Tak, to prawda.
Ja juz troche informacji zdobyłam, ale żeby one były aktualne, to nie sądzę.
Na 2002 rok zarejestrowanych było 7 szt., z czego 2 suki hodowlane i 3 reproduktory.
Jeden miot (jeśli nie więcej) w 2001 roku i jeden (jeśli nie więcej) w 2002.
A trzeba pamiętac też o tym, że np. taki Wilczopolski ma Grenlandy sprowadzone z Danii, nie uznane w Polskim ZK - czyli dodatkowo 6 psów na rok 2002 (bo już wtedy je miał).
Jeden miot był w październiku 2002 r. z hodowli pod (koło...? w...? ) Krakowem, czyżby od Joli Sołek (bo ona też ma) ???
Czyli będzie ich chyba "nieco" więcej już niż 20 sztuk w kraju...