Jump to content
Dogomania

Sandra2808

Members
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

About Sandra2808

 • Birthday 08/28/1997

Converted

 • Location
  Wrocław
 • Interests
  Interesuję się tańcem oraz piłką siatkową.

Sandra2808's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Poprawiła się sytuacja pomiędzy psami!. Miałam dużo psów przed Owczarkiem Niemieckim, ale to właśnie tylko ten obecny tak "dojadał" do Szkodzkiego. Może jest to związane iż pies pochodzi od psa policyjnego?. Pracuję z psami bardzo dużo, jak i teraz jak i przed dodaniem tego wątku. Nie wiem czemu od razu taka uwaga na mój temat że nie mam wystarczającej wiedzy, owszem może nie jestem znawcą, ale posiadałam w życiu już wiele psów tej właśnie rasy, ale po raz pierwszy spotkałam się z takim przypadkiem.
 2. Nie jak psy się gryzą, mąż podchodzi i próbuje rozdzielić, ale mąż jest za granicą a ja na pewno z dziećmi nie podejdę, bo nie wiadomo czy psy właściciela poznają. Nie powiem szkoda Mi oby dwóch psów, kiedy się już uspokoją, podchodzę do tego zaczynające i tłumaczę. Psy są uczone różnych komend nie powiem na ro reagują bardzo dobrze. Córki wychodzą z psami, a jak się bawią razem to wtedy zaczyna się warczenie na siebie. I jak wcześniej napisałam, dzieci bawią się z psami też pojedynczo. Jedna ma 13, a druga 16.
 3. Witam, mieszkam w domu jednorodzinnym z wielkim ogrodem a na nim oczywiście nie może zabraknąć zwierząt posiadam trzy psy dwa Owczarki Niemieckie(pies-Nero i suka) oraz jednego Owczarka Szkodzkiego- Collie(Morusa). Morusa mamy od ponad 10 lat, jest towarzyski, spokojny. Uwielbia moje dwie córki, jak i córki jego- darzą go wielką sympatią w każdej wolnej chwili dzieciaki z nim przesiadują. Jest od zamknięty w kojcu, ponieważ mieszkam przy bardzo ruchliwej trasie, a pies Mi ciągle uciekał w miejsce gdzie zawsze przesiadywali z córkami, oczywiście wracał i nikomu krzywdy nie robił, ale bałam się ponieważ o przykre zdarzenie bardzo szybko. Nero(jest po psie policyjnym)mieszka z nami od jakiś 2/3 lat, jesteśmy również do niego bardzo przywiązani. Kiedy go przywieźliśmy, od razu był zaszczepiony ale dopadła go parwowiroza, która silnie na niego wpłynęła. Weterynarz nie dawał psu żadnej szansy, bardzo nas to zmartwiło, dzieciaki płakały. Ale pies wyzdrowiał, przed chorobą był łagodnym psem, do każdego nieznajomego się łasił, chciał być głaskany. Ale po chorobie nastąpiły wielkie zmiany, musiałam go zamykać przed ludźmi którzy przyjeżdżali w odwiedziny, ponieważ chciał się do nich dorwać. Na szczęście do żadnej tragedii nie doszło. Owczarek Szkodzki był regularnie wypuszczany z kojca, bywało nawet że biegał całymi tygodniami ponieważ przestał uciekać, a córki się cieszyły kiedy mogły wziąść całą trójkę do lasu na spacer lub nad staw. Zaobserwowałam wraz z mężem że Nero stał się agresywny wobec Szkodzkiego, zaczęli na siebie warczeć. Oczywiście jak i jeden tak i drugi do dzieci nawet nie startowały. Od paru miesięcy psy się gryzą, Szkodzki jest już starym psem i nie ma sił dla młodego jeszcze prawie że szczeniaka. Owczarek Niemiecki zawsze pozostaję nie tknięty przez rywala gorzej jest z Morusem. One zaczynają na siebie warczeć, kiedy dzieci są w pobliżu na przykład rzucają się śnieżkami, biegają czy też nawet skaczą na trampolinie. Wtedy jeden jak i drugi są zamykani w kojcach i jest cisza. Ale kiedy są wypuszczane nawet same potrafią do siebie podbiec i zacząć się gryźć. A kiedy owa akcja się dzieje, ani jeden ani drugi nie reaguje na krzyk. Kiedy jest już cisza, dzieci śmiało mogą się bawić tylko z jednym, albo jedna bierze jednego a druga drugiego, albo oby dwie bawią się z psami na zmianę, ale serce się kraja kiedy jeden się bawi a drugi patrzy zza klatki i piszczy. A jak już dojdzie do bitwy, nie mam odwagi podejść ponieważ wiadomo że własnemu psu się nie wierzy, a są to dość solidnie zbudowane psy. Może gryzą się dlatego że są zazdrosne o córki?, albo o sukę która biega jako trzecia na podwórku?. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić!
×
×
 • Create New...