Jump to content
Dogomania

zaba14

Members
  • Posts

    6914
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by zaba14

  1. [quote name='martagrall']Masz racje ale ryzyko należy minimalizować. Takie jest moje zdanie... weź pod uwagę dodatkowo, że studiujesz a anglii (dobrze się domyślam?) u nas studenci uciekają za granicę bo po studiach nie znajdują pracy lub muszą szukać pracy na drugim końcu polski itd. W Anglii wynajmujący nie ingeruje do tego stopnia w wynajmowane mieszkanie (o ile wogóle), nie stawiają takich chorych warunków jak u nas.[/QUOTE] nie studiuje a pracuje i nie w Anglii a w Irlandii ;) ale to akurat bez znaczenia ;) Jednak jedno muszę sprostować, znaleźć dom/mieszkanie w Irlandii czy Anglii z pozwoleniem na psa czy kota jest bardzo ciężko, chyba że chce się ruderę ;) ale to już nie te czasy :) niestety sama póki co wynajmuję dom bez zgody landlorda i nie zamierzam tego zmienić, niestety miałam tyle spraw do niego, a na ani jedno mi nie odpowiedział to mam to zwyczajnie gdzieś.. ale na przyszły rok zmieniam dom na apartament i już będę musiała znaleźć coś z pozwoleniem niestety więc będę szukać bardzoo długo .. bo irlandczycy niestety są zdania że zwierzęta trzyma się głównie na zewnątrz.. ;) a jeśli teraz wparowałby mi do mieszkania właściciel i kazał sie wyprowadzić to cóż straciłabym depozyt i musiała zmienić mieszkanie .. takie życie .. jednak masz rację trzeba minimalizować wszystko.. ja wyrobiłam suce paszport wraz z kwarantanna, w sumie nie wiem po co kwarantanna? ale gdybyśmy musiała wrócić do PL a nagle z powrotem do IRL to mam wszystko załatwione .. zanim kupiłam psa, dowiadywałam sie gdzie są i w jakich cenach psie hotele, ale jak się okazało Miya rozkochała w sobie naszych znajomych którzy bardzo chętnie ja zabiorą gdy tylko będziemy musieli gdzieś wyjechać .. a jak nie oni to są psie hotele ...
  2. Miyka zaraz po przyjezdzie do domu [img]http://img97.imageshack.us/img97/5429/dsc0486m.jpg[/img] i 12 miesięcy [img]http://img651.imageshack.us/img651/1759/obr1uh.jpg[/img] [img]http://img832.imageshack.us/img832/674/92448301.jpg[/img]
  3. martagrall student studentowi nie równy, ja mam 22 lata, mieszkam za granicą, nie mam tu nikogo z rodziny niestety tak potoczyły sie moje losy.. ale nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć, możesz mieć swój dom, rodzine a nagle po 20 latach będziesz musiała zmienić dom, faceta.. zacząć coś wynajmowąc.. różnie w życiu bywa.. ale przeciwności losu trzeba pokonywać, a nie poddawać się..
  4. kuweta dla psa? dla mnie to jakas pomyłka :o jesli pies jest nauczony zostawać 8h sam w domu , nie sikać to po co to psuć? :) swoją drogą sama nie wiem co będzie z moim życiem, nie mieszkam w Polsce, ale gdybym miała na to wszystko tak patrzeć to nigdy nie miałabym psa.. ;) co do wyprawki nam poszło jakieś 300euro ale u nas inne ceny ;) ja kupowałam klatkę dla psa do domu (musiałam bo Miya była szczylem) poza tym legowisko, miski, zabawki, smycz, szelki, karmę, smakołyki ;)
  5. My już nie inwestujemy w piłki do nogi, zbyt szybko pękają.. :D no chyba że jakąś miya znajdzie to wtedy owszem rozrywa :D no i ten wzrok w kąpieli.. skądś to znam hihi :) głaskanko dla Arinki !! :)
  6. Jeśli pies ma zostawać 8h dziennie sam i w porywach bardzo rzadko 10 to na pewno będzie psu dobrze, ale trzeba pamiętać że zwierze wymaga sporo ruchu i nie ma że bolą cię nogi czy bóg jeden wie co innego.. pies po tak długiej nieobecności własciciela będzie chciał długiego spaceru .. ;) Jaki charakter ma suczka? jest nadpobudliwa, czy spokojna? a może umiarkowana? Ja mam psiaka z adhd, pracuję różnie raz nie ma mnie 5h a czasem i 10h suczka skończyła w tym miesiacu rok i nie narzeka ;) ale gdy wracam do domu to szybki prysznic i z psem na spacer, moja uwielbia ganiać za piłką, patykami czy frisbee także tak rozładowuje jej energię.. później najczęściej śpi.. ;) ale regeneruje się po 2h niestety :D
  7. [quote name='asiunia']Hmmm...kto wie;)zobaczymy jak mi się zjazdy ułożą bo od października zaczynam drugi kierunek i czasowo może być średnio.A Ty żabko,będziesz?:p [/QUOTE] Tak ja będę o ile nie wybuchnie wulkan czy coś takiego .. :P jak samoloty będą latać to chcę przylecieć do Polski 13 października ;)
  8. z derek to mnie się te podobają :P [URL]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?cat_id=387&page=0&view=3&sort=default[/URL] [url]http://www.pelna-miska.pl/sklep//index.php?cat_id=385&page=0&view=3&sort=default[/url]
  9. [quote name='Anula & Bono'][COLOR=Blue] hmm ja mam smycz rogza xl przepinanego i nie narzekam, nie jest wcale taka ciężka i jak dal mnie wygodna;) [/COLOR][/QUOTE] u mnie dokładnie to samo.. ale to widocznie kto co lubi :)
  10. Ja też nie pozwalam szczekać psu na balkonie, mnie samej to wkurza... :/ a co dopiero jak obcy pies by mi szczekał.. miałam sąsiadów którym pies szczekał non stop w mieszkaniu gdy ich nie było a jak zjadł gąbkę z drzwi to skacząc na nie tak sie obijały non stop ze doprowadzało mnie to do szału.. niestety, mieszkając w skupisku ludzi trzeba się dostosować i nie przeszkadzać .. argument że dziecko płacze np. o 5 nad ranem jest nie poważny bo to jest dziecko.. a pies ma całkiem inne prawa niż człowiek i nie można o tym zapominać .. a czy jest na to jakiś paragraf? u mnie na osiedlu POLICJANT zamykał swojego collie na balkonie (pies uwielbiał tam siedzieć) i niestety darł morde od 7 nad ranem .. :/ i sama wtedy powiedziałam, ze nie zdziwie się gdy ktoś tego psa otruje, bo to zwyczajnie jest nienormalne !!
  11. a macie do nich kontakt e-mail ? to bym napisała czy będą w Zabrzu .. :P
  12. ja mam 20mm trixie ale ciągle chodzimy na 2,5 przepinanej z rogza i w tej mi super .. bo jak wezme z trixie to tak jakby czegoś brakowało .. :P ale kusi mnie ta smycz [url]http://allegro.pl/el-perro-smycz-180-cm-exclusive-brass-kolory-i1214466295.html[/url] - czy oni bywają na wystawach ?? no i nie wiem ona ma 180cm w całości czy jest przepinana ..? bo coś nie widzę 2 karabinków ..
  13. to co tygryski lubią najbardziej !! :) [url]http://i717.photobucket.com/albums/ww172/adikwiat/Smaczna%20Beza%20vel%20Mona/IMG_3181.jpg[/url] a co ona ma z tymi cycuchami ?? mieliście już sterylke? albo planujecie ??
  14. ja nie jestem w stanie oglądać takich filmów .. ale chętnie bym zobaczyła takiego kolesia jak sam spada na ulicę .. wtedy to może i ja bym się smiała .. ;/
  15. totalnym kretynem- mówiąc łagodnie, bo mnie nasuwają się tylko przekleństwa na usta ..
  16. podglądamy was na nk :P rodzinna sesja super :P będziesz na wystawie w Zabrzu w październiku ?? :>
  17. słodziaki ! [url]http://i53.tinypic.com/1gq24h.jpg[/url]
  18. a co kupujesz? :>
  19. fajnie że się odezwałaś :) [img]http://img688.imageshack.us/img688/1121/19613912.jpg[/img] [img]http://img832.imageshack.us/img832/674/92448301.jpg[/img] [img]http://img267.imageshack.us/img267/5651/92794982.jpg[/img] [img]http://img831.imageshack.us/img831/6351/79263562.jpg[/img] [img]http://img841.imageshack.us/img841/6568/78611814.jpg[/img] [img]http://img138.imageshack.us/img138/5506/10661210.jpg[/img]
  20. ważne że chociaż jedna ja kręci :) Baster w takim razie senior ale super się trzyma!! pudle to w ogóle długowieczne i zdrowe psiaki ! :)
  21. [quote name='Endher'] Żaba,bardzo podoba mi się ten rogz na czarno-białym burku :loveu: [SIZE=1]Jesteś jeszcze zainteresowana podpisem?[/SIZE][/QUOTE] Ty masz M .. :) my kupujemy xl a szukałam red sport nie blue :)
  22. [url]http://lh6.ggpht.com/_kZ7gnoM8qRc/THpWcyHE7CI/AAAAAAAAB_8/YQvVmp4cDDc/IMG_5987.jpg[/url] fajny psiak ;) Brutus oczywiście też!! :) ale coś mało tych fotek :P
  23. gratki !! dążycie do hodowlanki? :)
  24. hej :) [url]http://images43.fotosik.pl/333/facd7e7c12683d22med.jpg[/url] moja też ma taką piłeczkę :P dziś dostała :D ile Baster ma lat? lubię pudle (nie podobają mi sie tylko wysatwowe fryzury ale to rzecz gustu) fajnie nakręcone psiaki :) acz kolwiek jedna miniaturka na moim osiedlu w pl to nie raz złapała by mnie za nogawkę.. i nie tylko mnie :d reagował tak na wszystkich ludzi .. :D
  25. Mieszkam poza granicami Polski .. ale dwie nie miłe dla mnie sytuacje zdarzyły się tylko z udziałem polaków, których zresztą nie znam.. :[ nie dawno przed pracą wziełam sucz żeby się wybiegała, zabrałam frisbee i poszłyśmy porzucać, zaczęła już ładnie po nie wyskakiwać (wcześniej tylko czekała aż spadnie) i gdy miałam się już zbierać do domu rzuciłam ostatni raz, nagle wyszedł jakiś koleś i zaczął gwizdać do mojego psa.. sucz o dziwo nie pobiegała od razu, dopiero jak koles się uparł bo gwizdał chyba z 6 razy to poleciała.. i co? puściła przy nim talerzyk aby się przywitać a ten jeleń chciał jej chyba rzucić ten talerz ale jakoś dziwnie bo zamiast w moją stronę, to w strone wody i tak talerz się nam utopił .. ;[ a pytanie "nie popłynie po niego" a ja "nie nie popłynie bo nie lubi wody a poza tym idę do pracy więc nie mam czasu na czyszczenie psa!" zapytał ile za ten talerz ale sobie podarowałam bo facet byl jakiś dziwny .. :/ oddaliłam się szybszym krokiem do domu bo coś mi w nim nie pasowało .. ehh.. i ja nie wiem po co obcy ludzie wołają do siebie psy? a co gdyby ugryzła, gdy ten podniósł JEJ talerz? przecież pies może bronić swojej własności.. kupując psa tego typu myślałam że takie głupie sytuacje nam odejdą.. druga sytuacja nie tak denerwująca ale irytująca, mineliśmy rodzinę polaków, kiedy to dziewcze w wieku ok 6 lat zaczeło mówić jaki śliczny piesek i szła ciągle za tyłkiem psa, więc chcąc aby w końcu się odczepiła i skończyła gadać zapytałam czy chce psa pogłaskać (wcześniej od tatuśka już słyszałam że to pit bull po cichu mówił do żony) a wtedy tatuś szyb ko zabral dziecko za ręke i powiedział ze lepiej nie.. to po cholerę pozwala dziecku iść za dupą psa i gadać ciągle? jak tak bardzo boi się psów to neich dzieciaka nauczy że tak się nie robi, ulica była wystarczająco duża dla nasz wszystkich.. no i niestety tylko w ustach polaków słychać jakie te psy są nienormalne .. ;] jak te gazety działają na ludzi .. ale chyba wole aby nikt sie do nas nie zbliżał niż pchał się z łapami...
×
×
  • Create New...