Search the Community
Showing results for tags 'załatwianie w domu'.
-
Cześć prawie 2 tygodnie temu wzięłam psa, kundelka Tofika:) Jest słodki. Znalazła go straż miejska i można było go zabrać. Nie wiadomo jakie ma pochodzenie. Pyszczek ma podobny do jamnika. Ma około 8 tygodni. Ale przejdźmy do rzeczy. W pierwszym tygodniu był nawet spokojny. Tylko jak zostawał sam to piszczał (szczekał). Chodzi sikać do piwnicy na gazety (na polu jest bardzo zimno i stwierdziliśmy ze będzie chodzić na razie do piwnicy). Ostatnio coraz częściej sika w swoim kojcu albo na dywanie czy podłodze. Nie wiemy dlaczego na początku tak nie było. [SIZE=3]Moje pytanie jest następujące: Co mam zrobić, jak go nauczyć aby nie sikał byle gdzie tylko na wyznaczonym do tego miejscu( w moim przypadku piwnicy)? Jak wy uczyliście swoje psy?
-
witam! mam problem z moją 5 miesięczną suczką. a mianowicie problem polega na tym, że za każdym razem gdy jest sytuacja emocjonalna posikuje. ale zdarza się też tak, że wylewa cały strumień. boi się gdy chcę jej założyć smycz wtedy też popuszcza, gdy wyjdziemy już jest w porządku, ale najgorszy jest moment samego wyjścia z domu. ona się po prostu boi. chcę też dodać że jest strasznie bojaźliwym psem. boi się wszystkiego zaczynając od reklamówki, kończąc na ludziach. i najgorsze jest to, że ona nie sygnalizuje, że chce wyjść na dwór. już naprawdę nie wiem co mam zrobić. proszę o jakąś pomoc..