Jump to content
Dogomania

Roksana

Members
  • Posts

    608
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Roksana

  1. rasowe i wystawowe foxy (szorstkowłose), a małą znalezłeś na śmietniku :shake: to jak znalazłeś ich właścicieli to tylko im pogratuluj :angryy:
  2. [quote name='PARSONRK']Patryk, nie ten temat. Pytałeś się już mnie, mojej koleżanki i paru innych osób odnośnie swojej suczki. Usłyszałeś, co usłyszałeś - to fox-ik lub jrgo mix i nie rób na siłę z niej parsona :shake:[/quote] na foksa mi nie wygląda ;) nie widziałam takiego umaszczenia u szorstkich foksów...a u russeli widziałam. więc pewnie to jakiś russelowy mix jednak. a w ogóle, czy to takie ważne? :cool1:
  3. [quote name='Jakub&Ania']Tia.....czytam ten wątek od dłuzszej chwili i wychodzi jedna sprawa: czym mniej ktoś ma styczności z próbami/konkursami psów mysliwskich tym więcej ma na ten temat do napisania i wychodzi na to że nie znając tematu pisze bzdury. Nie wie po co i dlaczego wprowadzono te testy uzytecznosci i nie rozumie ze charakter dziedziczy się tak samo jak budowa co znalazło potwierdzenie w stosownych badaniach. Zatem jesli psy które kochamy powstały w skutek odpowiedniej selekcji charakteru to powinnismy tą selekcje dalej prowadzić aby ich charakter nie zaginął. Tematem nagłówków wielkich angielskich tygodników o psach jest agresja u labradorów....................uwierzycie? u labradorów oto do czego prowadzi nieodpowiednia hodowla psów wyałcznie na eksterier dlaczego jednak nie prowadzimy selekcji inna metodą? Otóż dlatego że lepszej nie znamy moglibyśmy oczywiście wytaczać działa i argumentować swoje racje ale skoro nasi przeciwnicy nie potrafią pojąć LOGIKI to nie ma chyba dyskusja sensu Osoby zorientowane wiedzą dlaczego zwłaszcza dziś trzeba prowadzić intensywną hodowlę zwłaszcza norowców - żeby zapobiec wielkim szkodom w środwisku naturalnym własnie Niezorientowanym polecam ksiazkę Heriberta Kalchreutera "Rzecz o Mysliwstwie" gdzie jasno wywiedziono co się dzieje z populacjami zwirząt nie limitowanymi zadnymi ograniczeniami i jakie szkody czynia Pozdrawiam wszystkich (wiodące słowo wszystkich):)) [EMAIL="jakub@ania"]jakub@ania[/EMAIL][/quote] zgadzam się :p foksteriery hodowane w USA, które od 50 pokoleni albo więcej, nie widziały polowania, to nie są te same foksy :shake: mają charaktery zupełnie nieuporządkowane, kennelowo spaczone, są nerwowe, histeryczne i nadpobudliwe. dlatego bardzo się cieszę, kiedy właściciele moich szczeniąt mieszkających w USA, ciągle wychwalają ich charaktery :p (moja suka jest z linii psów wybitnie polujących i takich też starałam się sukać tatusiów dla moich miotów ;) )
  4. [quote name='Petra_'][B]Ha!mam piłeczkę[/B]:lol: [IMG]http://img140.imageshack.us/img140/7917/latka1ru7.jpg[/IMG][/quote] bardzo ładne foto wystawowe :razz: zgłoś ją gdzieś ;)
  5. to może niech Paweł doda nad linkiem "mój pies" i będzie jaśniej ;) a co do New Jersey tu mówię o moich obserwacjach z maja tego roku i sierpień-wrzesień-październik zeszłego roku, gdzie pare razy się wpakowałam ze znajomymi samochodem na pojedyncze rogacze lub rodzinki przechodzące akurat przez drogę przed supermarketem, osiedlem czy stojące sobie na ogródku przy szosie. jako że nie miałam samochodu tam czasem, chodziłam pieszo i mijałam codziennie trupki przy drodze, z nogami w górę wyciągniętymi...i słuchałam mieszkańców którzy nie byli tak entuzjastycznie nastawieni jak ja, polskie dziecko szczęśliwe że widzi jelenią rodzinkę przy drodze ;) kiedy mieszkałam w NJ 14 lat temu, też tyle ich tam nie było. teraz jest plaga.
  6. [quote name='pszym'] To łosie powodują wypadki??? Myślałem, że kierowcy... [/quote] ostatnio byłam dwa razy w New Jersey, gdzie populacja rogaczów jest gigantyczna, jelenie i sarny są na każdym roku, trzeba bardzo uważać jak się jedzie żeby nie przypakować w jelenia na drodze... na ogrodach przed willami stoją całe rodzinki jeleni i jopią się na ciebie jak przejeżdżasz...nie boją się ludzi, nie robią sobie z samochodów nic... czy chcemy żeby u nas też tak niedługo było? ludzie tam strasznie nie lubią tych zwierząt, i im się nie dziwię, bo wracając po pracy do domu z dziećmi w samochodzie, przypakować w dorosłego samca, który waży te 300kg czy ileś, to nie jest nic specjalnie przyjemnego....nie mówiąc o kosztach naprawy samochodu, stresie no i sposobie śmierci zwierzęcia...więc lepiej, żeby dostało kulkę na polowaniu i zdechło momentalnie, skóra została wyprawiona i użyta do ozdoby domu a mięso sprzedane do masarni, czy żeby potrącone zwierze zdechło powolnie na poboczu i trafiło na śmietnik? bo służba sprzątania dróg działa tam sprawnie, zwykle jeleń leży tylko pare godzin przy drodze....
  7. [quote name='Flaire']pszym, "abaras" ;-) stąd, że strona, na której znajduje się informacja o Twoim psie ma ogromniasty tytuł "Roxy's Foksteriery krótkowłose - Czeczuga". Więc jeśli nie zna się - przynajmniej wirutalnie - Ciebie i Roksany, to nie jest oczywiste, że w Twoim odnosniku chodzi Ci o Twojego psa. ;-)[/quote] hej wszystkim, czuję się lekko wywołana do tablicy :eviltong: ;) a więc pod wielgaśnym napisem z tytułami i imieniem psa, nawet przed imionami rodziców napisane jest "Właściciel: Paweł Szymański" :p sądziłam, że już większej czcionki używać nie muszę, i jest to widoczne :cool3: A co do polowań, ja bym się osobiście bała iść z Cuxą w las na prawdziwe polowanie, ale na konkursy i próby, bardzo chętnie bym się wybrała, bo widzę w niej pasję do polowań :p
  8. a co Ty tam robisz na tych terierach ;) kiedy ktoś jedzie do Piotrkowa? bo ja starej obiecałam, że ją do Disneyland wezmę (czytaj nora, dzik, farba) i muszę ją w końcu zabrać :roll: :p
  9. hanik, nie obrazisz się jak uzyję na stronie :cool3: pokazałam Cuksi przed chwilą, co jej wnuki wyprawiają :evil_lol:
  10. Hej pszym. A możesz podać stawkę i wyniki? ;) Był Johnny?
  11. no ja ;) dopiero się wprawiam :) z kiełbaską też zrobię niedługo ;) i całego białego z usługą "kupiec wybiera jakie łatki namalować" :evil_lol:
  12. może ktoś z Was się zainteresuje ;) [URL="http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160016006044"]http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160016006044[/URL]
  13. Polli chyba tak, ale nie pamiętam jej :roll: a Łomskie Bagno tylko przydomek kojarzę, ale sukę tą pierwszy raz imię widzę ;)
  14. Polli von Junglinhof czy jakoś tak i Łomskie Bagno ;)
  15. mam nadzieję, że teraz oba uszka wyglądają jak tutaj jego lewe ;)
  16. [quote name='hanik']W tej Rosji to zupełnie konkurencji nie ma:roll:[/quote] no, a niektórzy i tak nie pojechali :roll: ;)
  17. stawka z Kaliningradu [B]fox terrier smooth [/B]psy pośrednia Don Juan - Rosja kl. otwarta AR-YOSHI MARINA BALTICA - SOPOT kl. ch SKRIM DRIM TABACHNY KAPITAN - Kaliningrad suki kl. ch. VOT-TAK SHAYKA-LEYKA - Rosja
  18. raczej się dowiem jak wygląda przed następną wystawą :lol:
  19. a czy mogłabym poprosić stawkę Foksterierów Krótkowłosych?
  20. gratulacje dla wszystkich :lol: czy w ogóle ktoś nie wrócił z Championatem? bo narazie widać, Polska rządzi :razz: w azjatach - INT.CH, CH.PL BIETARS Kara-Kum - CWC, CACIB, BOB - i również Champion Rosji :cool1: pierwszy z polskiej hodowli azjata z tym tytułem :cool3:
  21. [quote name='hanik']To była Eska A Arika gdzie była? Na jakiej wystawie?[/quote] jakbym to wiedziała, to by było dużo prościej ją znaleść :roll: ech
×
×
  • Create New...