pozwolę sobie jeszcze podać rozpiskę dojazdu dla tych, którzy ewentualnie się do mnie wybiorą:
ze wszystkich stron Polski należy kierować się na Gorzów Wlkp. Polecam jednak ominięcie miasta jadąc przez Krzeszyce (trasa nr 22 pomiędzy Skwierzyną a Kostrzynem) i tam dopiero skierować się w kierunku Gorzowa. Przy okazji można się zatrzymać w Świerkocinie i przejechac się przez ZOO Safari, popatrzeć na zebry, różne antylopy, kozy miniaturowe, nawet i lwy, aczkolwiek dla bardziej wrażliwych na krzywdę zwierzęcą nie polecam.
Tak więc kierujemy się na Gorzów, dojeżdżamy do miejscowości Jenin. Jeżeli wybierzecie wariant zwiedzania Gorzowa, to kierujecie się na Kostrzyn (ale dopiero po przejechaniu centrum miasta), docieracie do miejscowości Łupowo, a na jej końcu zaczyna się Jenin. To jest punkt bardzo ważny, bo niezależnie z której strony podjedziecie do Jenina tu właśnie trzeba skręcić na Chwałowice. jadący przez Gorzów skręcają w lewo, jadący przez Krzeszyce skręcają w prawo. I tak jedziemy sobie około 7 km trzymając sie jedynej w tej okolicy drogi asfaltowej. zalecam ostrożność, bo można stracić zawieszenie. Po około 7 km dojeżdżamy do oznaczonego skrzyżowania i kierunkowskazu "Włostów 3". Tam skręcamy w prawo i jedziemy około 3 km. Dojeżdżamy do CENTRUM Włostowa, na które składa się sklepik, przystanek autobusowy i następne skrzyżowanie. Tu jednak jedziemy PROSTO. Zjeżdżamy więc z asfaltu i jeżeli będzie sucho to bardzo powoli jedziemy dalej prosto. Po ponad 2 km dojeżdżamy do wału przeciwpowodziowego Wart i wjeżdżamy na niego skręcając w lewo. Od tego miejsca liczymy zjazdy z wału do domostw, które odbijają w lewo. Zjeżdżamy na czwartym zjeździe wprost do mojego domku. powitają Was ujadające borzoje (bo to przecież ich teren) i pasące się głównie w tej okolicy moje dwie kozy. Na podwórzu (ewentualnie przed nim) będzie stał srebrny Passat. Mam nadzieję, że nikt sie nie zgubi (o ile ktokolwiek zechce przyjechać). Szczegóły odnośnie godziny rozpoczęcia nie sa mi jeszcze znane, ale około południa, lub też trochę później.
Ważna jest też wałówka, bo niestety nie mogę zaspokoić wszystkich głodomorów, więc uczulam, żeby nie było rozczarowań.
według wskazań pogodowych na Interii w sobotę i niedzielę ma być sucho i słonecznie z przelotnymi zachmurzeniami, a temperatura dochodząca do 20 stopni.