barbarasz49
Members-
Posts
495 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by barbarasz49
-
Wiesz co alen doszłam do wniosku,że po tych wszystkich naszych radach,jaki ma być nowy pies dostałaś kolorowego zawrotu głowy, a problem pozostał. Moim zdaniem niech Ci serce podpowie jakiego psa wybrać i to będzie ten Twój najwspanialszy i najbardziej kochany nabytek.
-
[quote name='isabelle301']No ba! jeszcze kilka postów stuknie i będzie można porównać ten lament-ton.... ona mało twórcza jest albo zawsze barbara sz z różnych kombinacjach albo odmiany Eleonory :-). Niech jakiś mod sprawdzi IP[/QUOTE] To zakrawa na obsesję,słusznie niech moderator sprawdzi IP, podpisuję się pod tym dwoma rękami i czekam na dawno należne mi przeprosiny od osób,które piszą o niby moich licznych nickach, a zwłaszcza od szanownej isabelle30 lub nowy nick isabelle301, która tą machinę z uporem godnym lepszej wprawia w ruch.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A to ciekawe co na to admini? Po pierwsze nie miałam zamiaru ci odpowiadać,bo karmy o małych granulkach mojej suce nie odpowiadają! Po drugie kto upoważnił cię do stawiania mnie na cenzurowanym,to jest delikatnie mówiąc,zwyczajnie niegrzeczne.
-
Muszę Ci napisać,że bardzo mi się podoba Twoje rozsądne podejście do odejścia suni i fakt,że znowu chcesz mieć nową.To świadczy o Twojej prawdziwej miłości do zwierzaków.Ja też uważam, że najlepszym lekarstwem na żal po odejściu ukochanego zwierzaka,jest następny do kochania i opieki nad nim. Każdy musi sobie uświadamiać że psy żyją niestety krócej niż ludzie i ten nieszczęsny dzień musi nadejść i na prawdę nie musi on być traktowany jak koniec świata.Co do rasy nowego psa nie potrafię Ci pomóc,bo mnie zawsze interesowały duże psy,miałam owczarki niemieckie,doga a teraz labradorkę.Na mniejszych psach kompletnie się nie znam.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='mozarcik']Dlatego właśnie, nie jestem za modą, tylko za świadomością społeczną. Nie uważam za snobizm kupno szczeniaka z hodowli, al Mnie tylko nurtuje jedna myśl,też nie jestem za pseudo hodowlami, ale jak już są te nieszczęsne szczeniaki często mixy,to co z tymi biedakami zrobić? Przecież one też pragną być kochane i mieć właściciela? Nieuczciwa ze strony hodowcy jest próba sprzedaży takiego pieska niby jako rasowca, nawet za niezbyt wygórowaną cenę i z tym trzeba walczyć,ale już oddanie go komuś za przysłowiową złotówkę,( znam taki przesąd że trzeba dać symbolicznie chociaż 1 zł.żeby pies lepiej się chował,chociaz może to jest bzdura) zapewnia przyzwoity żywot temu biedakowi u ludzi,którzy kochając zwierzęta na pewno okażą mu dużo miłości,nie patrząc czy on rasowy czy nie.No bo gdyby wszyscy się zmobilizowali i nie chcieli psów od pseudo hodowców to jaki los czeka te biedne szczeniaki, oczywiście z czasem może by te "hodowle" przestały byc opłacalne dla takich oszustów i umarły śmiercią naturalną,ale póki co niestety są i produkują te biedne stworzenia.
-
Dalmatyńczyki to ładne psy,ale bardzo trudne do szkolenia.
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
barbarasz49 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Pies jest bardzo mocno zainteresowany suką w dni płodne,wtedy wydziela ona charakterystyczny zapach. Może w dni niepłodne suki jakiś pies pobiegnie za nią z ciekawości i chcąc się bawić,ale z tego na pewno nie będzie szczeniaków,tak że nie ma powodu aby przez bite 3 tygodnie mieć sukę na oku. -
Gazy to moim zdaniem jest kwestia karmy,może zawiera takie składniki,które powodują wzdęcia i gazy. Co do drapania to jeżeli wet ewidentnie wykluczy świerzb,uczulenie itp.choroby,to może założyć mu na jakiś czas obrożę przeciwpchelną i przeciwkleszczową i przez jakiś czas np.miesiąc, poobserwować czy piesek przestaje się drapać. Wystarczy niedobitek pchły lub kleszcza żeby prowokować u psa drapanie. Psy też się drapią jak mają dużo piachu w sierści,jak podejrzewam takiego młodego szczeniaczka jeszcze nie kąpałaś ani nie spłukiwałaś
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
barbarasz49 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Tych dni kiedy suka jest gotowa do zapłodnienia jest o wiele mniej niż trwa cieczka. Na pewno nie są to 3 tygodnie,czyli cały okres trwania cieczki. A co do przeskakiwania psów przez 2 metrowe ogrodzenie,to nie neguję może są takie przypadki,tyle tylko że ja wypuszczając sukę do ogrodu cały czas pilnuję, wiosną,latem,wczesną jesienią siedząc w ogrodzie,a późną jesienią i zimą przez okno. -
Wszystko na świecie jest względne i niczego nie można uogólniać. Jedno jest pewne zawsze lepiej dmuchać na zimne, niż się dotkliwie poparzyć!
-
No to jak w fajnej cenie to TOTW w zooplusie jest w takiej cenie.To że moja sunia nie lubi tej karmy m.in. z powodu bardzo małych granulek wcale nie znaczy że ona jest zła,raczej należy do karm z wyższej półki.
-
Widzisz mnie nikt bzdur nie wciskał, ja to znam z autopsji.
-
Wszystko to kwestia szczęścia,można trafić na 1-rocznego wspaniałego psiaka,wdzięcznego,że wreszcie ma dom ale można też trafić na rocznego potwora. Dlatego mając dziecko nie wiem czy warto ryzykować,a 9 lat to jeszcze zbyt młody wiek,żeby w razie czego poradzić sobie z psem.
-
[quote name='alen']Chcę psa. Wreszcie mogę. Zaczęłam się rozglądać. Myślałam o szczeniaku- żeby go ustawić od początku. Ale w necie co rusz wpada mi w oko: "NIe kupuj! Adoptuj!". Z jednej strony przekonuje mnie. Chciałabym się przydać bidom ze schroniska. Z drugiej strony mam straszny lęk przed psem "po przejściach". Mam dziecko- lat 9. Już miałam psa, który nie dogadał się z dzieckiem i przeżyłam gehennę. Dawno temu, ale dobrze pamięta. Podyskutujcie ze mną proszę. Bo zaczynam się czuć jakimś "złym człowiekiem" myśląc o szczeniaku......[/QUOTE] Widzisz ja w pełni podzielam Twoje obawy i jestem zwolenniczką kupna lub wzięcia od kogoś za darmo szczeniaka. Najważniejszym argumentem jest dla mnie fakt że masz dziecko. Mnie też żal psów z bidula,ale widzisz te psy często maja za sobą złe przeżycia i przyzwyczajenia,trudniej adaptują się w rodzinie. Szczeniaka ułożysz sobie od małego i na pewno nie będzie zagrożeniem dla dziecka, czego nie możesz wiedzieć biorąc ze schroniska dorosłego psa z już ukształtowanym charakterem. No ale przecież wydaje mi się że w bidulach są również czekające na właściciela szczeniaki i wtedy nic nie stoi na przeszkodzie żeby takiego malucha adoptować,a wychowacie go sobie sami i na pewno będzie radością tak dla dzieciaka jak i dla Was. Takie jest moje zdanie dlatego,że znam przypadki że ludzie mający dzieci adoptują dorosłego psa,potem nie potrafią sobie z nim dać rady i potem nieszczęsny pies znowu trafia do schroniska,a bywa że jego los jest jeszcze gorszy.Lepiej zaoszczędzić i psu i Twojej rodzinie takich doświadczeń.
-
Ja proponuję Marcus Muhle,to naprawdę dobra, a przede wszystkim niedroga karma (15kg = 139 zł.)tłoczona na zimno bez konserwantów,polepszaczy smaku i barwników.Proponuje w zooplusie przeczytać 40 opinii o niej.
-
Może w internecie znajdziesz namiary na dobrego psiego dietetyka.
-
[quote name='Dardamell']Inteligentny pies to pies szybko łapiący związki przyczynowo skutkowe a nie pies, który się szybko uczy. To są dwie różne rzeczy. Jakby patrzeć po tych bardzo inteligentnych rasach to ich łatwość szkolenia jest odwrotnie proporcjonalna do inteligencji.[/QUOTE] Moim subiektywnym zdaniem pies inteligentny bardzo szybko i łatwo się uczy,wręcz ciągle pragnie uczyć się czegoś nowego. Piszę to na podstawie obserwacji tak mojej obecnej labradorki jak i poprzednich owczarków niemieckich.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
barbarasz49 replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
Ja przyjęłam zasadę że w czasie cieczki nie wychodzę z suką na spacery.Zwłaszcza w te dni najbardziej płodne kiedy rozsiewa wokół siebie charakterystyczny zapaszek. No ale ja mogę się mądrować, bo mam duży ogród i Luna ma gdzie się wybiegać, gorzej jak się mieszka w bloku wtedy spacer z suką w cieczce bywa bardzo kłopotliwy,bo psy wyrastają jak z pod ziemi. -
Ja dlatego uważam,że inteligentny pies łatwiej się uczy, że po pierwsze własnie jestem po lekturze książki Stanleya Corena "Tajemnice psiego umysłu",w której autor też jest tego zdania,a po drugie twierdzę tak czerpiąc z własnego doświadczenia w hodowli psów.Oczywiście każdy ma prawo do innego zdania.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Maron86']Barbarasz49 ja wszystko rozumiem, wiadomo najlepiej to by było karmić ZiwiPeak - jednak przy większej ilości jak jeden pies trzeba liczyć się z kosztami. Faktycznie TOTW za 170zł za 13kg to atrakcyjna cena, Acana rybna - 249zł za 13kg, Orijen rybny 299zł za 13kg. Ja muszę znaleźć zarówno dobrą karmę jak i jednocześnie taką która nie puści mnie z torbami. Taki jeden 13kg worek jest średnio na miesiąc (na jednego psa).[/QUOTE] Ziwi Peak ma cenę z kosmosu i ciekawe kogo stać żeby płacić ponad 300,- zł za 5kg karmy. Orijen też jest dosyć drogi ale moim zdanie Acana ma w miarę przystępną cenę i często są na nią promocje.
-
[quote name='Fauka']Inteligencja psa wbrew pozorom z łatwością szkolenia nie idzie :evil_lol: Inteligentne psy analizują na ile to im się opłaca i są bardzo asretywne, są też rasy które robią dla człowieka wszystko bez namysłu, dyskutowałabym nad tym na ile to inteligentne. Osobiście jestem fanką tych drugich tylko dlatego, że lubię dobrze szkolące się i posłuszne psy, a na te mądrzejsze brakuje mi cierpliwości.[/QUOTE] Ja akurat mam labradorkę i ciągle nie mogę się nadziwić jej mądrości, a proszę mi wierzyć że w życiu miałam dużo psów.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='czi_czi']Ale ty nie piszesz o inteligencji. Inteligentna jest większość psów, inną kwestią jest natomiast sposó dotarcia do takiego psa i nasze oczekiwania wobec niego. Ktoś kto szuka psa szybko przyswajającego komendy będzie się męczył z mastifem tybetańskim, a ktoś kto psa psa po prostu na zwykłe spacery i do pilnowania posesji będzie się męczył z owczarkiem niemieckim.[/QUOTE] Ależ owczarki niemieckie to jedne z najmądrzejszych psów i naprawdę nadają sie nie tylko do pilnowania posesji.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Royal to naprawdę nie jest dobra karma,można zresztą poczytać o tym dużo na forach. To jak juz o wiele lepsza jest TOTW,chociaż nie lepiej by było kupić suni na starość Acanę lub Orijen?
-
Każdy ma własne kryteria wyboru rasy psa i to jest bardzo ok. Dla mnie osobiście na pierwszym miejscu jest inteligencja, a co za tym idzie łatwość szkolenia psa, co z czasem przynosi wspaniałe efekty. Na drugim miejscu preferuję wielkość i wygląd psa,ja lubię duże rasy,chociaż to akurat jest względne,bo jak to mówią "każda potwora znajdzie swego amatora" w psim świecie też.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Dla psów o bardzo wrażliwym układzie pokarmowym, bardzo dobre są karmy z serii Wolfsblut,a największy wybór tej karmy jest w zdrowypiesek.pl