Jump to content
Dogomania

Misja na 4 łapach:)

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Misja na 4 łapach:)

 • Rank
  Member
 1. Misja na 4 łapach:)

  PSIEGO NAJLEPSZEGO - świąteczna akcja

  To, że jestem fanką psich książek, pewnie wszyscy wiedzą :) A teraz natknęłam się na naprawdę fajną akcję. Wydawca "Psiego najlepszego" Bruce'a Camerona (autora Był sobie pies) przeznacza część ze swoich zysków ze sprzedaży książki wsparciu Schroniska w Korabiewicach. O ile oczywiście plany i zapotrzebowanie w samym schronisku się zmienią, to wg zapowiedzi wydawcy będą kupowane karma, ciepłe koce itp. Przed zimą to bardzo ważne, żeby tego nie zabrakło;/ Akcja bardzo fajna, bo każdy ma coś z niej dla siebie. Nie przelewasz kwoty na konto, tylko trzymasz w ręku fajną książkę (masz super lekturę albo np. możesz dać na prezent). A psiaki ze schroniska dostają od ciebie wielki prezent :) Akcję organizują Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! i Wydawnictwo Kobiece. Tu macie filmik z akcji (przesłodki i naprawdę przePOLECAM! :)
 2. Misja na 4 łapach:)

  Psie powieści [nie poradniki]

  @Sowa, a tę nową Bruce'a Camerona "Psiego najlepszego" już masz przeczytaną? :) Bardzo polecam :) Lektura już za mną i powiem ci, że na wieczór z kubkiem gorącej herbaty jak znalazł :) Żeby spoilerem za bardzo nie rzucić, napiszę mniej więcej tyle co wszędzie można wyczytać. Naszemu głównemu bohaterowi Joshowi ktoś podrzuca ciężarną sukę, rodzą się szczeniaczki i mnożą problemy (jak ja to znam! :P). Wraz z problemami przychodzi oczywiście .... miłość :) Bo jak nie kochać cudnych nieporadnych szczeniaczków i dziewczyny o gołębim sercu ze schroniska, która nam pomaga ;) Książka o tym, jak zmienia się życie, gdy wkraczają do niego czworonogi. O tym, jak zmienia się myślenie, budzi się cierpliwość i opiekuńczość. O tym, jak zmienia się serce i wzrasta chęć założenia rodziny. Nie tylko psiej. I wreszcie o tym, że każdy pies zasługuje na miłość, a schronisko powinno być tylko tymczasową przystanią (jeśli musi). Bo pies nie jest na święta, lecz na całe życie. Jeszcze raz książkę "Psiego najlepszego" polecam, cudna. I dołożę jeszcze "Sztukę ścigania się w deszczu" - też warta przeczytania:)
 3. Misja na 4 łapach:)

  Psie powieści [nie poradniki]

  Ostatnio czytałam "Był sobie pies", pewnie wielu z was słyszało o tej książce (była w kinach itp.). Teraz widziałam, że jest "Psiego najlepszego",. też Bruce Cameron jest autorem. Tym razem w klimacie świąt, adopcji, schroniskach, odpowiedzialności i pięknych zmianach, które pies wprowadza do naszego życia. Ktoś z was już czytał? równie dobra jak Był sobie pies? Może polecicie mi coś jeszcze? Tylko proszę, nie poradniki - psie (o)powieści, historie - coś, co wzrusza, bawi i co czyta się jednym tchem :)
 4. Misja na 4 łapach:)

  Zabił szczeniaka - sprawa umorzona

  jak jechałam ostatnio drogą z Mazur w kierunku Warszawy mijałam po drodze kilka psów potrąconych, leżących na poboczu. Nie wiem, jak długo tam leżały, ale były dość "rozłożone". Nikt się oczywiście nimi nie zajął. Ludzki świat.
 5. Misja na 4 łapach:)

  Jak pogodzić się z utratą psa - mała rada:)

  [quote name='psiakostka']póki nie masz, nie wiesz:) ja polecam wzięcie psa ze schroniska - wcale nie jakiegoś wypucowanego od hodowcy - nie mówię, że takie są gorsze, absolutnie - po prostu te od hodowcy wezmą wszyscy, a tych ze schroniska nikt nie chce, a przecież one są takie śliczne i kochane, mają wiele do zaofiarowania wiem np. , że Fundacja Jak Pies z Kotem zajmuje się właśnie zwierzętami w potrzebie - warto zajrzeć na ich stronę [URL="http://www.jakpieszkotem.org"]www.jakpieszkotem.org[/URL] jak usłyszycie, że ktoś chce zwierzątko, to polećcie, żeby wziął ze schroniska - to będzie najbardziej ludzkie:)[/QUOTE] Ja też polecam schroniska. Z tym że co innego wychowywać od małego, a co innego już wziąć pod opiekę ukształtowane zwierzę. Nie twierdzę, że dorosłe to gorsze - absolutnie. Ale gdy np. mamy małe dzieci to lepiej gdy pies wzrasta wraz z dzieckiem - tak mi się wydaje. A o tej fundacji też słyszałam - robią kawał dobrej roboty.
 6. Misja na 4 łapach:)

  opinie na temat sklepów internetowych!

  ja , gdy czegoś potrzebuję - trochę tak alternetywnie - czy to gadżetu, czy literatury, to na czarymary.pl jest i tanio i solidnie. A książki np. podręczniki kupuję na taniaksiazka.pl jesli chodzi o sklep internetowy stricte zoologiczny to ja kupuję na animalia.pl
 7. Misja na 4 łapach:)

  Misja na czterech łapach

  [quote name='shera9']ja zamierzam przeczytać:d[/QUOTE] to daj znać, jak już przeczytasz:) bo ciekawa jestem opinii:)
 8. Misja na 4 łapach:)

  Jak pogodzić się z utratą psa - mała rada:)

  Nie chciałam nikogo urazić, pisząc, że książka pozwoli Wam pogodzić się z utratą psa. Niestety, nie wspomniałam, że nie pomoże ukoić bólu - bo pogodzić się to nie to samo, co przestanie boleć. Chciałam,żebyście wiedzieli, że Wasz pies jest być może szczęśliwy tam, gdzie jest. I to w jakimś sensie Wam pomoże. Mnie w każdym razie pomogło, gdy moja Chmurka wpadła pod samochód, a raczej jakiś facet bezmyślnie ją przejechał... "Misja na czterech łapach" po prostu rozchmurza - mówię to, nawiązując błagalnie do imienia mojej Chmurki i czekając, aż znowu ją spotkam :)
 9. Misja na 4 łapach:)

  Misja na czterech łapach

  Ktoś w ogóle przeczytał już Misję na czterech łapach? Jakieś refleksje? :)
×