Ja w tym roku będę startować z psem rocznym (mieszanka spaniela), który bez problemu przechodzi normalnie 15km (i szedłby więcej zapewne :)). Od poprzedniego sezonu startuję z owczarkiem. To super sprawa! Wpisujesz się na wybrany dystans, rano przyjeżdżasz na "odprawę", pokazujesz książeczkę psa z aktualnym szczepieniem na wściekliznę, dostajesz mapę, numer, czekasz na start i do dzieła :) Ze sprzętu polecam pas biodrowy, smycz z amortyzatorem (lub oddzielny amortyzator do smyczy), szelki dla psa, prowiant (woda dla ciebie i psa najważniejsza). Zapis to z reguły nabór internetowy (na meila, stronę organizacji prowadzącej DT). Co do terminów- ja szukam na fb, oraz dostaję informację od osób " chodzących" ze mną :)