, by wszystkie psy musiały wykazać się przydatnością do pracy, by wszystkie musiały biegać kłusem przez 20 minut bez oznak zmęczenia[/quote] I wtedy na wystawę zaopatrujemy się w stopery do uszu :roll: [quote]by ludzie przestali produkować stworzenia nie szczęśliwe bo już z budowy nie zdolne do normalnego życia. [/quote] Co to jest normalne życie? Wg. Ciebie?
[quote]No a teraz czekam na gromy[/quote] No i gromów niet 8)